КГБ = Клуб на Готините Баби - 142.

  • 62 394
  • 722
# 630
Ей Диди големи перипети сте изкарали,дано децата са добре и успокоени. Hug
Римарче подари му ваучер за ресторант
Laughing
Виж целия пост
# 631
ЧОВЕШКО Е В ЖИВОТА ДА СГРЕШИШ,
БЕЗГРЕШНИ ХОРА НЯМА НА ЗЕМЯТА.
ПРЕКРАСНО Е ДА МОЖЕШ ДА ПРОСТИШ,
СЪС ПРОШКАТА ПРЕЧИСТВАМЕ ДУШАТА.

ЧЕ ДНЕС Е ВАЖЕН ПРАЗНИК - ЗНАЯ АЗ,
РЪКАТА МИ ЗА ПРОШКА ПОЕМЕТЕ.
ПРОСТИХ НА СЕБЕ СИ, НА ВСИЧКИ ВАС,
ЗА ГРЕШКИТЕ МИ, МОЛЯ ВИ... ПРОСТЕТЕ!

Свилена Димитрова

 Простени сте,простете ми.
 Ходих при майка и татко да си взема прошката.  Целунахме им ръка,дано догодина пак ги има да ми прощават. Heart Eyes
Аз не зная има ли някъде по света такъв обичай-прошки. Или сме единствени,както са единствени мартеничките.
 А утре рожденничките да се приготвят. Wink

 Диди ,дано вече сте много по добре. Да са здрави децата. Heart Eyes
Виж целия пост
# 632
ХУЛИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Желая ти здраве, здраве и пак здраве!  bouquet

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! ДА СТЕ ЗДРАВИ, РУМЕНИ, ЗАСМЕНИ!



Виж целия пост
# 633
Писах,писах и всичко изчезна.Дано сега успея.
Честита баба Марта!
Бъдете живи и здрави, бели и червени,
а сърцата ви винаги да преливат от щастие и любов!

Хули,честит рожден ден!
От сърце ти желая да си здрава и много,много обичана!
Дидка, дано тази нощ е спокойна за всички ви.
Шпунц,разчувства ме.


Виж целия пост
# 634
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Пожелавам ви здраве и дълголетие, добро настроение и усмивки!

Хули, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Пожелавам ти прекрасни дълги години занапред!

Sand fly, правилно си забелязала. Чат-пат опонирам на едни надути млади дами дето все са недоволни от свекървите. Аз съм 6-годишна свекърва и знам, че като има взаимно зачитане, отношенията снаха-свекърва  могат да бъдат  добри.
 
Снощи не минах  да ви видя, защото бях на опера със съпруг и приятели. Гледахме "Тоска" на Народната опера. Беше чудесно ! В нашия град гостуват често театрални състави, но опера по-рядко. Все пак в послените 6 месеца гледахме /слушахме и "Мадам Бътерфлай" на Старозагорската опера. Вълшебна постановка и изпълнение!
Иначе днес беше напълно почивен ден. Доведоха внука за няколко  часа и си играхме на "Топло-студено" / скрит предмет, който търсим/ После мързелуване, от което имах нужда след натоварената седмица.
Приятна почивка, момичета! От сърце ви пожелавам хубави емоции!
Виж целия пост
# 635
Да простиш не означава да забравиш...
Да простиш означава да запомниш,
че никой не е съвършен...
Да простиш означава да запомниш ,
че ние сме много повече от нашите грешки.
Да простиш означава да запомниш,
че в сърцата ни има място да започнем
отначало ,отново и отново...
Да простиш е най- висшата , най-красивата форма

на любов. В замяна ще получиш безмерен мир и щастие.


Виж целия пост
# 636

Хули, честит рожден ден! newsm51
Желая ти много, много здраве и късмет! newsm10
Хубав празник! Flowers Four Leaf Clover
Наздраве!  cheers


Дидия,  Heart Eyes Hug thumbsup !

Лека  нощ, момичета-кокичета!  smile3524

Виж целия пост
# 637
Включвам се сега,защото сутринта няма да имам време, ще отлитаме рано,рано.

        ПРОСТЕТЕ ...
Прошка искам днес
от вас , с които срещна ме Съдбата .
За Прошката ... за нея няма ден ,
но този е повеля на Душата ...
       ПРОСТЕТЕ МИ ...
За грешките неволни
в мигове объркани и сложни ...
Прошка искам от сърце ...и прошка давам .
Благословена и пречистена оставам ...
 С благодарност и любов за всеки ден
в добро и лошо споделен ...
Щастлива съм , че бяхте винаги до мен ...

stela50

ДАВАМ ПРОШКА НА ВСИЧКИ!
ПРОСТЕНИ СТЕ!
ИСКАМ ПРОШКА,ОТ ТЕЗИ,КОИТО  СЪМ ЗАСЕГНАЛА ИЛИ ОБИДИЛА!
ПРОСТЕТЕ МИ!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТАНИТА И ЗДРАВКА-МРАВКА!  bouquet  bouquet  bouquet
БЪДЕТЕ ВИНАГИ В ОТЛИЧНО ЗДРАВЕ,ВИНАГИ УСМИХНАТИ И ЩАСТЛИВИ!


Внимавайте с халвата,че ще отворим работа на Ивлин и Фло Joy
Виж целия пост
# 638

ЗДРАВЧЕ, НАБОРЧЕ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МИЛИЧКА!!! ОТ СЪРЦЕ ТИ ЖЕЛАЯ МНОГО ЗДРАВЕ И ДЪЛГОЛЕТИЕ! НЕКА ЛАСКАВИЯ ТИ ПОГЛЕД И СЪРДЕЧНАТА ТИ УСМИВКА ТОПЛЯТ ДУШИТЕ НА ЛЮБИМИТЕ ТИ ХОРА. НА СВАТБАТА НА ЙО ЙО НАЙ-ОТПРЕД, ХОРОТО ДА ВОДИШ!!!  Hug  love001  love001  love001
Виж целия пост
# 639
Здравейте , момичета!  bouquet
Не съм се вясвала отдавна , ма нещо време не остава.  Crazy
Мотая се из нас , по улиците и кафетата и дорде стана и се натуткам
и станало довечера.  Laughing Пъки тез дни празници тук , на котки , на кучета ,
пропуснах ги с фотоматериал , ма днес снимах карнавала. Утре пак ще има ,
та пак ще съм на празник. Та това около мен. Ежедневие!  Mr. Green






Честит рожден ден на Танита и Здравчето!
Живи и здрави , усмихнати и позитивни!

Хули , да си жива и здрава! - малко на патерица.  Blush

Виж целия пост
# 640

ТАНИТА, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ, БОДРОСТ И СИЛИ!!!  Hug  love001  love001  love001
ЖАБКЕ, трудно ти е ежедневието. То карнавали, то празници-жива да те ожалим Joy Дръж се приятелко и гледай да не ни посрамиш newsm10. На всеки празник-в първата редица newsm18
ДИДИА, дано бързо да се оправи детенцето.
ФУРИ, добре си ги посъветвала, да внимават с халвата Joy
На всички, които са писали в потайна доба- Hug Hug Hug
А сега да поискам прошка и аз. Съзнателно, не, но несъзнателно, ако съм засегнала някого, моля да ми прости! На всички, които поискаха прошка: Господ ви прощава, прощавам ви и аз.
Лека нощ!
Виж целия пост
# 641

Привет, мили мои! wavey

Прошка моля и прошка давам! Two Hearts

Простете, простено да ви е! Heart Eyes



Фурийка, Жабче, Фло, благодаря за хубавите пожелания! Heart Eyes Hug Two Hearts
Благодаря за цветята и люляка! Laughing


Явявам се с мерак, за да ви почерпя- на днешна дата преди 65 години, малко преди полунощ съм се родила. thumbsup
Ако съм била почакала още половин-един час, щяла съм да се казвам Свободка, на Освобождението на България!  tooth
Хи, хи, хииии..... щяхте да ми казвате "Боди, Боди, Боди......" Joy Joy Joy

Почерпете се за мое здраве! Наздраве!


                                            
Виж целия пост
# 642
Честита Баба Марта на всички дружки!


Хули, с малко закъснение, честит рожден ден! Много здраве всичко добро по много ти желая!
Като се регистрирах тук, реших за изчета темите от начало. Така и не успях да се справя, но знам чия е заслугата за тази младежка по дух група!


Здравче-мравче, Танита! Най-добри пожелания за здраве и късмет!


Пчеличке, дай боже всекиму твоите битовизми! Че моите не са за разправяне #2gunfire

Не знам за вас, но аз прошкиния ден не го зачитам.
Някак неестествено ми се струва цяла година да се греши, в един ден да се иска прошка и всичко да се оправи. Знам, че е символично, но пак не го приемам. Предпочитам прошката веднага след грешката.
Днешния ден го свързвам по-скоро с езическите ритуали за прогонване на болестите и студа.
Още снощи на внучко е приготвен óратняк и довечера дъжд не дъжд сме на улицата при децата.
Ще има въртéне , скачане около огъня, крясъци на воля.
Не аз де Joy Аз ще си стоя кротко отстрани и ще си спомням детството с умиление и тъга.
Но до тогава ме чака КПП-то. Решила съм да правя една питка със сплитка  chef Ако се получи добре, ще ви я покажа, ако не - ще запазя срама само за себе си.
Виж целия пост
# 643

 Добро утро! Хайде на кафе:

             

ПРОШКА ДАВАМ И ПРОШКА МОЛЯ!
ПРОСТЕТЕ ПРОСТЕНО ДА ВИ Е!  Hug

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТАНИТКА И ЗДРАВЧЕТО ! ЖЕЛАЯ ВИ ВСИЧКОТО ЩАСТИЕ НА СВЕТА! ГОРДА СЪМ, ЧЕ ВИ ПОЗНАВАМ И ЧЕ СТЕ МОИ ПРИЯТЕЛКИ!

                           


Аз също свързвам този ден повече със Сирни заговезни и въртенето на халвата. Винаги сме били всички заедно на този ден, но тази година само с Анжелка ще хамкаме hahaha
Тя вече не вдига Т, но още кашля и докторката я остави за вторник на контролен, че тогава ще прецени за у-ще.
Виж целия пост
# 644

ДОБРУТРО!

Сирни заговезни (Прошка) е важен зимно-пролетен празник в народния календар. Празникът се чества седем седмици преди Великден (винаги в неделя)
Сирни Заговезни по-младите обикалят по-стари роднини и близки — свекър, свекърва, тъст и тъща, кумове, по-възрастни братя и сестри и искат прошка и целуват ръка на домакините, като изричат традиционните думи на прошката: „Прости“, „Простено“ пък е задължителният отговор. Затова празникът е познат още и като Прошка (В някои райони на западните територии населени с българско население наричат празника Прошка




Аз обичам българските традиции и обичаи и ги спазвам, доколкото мога. За съжаление в  не може да се спазват точно традициите, но въприки това...

Тану, то същото и за 8 март се отнася, пък и за други наши празници.



МИЛИ МОМИЧЕТА  ЗДРАВЧЕ И ТАНИТКА, ЖЕЛАЯ ВИ НАЙ-МНОГО ЗДРАВЕ, ДА БЪДЕТЕ ВСЕ ТАКАВА ОПОРА ЗА БЛИЗКИТЕ СИ ХОРА И ДА СТЕ ВСЕ ТАКА АКТИВНИ В ОБЩЕСТВЕНИЯ ЖИВОТ!  НАЗДРАВЕ!


 


Хубав и прекрасен ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия