Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се извършва изследване за отрицателен резус фактор и платено ли е?
Какво представлява отрицателният резус фактор и какви са последствията от него по време на бременност?
Какви са причините за кървене по време на бременност и какво трябва да се направи?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се извършва изследване за отрицателен резус фактор и платено ли е?
-
Какво представлява отрицателният резус фактор и какви са последствията от него по време на бременност?
Отрицателният резус фактор е генетична характеристика на кръвта. По време на бременност, ако майката е с отрицателен резус фактор, а бебето с положителен, може да възникне конфликт между кръвта на майката и бебето. Това може да доведе до производството на антитела от майката, които атакуват кръвните клетки на бебето. За да се предотвратят тези проблеми, бременните жени с отрицателен резус фактор получават инжекции с имуноглобулин по време на бременност.
-
Какви са причините за кървене по време на бременност и какво трябва да се направи?
Кървенето по време на бременност може да бъде причинено от различни фактори като имплантационно кървене, инфекции, проблеми с плацентата или шийката на матката. Винаги е препоръчително да се консултирате с лекар, за да установите причината и да предприемете необходимите мерки за запазване на бременността.
-
Какво представлява бялото течение по време на бременност и дали е нормално?
-
Какви са препоръките за хранене по време на бременност?

? Беше във връзка с това, че по гръб кръвоснабдяването на бебето се нарушава и то самото започва да се върти и ти подсказва, че трябва да се обърнеш. Сега покрай тези усещания се чудя дали е време да се съобразявам накъде лежа...
), предимно вечер. Настръхвам като оскубана кокошка и започва тогава и силното гадене, май са свързани. Някой друг с тези "симптоми" да ме успокои!? 
, после питах ендокринолога дали може да е от ТСХ/беше ми 2,2/, дали от хипотиреоидизма не ми е студено, но отговора беше, че по-скоро са от високите антитела. Като ходих при имунолога също ме разпитва и се оказа, че болки в ставите и такива "Тръпки" и втрисане са си характерни за автоимунните заболявания.
и
, защото май няма на 100% сигурни. Ако има такива похвалете се пак. 
