Fragrancex.com - аромати и доставки- 12 тема

  • 53 845
  • 421
# 270
Аз поръчах на 12.10 парфюм за 77 лв. Изпратиха го с DHL и на 19.10 е получено при превозвача - КД.
В проследяването пише само Clearance event
Виж целия пост
# 271
Дами , я ме светнете , ако поръчам директно до България . Тука на пощата ще платя само 20% ДДС ? Примерно ако поръчам да кажем за 100$ тука в бг ще трябва да платя само 20$ и общо поръчката ми става 120$ ? Или бъркам ? Също защо цените там са толкова евтини ? Преди няколко дни бях до Мола и единия парфюм е 3 пъти по евтин . Затова и попитах в преден пост дали парфюмите са 100% оригинални . 3 пъти си е голяма разлика . Също така този тракинг работи ли ? И как се ползва ? Имам предвид , че планувам поръчка за около 200-250 лв и не искам да изгоря . Има ли шанс поръчката ми да не стигне до България ? И ако стане какво се случва тогава ?
Виж целия пост
# 272
Не, няма да дойде в пощата. И освен ДДС, ще имаш вадене на ЕОРИ номер, попълване на митническа декларация () 18 лева май струваше, ако не се лъжа, такса. Освен това парфюмите са сред стоките, на които се плаща мито , но май никой не е плащал досега. Ако надхвърлиш 300 лева обаче, ще платиш със сигурност. Цените няма да коментирам, МОЛ-овете не са ми критерий, намери с какво да сравняваш. В България да си видяла нормална цена на нещо?
Тракингът се проследява в сайта на ДНЛ и не, няма вероятност пратката да не дойде. Или по-точно вероятността е от порядъка на 1%.
Ако си платила с Пей пал, пускаш диспут. Ако е с карта- пишеш на сайта
Виж целия пост
# 273
Така, аз да питам според вас какво да правя?
Случайно вчера реших пак да проверя моя парфюм с какъв статус е и изненада  - USPS.
Изпратен е на адреса на Габко. Както вече се разбра, те не поемат ангажимент да се занимават с внос. Реших, че ще получа някакво уведомление по имейл, евентуално да платя данъка от тук. Но към момента нищо и най-вероятно така ще си остане.
Проблем е и че вече пуснах диспут в пейпал, няколко дни преди да видя, че парфюма изобщо се движи. И сега не знам дали пейпал ще изчакат да видят развитието на нещата или ще приключат диспута преди това/ в някакви си техни срокове/. Wink
Виж целия пост
# 274
Джемма мерси за информацията мила . Само да те помоля да се обръщаш към мен в мъжки род Simple Smile защото съм мъж не жена , но както и да е :П . Ако може да ми кажеж гледах си парфюмите мисълта ми е , че ако любим мои аромат е тука 150 лева , а в сайта 120 , то по добре да си го взема от тука . Но имам и други аромати които искам да си купя но разликата е огромна и за тях съм склонен да рискувам от сайта и да видим какво ще стане накрая . Ако може някоя дама да ми обясни преди малко гледах , че всичко с доставката ми излиза около 250 лева единия ми вариант на поръчка , в краина сметка в България колко още ще трябва да си доплатя за да си освободя поръчката ? И същия въпрос за поръчка около 120-150 лева . А също да попитам за по запознатите от вас , Декември месец дали ще има намаления в сайта . И скоро има вероятност да пътувам до Турция на турската граница има магазин за парфюми , някоя дама да е запозната как стоят там цените на парфюмите и дали са оригинални или направо да има саита на турския магазин на границата с България ?
Виж целия пост
# 275
Извинявам се за обръщението, но във форум с неутрални никове е трудно да познаеш кой какъв е. Hug

За 30 лева разлика не си заслужава да вземаш от сайта от финансова гледна точка. Друг е въпросът, че на сайта му имам  100 % доверие, а на бг магазините- не.

За това колко ще ти излезе не мога да кажа, аз никога досега не съм минавала митница, от където и да съм пазарувала -САЩ, Китай, Украина, Русия. ( хе-хе, дано не ме четат нашите митничари hahaha)
Виж целия пост
# 276
Мила Джема я ми обясни как мога да поръчам , тука преди 2-3 страници чета , че някой дами поръчват по 1 парфюм или малки поръчки до Англия на някакъв адрес и от там им ги изпращат до България . Обясни ми как става да си поръчам един парфюм и да видя какво ще се случи . Имам регистрация в Paypal и Fragrancex .
Аз съм си поръчвал добавки от Iherb.com и почти винаги ако поръчката ми е над 30$ трябва да заплатя ДДС 20% , когато си взимам пратката от пощата . Поръчвал съм си добавки и от други американски сайтове и там не винаги трябва да заплащам ДДС в пощата .
Виж целия пост
# 277
Мила Джема я ми обясни как мога да поръчам , тука преди 2-3 страници чета , че някой дами поръчват по 1 парфюм или малки поръчки до Англия на някакъв адрес и от там им ги изпращат до България . Обясни ми как става да си поръчам един парфюм и да видя какво ще се случи . Имам регистрация в Paypal и Fragrancex .
Аз съм си поръчвал добавки от Iherb.com и почти винаги ако поръчката ми е над 30$ трябва да заплатя ДДС 20% , когато си взимам пратката от пощата . Поръчвал съм си добавки и от други американски сайтове и там не винаги трябва да заплащам ДДС в пощата .

Не е над 30$, а над 30 лв, което е 17-18$ някъде.  Peace А над определена сума се дължи и мито, но не знам колко беше.
Виж целия пост
# 278
Над 300 е митото.

Азписах, че поръчвам по един, за сума ненадминаваща 60-70-лв, но никого не агитирам да прави това. Всичко е до късмета. Има тема за посредниците в  Англия в подфорум На пазар, прочети там, има много посредници, но рискът си е твой.  Аз лично ползвам Гъбко:
http://www.gabco.org/adres-uk.php
Виж целия пост
# 279
Незнам над колко  $ е ДДС , но при всяка поръчка от Iherb плащам . Регистрирах се в Габко . От Варна съм , Джемма видях в сайта на Габко , че имат склад във Варна , къде точно се намира склада ? Ти как поръчваш , до склада или и след това да ти го препращат със Speedy или Еконт  ?И също след като си напиша имената на латиница в FragranceX къде пиша ID номера преди имената или след имената ?
Виж целия пост
# 280
Над 30 лева се плаща ДДС. Не знам къде им е склада, аз заявявам доставка с Еконт. ID e  преди имената.
Виж целия пост
# 281
. Регистрирах се в Габко . От Варна съм , Джемма видях в сайта на Габко , че имат склад във Варна , къде точно се намира склада ? Ти как поръчваш , до склада или и след това да ти го препращат със Speedy или Еконт  ?

В района на лятно Тракия.
Виж целия пост
# 282
Здравейте,
поръчах продукт от сайта до адрес на превозвач в Англия. Доставиха го с DHL до адреса на превозвача  и отдавна е при мен. От известно време водя кореспонденция с DHL . Искат от мен реален адрес за да оформят митническите документи - не им  дължа нищо .
Моля за съдействие ако има някой който е разрешил такъв проблем . Аз проверих адресите на  още няколко превозвачи - и техните са на складове -  Self Storage.
Виж целия пост
# 283
Адреса на Бритс не е Self Storage.
Моя случай още не е приключил.
Парфюма е с USPS на адреса на Габко. От 23 октомври стои със статус Your item could not be delivered on October 23, 2015 at 8:54 am in UNITED KINGDOM due to payment of charges. It is being held while the addressee is notified.
От Габко казват, че няма получено нищо на техния адрес, никакво уведомление за пратката т.е. и да искам, не мога да платя за освобождаване на пратката.
Аз вече и не искам. Писах на магазина че няма да я взема и да си я изтеглят обратно. Казаха ОК и че като я получат ще ми върнат парите. И толкова - никакво движение, нищо. Чакам си.
Виж целия пост
# 284
Адреса на Бритс не е Self Storage.
Моя случай още не е приключил.
Парфюма е с USPS на адреса на Габко. От 23 октомври стои със статус Your item could not be delivered on October 23, 2015 at 8:54 am in UNITED KINGDOM due to payment of charges. It is being held while the addressee is notified.
От Габко казват, че няма получено нищо на техния адрес, никакво уведомление за пратката т.е. и да искам, не мога да платя за освобождаване на пратката.
Аз вече и не искам. Писах на магазина че няма да я взема и да си я изтеглят обратно. Казаха ОК и че като я получат ще ми върнат парите. И толкова - никакво движение, нищо. Чакам си.

Не съм специалист, но мисля, че пратката няма да се върне от само себе си към Щатите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия