?Въпроси всякакви?

  • 354 396
  • 25 161
# 315
Ти пък, аз съм слагала, но не много де. На мен си ми харесва, пък и обичам експериментите, така че давай смело;)
Виж целия пост
# 316
Имам проблем със скайпа  Rolling Eyes Когато накой ми звъни или аз искам да звънна, целият прозорец около снимките от камерата е тъмносиньо-сив и липсват всякакви индикации на бутоните - за затваряне, микрофон, писане и т.н. Те са там, защото като ги нацеля с мишката и задържа се изписват, но не ги виждам. Преинсталирах го и го инсталирах пак, но проблемът си стои. Някои да има идея какво може да е и как да го премахна? Благодаря предварително  Blush
Виж целия пост
# 317
Каква е логиката при  о/у в началото на думите ...примерно "Обезсърчавам"  "Утвърждавам"? Кога е "О" и кога е "У" в началото?  Дано ме разбрахте newsm78
Виж целия пост
# 318
Няма логика според мен.
Виж целия пост
# 319
Каква е логиката при  о/у в началото на думите ...примерно "Обезсърчавам"  "Утвърждавам"? Кога е "О" и кога е "У" в началото?  Дано ме разбрахте newsm78
Теоретично:
" Представка О-/Об-
1.Към глаголи, за да се обозначи, че действието се довежда до резултат и се разпростира върху цялата повърхност на обекта (обеля, обсипя).
2. Към прилагателни или съществителни , за да се означи, че обектът на действието получава качеството на произвеждащото име (оздравява, осмисля).
Представка У-
1.Към глаголи, за да се означи, че действието се насочва към дълбочина, към центъра на обекта (убода) или надолу (увисна).
А практически е най-добре да си ги знаеш и при колебание да използваш правописен речник.
Виж целия пост
# 320
Каква е логиката при  о/у в началото на думите ...примерно "Обезсърчавам"  "Утвърждавам"? Кога е "О" и кога е "У" в началото?  Дано ме разбрахте newsm78

А практически е най-добре да си ги знаеш и при колебание да използваш правописен речник.

+1 - за пример на децата си давами винаги думите "украса" и "окраска", които не успявам да ги обясня, чрез иначе точните правила, които Дидева е споделила.
Виж целия пост
# 321
Благодаря!  Simple Smile Попитах,щото сина ми съвсем случайно,между другото ми изстреля въпроса... и аз не знаех отговора! А се стягаме за матури...
Виж целия пост
# 322
Привет! Да знаете само в какво удивление изпаднах, когато получих два смс-а.

Единият е от +447986596352 - Greetings Francis. Alex asked me to get in touch about William Rennie. His email address is four.blackacre at btinternet.com. I did email you so hope you got it. Best wishes. Ann

Другият пък е от +447940034222 - Ma nigga how ru, today is qatt time with amin abou kilo made in djibouti... how r u mate?

Нито аз, нито семейството имаме познати или роднини в чужбина, а получаваме такива смс-и. Дали е някаква грешка или...? Не знам, прекалено учудена съм, защото досега не ми се беше случвало такова нещо.   Shocked  #Crazy  newsm78
Виж целия пост
# 323
Ако някой по-разбиращ преведе текста ще е добре.Принципно изобщо не се връзвай на такива смс-и.Даже и да ти звънят преди да вдигнеш погледни добре номера,защото бях чела някъде из вестниците,че така като ти звънят от чужбина ти плащаш разговора.Препоръката беше да не се отговаря на номер ,който не познаваш.После да не плащаш фантастична сметка.
Виж целия пост
# 324
Ами аз точно затова толкова много се учудих. Два смс-а за един ден, от номера, който не са от България... просто питам дали някой друг от вас е получавал нещо подобно, защото не ми се струва, че този, който е изпратил смс-а е объркал номера.
Виж целия пост
# 325
_Sylvie_ , sms-ите са изпратени от телефон на британски мобилен оператор.

превод на "Greetings Francis. Alex asked me to get in touch about William Rennie. His email address is four.blackacre at btinternet.com. I did email you so hope you got it. Best wishes. Ann"

"Здравей Франсис. Алекс ме помоли да се свържа с теб относно Уйлям Рени. Неговият имейл адрес е ....(нарочно не го изписвам). Вече ти изпратих имейл, така че се надявам да си го получила. Най-добри пожелания. Ан"

преводът на "Ma nigga how ru, today is qatt time with amin abou kilo made in djibouti... how r u mate?" е малко по-сложен, защото използват специфичен жаргон - нещо от сорта е:

'ей негро, как си, днес е срокът за Амин Абу... в Джибути... Как си, брато?"

Според мен няма нищо притеснително, особено ако не се опитваш да пращаш имейл на посочения адрес или да им отговаряш с sms-и.  Simple Smile
Виж целия пост
# 326
Аз вчера получих следният Смс : Congrats!!! Your Mobile number has won 254,000 Pounds Sterling in the Ongoing NOKIA Mega Jackpot, for claims cal: +44-704-570-6131 or  Email: nokia631@yahoo.com
Изпратен обаче от тел.+233 547326220
Виж целия пост
# 327
Аз вчера получих следният Смс : Congrats!!! Your Mobile number has won 254,000 Pounds Sterling in the Ongoing NOKIA Mega Jackpot, for claims cal: +44-704-570-6131 or  Email: nokia631@yahoo.com
Изпратен обаче от тел.+233 547326220
Това от Нокиа го бяха пращали на бащата на една приятелка, те почти се бяха вързали, щяха да пращат някви глупости и т.н. и в последния момент се усетиха, че им искат някакви си там пари и се отказаха... , така че и на мен всеки ден ми пращат от смс за милиони, че моя номер е сред печелившите тази седмица, а дори не съм се регистрирала с ЕГН Simple Smile
Виж целия пост
# 328
Странни са ми кодовете на 2-та телефона, иначе няма как да им се вържа на нокия с имейл в яху-то
Виж целия пост
# 329
На обявата, че печелиш телефон, не се притеснявам, защото по принцип на всички изпращат смс-и с рекламна цел.   Laughing Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия