Изчезващите имена

  • 60 862
  • 882
# 345
За Магдалена не мога да се съглася, че е изчезващо име. Дори напротив - според мен е едно от най-предпочитаните за момиченца, ако се търси име с буквата М.
Виж целия пост
# 346
От реколта 2013 - три Магдалени знам  Simple Smile
Виж целия пост
# 347
В обкръжението ни има Огнян, Чавдар, Зорница, Мила, Емануил - не ги бях чувала отдавна.
Пра баба ми беше НикУлина, познавам Неделина, в моя клас имахме Вихра, познавам Вихрен, а наскоро чух за един малчуган - Вихър.
В класа на дъщеря ми има интересни имена, които не бях чувала до този момент - АлЕна (ударението е на Е), НиколеНа, ДарЕн. Много ми харесва Богдан, но не съм срещала дете с това име. 
Моята дъщеря е Евангелина - по нашия край не се среща, знам, че към Сандански, Петрич е по-разпространено.

Виж целия пост
# 348
Вихър е много готино.
Виж целия пост
# 349
Ето още едно любимо, но рядко срещано -  Нона
Виж целия пост
# 350

Аз харесвам Вихра много.
Виж целия пост
# 351
Гроздана също е от изчезващите имена. На мен лично не ми харесва.
Виж целия пост
# 352
Гроздана също е от изчезващите имена. На мен лично не ми харесва.

Никога не ми е харесвало, помня, че учехме навремето една песен...
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=228&WorkID=17639&Level=1
Виж целия пост
# 353
Лозка,Лозан,Малин/а ,Ягодинка,Теодосий
Гюра,Гюргена, Аня,Ангелин/А
Виж целия пост
# 354
В обкръжението ни има Огнян, Чавдар, Зорница, Мила, Емануил - не ги бях чувала отдавна.
Пра баба ми беше НикУлина



В моето има Румяна, Ралица, Зорница, Иван, Николай - деца на възраст 10-12-13 години.

Хич не харесвам прекалено изчанчените имена - не им ли мина модата?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 355
Детето ми се казва Христо. Личната му лекарка каза, че от години не е имала дете с това име - все Християн ги кръщавали. И аз нямам познато дете с това име. Така че май е към "забравените имена".

И името Яна не се среща често. Всички Яни и Янки, които знам са над 50-те
Виж целия пост
# 356
Аз пък познавам много Яна - и малки, и големи.
И като цяло ми прави впечатление, че е желано и често избирано име.
Виж целия пост
# 357
Племенницата ми е Яна - на 19 г е
Виж целия пост
# 358
Е, радвам се, че името Яна още го има. Сега ако кажете, че и Христовци познавате...
Виж целия пост
# 359
Сега ако кажете, че и Христовци познавате...
Познавам. Писала съм назад, на 5г. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия