Изчезващите имена

  • 60 859
  • 882
# 465
Крум сравнително често се среща сега.
Виж целия пост
# 466
И една приятелка имам, която си кръсти детето Филипа, според мен също рядко срещано вече.
Виж целия пост
# 467
Но не рядко срещано по принцип, не е изчезващо като Пенка, да речем.
И моето любимо мъжко, Захари, е рядко срещано, не просто изчезващо.
Виж целия пост
# 468
Ростислав познавам един и май е на двайсет и една-две.
Радмила - също една, на 30.
Захари - един, на 20 год.
Виж целия пост
# 469
Аз се казвам Николина.
Напоследък е много често срещано Никол, но не  е същото.... уви и мойто име го чака тотално изчезване, а аз си го харесвам....
Виж целия пост
# 470
Колежката ми е била кръстена Пенка на баба си и го сменя на Пепа по-късно, ако не се лъжа след смъртта на баба си. Имам друга позната, която се прекръсти на Нели от Недялка официално, нейната баба още не знае за "измяната" - крият, за да не й докарат инфаркт на жената сигурно. Изобщо остаряващите имена, особено тези завършващи на "ка" са си жива гавра за мен. Познавам Фотинка, Керанка, Станка, Янка, Ганка, Вълка, Коса -  едва ли сега някой ще дръзне да кръсти детето си така..и по-добре де...
Виж целия пост
# 471
Аз също не харесвам имената, завършващи на -ка, но е важно и значението, а това на Недялка какво е - Не деля, не правя нищо, безделник, аз така си го тълкувам...И съвсем ми става неприятно това име. Както и Найден - намерен....
Виж целия пост
# 472
Всъщност Неделя идва от "не правя нищо" в смисъл на "почивам си", не от "безделнича". Като противовес на останалите "работни дни" от седмицата.
Виж целия пост
# 473
Името Неделя значи "родена в неделя" или е кръстено на Св. Неделя, която е била много известна светица по нашите места, Патриарх Евтомий превежда житието й на български, има и църкви на нейно име. Нямам идея защо е толкова популярна тук, не е с местен произход, даже името й е Кириакия, което значи денят неделя, но на гръцки.
Предполагам, че повечето българки, кръстени с това име, са кръстени на светицата.
Виж целия пост
# 474
Знам етимологията, но просто асоциацията ми с Недялка/ Недялко е тази.
Виж целия пост
# 475
А за Страхил какво ще кажете  Heart Eyes

Винаги съм се чусила кой може да си кръсти така детето. Rolling Eyes Ужасно име, според мен.

Стояна/Стоянка е изчезващо според мен, не съм го срещала сред млади и деца.
Виж целия пост
# 476
Кръстих детето си Страхил. Обожавам името, значението му и всичко.  Heart Eyes
Сега съм в издирване на второ подобно.

Борил

Имам друга позната, която се прекръсти на Нели от Недялка официално...
Това е адски тъпо. Няма нищо кой знае колко лошо в Недялка. На мен Нели винаги ми е звучало идиотско. Поне Неда да се беше кръстила. А и като цяло според мен смяната на името във всеки момент след ранно детство е много объркващо психологически и предполагам дава отражения. Почти шизофренично Simple Smile Няма смисъл, освен ако името наистина не е нещо обидно, но Недялка си е съвсем обикновено име.
Виж целия пост
# 477
А за Страхил какво ще кажете  Heart Eyes

Винаги съм се чусила кой може да си кръсти така детето. Rolling Eyes Ужасно име, според мен.
Ето ме, тук съм!  Mr. Green Stop Сигурна съм, че ако познаваше семейството ми, тъй като и мъжа ми се казва така, щеше друго отношение да имаш към името.  Hug
Виж целия пост
# 478
Глупости! Чак пък и шизофренично  Stop
И без това докато е била Недялка по документи, най-вероятно са й казвали Нели. Та като е станала Нели по документи, нищо кой знае какво не се е променило.
А Недялка е име, което си плаче за смяна.
Виж целия пост
# 479
Глупости! Чак пък и шизофренично  Stop
И без това докато е била Недялка по документи, най-вероятно са й казвали Нели. Та като е станала Нели по документи, нищо кой знае какво не се е променило.
А Недялка е име, което си плаче за смяна.
Сякаш Нели е самата красота.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия