?Въпроси всякакви?

  • 5 607 468
  • 96 496
# 28 485
Привет! Имам въпрос относно смяна на партидите към енерго и вик след покупка на имот. Съпругът ми смени партидата в ЕВН много лесно и бързо, въпреки, че старият собственик е оставил неплатена фактура. Казаха, че ще си търсят него, а ние отговаряме за фактурите след покупката. Но вик казаха, че трябва да платим старото задължение и дори да сменим партидата, то се прехвърля на новия собственик. Преди не беше така, това не е тежест на имота, че да се прехвърля с промяната на собственоста. Но сега се оправдаха с някаква наредба н. 4
Как така при едните може а при другите не може да се смени партидата от датата на покупката, без да дьлжим фактури, които не сме изразходили ние като нови собственици ?
Виж целия пост
# 28 486
Привет! Имам въпрос относно смяна на партидите към енерго и вик след покупка на имот. Съпругът ми смени партидата в ЕВН много лесно и бързо, въпреки, че старият собственик е оставил неплатена фактура. Казаха, че ще си търсят него, а ние отговаряме за фактурите след покупката. Но вик казаха, че трябва да платим старото задължение и дори да сменим партидата, то се прехвърля на новия собственик. Преди не беше така, това не е тежест на имота, че да се прехвърля с промяната на собственоста. Но сега се оправдаха с някаква наредба н. 4
Как така при едните може а при другите не може да се смени партидата от датата на покупката, без да дьлжим фактури, които не сме изразходили ние като нови собственици ?

имахме същия проблем с ВиК, водиха ни го като тежест на жилището и старите собственици трябва да си платят задълженията
Виж целия пост
# 28 487
От вчера ми звъни този тел. +359881551. Не му вдигам, но ми е любопитно какъв е? Не му вдигам, защото преди време бях чела нещо, някъде си / Laughing/ за такива номера и че ако им вдигнеш после сметката ти е завишена, т.е. начислява ми се на мен такса. Някой нещо да знае по въпроса?
И на мен ми звъня и аз не вдигнах...
Виж целия пост
# 28 488
От вчера ми звъни този тел. +359881551. Не му вдигам, но ми е любопитно какъв е? Не му вдигам, защото преди време бях чела нещо, някъде си / Laughing/ за такива номера и че ако им вдигнеш после сметката ти е завишена, т.е. начислява ми се на мен такса. Някой нещо да знае по въпроса?
И на мен ми звъня и аз не вдигнах...
На мен също, преди малко.  И аз не вдигнах. На кой оператор сте абонати? Моето предположение е, че са служители на Мтел с предложение за преподписване на договор или нещо подобно...
Виж целия пост
# 28 489
Здравейте!

Преди 3 дни закупихме бойлер на Елдоминвест 120 лт....нормално ли е да капе отдолу (някакво клапанче е),когато е включен newsm78.
Монтиран е върху пералнята ,и се налага да слагаме кофи ,изтича по около 2 лт вода.Друго- не се нагрява до край ,или ,по-друг начин казано ,от 10 деления се нагрява до 3-то или 4-то  деление.
Званяхме в сервиза и отговора беше ,че така си текът Rolling Eyes,ужас.. #2gunfire
 Водата иначе стига за да се изкъпя аз ,малкия и да измия някоя чиния,нямам думи.
Виж целия пост
# 28 490
Аз имам бойлер на Елдоминвест 80 л.. Все още е в гаранция и такова капане не е имало.
Между другото, не е добра идея да има пералня под бойлер.
Виж целия пост
# 28 491
Някой може ли да ми каже коя е песента от клипа ?
Скрит текст:


Пак да попитам -последна надежда  Hug
Виж целия пост
# 28 492
От вчера ми звъни този тел. +359881551. Не му вдигам, но ми е любопитно какъв е? Не му вдигам, защото преди време бях чела нещо, някъде си / Laughing/ за такива номера и че ако им вдигнеш после сметката ти е завишена, т.е. начислява ми се на мен такса. Някой нещо да знае по въпроса?
И на мен ми звъня и аз не вдигнах...
На мен също, преди малко.  И аз не вдигнах. На кой оператор сте абонати? Моето предположение е, че са служители на Мтел с предложение за преподписване на договор или нещо подобно...
Да от Мтел звънят-за преподписване на договора! Peace
Виж целия пост
# 28 493
и моят бойлер капе, е не чак 2 литра. Но и не е включен постоянно
Виж целия пост
# 28 494
От вчера ми звъни този тел. +359881551. Не му вдигам, но ми е любопитно какъв е? Не му вдигам, защото преди време бях чела нещо, някъде си / Laughing/ за такива номера и че ако им вдигнеш после сметката ти е завишена, т.е. начислява ми се на мен такса. Някой нещо да знае по въпроса?
И на мен ми звъня и аз не вдигнах...
На мен също, преди малко.  И аз не вдигнах. На кой оператор сте абонати? Моето предположение е, че са служители на Мтел с предложение за преподписване на договор или нещо подобно...
Да от Мтел звънят-за преподписване на договора! Peace
Или да декларирате отказване от хартиена фактура или нещо подобно.
Виж целия пост
# 28 495
Никъде не мога да намеря достоверна информация за пенсионната реформа. Прие ли се това чудо и има ли срок за подаване на декларации в НОИ?
Виж целия пост
# 28 496
2. ако имам скъсана банкнота на две, мога да ли я занеса в банка и те да ми дадат цяла? По принцип знам, че е в правмощията на БНБ, но там пише "повредени" банкноти и не знам дали под това се разбира и скъсани  Laughing и става ли чрез ТБ или трябва да се ходи до централната?
доколкото знам може във всяка банка да я занесеш , но май не са задължени да ти я приемат защото след това те трябва да я предадат на БНБ.
преди време банките трябваше да отделят повредените банкноти и да ги предават на БНБ. тогава имаше голяма вероятност и твоята банкнота да приемат.  сега май нсяка банка го кара по нанадолното. не отделят повредени банкноти или слепени с тиксо и гледат да ни ги пробутат.
Виж целия пост
# 28 497
По въпроса за жалбата към защита на потребителите- трябва да  представя и касова бележка, а аз не съм пазарувала от този магазин. Знам за нередност и затова искам да поддам оплакване.
Виж целия пост
# 28 498
Никъде не мога да намеря достоверна информация за пенсионната реформа. Прие ли се това чудо и има ли срок за подаване на декларации в НОИ?

За избора на частните пенсионни фондове ли питаш? Прие се - нов чл. 4б от КСО. Как се прилага още не се знае....
Виж целия пост
# 28 499
Никъде не мога да намеря достоверна информация за пенсионната реформа. Прие ли се това чудо и има ли срок за подаване на декларации в НОИ?

За избора на частните пенсионни фондове ли питаш? Прие се - нов чл. 4б от КСО. Как се прилага още не се знае....

Да, точно за тях питам.  Peace

т.е. няма срок все още, който да тече или до края на м. януари тези, които не искат в НОИ, трябва да подадат декларации?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия