Домакини 29/ в очакване на пролетта

  • 35 583
  • 743
# 105
Здравейте  Grinning

Тъкмо си взех един душ, приготвих кафенцето и си викам да мина набързичко да ви навестя, ама като гледам колко сте изписали, хич няма да е набързо  Laughing

Да се отчета за вчерашни изпит. Беше от две части. На едната имам 6, на другата 5, обща оценка 5.50. Доволна съм. То поне са ми интересни нещата, а пък са и пряко свързани с бъдещите ми планове, така че ми е приятно да ги уча тези неща.

Днес и дъщерята си е вкъщи, защото имат празник на училището и е неучебен ден. Обещала съм мляко с ориз за следобедна закуска, а за вечеря ще правя рибена чорба. Имаме и пилешки дробчета по селски от снощи, така че яденето няма да го мисля.

Мастерче, добре че публикуваш рецепти на нещата, които готвиш. Давам копи - пейст в един файл на лаптопа и ще се възползвам от тях.

Калинке, как само ти завиждам за къщичката и градината. Нямам търпение и ние да се сдобием с такава. Цялата есен обикаляхме, но не харесахме нищо. А как само си мечатя за една веранда, на която да си пия кафето сутрин и където да работя през деня, а около мен да има много цветя и птичките да пеят... А ни е наложително да вземем, защото апартаментът вече ми се вижда тесен, особено откакто дъщеря ми е в първи клас и наред с всички играчки на двете деца, е пълно и с учебници, тетрадки и разни други ученически пособия. А пък като дойде и третото дете, съвсем тясно ще ми се види  Laughing А аз обичам да имам пространство и достатъчно въздух около себе си. Но вярвам, че всичко ще си дойде с времето  Grinning

Луси, ти откъде си родом? От Русия ли?

Джейми, а ти къде си? Оставам с впечатлението, че си извън Бг или греша?

Простете любопитството ми, но все още ви опознавам и затова питам  Embarassed

Sta_di, честито ви зъбче. И аз все още си спомням еуфорията около първите зъбчета. Това да безценни и незабравими моменти  Heart Eyes

Аз отивам сега да уча за изпита в неделя, че нали утре сме по гръцко и само днес ще мога да уча. Ще дойда пак със следващото кафенце.
Виж целия пост
# 106
Поли,успех на изпита.
Аз вчера сготвих за днес и няма да се вихря в кухнята. Направих свински пържолки и пилешко с гъби,моркови и маслини. Нали сме на 90-дневната и все се съобразявам с нея.

Виж целия пост
# 107
Поли - браво за изпита   bouquet и другия ще е така щом учиш с интерес.
Само 5г. съм живяла в апартамент и разбрах, че не е за мен  Joy
Обаче разходите по къщата са в пъти по-големи, а за мръсотията..... #Cussing out
Детето ми никога не е живяло в апартамент и да е бил на около 3г. отиваме на гости, децата играят, в един момент той решава да излезе навън - отваря входната врата и писва - срещу него вместо градина - асансьор - беше ужасен  Joy и досега не се качва в асансьор  Joy
Виж целия пост
# 108
добро утро момичета Hug


моята клавиатура нещо се скапва от време на време и не признава главните букви  Rolling Eyes

поли браво за взетия изпит, отличничка си ти Hug
аз не съм на никаква диета, ама не ям, простоо не ми се яде, ако хапна това ще е компот някакъв или кисело мляко или прясно такова, поне има и хубава страна това безапетитие ще заслабна hahaha
ста-ди дано Praynig Praynig Praynig  мила, честито ви зъбче  Hug

Мастер благодаря ти за подкрепата и за съветите   bouquet Hug


не съм ви чела назад, влизам, но нито ми се пише, нито ми се чете ... извинете ме!  bouquet
Виж целия пост
# 109
Пак добро утро,
ама тоя път не можех да дремна.
Поли, браво на теб. Успех и в неделя, сега хубаво да си починеш в странство.
Коконче, извинена си. Само влизай от време на време да не те мислим. И се храни по малко
Ста ди, честито ви зъбче
Вале приятно ви изкарване. Уплаши се и този път болежката, а
Аз съм родена в къща и съм живяла до 3ти клас. Исках в апартамент, като другите деца  Laughing и бях много щастлива, като се преместихме. Най-големия кеф беше отоплението на парно, филма "Топло" в действие  hahaha Нищо, че в къщата имаше камина, която отопляваше и част от 2 етаж даже.
Сега пак искам в къща, шефа и мъжо ме накараха да искам.Обаче пусто отопление.
Веднъж с мъжо разглеждахме разни системи за отопление и установихме, че може да си напълно независим от ток, вода и отопление, но трябва да строиш къща наново. Системата които си харесахме за отопление, не може да се направи на вече построена къща. Другите могат. Та трябва да строим, ама кога ли  Thinking
Мечтаем си.
Виж целия пост
# 110
По въпроса с къщите - ММ има и голяма къща на 3 етажа. Обаче ходим само лятото,че сега в тоя студ няма стопляне. Тя е тухлена и е винаги хладно вътре. Последно бяхме ноември и казах,че с бебето няма да е много удачно да се ходи. Даже и да е топло в стаята,коридорите и баните са студени. А ще ни трябват много средства,за да се направи централно отопление.
Виж целия пост
# 111
Ста ди, ако в тухлена къща няма стопляне, представи си какво е в панелна къща.
На село вилата на леля е от панели, няма стопляне. То има, ама печката не трябва да гасне и за час
Виж целия пост
# 112
Лятото Гого да играе на райграса,а аз да си лежа на хладно с книжка в ръка.  Laughing
Виж целия пост
# 113
В бг къщата е на локално парно с въглища - цялата е топла, но си има хамалогия, а и изграждането на системата струва доста, то само котела е егати цената  Joy
Виж целия пост
# 114
Обаче тук загниващия капитализъм е газифициран и парното се пуска с натискане на копче  Joy
Има и камина, но предишния наемател я е префасонирал на газ и не ме кефи както камина с дърва.
Мятам алкохолното пиле на Мастерчето у фурната, след него и хляба. Трябва да изрина къщата, че утре мм е в къщи и детето няма да е само /че социалните това чакат/ и аз ще ходя с комшийката на разкрасителни процедури Shocked
Незнам кога ще навикна с това обратно движение, че да стана самостоятелна с колата - вече избих дясната врата да си търся скоростния лост там  Joy
Виж целия пост
# 115
Четохме за нова система за отопление, която обаче не може да се сложи на вече построена сграда. Прави се инсталация в земята. На 20м. дълбочина поддържа постоянна Т в цялата сграда от 6 градуса, на 300м.- 20 градуса. Колкото по-насълбоко в земята е толкова повече се качва Т, защото в земята е топло. Изкарват се тръби от желаната дълбочина, които обаче се редят с тухлите през няколко реда и така опасват цялата сграда, че ако искаш и покрива. Пълнят се тръбите с антифриз и като циркулира изкарва топлата течност от земята, загрява стените и се връща да се стопли. Като се изолира сградата отвън стените започват да излъчват температурата навътре. Единствената консумация на тази система е ток, колкото за крушка, за да върти помпата която върти антифриза. А и зимата и лятото имаш ростоянна Т във всички помещения.
Направо ме размечта да имам къща

Метнах една леща за днес, после ще измисля и какво месо да изпека.
Калинка с това обратно движение, сигурно и аз няма да свикна
Виж целия пост
# 116
Привеееет! От една мързелива тодорка, станала преди час... Аман!  smile3507 Проспах си живота. Стана ли след 9 часа, целия ми ден отива на криво.

Ама черпя ви със смокинки. Нещо са ми се прияли. Много обичам, но от две години почти не съм кусвала. Смокинята при баща ми изсъхна (наборка ми беше), пък тия по магазините не си струват парите...



И едно обедно чайче, преди обяда. Simple Smile



Имам приятелка рускиня, която е работила в чайна. Научи ме как да правя зелен чай и черен чай. Снабдява ме с един разкошен зелен чай с жасмин. ммммм! Crazy

Раздрънках се нещо!  Joy

Поли, браво за изпита!

Вале, радвам се, че е минала болежката.

ма ко, много е интересна тази система за отопление. Попадала съм на нея.  Peace Единия от плановете ни е да сринем наличната къща и да построим нова, та и такава система сме обмисляли.
Но докато стигнем до подобно нещо, кой знае още какви системи ще измислят нови.  Joy

Сега за сега искам слънчеви панели и вятърен генератор (намерихме схеми как да си направиш сам генератора). При това е безопасен за птиците, има защитна система, която го "затваря" да не се удари нещо в него. И централно парно на пелети... и сме цъфнали и вързали!  hahaha Joy
Виж целия пост
# 117
Аз верно, че завърших икономика на строителството миналия век ама това 300м. вертикален изкоп за еднофамилна къща с каква замекопна техника се прави и как се укрепва??? Не съм чела за тази система но ми се струва, че за къща примерно 100кв. метра и парцел 600кв.м е невъзможно. Явно трябва да се прочете  newsm78
Виж целия пост
# 118
Привеееет! От една мързелива тодорка, станала преди час... Аман!  smile3507 Проспах си живота. Стана ли след 9 часа, целия ми ден отива на криво.
А! И аз баш така по принцип. И днес особенно. Едва мигам и мърдам. Не се разболявам... но може би от мързел  Bulb...
Ама картинката с чая така хубаво ми действа... не съм любител на чая де, ама картинката...  Crazy  Благодаря!  Hug 

Та добър ви ден, компанЯ!  Simple Smile
Днес поне и слънце се показва от време на време...
Боб ще готвя.

Калинка, и аз бих живяла в южняшки климат/локация и къща с асма... мечтиии, те поне са безплатни... и с един жако и няколко ретривъра... Sunglasses

Хубав ви ден, красотни!  Hug
Виж целия пост
# 119
Моренче  Hug

Лейди, мисля, че с нещо като сонди пробиват, но не съм се задълбочавала как точно става упражнението. И със сигурност ми липсва понятиен апарт да го обясня. В къщи инженера е мъжа ми. Аз давам идеите, той ги проучва как се реализират... и евентуално ги реализира, ако си надвие над мързела.  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия