КАНАДА .. лято .. плаж .. мечти - 56 тема

  • 46 008
  • 729
# 585
Контеса - Да ви е живо и здраво новото бебенце!   bouquet

С интерес те прочетох както винаги!  Hug
Включвам се относно учителката по френски която мислиш да ползваш.
Личното ми мнение е че подобен учител ще ти е нужен и то евентуално а не задължително около 4/5 клас.

Сега за първите стъпки в езика можеш да намериш някое 12-13 годишно съседче което учи във френската програма и да се разберете да идва 1-2 пъти седмично да четат и да си общуват на френски. Все едно бейбиситва за теб но да е на френски. Може и повече от едно такова дете да намериш - за разнообразие. На тях се плаща по 5-7 долара на час а ако наистина ти допада можеш и повече да им даваш за да са сериозни и после им даваш писмени референции и те са повече от щастливи!  Wink
А казвам да потърсиш повече от едно такова дете защото и те са заети с извънучилищни дейности и е вероятно да не могат да идват толкова често колкото на теб ти се иска.

Другото което е безплатно и изключително полезно и повлияващо езика е филмчета и песнички на френски. Примерно моята госпожица има филмчета които знае наизуст на английски (Caillou) а сега й го пускам на френски и тя само ми "превежда" какво се казва и се радва че знаела френски  Laughing
Виж целия пост
# 586
Контеса, честито ви попълнение в семейството!  Heart Eyes

Това за съседчето, може директно да му кажеш на детето или пък на майката, че имате домашни задължение след 6 примерно и не приемате гостенчета. Обикновено хората уважават личното пространство.

Много добре те разбирам с всичкото плануване и разпределение на времето, аз особено съм голяма паника по този въпрос, все смятам  и пресмятам, защото ми се струва, че губя адски много време в транспорт и мотане дневно, което направо мира не ми дава. Ние сме по-сложен случай, защото моите тримата са на три различни места - училище и 2 градини, като общо ми отнема сутрин от вкъщи до работа час и половина, и пак толкова следобяд за да ги прибера. След преговори и мрънкане от моя страна, от работа ми предложиха да тръгвам в 3,30, понеже ми преместиха офиса на по-далечно място, та това поне ми дава спокойствието, че мога да ги прибера на време. Аз също не искам да стоят много дълго в градината, в момента например Лейличка я оставям към 7,15 и я прибирам към 4,15, което пак е дълго, но поне остава достатъчно време до края на деня да се свършат и други неща.

Догодина пък ни предстои местене, мислим най-после да предприемем стъпката да се преместим извън острова, и това ми докарва нови притеснения, пак свързани с транспорта и времето.

Ето на какво попаднах днес: Не знам защо се само-измъчват така хората, то едно нещо не му харесва на този човек, малко не ми изглежда истинско даже.

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=473414;sa=showPosts

А и да споделя с вас на какво мероприятие се записахме с моите колежки, ще ходим другата събота, много весело изглежда, може и да се вървят 5те километра, не е нужно да се бяга:

http://www.thecolorvibe.com/
Виж целия пост
# 587


http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=473414;sa=showPosts

А и да споделя с вас на какво мероприятие се записахме с моите колежки, ще ходим другата събота, много весело изглежда, може и да се вървят 5те километра, не е нужно да се бяга:

http://www.thecolorvibe.com/
Този пич и аз го четох преди 3-4 седмици и му се чудех на акъла. Винаги е имало и ще има такива хора, които не успяват да се адаптират и всичко им е криво. А може и жена му да е избягала с "идеалния квебекр" (има ли такова животно newsm78) Joy и това да го е скапало психически.

Колорвайба изглежда много фън, но на мен ми отвори само американските, за тук не видях.
Виж целия пост
# 588
Ето ги:

http://www.thecolorvibe.com/index-canada.php
Виж целия пост
# 589
Ето на какво попаднах днес: Не знам защо се само-измъчват така хората, то едно нещо не му харесва на този човек, малко не ми изглежда истинско даже.

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=473414;sa=showPosts

Ами много такива хора има тук - само е пропуснал да сравни с действителността в НЕГОВАТА България. Щото там няма и социални помощи и работата на черно не е така платена и ракията не знам колко е истинска ... много хора си объркват живота идвайки тук особено ако не са наясно защо идват какво искат и какво не искат.
Виж целия пост
# 590
Момичета привет. Моля да ми препоръчате гинеколог за следене на бременност в Монреал. Засега намерих една близо до нас и мненията са противоречиви - др. Ди Заззо. Другата, която мисля е д-р Червенков.
Проблемът ми е , че имам тежка история в Бг и имам нужда от прогестерон, който тук едва ли биха ми изписали, щом нямам регистрирани проблеми. Та ми трябва лекар, който и да вземе насериозно изследванията ми от БГ. Засега имам Дуфастон само за 10 дни и бързичко трябва да си намеря лекар.
Виж целия пост
# 591
Момичета привет. Моля да ми препоръчате гинеколог за следене на бременност в Монреал. Засега намерих една близо до нас и мненията са противоречиви - др. Ди Заззо. Другата, която мисля е д-р Червенков.
Проблемът ми е , че имам тежка история в Бг и имам нужда от прогестерон, който тук едва ли биха ми изписали, щом нямам регистрирани проблеми. Та ми трябва лекар, който и да вземе насериозно изследванията ми от БГ. Засега имам Дуфастон само за 10 дни и бързичко трябва да си намеря лекар.

Със същия проблем бях и аз. Единствено във фертилити клиника ми обърнаха внимание и ми помогнаха да премина успешно през бременността си.
Искай си направление и може да имаш късмет да те видят бързо.
 
Виж целия пост
# 592
Мога да ти препоръчам лекарката, която ми следи двете бременности и ми прави последното секцио. Страхотна е, мисля, че ще те изслуша и ще ти даде правилен съвет и направление. Но приема само бременни пациентки, работи в Роял Вик. Казва се Амира Ел Месиди. Но тя не би те видяла преди 12та седмица, просто това са правилата на болницата. Ако искаш някой да те види по-рано и да ти обърне наистина внимание, най-добре се насочи към някоя частна клиника, като Прокреа.

Да ти честитим ли или още планувате?  Grinning
Виж целия пост
# 593
Момичета привет. Моля да ми препоръчате гинеколог за следене на бременност в Монреал. Засега намерих една близо до нас и мненията са противоречиви - др. Ди Заззо. Другата, която мисля е д-р Червенков.
Проблемът ми е , че имам тежка история в Бг и имам нужда от прогестерон, който тук едва ли биха ми изписали, щом нямам регистрирани проблеми. Та ми трябва лекар, който и да вземе насериозно изследванията ми от БГ. Засега имам Дуфастон само за 10 дни и бързичко трябва да си намеря лекар.

Със същия проблем бях и аз. Единствено във фертилити клиника ми обърнаха внимание и ми помогнаха да премина успешно през бременността си.
Искай си направление и може да имаш късмет да те видят бързо.
 

Хм, на мен ми казаха, че няма да ме вземат във Фертилити клиник, защото нямам история? Къде ходи ти?

Тарилилей, проблемът е, че не искам да чакам до 12 седмица, а знам, че в Роял Вик. няма да ме приемат по-рано. А после предполагам може да се смени лекаря, или?
Мисля в сряда сутрин да ида в местното CLS и да поискам списък с лекарите. В краен случай звъня на д-р Ди Заззо, ако не намеря друга. Близо е до мен и видях, че е специализирала в Брюксел, отделно има специализация по фертилити проблем.

Ще честитите като видим, че бебе (бебка, все си мисля) е на място и има сърчице Simple Smile Нооо, може да ми стискате палци следващите седмици Simple Smile В Бг стимулации, разправии, ама нъцки, тук имам усещането, че храна ли е, въздух ли е, ама много забременяващо действа Канада Laughing
Виж целия пост
# 594
Успех тогава, дано всичко да е наред  Praynig

, тук имам усещането, че храна ли е, въздух ли е, ама много забременяващо действа Канада Laughing

На мен ли го казваш  Joy Но сериозно, със сигурност и фактор е и промяната на обстановката, по-малко стрес примерно и тн.
Виж целия пост
# 595
Хм, на мен ми казаха, че няма да ме вземат във Фертилити клиник, защото нямам история? Къде ходи ти?

Аз съм в Торонто. И аз нямах история. Направих история. Стана ясно че имам основания и наистина ми трябва прогестерон но беше късно за първата ми бременност. И при втората бременност същата лекарка (гинеколог) упорито продължи да настоява че не вярва в прогестерона и няма да ми го предпише. Аз обаче вече по друга линия имах няколко срещи с фертилити клиника. 

При фертилити специалист можеш да стигнеш дори само ако докладваш че имаш повече от 2 години опити а не забременяваш. Възрастта също има значение. Тоест уважителна история можеш и сама да си съчиниш!

Успех! 
Виж целия пост
# 596
 jasmin_veni,стискам палци всичко да е наред при теб Hug

Ето на какво попаднах днес: Не знам защо се само-измъчват така хората, то едно нещо не му харесва на този човек, малко не ми изглежда истинско даже.

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=473414;sa=showPosts

Ами много такива хора има тук - само е пропуснал да сравни с действителността в НЕГОВАТА България. Щото там няма и социални помощи и работата на черно не е така платена и ракията не знам колко е истинска ... много хора си объркват живота идвайки тук особено ако не са наясно защо идват какво искат и какво не искат.
Познавам такива хора,на които не им харесва тук и от всичко се оплакват,ама от всичко!Ама са тук ,не се връщат обратно и ако човек ги слуша ще се чуди къде е попаднал.

Аз да ви се похваля-вече и ние сме в редиците на канадските граждани GrinningВ петък ни беше клетвата.За малко обаче да ни се размине-реших за по-лесно да отидем с влака ,за да не хващаме трафика навръщане и си постояхме в него 2(два!)часа,на 3 мин.от последната спирка,която беше нашата цел Simple SmileТа пристигнахме с час и 20мин закъснение и имахме късмет ,че все още проверяваха документите и успяхме да се класираме.
Виж целия пост
# 597
Уау, представям си колко нерви сте изхабили! Важното е, че сте се класирали все пак Simple Smile
По повод новите граждани - на вас даваха ли ви някакъв ваучер ли е или друг документ за намаления в музеи? При нас съдийката го спомена в речта си, но нищо не получихме там на място, та се чудя дали не трябва да се регистрираме някъде и дали не сме изпуснали някакъв срок?

Jasmine-veni, честито и от мен и стискам палци. Иначе ме мога да помогна, не съм раждала в болница и не съм се следила при лекар.
Виж целия пост
# 598
камбанка, не е ваучер, а карта и е як. Дават ти само един лист, и там пише на кои места да идеш да си я изкараш. Аз го извадих моя в Музей Макорд. Има и интернет сайт ама не се сещам в момента.

Жасмин, моя много добра приятелка ходеше при Ди Зазо на Бобиен. Беше много доволна от нея, веднъж бях с нея да я карам, че не искаше да кара в лед. Аз ходя при Червенков, даже днес бях, и в сряда ще ходя, че ще слагам спирала, че не ми се живее все на ръба  hahaha hahaha hahaha, тя е мнооооого заета ( от 10:30 чаках до 12:30)и не знам дали ще ти обърне внимание преди 12 седмица. Не ти пречи да се обадиш и да опиташ да се пазариш със секретарката Джована, пък както дойде.
Виж целия пост
# 599
Определено големи нерви бяха #Cussing out
Иначе и при нас съдийката спомена за този пас ,каза че важи цяла година,но и ние го нямаме.В цялата галимация изобщо не видях какви книжки ни дадоха и чак вкъщи установих,че го няма.

Кака Дора,а какво искат ,за да си изкараш картата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия