Ритик Рошан - гръцкият бог на Боливуд

  • 149 013
  • 746
# 165
Ей разплака ме. Наистина е във форма Simple Smile Защо няма повече хора като него на тая земя... Той ми е символ на чисто оригинално неподправено добро!
Виж целия пост
# 166
Ей разплака ме. Наистина е във форма Simple Smile Защо няма повече хора като него на тая земя... Той ми е символ на чисто оригинално неподправено добро!
 

 newsm10 newsm10 newsm10


Фейсбук
Hrithik Roshan
7 юли 2013 г. - (денят преди операцията)
We all know that we create a life of joy using the power of our mind. I've had the privilege of creating wonders with this amazing gift given to us called the brain. Occasionally one must look within and realize its value. It gives us the power to see, hear, touch, smell and taste, it allows us to conquer fear and create courage to do things we never imagined. Maybe it's time for me to feel the power literally. I am going to go through brain surgery today and want you to know that I am going in with absolute power to recover fast. My thanks to all of you for using the power of your mind to contribute to my life. Love you all.



Нямам думи просто. Каква сила на духа има!  smile3501

Hrithik Roshan
8 юли 2013 г. - (след операцията)
What's up!!
Hope everyone's making d best of their day!

I'm horizontal but controlling and creating my environment to the best of my ability.... That's all we ever need to do! Hope your doing d same!
I'm fantastic by the way! Thanks to all your love and wishes!

Leaving u with this thought - Everything can be taken away from you but one thing. The freedom of knowing one can choose their attitude in any given environment...Invent your OWN way!
Love...supersonic style.

Виж целия пост
# 167

За Бога и хората

Интервю за списание  Hi! Blitz 2012

Шалин Шарма разговаря с Ритик Рошан  и открива, че стараейки се да бъде Аполон, актьорът в крайна сметка става и Сократ/философ

Гледайки това идеално лице и тяло, трудно е да се повярва, че такава физическа форма е била съпроводена от проблеми със здравето и страдания от постоянни, мъчителни болки. Ритик Рошан така ви хипнотизира на екрана, че вие вярвате, че Бог го е сътворил такъв. В интерес на истината, такъв какъвто го виждате актьорът сега, е създаден с помощта на стоманена воля, затова, когато се сблъскате с дълбоката философия която стои зад това, то е направо смущаващо.
"Октомври, първия ден след завършване на снимките на "Огнен път", аз пролежах целия ден. Когато се надигнах след 24 часа, получих спазми в гърба. Имах болки в течение на пет дни, не можех да се движа, след изследванията се оказа, че имам дискова херния на гръбначния стълб"

Накратко казано, лошото здравословно състояние, от което Ритик Рошан стада още като дете, се е върнало и отново го преследва. Той бил слабичко дете, невероятно крехък. "Аз се боря с болката цял живот. Аз съм привикнал с това. Често не ходех на училище, защото имах изкривяване на гръбначния стълб. Аз наистина имах много слаба конструкция, боляха ме коленете, събуждах се всяка сутрин от силна болка. В седми клас пропуснах толкова много занятия, че моят класен ръководител ми каза, че могат да ме отпишат от училище, ако моята посещаемост бъде под 70%".

Това е удивителна история - как актьорът, който днес изглежда и танцува като бог, някога е бил почти развалина, от гледна точка на медицината. В епохата на бестселърите "помогни си сам" тази книга на успеха сама се пише на хартия. "Моето физическо състояние беше такова, че изобщо не можех и да си помисля да ставам актьор". Всъщност баща му се е опитал да го разубеди, убеден, че той ще се провали точно заради крехкото си здраве. Но Ритик е бил обсебен от тази идея, въпреки безпокойството и скептицизма на баща си. Той си спомня: "Аз анализирах своите слаби страни и разбрах, че благодарение на тренировки, трудолюбие и най-главното, чрез научни изследвания  и обучение ще може да бъде постигнато много. И благодарение на това, аз натрупах много знания за здравето и фитнеса".

Той по всяко време контролира  тялото си, почти като диабетик, който постоянно изследва нивото на захарта си. "Ако аз постоянно се движа, то кръвта циркулира, а тялото не застива.  Това важи за всеки, който има някакво хронично заболяване. Ако тялото ви през цялото време е в движение, то болката утихва. Затова, че бях неподвижен 24 часа, кръвта не е циркулирала и не е разнасяла питателни вещества към всички части на тялото, затова е настъпил застой. И това е оказало влияние на гръбначния стълб".

Той описва проправения път: "Пределът не съществува, няма нищо невъзможно. Вие не можете да кажете:  "Аз работих над себе си две години и се раздадох на 100%". Понякога това може да отнеме пет години, и да ви се наложи да се раздадете на 400%". Няма предел в това, колко време и сили трябва да положите. И това е интересното, тъй като в тази битка, вие получавате невероятни идеи, вярвания, възгледи - които ще станат вашата защита и подкрепа, за да продължите да се борите. Защото колкото по-добре разбирате сам себе си,  толкова повече ще разбирате и другите и ще внесете повече мир/спокойствие в живота си."

"Ако бях повярвал на това, което ми казаха докторите, то щях да бъда сломен и да се затворя някъде за цяла вечност. Но аз погледнах на това, както например с дядо Коледа. Аз вярвам в него, въпреки, че знам, че не съществува. Аз трябваше да се заставя да повярвам в това. Аз и до сега вярвам".

Той си спомня за вчерашното вълнуващо пътуване/завръщане в своето училище. "Заради моето слабо телосложение, училището беше трудно за мен. Появиха ми се спазми в стомаха, когато вчера влязох през вратата. Бях почти изплашен, когато влязох в кабинета на директора. Моите стари учители, някои от които се страхувах, бяха там, за да се срещнат с мен. Аз просто не мога да повярвам, че всички те, са там и ме прегръщат. Това подчертава/доказва, това което аз научих:  Успехът - това е просто обратната страна на недостатъка".

"Аз съм живия пример за това. Без отрицателното, няма как да произлезе нещо положително. Ако имате някакви недостатъци, то това е вашият "подарък", вашето презареждане. В един прекрасен ден това ще стане вятърът в крилата ви, кой ще ви помогне да летите".

На него много му  е повлияла книгата на Халил Джубран "Пророкът": "Това е едно невероятно дълбоко разбиране на човека, природата на човека и света. Екхарт Толе - това е още един писател, който наистина пише много хубаво. Също така ми харесва "Пътят на миролюбивия войн" на Дан Милман.


 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

http://www.book.store.bg/p16362/prorokyt-halil-dzhubran.html

http://www.book.store.bg/p41096/silata-na-nastoiashteto-ekhart-tole.html

http://www.book.store.bg/p23723/pytiat-na-mirnia-vojn-dan-milman.html
Виж целия пост
# 168
Кали, най-искрени благодарности!  Hug
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CF%F0%EE%F0%EE%EA%FA%F2
http://vemiplast.files.wordpress.com/2012/04/d181d0b8d0bbd0b0d18 … 9d0b5d182d0be.pdf
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CF%FA%F2%F … 8%FF+%E2%EE%E8%ED
http://chitanka.info/book/2955-pytjat-na-mirnija-voin

Втората книга вече няколко пъти ми се набутва в очите, време е значи!


"We all know that we create a life of joy using the power of our mind. I've had the privilege of creating wonders with this amazing gift given to us called the brain. Occasionally one must look within and realize its value. It gives us the power to see, hear, touch, smell and taste, it allows us to conquer fear and create courage to do things we never imagined. Maybe it's time for me to feel the power literally. I am going to go through brain surgery today and want you to know that I am going in with absolute power to recover fast. My thanks to all of you for using the power of your mind to contribute to my life. Love you all."

Всички ние знаем, че създаваме живот от радостта използвайки нашето съзнание. Аз имам привилегията да създавам чудеса с този удивителен дар, наречен мозък. Отвреме навреме трябва да се поглежда към него и да се осъзнава неговата стойност. Той ни дава силата да виждаме, чуваме, докосваме, помирисваме и вкусваме, той ни позволява да надвием страха и да създаваме смелостта да правим неща, за които не сме и мечтали. Може би е време за мен да усетя мощта му буквално. Днес ще премина през мозъчна операция и искам всички да знаете, че възнамерявам с абсолютна сила да се възстановя бързо. Моите благодарности към всички, които използвате вашата сила на ума да допринасяте за моя живот. Обичам ви всички.
------------
What's up!!
Hope everyone's making d best of their day!

I'm horizontal but controlling and creating my environment to the best of my ability.... That's all we ever need to do! Hope your doing d same!
I'm fantastic by the way! Thanks to all your love and wishes!

Leaving u with this thought - Everything can be taken away from you but one thing. The freedom of knowing one can choose their attitude in any given environment...Invent your OWN way!
Love...supersonic style.

К'во става?
Надявам се, че всички прекарват по най-добрия начин деня си!
Аз съм полегнал, но контролирам и създавам моят заобикалящ сват по най-добрия ми възможен начин... Това е всичко, от което някога сме се нуждаели! Надявам се, че правите същото!
Между другото се чувствам фантастично! Благодаря ви за цялата любов и пожеланията ви!
Оставям ви с тази мисъл - Всичко може да ви бъде отнето с изключение на едно - свободата да знаеш, че можеш да избираш твоя начин на мислене в каквато и да е заобикаляща среда. Измислете си СВОЙ път!
Обичам ви, свръхзвуково!

Виж целия пост
# 169
Първо да кажа:
Е няма такъв човек. Какви хубави неща е написал. И преди... и след...

Пит, ще се чете.
Няма начин - ще ги прочета.

Благодаря за линковете.


А тази снимка с контрабаса е страхотна.  newsm74 (като всички останали)  Laughing
Виж целия пост
# 170
Рожденият ден е ден да кажеш "Съжалявам" - Ритик
10.01.2011
Мумбай: Ритик Рошан е уредил да лети за още 4 дни до Лондон за откриването на восъчната си сатуя, превръщащ се в найновата боливудска придобивка в музея на Мадам Тюсо. На връх рождения си ден той потвърджава това
....
Ритик също признава, че вижда рождените дни като дни в които протягаш маслинена клонка към онези, с които си имал недоразумения в миналото и взимаш режение да ги изгладиш. Според репортери тази година той е избрал сайт с мини блогове за да търси прошка от снаха си Фара Хан-Али, която в последно време била разстроена заради него поради някаква причина.
Обаче, актьора не беше в настроение да разкрива детайли. Всичко, което каза беше: На всеки от рождените ми дни аз казвам "Съжалявам" на някого. След като се събудя и ако усетя, че има някаква неприязън между мен и друг човек, просто вдигам телефона и му се обаждам.", въпреки, че той отказа да разпространи каквито и да е детйали за настоящия проект, изявявайки мнение, че е твърде лично.
Докато ни информираше, че този му рожден ден включва пуджа, актьорът също сподели, че рождения му ден се е превърнал по-малко в получаване на подаръци и повече в даване. Той каза "Аз съм в такъв етап от живота си сега, че мога да да давам обратно на другите. Прекарах два часа да говоря на феновете си по телефона. Това е много трогателно и подобни неща много ме мотивират."-добави той. "Понякога не знаеш какво искаш. Просто се старая да давам най-доброто от себе си и да бъда по-близо до Бог."
Виж целия пост
# 171
Направо си представям профила на Ритик и всичките му милиони фенове казват "Обичаме те от сърце, оправяй се бързо!" Трябва да е най-невероятната енергия на света, само да можеш да я уловиш. А той го умее по-добре от всеки.  Grinning
Виж целия пост
# 172
Направо си представям профила на Ритик и всичките му милиони фенове казват "Обичаме те от сърце, оправяй се бързо!" Трябва да е най-невероятната енергия на света, само да можеш да я уловиш. А той го умее по-добре от всеки.  Grinning


Профилът му във Фейсбук (истинският) в момента има 9 милиона последователи. (9 227 086).
Един ден бях сложила снимка и текст, с който подканваше някой да тренира с него. (31.01.2014).
Под снимката има 4 237 коментара - за 10 дни.

Ето тази публикация - преди операцията. (4198 коментара)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151665523349407&se … ype=1&theater

Ето и под тази - след операцията. (5907 коментара)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151668961409407&se … ype=1&theater
Виж целия пост
# 173
Между другото този профил го намерих да кажем някоя и друга седмица след 01.01.14 и тогава феновете му бяха 7.6 - 7.7 милиона! Гледай за месец какво става!  Peace То се случи просто пред очите ми.
А пише, че се е присъединил към фейсбук на 16 март 2010 г.

Тук благодари на феновете си за подкрепата на Хвърчила.
https://www.facebook.com/photo.php?v=1151992419836&set=vb.36 … ype=2&theater

А ето какво е казал в началото
"Казват че съм перфекционист, но перфекционизъм всъщност означава, да се опитваш да скриеш всичките си недостатъци. Прикриването на моите недостатъци отнема голяма част от времето ми."
Виж целия пост
# 174
Между другото този профил го намерих да кажем някоя и друга седмица след 01.01.14 и тогава феновете му бяха 7.6 - 7.7 милиона! Гледай за месец какво става!  Peace То се случи просто пред очите ми.
А пише, че се е присъединил към фейсбук на 16 март 2010 г.

Тук благодари на феновете си за подкрепата на Хвърчила.
https://www.facebook.com/photo.php?v=1151992419836&set=vb.36 … ype=2&theater

А ето какво е казал в началото
"Казват че съм перфекционист, но перфекционизъм всъщност означава, да се опитваш да скриеш всичките си недостатъци. Прикриването на моите недостатъци отнема голяма част от времето ми."

Ами той и самия Ритик Рошан го открихме в началото на годината.
Благодаря на Господ, че ми даде възможността да опозная толкова интересна личност.

За казаното от него, за кой ли път просто онемявам.    bouquet
Виж целия пост
# 175
Tere jaisa yaar kahan
Source: Mumbai Mirror
By: Sapna Bhavnani - (в случай, че се чудите много известна момбайска фризорка)
Date: October 15, 2005
Courtesy: Pari, TB

"Здрасти Сапна, аз съм Сюзан Рошан. Исках да знам, дали ще имаш малко време днес за Ритик? " Какво? Ритик! Бях на снимки в Андхери и си казах, че няма да бъда в състояние да го видя този ден. "Добре, мислиш ли че можеш да дойдеш в нашата къща утре за десетина минути? Ритик има няколко въпроса." "Да дойда у вас? Иска ли питане? Разбира се!"

Изведнъж осъзнах, че имам най-добрата работа в света. Първо Риши и Neetu ( ще пиша за тях скоро), а след това Шах Рук и Гаури, а сега Ритик и Сузан. Сега аз не искахм да звуча повърхностно и да правя впечатление, но аз нямах търпение да изчакам следващия ден . Пристигнах навреме и ме сложиха да седна в един добре проектиран удобен хол. Огледах се и обърнах внимание на всеки детайл. Една стая говори много за собственика си. И тази стая привлече вниманието ми. Пиех Tang и забелязах, че тяхната сладка персийска котка се опитвам да каже здрасти. Домашни любимци! Семейство Рошан ми харесаха още повече!"

"Здрасти Сапна, аз съм Ритик." "Пич, знам кой си." Той беше много добре облечен и изглежда се чувстваше много добре в кожата си. Това ми хареса. Аз направих всичко по силите си, за да действам много професионално, но не можех да спра да му викм "Пич". Мисля, че той хареса това.
Големият ден дойде, когато Ритик и Сузан дойдоха на Mad O Wot. Имаше много хора, които се катереха по дърветата, за да зърнат "пича". Нямах представа, че той е бил този популярен. Аз ги забавлявах с мелодии от Disco Dancer, Karz, Hum Kissi Se Kum Nahin и Let's Enjoy. Ритик беше шокиран да видя да се кефя на Хинди музика.
"Ти си истинска индийка.", каза той. Аз се изчервих при комплимента. След като прекарах целия ден с него и Сюзан, аз отидох у дома и се чувствах много, много изморена. Той беше толкова ексцентричен (искам да кажа, по най-готиния начин) а тя беше толкова спокойна и красива. Тя го заземяваше по всякакъв начин. Аз не можех да избяга мислите ми тази нощ. Те ми напомняха за връзката ми с бившия.
Снощи те се върнаха към Mad O Wot . Този път аз знаех, че Сузан е бременна и аз изпитвах тази нова любов към тях. Много майчинска, ако щете вид любов. Прегърнах Сузан наистина силно и исках да се уверя, че се е настанила удобно преди да отида при сладкия й съпруг. Ние си поприказвахме за миналото им и тяхнот настояще. Не можех да не забележа, начина, по който той говори за майката на детето му. Той изпитваше толкова много уважение и любов. Те се смееха през цялото време. Тя сияеше. Той светеше. Самата аз проверих в огледалото и си отбелязах наум да си сложа маска на лицето за да уловя "Сиянието".

Те са като терапия за мен. Аз съм толкова цинична и така лицемерна, а казах ли и повърхностна? Как, как, как могат да са такива по този начин, особено в този ден и тази възраст? След като са прекарали всичките тези години заедно, те все още изглеждаха сякаш са на първата си среща. Оставих ги да си говорят и се приближих до моя CD плейър и пуснах на любимата ми песен.

Забележка: Аз пускам тази песен само за тези, които ме докоснат по неразбираем начин. " Тази песен звучи за вас, приятели", казах аз със сълзи ( God! мога да бъда тооолкова мъглява понякога) . " Tere jaisa Yaar Kahan , Kahan Aisa yaarana .... yaad karegi duniya, tera mera afsaana ... " изпя стереото и погледнах в тяхната посока и двамата седнаха в своите столове вторачени в мен в синхрон. "О, не! Аз ли направих нещо нередно? Тази песен да не беше табу? " Спрях парчето и се втренчих в тях. "Това е любимата ми песен, аз пеех това на Сузан, когато започнах да излизам с нея. Боже, не съм чувал тази песен от толкова дълго време." Изкрещя емоционално Ритик. Сузан се изчерви. Чувствах се като трето колело. Ритик и аз продължихме да увеличаваме звука и да пеем на глас (и да, с всички жестове на ръцете) . Аз дори паднах на колене им направих серенада.

Моменти като този не се случват твърде често. Аз ценя всяка частица от него. Ритик и Сузан и знам, че това е само началото на нещо страхотно. Не ми пука за твоята Боливудска кариера пич, но ти ме трогна в реалния живот и това не е лесно да се направи. За да направим нещата по-лоши, аз трябваше да се видя с един добър приятел в бившия си дом, същата нощ. Бях вече емоционално заредена и не знае как точно какво ще бъде. Тук съм, седя в старата ми къща, висим си с бившия ми и приятелите му, смеейки се от вън, но напълно объркана отвътре. Изпуших няколко цигари да се успокоя, но моментите, които бившия ми и аз споделяхме, продължаваха да просветват в съзнанието ми. Станах рязко и побягнах към колата ми (моето сигурно убежище) и да, пращах по дяволите "Tere jaisa Yaar Kahan ....."

Благодаря ви Ритик и Сузан, че ме смирихте.



Виж целия пост
# 176
"Моите фенове са сребърната нишка в мрачните облаци. Те са най-доброто, коеtо може да се случи на един актьор. Осъзнавам каква благословия са моите фенове." Ритик

Виж целия пост
# 177
Ду казва:

Q) Кои са трите неща без които не можеш като излезеш отвкъщи?
-- Нищо особено, освен малка сума пари в портфейла ми.

Q) Любима част на женското тяло?
-- Огромни черни изразителни очи! (Тюх, ами сега какво ще правим ние НЕ чернооките?!  Mr. Green )

Q) Романтик ли си?
-- Май съм!

Q) Какво търсиш в една жена?
-- Интелигентност и лоялност.

Q) Какво е любимото нещо, което правиш, когато няма никой наоколо?
-- Разпускам!

Q) Какво е последното нещо, което правиш когато си лягаш?

-- Успокоявам се (Отпускам се) !!

Q) Какво е първото нещо, което правиш когато се събудиш?
-- Събирам си акъла, за да съм зареден през целия ден.

Q) Как може някой да те впечатли?
-- Семплостта във всичките й аспекти ме впечатлява! Изкуствените неща ме отблъскват.

Q) Как може някой да спечели доверието ти?
-- Успешният човек е онзи, който всява доверие у другите.Това качество съм наследил от баща ми.

Q) Какво е сбърканото в днешните модерни връзки?
-- Обратно, чувствам, че по-младите са уравновесени и практични в своите взаимоотношения. Те вярват, че трябва да дават въздух един на друг и това е начина една връзка да е успешна в днешно време.


Виж целия пост
# 178
Tere jaisa yaar kahan
(в случай, че се чудите много известна момбайска фризорка)


Аз наистина се чудех каква е тази жена.
Много интересен изказ има... Laughing Laughing Laughing

Виж целия пост
# 179
"Моите фенове са сребърната нишка в мрачните облаци. Те са най-доброто, коеtо може да се случи на един актьор. Осъзнавам каква благословия са моите фенове." Ритик




Но определено и той им обръща огромно внимание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия