Вашият РИТУАЛ за почистване на лице с грим или без :)

  • 79 761
  • 736
# 180


Има и крем за очния контур на Юсерин от серията, който можеш да вземеш за 10 лв, ако вземеш и 1 комплект концентрат  Peace

Може да комбинираш и с крема от серията - над концентрата - лек е,  също и с добавки пер ос Peace
Виж целия пост
# 181
От къде е рази оферта, Алена?
Виж целия пост
# 182


Има и крем за очния контур на Юсерин от серията, който можеш да вземеш за 10 лв, ако вземеш и 1 комплект концентрат  Peace

Може да комбинираш и с крема от серията - над концентрата - лек е,  също и с добавки пер ос Peace

Би ли ме насочила каде да го търся и каква е цената на комплекта?
Виж целия пост
# 183
Алена, в Субра има ли ги?  Embarassed
Виж целия пост
# 184
Здравейте,

Поздравления за Алена за изчерпателността и отзивчивостта, с които отговаря на всеки  Hug

Няма да описвам моя ритуал, защото не е нещо ново. Може би само ще спомена, че ползвам от сума ти време вече измивната емулсия на Seba med и май е време вече да я сменя, че като гледам тук не е актуална  Crazy

Не съвсем по темата, искам да попитам как ще коментирате следния съвет на козметичка, която има съвършена кожа в напреднала възраст: хидратацията се прави само вечер, а през деня се нанася единствено и само 50 фактор слънцезащитна емулсия (по-лекият вариант на крем, така ли се наричаше?!), която дори се пренанася на няколко часа (да, и когато няма слънце, и лято, и зима!)  Shocked За мен това е прекалено, не мога да си представя как си нося слънцезащитен крем в чантата и се мажа в офиса пред огледалото. Но може и да е права жената - няма нито едно пигментно петно.  Peace

Относно муселиновите кърпи, ако правилно съм ги разпознала от снимките, които показвате, от Истанбул съм си купувала такива за по 1-2 лири от магазинчета за сувенири в туристическия център, а предполагам, че по нетурстическите места сигурно са още по-евтини. Нямат нищо общо с тензух, дебели са и се правят от 100% коприна или нещо натурално от сорта. Около мен винаги има приятелки, които ходят в Турция и им поръчвам  Embarassed

И съвсем не по темата, но тъй като срещнах такива мнения, искам да попитам тези от вас, които сутрин ползват слънцезащитен крем: кой фактор е, марка, впечатления (отежнява ли, лъщи ли..)..? Има ли избор при натуралните козметики на такива продукти с 50 или поне 30 фактор? Досега ползвах емулсия на Ducray, доволна съм, но колкото и да е лека, прави т.к. "бяла маска" на лицето и оставя следи по телефона, например  Tired
 
Виж целия пост
# 185
Внимавайте с копринените кърпи - могат да "порежат" лицето!!!!  Peace
Виж целия пост
# 186
Аз се възползвах от офертата през декември в аптеки субра - ползвах и още 18% отстъпка с карта гети, сега мога да ползвам 15%отстъпка с клиентска карта (на цялата козметика)  Peace

Мисля 56 лв беше кутийкята от 6 ампули по 5 мл всяка, не знам дали се продават поединично, не съм питала, ако се купи и крема за очния контуд идва по 9,99 лв (иначе е над 40 лв), на самите кутийки е отпечатано фабрично  Peace Уцелих момент и дистрибуторът на бранда беше там и ми подариха продукта за устни  Peace

Околочният крем е http://www.eucerin.bg/anti-age/hyaluron_filler_eye.asp

С цена .... http://apteka.framar.bg/30010642/%D0%B5%D1%83%D1%86%D0%B5%D1%80% … D0%BE%D1%87%D0%B8

В събота пак бях в аптеката и офертата беше валидна, може би е до изчерпване, мога да проверя евентуално пак и ако някой иска да му взема с моята карта - да ползва 15% отгоре  Peace



pokita, регенериращите процеси на кожата са най-активни нощем, затова нощните кремове по правило са по-богати, но аз ползвам крем и денем  Peace
Виж целия пост
# 187
Благодаря ти  a.l.e.n.a ,за съжаление ми е малко скъпичък,ще се насоча към нещо на по ниска цена Peace
Виж целия пост
# 188
Да споделя опит относно почистващите балсами - преди известно време уважавана от мен козметоложка ми препоръча да забравя за пенещите продукти за почистване на лице и да се пренасоча към почистващите балсами с кърпа. Кожата ми се чувства много по-добре и определено не бих се върнала назад, дори и към най-скъпите и луксозни гелове/пяни, за които се оръсвала в миналото (напр. Ланком, Герлен).
Конкретно:
Emma Hardie Amazing Face неслучайно е толкова популярен - прекрасен е  Heart Eyes
Също изключително добри попадения за мен са Liz Earle Cleanse&Polish Hot Cloth Cleanser и Pai Camelia & Rose Gentle Hydrating Cleanser. Тези две марки горещо препоръчвам на хора, които се интересуват от био козметика, която е в час с нуждите на съвременната жена, която се гримира (с не био грим, разбира се  Laughing). Продуктите се държат много адекватно под грим  Peace

Много ок са си и No1 Purity Cleansing Balm на REN, както и лесно достъпният в България Take the Day Off на Clinique.
Виж целия пост
# 189
Дами, ако искате да научите повече за почистването с балсами и масла напишете в Google "Oil cleansing method". Можете спокойно да замените готовите балсами с масла, като към тях да добавите и етерични такива, но внимателно, защото има риск от алергии и раздразнения ако имате чувствителни кожи.
Да споделя опит относно почистващите балсами - преди известно време уважавана от мен козметоложка ми препоръча да забравя за пенещите продукти за почистване на лице и да се пренасоча към почистващите балсами с кърпа.
Много правилно ти е казала. Ако харесвах самото усещане на мазност върху лицето си, щях само така да го почиствам. Маслата (балсамите) могат да нормализират секрецията на мазни кожи, както и да подхранят сухите. Преди години намерих мицеларната вода като компромисен вариант. В краен случай гел на Хип, който е с меки пенители.  Peace
Виж целия пост
# 190
Конкретно:
Emma Hardie Amazing Face неслучайно е толкова популярен - прекрасен е  Heart Eyes
Също изключително добри попадения за мен са Liz Earle Cleanse&Polish Hot Cloth Cleanser и Pai Camelia & Rose Gentle Hydrating Cleanser. Тези две марки горещо препоръчвам на хора, които се интересуват от био козметика, която е в час с нуждите на съвременната жена, която се гримира (с не био грим, разбира се  Laughing). Продуктите се държат много адекватно под грим  Peace

Много ок са си и No1 Purity Cleansing Balm на REN, както и лесно достъпният в България Take the Day Off на Clinique.

Би ли посочила европейски сайт, от който да си поръчам някой балсам и кърпа.
Благодаря.
Виж целия пост
# 191
Pokita, кожата се храни нощем и пази денем.
За някои кожи това значи слънцезащита денем. За други - и овлажняване, защото воднолипидния баланс е част от защитата на кожата. При това доста важна, вклщчително срещу слънцето.
Ако козметичката след десетилетия грижи е постигнала балансирана здрава кожа и се излага на слънце - това е естесвен режим за нейната кожа.
Виж целия пост
# 192
Дами, ако искате да научите повече за почистването с балсами и масла напишете в Google "Oil cleansing method". Можете спокойно да замените готовите балсами с масла, като към тях да добавите и етерични такива, но внимателно, защото има риск от алергии и раздразнения ако имате чувствителни кожи.
Да споделя опит относно почистващите балсами - преди известно време уважавана от мен козметоложка ми препоръча да забравя за пенещите продукти за почистване на лице и да се пренасоча към почистващите балсами с кърпа.
Много правилно ти е казала. Ако харесвах самото усещане на мазност върху лицето си, щях само така да го почиствам. Маслата (балсамите) могат да нормализират секрецията на мазни кожи, както и да подхранят сухите. Преди години намерих мицеларната вода като компромисен вариант. В краен случай гел на Хип, който е с меки пенители.  Peace

Имаше такава тема в БГ мама преди години за oil cleansing.
За мен усещането от олио и балсам е напълно различно. Тогава си забърках няколко пъти с разни масла ама нещо не ми беше приятно, а и не успявах да ги балансирам.
Mila, благодаря за изброените марки, тъкмо ще има какво още да пробвам:)
Виж целия пост
# 193
http://www.feelunique.com/p/Emma-Hardie-Amazing-Face-Natural-Lif … ansing-Balm-100ml
http://www.beautybay.com/skincare/paiskincare/g/camelliarosegent … ydratingcleanser/
http://uk.lizearle.com/cleanse-tone-moisturise/cleanse-and-polis … oth-cleanser.html

Всичките са европейски  Wink Peace
Виж целия пост
# 194
Според вас ще навреди ли по някакъв начин,ако нанасям околоочен крем за 40+ при положение че съм 20+?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия