Изчезващите имена

  • 60 863
  • 882
# 405
Освен Кубрат Томов и Кубрат Пулев за други не се сещам.

Виж, името Крум в поколението на 60+  се среща достатъчно често, но и то е към изчезващите.

Едно име, което е по-скоро конюнктурно- след първото издание на "Млада гвардия" у нас , зачестяват случаите на кръщаване на новородени с името Уляна. То се среща често сред жените, родени през 50-те, а след това изведнъж изчезва.
Виж целия пост
# 406
Както изчезват и утвърдените руски имена през 50-те, 60-те години :
Олга, Олег, Галина, Лариса, Людмила, Юри и т.н. 
Виж целия пост
# 407
Вангелия-познавам поне 5-6 жени с това име,като най-младата е колкото мама.
Анета-по-малка от братовчедка ми(23г.) не познавам.
Ангелина-мама и пак жени около нейната възраст,даже повечето са  баби.Малки Ангелинки не познавам,а така мило ми звучи..
Станчо,Станко,Стойчо и подобни-познати,роднини,приятели много,но не познавам деца
Мирослав,Марио
Виж целия пост
# 408
Вангелия-познавам поне 5-6 жени с това име,като най-младата е колкото мама.
А в кой край на България живеят?
Виж целия пост
# 409
Вангелия-познавам поне 5-6 жени с това име,като най-младата е колкото мама.
Анета-по-малка от братовчедка ми(23г.) не познавам.
Ангелина-мама и пак жени около нейната възраст,даже повечето са  баби.Малки Ангелинки не познавам,а така мило ми звучи..
Станчо,Станко,Стойчо и подобни-познати,роднини,приятели много,но не познавам деца
Мирослав,Марио

Познавам една на 12 и една на 2  Peace

Имам съседче Мирослав (2-и клас), в класа на дъщеря ми има Марио (5-и кл.)
Виж целия пост
# 410
Райко, Райчо, Бойко, Бойчо...
Виж целия пост
# 411
Вангелия-познавам поне 5-6 жени с това име,като най-младата е колкото мама.
А в кой край на България живеят?
Югозападна,по-точно Петричко и Гоце Делчев
Виж целия пост
# 412
Цветелина,Росен,Росица,Петя,Методи,Милен,Денислав
Виж целия пост
# 413
От женските имена на изчезване засега се сещам за  Койка , Кунка, Кина , Кинка , Тонка
Виж целия пост
# 414
Цветелина,Росен,Росица,Петя,Методи,Милен,Денислав

Са все имена на деца, който познавам и то с поне по двама представители на име.
Виж целия пост
# 415

В рода ми (от страна на баща ми) има много Бойчовци и Бориславовци.  Wink Дошло е от традицията децата да се кръщават на дядовците. На мен името ми звучи странно, и в същото време ми харесва.

Много харесвам името Лада. Името е славянско. Лада е славянска богина на любовта. Simple Smile Но вероятно в момента името се свързва само с колата Лада.. ако въобще...  Simple Smile

Сещам се сега и за името Ефросина. Рядко се среща. Мои приятели ми викаха така по едно време!  hahaha Joy После се запознах и с една прекрасна жена, която носи същото име. Simple Smile Оказа се, че мой познат е кръстил дъщеря си по същия начин (детето трябва да е някъде на 3-4 години в момента може би  newsm78).
Нещо ме преследва това име!  hahaha Joy
Виж целия пост
# 416
Цветелина,Росен,Росица,Петя,Методи,Милен,Денислав

Са все имена на деца, който познавам и то с поне по двама представители на име.

Възможно е,явно на нашата площадка са по "евро" и повечето деца са с чуждестранни имена
Виж целия пост
# 417
Какви имена се срещат на вашата площадка? Стана ми любопитно, аз все още не общувам много с чужди деца.
Виж целия пост
# 418
Познавам две деца Марио на 1 и на 2 г явно не е от изчезващите
Виж целия пост
# 419
Какви имена се срещат на вашата площадка? Стана ми любопитно, аз все още не общувам много с чужди деца.
Исая,Дейвид,Дария,Рая,Руди,Аксел,Емили
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия