?Въпроси всякакви?

  • 5 607 156
  • 96 496
# 95 520
С едно направление по здравна каса в  рамките на 30 дни на колко вторични прегледа имаме право?
Виж целия пост
# 95 521
Ала-бала, и на теб благодаря!
Това за гратисния го разбрах, но май, за да нямам лихва, трябва да внеса цялото задължение наведнъж, а не на две вноски, както мислех да направя. Няма да рискувам, ще си внеса цялата сума заедно и след това ще си ползвам пак кредита.
Виж целия пост
# 95 522
Можеш да погасяваш безлихвено на части, стига да е в рамките на гратисния период!
Поне в ПИБ е така.
Виж целия пост
# 95 523
С едно направление по здравна каса в  рамките на 30 дни на колко вторични прегледа имаме право?
Един.

water_nymph
Потвърждавам написаното от elleni, може и на части.
Виж целия пост
# 95 524
Това и за деца и за възрастни ли важи?
Аз с едно направление водих детето три пъти на унг.
Виж целия пост
# 95 525
Супер, благодаря ви! Моята карта е към ДСК - wizz.
Виж целия пост
# 95 526
Това и за деца и за възрастни ли важи?
Аз с едно направление водих детето три пъти на унг.
Аз точно за това питам, че на места в интернет четох, че можело и три вторични прегледа, но инфото беше от 2013 г. и не намерих нищо по-ново.
Виж целия пост
# 95 527
Доколкото знам имаме право ( и деца, и възрастни) на един вторичен преглед. Но и аз съм попадала на детски специалисти, които са ме викали на повече от един и не са ми вземали пари за следващите. Те самите са ми казвали, че в някои ситуации е нелепо само един вторичен преглед и че като лекари не можели да допуснат това. Но мисля, че не са много тези лекари. Всъщност и мен самата един ортопед ме викна на няколко вторични прегледа и много съвестно се ангажира с проблема ми, който в крайна сметка се оказа, че не е в неговата област. Абе има читави лекари, но никога не знаем на какъв ще попаднем.
Виж целия пост
# 95 528
Не ме е викал лекаря на своя глава.Всеки път регистрирах  на регистратурата.И трите пъти.
Виж целия пост
# 95 529
water_nymph, и моята кредитна карта е в Дск. Щом ти засичат картата на 10-ти значи всяко плащане от 11-ти нататък се брои за следващия месец. А за да нямаш лихва трябва в гратисния период трябва да внесеш цялата сума, дори да е на части.
Виж целия пост
# 95 530
По повод вторичните прегледи - до колко време от първичния трябва да е? Аз бях на първичен, който си платих/ без направление/ Трябва да отида на вторичен, но нямада се вместя в единия месец. Пак ли първичен ще се води?
Виж целия пост
# 95 531
И при автомобила е така, не само при жилището. Двамата съпрузи дължат по 50% данък.
Не е вярно това, само на собственика излиза данъкът.
Освен, ако в различните общини има разлика, но се съмнявам. Къщата купена след бракът ни данъка е разделен и на двамата, а на автомобилът на мъжът ми излиза само той длъжник.
Виж целия пост
# 95 532
В събота бях в спешното на Пирогов. Сложиха ми гипс и казаха в срядапак да ида. Тъй като съм минала през спешното и те са ме насочили за втори преглед не знаех, че трябва направление, затова се наложи да си платя 65 лв. Въпросът ми е другата седмица трябва пак да ида,имам направление,но после ще трябват още прегледи-за всеки от тях ли трябва ново направление или веднъж като им го представя следващите прегледи за крака ми пак минават с него?
Виж целия пост
# 95 533
От къде в София мога да купя качествена сладкарска боя?
Виж целия пост
# 95 534
И при автомобила е така, не само при жилището. Двамата съпрузи дължат по 50% данък.
Не е вярно това, само на собственика излиза данъкът.
Освен, ако в различните общини има разлика, но се съмнявам. Къщата купена след бракът ни данъка е разделен и на двамата, а на автомобилът на мъжът ми излиза само той длъжник.

Едва ли само той излиза. Чл 53 ЗМДТ казва друго. Може и той да си е мислел че само той е собственик, съответно да е вписал в декларацията само себе си.
По закон за МПС- данък задължени са собствениЦИте.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия