КАНАДА .. лято .. плаж .. мечти - 56 тема

  • 46 006
  • 729
# 630
Мерси за стиснатите палци, явно проработиха, направиха ми оферта на място, сега мъдрувам  Crazy
Ехааа, браво. Хвърляй се смело, от кога искаш да сменяш. Каквото и да решиш - все хубаво.
Виж целия пост
# 631
Мерси за стиснатите палци, явно проработиха, направиха ми оферта на място, сега мъдрувам  Crazy

Успешно мъдруване  Hug
Виж целия пост
# 632
Здравейте момичета,
Благодаря за пожеланията за колата   bouquet Аз не бях навита още в началото на такава покупка, но се записахме на изпит пък аз имам книжка от БГ, но там така се стекоха нещата, че съм карала само извън градско. Като дойдохме и повечето споделиха, че без кола било трудно зимата особено, че сме с две малки деца. Та сега я карам и само ме кара мъжо да паркирам насам-натам, че да свикна. Но тук определено шофирането е много по-добре от колкото в БГ.

Тарилилей, честито за офертата. Щом си отишла на интервюто и се надяваше на стискане на палци, значи имаш нужда от промяна. Успех каквото и да решиш.

Аз днес бях на евалюация за френския и ми дадоха 3-то ниво като казаха, че щял да ми бъде по-висок френския от другите в група, но имам нужда да оправя съгласуването на времената. Със сигурност има и много други неща за оправяне. Помолих ако може да ме включат в група, която е в един от двата френски университета понеже се надявам да се запиша да уча и така да имам възможност да видя обстановката там и да си задам въпросите дето ме вълнуват относно приема. Естествено не ми отказа дамата, тук всички са много мили, пък аз си се надявам понеже ме пита имам ли предпочитания кой от двата и кой е по-близо до мен.
Вчера и днес бяхме за пръв път на зумба танците в парка покрай реката. Много ми харесаха, но имам мускулна треска. Днес бяха два часа и по-трудни та изкарах само час + един час от вчера. Купихме си колела за мен и децата втора употреба и събота и неделя хващам сина да караме покрай реката, че не ми се ходи сама, а малкото тъкмо се научи без спомагателни и ще си кара покрай баща си.
Ние сме едва от 16.06 тук, а вече си правя планове как другото лято ще си кацнем за ваканция при баба и дядо, но като изчетох последните постове и малко се позамислих дали ще имаме тези шансове.
Малко дългичко стана   bouquet  bouquet  bouquet

Виж целия пост
# 633
Здравейте, мили дами! Simple Smile

Следя ви от разстояние от известно време.  Mr. Green Имаме желание от няколко години да заминем за Канада, а скоро започнах да събирам документите. За съжаление ще трябва да се разделя с мечтата си най-вероятно, тъй като част от изискуемият стаж ми е в майчински и докато по българското законодателство това си е валиден стаж, за емиграционни цели май не го признават. Искаше ми се първия път като ви пиша да се запознаем да е с похвала, че вече сме донякъде с процедурата, но уви! Sad

Нищо де, все пак исках да ви пиша и да ви кажа колко сте прекрасни! Атмосферата във вашата тема е несравнима с повечето теми из форума. Съжалявам, че няма да имам възможността да се запозная наживо с вас!   bouquet Останете си все така! Simple Smile
Виж целия пост
# 634
Съжалявам, че няма да имам възможността да се запозная наживо с вас!   bouquet Останете си все така! Simple Smile

Екатерина!
Това няма как да се знае със сигурност!  Wink
Виж колко често сменят изискванията по процедурата! Ако наистина не става за момента ми се иска да те посъветвам да продължиш да следиш. Може пък в един момент да се отвори някоя вратичка!
Пък и ти казваш че проблемът е със стажа. Ще поработиш още малко и ще се получи!
Успех!
Виж целия пост
# 635
Здравейте, мили дами! Simple Smile

Следя ви от разстояние от известно време.  Mr. Green Имаме желание от няколко години да заминем за Канада, а скоро започнах да събирам документите. За съжаление ще трябва да се разделя с мечтата си най-вероятно, тъй като част от изискуемият стаж ми е в майчински и докато по българското законодателство това си е валиден стаж, за емиграционни цели май не го признават. Искаше ми се първия път като ви пиша да се запознаем да е с похвала, че вече сме донякъде с процедурата, но уви! Sad

Нищо де, все пак исках да ви пиша и да ви кажа колко сте прекрасни! Атмосферата във вашата тема е несравнима с повечето теми из форума. Съжалявам, че няма да имам възможността да се запозная наживо с вас!   bouquet Останете си все така! Simple Smile

Малко съм позабравила вече тази процедура ,но доколкото помня стажа даваше определени точки.Както възраст,деца,езици и т.н.Важен беше стажа за търсените професии,които постоянно се менят(ако помня правилно,разбира се).Ако само губите точки от стажа заради майчинството,не може ли да ги повишите,например чрез повишаване на нивото на езиците?



Купихме си колела за мен и децата втора употреба и събота и неделя хващам сина да караме покрай реката, че не ми се ходи сама, а малкото тъкмо се научи без спомагателни и ще си кара покрай баща си.
И ние си купихме колелата с огромно желание първата година.Моето вече втора година си почива  и такива хубави паяжинки си има GrinningА пък  дъщеря ми кара колело тази година  точно един единствен път досега.
Виж целия пост
# 636
Мерси, момичета! Утре ще отида да извия малко ръце на сегашната работа и после ще дам отговор за новата  Laughing Crazy

Екатерина, дано все пак се сбъде мечтата ви! И аз ви съвествам да не спирате да работите за нея. Както е казала Танита, пробвайте да нагласите точките по другите параграфи.

Виж целия пост
# 637
Момичета искам да попитам колко горе долу общо отнема полета до Торонто примерно? Как се адаптирахте към новото часово време , както и децата? И още нещо - понеже виждам , че са проблем и туристическите визи ,примерно ние кога можем да изпратим покана на родители да дойдат да ни посетят?
Виж целия пост
# 638
Момичета искам да попитам колко горе долу общо отнема полета до Торонто примерно? Как се адаптирахте към новото часово време , както и децата? И още нещо - понеже виждам , че са проблем и туристическите визи ,примерно ние кога можем да изпратим покана на родители да дойдат да ни посетят?
Момичета искам да попитам колко горе долу общо отнема полета до Торонто примерно?
7-8 часа минимум, зависи колко чакаш на прекачването. Мъжа ми се прибира 24 часа (имаше проблем със самолета в Амстердам и чакаха да подготвят нов)
Как се адаптирахте към новото часово време , както и децата?
Много лесно, става за ден -два, децата още по-лесно.
Ние кога можем да изпратим покана на родители да дойдат да ни посетят?
Когато почнете работа и имате стабилни доходи или ако те си докажат доход и дойдат на техни разноски, но мисля, че дори и тогава поне единият трябва да работи.

Мисля, че слагаш каруцата пред коня, това са далечни работи. Концентрирай се в неща, които биха ти били по-полезни, като усъвършенстване на езика например, или търсене по сайтовете за работа за да видиш какво се търси като позиции и съответно търсене в колежи и университети, да видиш къде може да приравниш/доучиш/учиш наново.
Виж целия пост
# 639
Мисля, че слагаш каруцата пред коня, това са далечни работи. Концентрирай се в неща, които биха ти били по-полезни, като усъвършенстване на езика например, или търсене по сайтовете за работа за да видиш какво се търси като позиции и съответно търсене в колежи и университети, да видиш къде може да приравниш/доучиш/учиш наново.
Благодаря за отговора . Просто се информирам за тези неща . Сетих се за още нещо- имам автоимунно заболяване на Хашимото , както и понякога високо кръвно , това би ли било пречка след като на медицинските това ще бъде упоменато?
Виж целия пост
# 640
Сетих се за още нещо- имам автоимунно заболяване на Хашимото , както и понякога високо кръвно , това би ли било пречка след като на медицинските това ще бъде упоменато?
Не мисля, че за Хашимото връщат на медицински. Познавам хора дошли с това заболяване без проблем.
Виж целия пост
# 641
Здравейте, мили дами! Simple Smile

Следя ви от разстояние от известно време.  Mr. Green Имаме желание от няколко години да заминем за Канада, а скоро започнах да събирам документите. За съжаление ще трябва да се разделя с мечтата си най-вероятно, тъй като част от изискуемият стаж ми е в майчински и докато по българското законодателство това си е валиден стаж, за емиграционни цели май не го признават. Искаше ми се първия път като ви пиша да се запознаем да е с похвала, че вече сме донякъде с процедурата, но уви! Sad

Нищо де, все пак исках да ви пиша и да ви кажа колко сте прекрасни! Атмосферата във вашата тема е несравнима с повечето теми из форума. Съжалявам, че няма да имам възможността да се запозная наживо с вас!   bouquet Останете си все така! Simple Smile

Това си е валиден осигурителен стаж, не трудов, затова не се признава от имиграционните. Надявам се да ме разбереш правилно. Поработи още някоя година, докато събереш необходимия стаж и опитай пак.
Виж целия пост
# 642
Здравейте канадски мами, най-после и аз да се разпиша в темата. От средата на юни сме тук, но имахме проблеми с нета и съответно не можех да се запиша в темичката.
Вече сме си в нашата квартира, купихме междувременно кола, мъжът ми успя да мине и теорията, и практиката, и съответно е горд притежател на квебекска шофьорска книжка, а на мен ми предстои практическия на 25.09. Междувременно той започна работа, което ни подейства много положително, защото както всички знаем - готовите пари се топят изключително бързо.  Rolling Eyes Аз бездействам с децата, но искрено се надявам да успея да си запълня програмата веднага, след като тръгнат на училище... Praynig
Успяхме да се видим вече с 2-3 момичета от Монреал, както и да срещнем и да се запознаем с доста българи по ЮБ. Това е като цяло. До скоро!
Виж целия пост
# 643
karelia79 , браво за бързото намиране на работа на мъжа ти , направо скорострелно  Peace .
Виж целия пост
# 644
karelia79 , браво за бързото намиране на работа на мъжа ти , направо скорострелно  Peace .
Да, голям късмет извадихме. Стана като на магия. Едната вечер му пуснахме 3-4 СВ-та, на другия ден го извикаха да отиде да се види с началника и започна пробно след 2 дни. Работата си е на бяло, с чек.
Надявам се и на мен да ми проработи късмета в рамките на 2-3 месеца... Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия