2880 лв. накуп за майки-студентки - 13

  • 56 422
  • 763
# 615


Ок де, как разбра че си приета, като обявяването на класирането е юни месец  Thinking Също така с какъв успех те приеха, защото аз се притеснявам дали ще ме огрее...  Embarassed
[/quote]




Аз кандидатствах преди две седмици може би , имаше ранно кандидатстване , мисля че до 16 -17 можеше да се подават документи и днес 19.05 излизат резултатите . Аз кандидатствах онлайн , с оценките от матурите , без да съм ходила на изпит . Крайната оценка , с която участвах беше 5.28
Общо взето информация много в сайта , стига да имаш време да четеш , аз и звънях няколко пъти , за да съм по сигурна .
Таксите във ВУАРР за бакалавър редовно са 650 лв , има и такса 30 лв за записване , днес си извадих медицинско свидетелство ,че съм психично здрава - 20 лв , снимки 4 бр . утре , предполагам към 10 лв . 
Виж целия пост
# 616
Точно така направих и аз. В сайта е написано че на 17.05 са предварителни изпити , но след като говорих с жената ми каза , че мога да си подам документите сега и да участвам в това класиране. Взеха ми оценката от матурата по бълг.език и една избираема.  Wink
Виж целия пост
# 617
И аз днес  покучих превода. Три месеца и половина след подаването.
Виж целия пост
# 618
Бихте ли ми разяснили как точно стои въпросът със социалните? Какво точно се прави и защо трябва да се мине през тях?
И друг въпрос имам, понеже чета че пишете за някакви други помощи- аз най- вероятно няма да се вредя за майка- студент, какви други помощи могат да се вземат? Не съм омъжена, имам трудов стаж около 4 год, ако това има някакво значение.
Виж целия пост
# 619
Бихте ли ми разяснили как точно стои въпросът със социалните? Какво точно се прави и защо трябва да се мине през тях?
И друг въпрос имам, понеже чета че пишете за някакви други помощи- аз най- вероятно няма да се вредя за майка- студент, какви други помощи могат да се вземат? Не съм омъжена, имам трудов стаж около 4 год, ако това има някакво значение.

За всички видове помощи, които се отпускат, се минава през Социалните - те са нещо като отговорник по тези въпроси. Там се подават необходимите документи, чрез тях държавата "финансира" майките (и не само).
След като имаш нужния трудов стаж, не можеш да вземеш помощта от 150 лв преди раждането.
Ще вземаш майчинство - за него ти трябват 12 месеца назад трудов стаж.
Ще вземеш еднократната помощ за раждане на дете - 250 лв за първо, 600 лв - за второ.
Ако ти се падат под 350 лв на месец за предходните 12 месеца - ще вземеш и детски - 35 лв за първо, 50 лв за второ дете.
Виж целия пост
# 620
Да се включа за казуса с подаване на документите сега за академичната 2014/2015г.
За да се отпусне тази помощ трябва към момента на подаване да сте редовна формна обучение, което по закона и тълкуване означава, НЕ просто да е платена семестриалната такса, а да е започнала академичната година, за да сте реално студентка и вече да сте вкарани в списъка на МОН като студент редовна форма на обучение. За да нямате сега проблем с полуването трябва да сте записана за 2013/2014, което означава реално да сте кандидатствали есента. Тези, които са записали сега реално ще са студентки при началото на академична година, което ако не се лъжа е октомври. От социалното реагират негативно при подаване на документи за 2014/2015, защото реално тя започва след повече от половин година.

За кандидатстващите във ВУАРР(аз учих там) да кажа, че там няма неприети. Единствено може да сте в друга специалност, ако сте искали най-желаната и това е с цел балансиране на бройката. Аз кандидатствах с успех 5.50 и бях сред първите. Имаше приети и с успех 3 и както казах нямаше неприети.

Аз на есен ще кандатствам само заради помощта и съм се спряла на Икономическия във Варна, заради ниската такса, а и вече живея във Варна, но ме интересува дали подават информация на време, за да не ме мотаят с отговора към социалното. Благодаря предварилно на отзовалите се! Дано да има мами от винса Simple Smile
Виж целия пост
# 621
Здравейте!
*peteto* честито!
amy_nka голяма схема  Party
m0ni7o_ на жени,които нямат стаж и доходи до 350лв.
ioana_g ехааааа, много време  Shocked честито !
eli70o0 уча във винс-а... подадох документите в социалното в петък и чакам...ще пиша,когато има раздвижване на нещата.  Peace
Виж целия пост
# 622
eli70o0 имаш личен опит с казуса ли? Нали при подаване изискват да представиш уверение, че си записан студент редовно обучение към момента на подаване, а не че си бил записан 2013 година, от тогава може да си изгубил студентски права. Може и да греша, просто питам.
Виж целия пост
# 623
Момичета, аз учих бакалавър в Свищов, след това миналата година записах пак там магистратура ( дистанционно ), и защитата на дипломната ми работа трябва да е от 1 до 10 октомври. Обаче аз ще я отложа за март догодина, защото термина ми е на 26 октомври. Междувременно, мисля да кандидатствам сега за бакалавър пак ( с прим само по документи ) в Свищов. Мислех да запиша магистратура, заради помощта за майки студентки, но таксата е 810 лв. , а за бакалавъра е 180, и мисля че е много по изгодно, а и каквото и да запиша сега, ще го направя само заради помощта,и после ще прекъсна. Та ми мисълта ми е, дали ще има някакъв проблем, след като уча там магистратура, дали ще мога да запиша и бакалавър едновременно. Дайте някакъв съвет моля ...  newsm78 newsm12
Виж целия пост
# 624
Момичета, аз учих бакалавър в Свищов, след това миналата година записах пак там магистратура ( дистанционно ), и защитата на дипломната ми работа трябва да е от 1 до 10 октомври. Обаче аз ще я отложа за март догодина, защото термина ми е на 26 октомври. Междувременно, мисля да кандидатствам сега за бакалавър пак ( с прим само по документи ) в Свищов. Мислех да запиша магистратура, заради помощта за майки студентки, но таксата е 810 лв. , а за бакалавъра е 180, и мисля че е много по изгодно, а и каквото и да запиша сега, ще го направя само заради помощта,и после ще прекъсна. Та ми мисълта ми е, дали ще има някакъв проблем, след като уча там магистратура, дали ще мога да запиша и бакалавър едновременно. Дайте някакъв съвет моля ...  newsm78 newsm12
Аз до колкото знам, след завършен бакалавър можеш да записваш колкото искаш магистратури, но незнам дали можеш да караш втори бакалавър... Но мисля че май не, но за всеки случай попитай в канцеларията Simple Smile
Виж целия пост
# 625
Да, и аз не знам, дали изобщо може, но като вариант би било добре, защото бакалавъра е 180 smile3508, а магистратурата 810  smile3514  А за магистратура, към какво сте се насочили вие ?
Виж целия пост
# 626
Можеш да учиш даже два бакалавъра едновременно , единия редовно , другия задочно , само че първия ти е държавна поръчка , а втория вече трябва да е платен и таксата ти няма да е 180 лв .
Първия бакалавър е държавна и държавата поема по - голямата чат от таксата .
Виж целия пост
# 627
eli70o0 имаш личен опит с казуса ли? Нали при подаване изискват да представиш уверение, че си записан студент редовно обучение към момента на подаване, а не че си бил записан 2013 година, от тогава може да си изгубил студентски права. Може и да греша, просто питам.


 Peace Peace Peace Peace newsm78 newsm78....И аз мисля така,пише да си записан редовен студент...Ох вече тотално се побърках... newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 628
Ohh големи обърквации, взех да се замислям дали ще взема и аз тая помощ.....при положение че термина ми е октомври и първия държавен ми е октомври..... казаха ми че тогава се водим уж действащи дипломанти и от СП казаха че няма проблем.....но пак взех да се замислям, инъче тука в Бс  има още един университет който ся има предварителни, ако трябва да ида да разпитам...
П.П.. и друг път съм разказала за моя казус но ето пак : редовно обучение 5-та последна година право, завършваме сега май но до Д.И. се водим редовни студенти ( Д.И. са октомври, ноември, декември).
Как мислите? Да ходя ли да питам в другия универститет за прием, дори със стоп тест ли кви имат там, понеже в моя е БСУ и таксата е 1100 на семестър...
Виж целия пост
# 629
Usmivchicaaa, благодаря!  Hug
scrye, нямам личен опит, а това е информация от познати от сициалното и е точно с цел да се избегне просто записването и подаване на документи на другия ден, а и реално това е правилното тълкуване, защото реално докато не започне академичната година не сме студенти. Това е една от причините, по които се и отказва помощта. За да не се откаже на уверението трябва да е посочена датата на подаване, че към нея сте редовна форма на обучение, което ако е сега трябва да е за 2013/2014 и другото е вече да сте в списъка на МОН. Ако тези неща са изпълнени може да не се иска и отговор от университета и помощта да бъде изплатена веднага. Ако някои от тези два критерия не е изпълнение е основание за отказ. Разбира се може да бъде отпусната, но вече има предпоставка за отказ.
Tancheto23, имаш право на един бакалавър по държавна поръчка. Провери колко ще то струва сега бакалавъра в Свищов и ако е много намери университета с най-ниска такса щом ще е фиктивно.
y.k попитай в университета към октомври месец какво уверение ще ти издадат. Ако на него ще пише, че към момента си РФ не ти трябва да се набутваш, но след като сега завършваш семестриално въпроса е дали за тогава ще ти бъде дадено такова уверение. Ако няма да могат вече си кандидатствай сега и на есен да вземеш уверение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия