Изчезващите имена

  • 60 866
  • 882
# 375
Богдан Simple Smile много хубаво име. И вярно, не е сред най-популярните. Но пък има послание. Вярвам,че е хубаво името ти да казва нещо
Даден от Бог
Виж целия пост
# 376
Познавам един Христо на 2 години и един на 6. На приятелка детето се казва Богомил, а на колега Емануил. Последното много го харесвам, но наистина е рядко.
Виж целия пост
# 377
Ние точно на него сме се спряли за нероден Петко Simple Smile
Виж целия пост
# 378
Странни имена: Вълимир, Зийна, Ивея, Илейн, Ириней, Карделен, Касия, Майкъл, Маноло....
Илейн е вариант на Елейн; Касия е подправка, Майкъл - тук не е ясно на кой точно Майкъл е кръстено детето много са; Маноло е заради Маноло Бланик.
Виж целия пост
# 379
Емануил е детенце от градината на дъщеря ми.
Виж целия пост
# 380
Иван познавам един малък и една майка, която искаше така да го кръсти, но свекърът (който се казва така), не даде, защото било запазено за внукът от първородния му син (който не беше женен, даже гадже нямаше  Laughing). Та бебето стана Ивайло.
Маноло не е нужно да е на Бланик. Може и на Кардона да е  Mr. Green
Виж целия пост
# 381
А стига бе! Първородния може да има дъщери, може да е гей или друго. Пък те Ивайло го сложили, пак на него. Други имена няма ли?
Виж целия пост
# 382
Иван познавам един малък и една майка, която искаше така да го кръсти, но свекърът (който се казва така), не даде, защото било запазено за внукът от първородния му син (който не беше женен, даже гадже нямаше  Laughing). Та бебето стана Ивайло.

Ееее, тогава изобщо нямаше да го кръста на свекъра, ако бях аз! То може, то бива, ама това..... ooooh!
По принцип съм за това, детето да не е на никой кръстено. Чувала съм, а и някак си съм суеверна по този въпрос, че съдбата на възрастния се прехвърля на детето.....(колкото и глупаво да звучи... Blush)
Виж целия пост
# 383
Иван познавам един малък и една майка, която искаше така да го кръсти, но свекърът (който се казва така), не даде, защото било запазено за внукът от първородния му син (който не беше женен, даже гадже нямаше  Laughing). Та бебето стана Ивайло.

Ееее, тогава изобщо нямаше да го кръста на свекъра, ако бях аз! То може, то бива, ама това..... ooooh!
По принцип съм за това, детето да не е на никой кръстено. Чувала съм, а и някак си съм суеверна по този въпрос, че съдбата на възрастния се прехвърля на детето.....(колкото и глупаво да звучи... Blush)
Не знам коко е глупаво, но... в моя случай е вярно. И при мен лично се случи така (баба ми, на която съм кръстена е останала вдовица на 30, и аз така) и при детето ми, което остана сираче, кръстено на баща ми, който също е сирак. После дълго се самообвинявах, че съм я натоварила с тази съдба.
Виж целия пост
# 384
УжасТ, запазено му било името, жива да не бях  smile3544
И те пак го кръстили на него  smile3544
Виж целия пост
# 385
УжасТ, запазено му било името, жива да не бях  smile3544
И те пак го кръстили на него  smile3544
В нашия край традицията е много силна в това отношение. Един мой познат е най- малкия Иван от трима първи братовчеди. И тримата Ивановци са деца на трима братя и съответно кръстени на един и същи дядо Иван. Вторите деца са момичета и са...кръстени и трите на баба си Рада. Е тук са проявили малко въображение и са използвали само първата буква, но все пак....
Виж целия пост
# 386
Е, стига де! Традициите са хубаво нещо, но това ми се струва прекалено! Запазваме си името! Леле! Истината е, че на мен щеше да ми е много обидно и едва ли щях да се доближа дори да името.
Но на родителите сигурно не са им оставили избор! Традиции smile3511
Виж целия пост
# 387
Тя традицията ми е ясна, аз познавам трима първи братовчеди - двама Добри и един Добрин, дядо Добри даже се е разсърдил за добавеното Н на третия внук Laughing
Но негово величество свекъра да не разрешава да му ползват името, защото било запазено, ми е извънредно обидно Confused
Виж целия пост
# 388
Не знам защо, но направих асоциация с децата на Коко Динев - Ивон и Иван, на дядо си Иван. Бива ли и двете с едно име, братче и сестра.  ooooh!
Виж целия пост
# 389
Аз пък познавам първи братовчеди Георгьовци- деца на брат и сестра. И двамата кръстени на дядовците си. Но сестрата кръстила Георги на свекър си, а брат й на баща им ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия