Изчезващите имена

  • 60 862
  • 882
# 435
Последните 5 години има сериозна тенденция към завръщане на български (традиционни за България) имена. Поне от отчетните така иглежда. Чуждите имена са единици, наистина съвсем по 2-3 има на отчетна. Разбира се, има живот (и деца) и извън отчетните.
Виж целия пост
# 436
От много време не съм чувала името Соня.
Виж целия пост
# 437
Забравих да кажа, че напоследък е доста разпостранено Никол (някаква модерна разновидност на Николета, Николина), както и Никола.
Виж целия пост
# 438
Последните 5 години има сериозна тенденция към завръщане на български (традиционни за България) имена. Поне от отчетните така иглежда. Чуждите имена са единици, наистина съвсем по 2-3 има на отчетна. Разбира се, има живот (и деца) и извън отчетните.

Като гледам изброените имена от площадките и като имам предвид и децата, от класа на сина ми и децата, с които играе дъщеря ми е така. И в групата на сина от дет. градина имаше една Ванеса и една Селина, другите деца бяха с имена характерни за България.

Tsvetivn, какво ще кажеш за Вела?
Виж целия пост
# 439

Tsvetivn, какво ще кажеш за Вела?
Хубаво е, но някак не ми допада да си кръстя моето дете с това име. Благодаря за предложението   bouquet
За мъжко име много ми харесва Владимир, познавам двама от Пловдивския район, но са над 30 годишни, деца не съм срещала. Но все пак аз нямам впечатления от детските площадки и градини/училища (освен сред учениците на майка ми)  Grinning
Виж целия пост
# 440
О, има го Владимир и сред децата - познавам 4 деца с това име - от бебе до 11 год. младеж.
Иначе сред наборите ми и около знам доста.
Виж целия пост
# 441
Край мен няма нито един Владимир. Тук, обаче, много се споменава. Но и аз все още бегло срещам деца. Не може да не ми направи впечатление, че край мен през последната година и няколко месеца се родиха 4-ма Борис и един Борислав. Всъщност всички познати родиха момичета или Борис.
Виж целия пост
# 442
Край мен няма нито един Владимир. Тук, обаче, много се споменава. Но и аз все още бегло срещам деца. Не може да не ми направи впечатление, че край мен през последната година и няколко месеца се родиха 4-ма Борис и един Борислав. Всъщност всички познати родиха момичета или Борис.
hahaha Joy
Виж целия пост
# 443
Ами точно така се получи  Simple Smile  Всъщност сега се сещам, че все пак има още едно момченце, което е с друго име. Момичетата са с все различни имена, там няма повтарящи се.
Виж целия пост
# 444
Смешен ми е подбора на думи. Или момиче се ражда, или Борис.  Simple Smile
Виж целия пост
# 445
Свекър ми е Цайко ...така ли да го кръстя ? Ами стана Цветомир и сега заедно празнуват ЦВЕТНИЦА Simple Smile
Виж целия пост
# 446
Снощи попаднах на темата и прочетох всичкоооо  Crazy , но не успях да намеря едно име, което скоро срещнах и то беше на детенце на 7 години - Ростислав. Попадали ли сте на него и харесва ли ви?

Виж целия пост
# 447
Всеобщият любимец на девойчетата м/у 2 и 10 в махалата е Ростислав, на баба Росица. На мен лично ми харесва, но аз харесвам славянските имена на -слав.
Днес попаднах на младеж с име, което съм чувала много рядко и то в бившия СССР - Димитриан. Като размислих, реших, че доста космополитно би могло да звучи.
Виж целия пост
# 448
Двама Ростиславовци познавам, но са над 30, по- скоро към 40.
Виж целия пост
# 449
Снощи попаднах на темата и прочетох всичкоооо  Crazy , но не успях да намеря едно име, което скоро срещнах и то беше на детенце на 7 години - Ростислав. Попадали ли сте на него и харесва ли ви?
В Старозагорско има доста Ростиславовци.
Допълвам се. Най-рядкото име, което съм чувала е Убка (моя приятелка от Карлово). Наскоро разбрах, че в близко село има една Хуба (вероятно съкратено от Хубава). Много ми харесваше името на моя съученичка - Флора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия