?Въпроси всякакви?

  • 5 607 066
  • 96 496
# 61 320
Дядо ми почина на 28 май и няма да преведат пенсията му на баба ми. Казали са и, че "отива в полза на държавата". Така ли е и какви са условията за изплащане на пенсия на починал човек - дата или какво?
Виж целия пост
# 61 321
Дядо ми почина на 28 май и няма да преведат пенсията му на баба ми. Казали са и, че "отива в полза на държавата". Така ли е и какви са условията за изплащане на пенсия на починал човек - дата или какво?
Така стана и с пенсията на моята баба, не я преведоха изобщо. Но не знаем защо.
Виж целия пост
# 61 322
За медицинско за работа директно при личната лекарка ли да отида, или преди това трябва да си го закупя от книжарница?  За обикновено медицинско питам.
При личния направо.
Не е така, разбира се. Личния не раздава бланки, купуваш си я предварително, попълваш и тогава отиваш при ЛЛ да ти я завери.
Виж целия пост
# 61 323
Моята лична лекарка директно ми написа медицинско. Не съм купувала нищо предварително.
Виж целия пост
# 61 324
За медицинско за работа директно при личната лекарка ли да отида, или преди това трябва да си го закупя от книжарница?  За обикновено медицинско питам.
При личния направо.
Не е така, разбира се. Личния не раздава бланки, купуваш си я предварително, попълваш и тогава отиваш при ЛЛ да ти я завери.
Когато отида, ЛЛ взема листа, попълва, удря печата и си заплащам. До сега не съм си купувала бланка. Но и аз съм ходила 1-2 пъти. Може би трябва да се носи, а ако човек пропусне да вземе, личната му дава.
Виж целия пост
# 61 325
При нас се купува предварително, за първи път чувам, че ЛЛ има бланки.
Но щом казвате, възможно е. Peace
Виж целия пост
# 61 326
При нас се купува предварително, за първи път чувам, че ЛЛ има бланки.
Но щом казвате, възможно е. Peace
Явно при всеки ЛЛ е различно.
Виж целия пост
# 61 327
Не е никак лоша машината. Малко ме дразни, че капсулите могат да се купуват само от интернет или поне досега не съм намерила магазин (в София) от който да ги купувам, нито съм открила техен аналог.
Виж целия пост
# 61 328
За медицинско за работа директно при личната лекарка ли да отида, или преди това трябва да си го закупя от книжарница?  За обикновено медицинско питам.
При личния направо.
Не е така, разбира се. Личния не раздава бланки, купуваш си я предварително, попълваш и тогава отиваш при ЛЛ да ти я завери.
Когато отида, ЛЛ взема листа, попълва, удря печата и си заплащам. До сега не съм си купувала бланка. Но и аз съм ходила 1-2 пъти. Може би трябва да се носи, а ако човек пропусне да вземе, личната му дава.
Благодаря ви. Май е най- добре да звънна да я попитам
Виж целия пост
# 61 329
Дядо ми почина на 28 май и няма да преведат пенсията му на баба ми. Казали са и, че "отива в полза на държавата". Така ли е и какви са условията за изплащане на пенсия на починал човек - дата или какво?

Хм,пенсиите не се ли плащат авансово?


Виж целия пост
# 61 330
Дядо ми почина на 28 май и няма да преведат пенсията му на баба ми. Казали са и, че "отива в полза на държавата". Така ли е и какви са условията за изплащане на пенсия на починал човек - дата или какво?

Нещо такова си спомням: ако е починал в месеца, за който не е взел пенсия, ви се полага. Напр. ако е взимал пенсия на 7-мо число, а е починал на 3-то. Ако е починала след 7-то - не се полага.

Дано се включи някой, който е наясно със закона. Peace
Виж целия пост
# 61 331
Имам питане относно ползването на платен годишен отпуск, понеже не знам как стоят в моя случай нещата, ще обясня. Миналото лято 4 месеца бях на борсата и получавах обезщетение  до края на август (едва ли има отношение по въпроса, но все пак). Февруари месец в началото тази зима започнах работа, като ми казаха, че след като минат 6 месеца тогава вече ще имам право да ползвам платен отпуск. Аз, обаче, напуснах миналата седмица( на 05, 06) преди да съм направила 6 месеца и въпроса ми е сега, ако започна работа или в близките седмици или месеци, как стои въпросът с платения годишен отпуск? Пак ли трябва да чакам да минат 6 месеца от подписването на ТД или ...? От тази работа все още не съм си взела трудовата книжна и остатъка от заплатата за май и да поискам ли някакъв документ, удостоверяващ това, че не съм ползвала платен оптуск, когато отида?
Виж целия пост
# 61 332
Полагащата се пенсия за месец май не е ли получена вече, около 8 май?
Виж целия пост
# 61 333
Да, би трябвало да е получена още в началото на май. Unknown16, мисля баба ти може да подаде сега документи да получава добавка за починал съпруг или наследствена пенсия, зависи на кои условия отговаря. Но пенсията за юни няма как да вземе.
Виж целия пост
# 61 334
Благодаря.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия