КАНАДА .. лято .. плаж .. мечти - 56 тема

  • 46 006
  • 729
# 645
Карелия, честито на ТМ. Дано да му харесва работата и да се чувства добре. Успех и на теб.
Виж целия пост
# 646
Би ли споделила в каква сфера си намери работа съпруга ти ?  Знам , че е късмет (и добро владеене на езика вероятно) ,но все пак ...
Виж целия пост
# 647
Карелия79 честито и от нас !  bouquet
Дано се похвалиш и ти с работа скоро  Praynig
Ние почиваме днес ,защото е Saskatchewan Day -public holiday и сме решили с детето да се размажем от нищо-правене .Тези два дни бяха изморителни . Лунапарк в събота вечер с рок концерт в beer gardens + outside movie in the park 'Frozen', петък празненство за племенника ни , а вчера цял ден на плаж до един близък recreational beach park Simple Smile
Елизабет , моят съвет е колкото и да се информираш преди събитията за сега наблегнете на набор на документите, покриване на точките ,учене на език и преквалифициране ако трябва за по търсена професия . Примерно имате 3 години до заминаване ,изкарай gas /electrical/civic инженерна магистратура ,курс за фризьор, cook,маникюрист ,plumber, welder ,mechanic и т.н. търсени професии в момента ,защото при търсене на работа имате по голям шанс да работите нещо по различно от вашето занимание от преди заминаването. Такива кадри се търсят навсякъде ,а при нас са направо in demand. Само работа да искаш  Peace
Виж целия пост
# 648
Благодаря момичета! Много сте мили! Simple Smile

Би ли споделила в каква сфера си намери работа съпруга ти ?  Знам , че е късмет (и добро владеене на езика вероятно) ,но все пак ...

dany_nik, мъжът ми си намери работа като готвач с работен език английски, макар че не му е силен езика... В България беше изкарал курс за готвач миналата година и после поработи в 2 ресторанта. Не че това има значение де... Тук мисля, че изкара късмет - в смисъл, на хората им трябваше спешно персонал и той явно е подал в правилното време на правилното място. На мъжа ми му харесва ужасно много, защото готвенето му беше хоби и той реши да го превърне в професия. В никакъв случай не е добре платена работа, особено в дългосрочен аспект, но е чудесно начало.
Виж целия пост
# 649
Добра си е работата , пък и за следващата ще има вече и канадски опит. Благодаря ти много , че си ми отговорила , късмет  Hug
Виж целия пост
# 650
Елизабет , моят съвет е колкото и да се информираш преди събитията за сега наблегнете на набор на документите, покриване на точките ,учене на език и преквалифициране ако трябва за по търсена професия . Примерно имате 3 години до заминаване ,изкарай gas /electrical/civic инженерна магистратура ,курс за фризьор, cook,маникюрист ,plumber, welder ,mechanic и т.н. търсени професии в момента ,защото при търсене на работа имате по голям шанс да работите нещо по различно от вашето занимание от преди заминаването. Такива кадри се търсят навсякъде ,а при нас са направо in demand. Само работа да искаш  Peace
Благодаря . Ние сме пуснали вече документите , сега чакаме одобрение , но вчера мъжа ми сподели , че на няколко места , където е попълвал моята информация е сгрешил според него . Имало въпрос - членувала ли съм аз в дадена организация и била ли съм в казарма и той е написал "none" , а после видял , че трябвало да е "no , i have never been..." . Дано това не е огромна грешка , после пък каза , че видял в гайда на документите , че и така било правилно . Заяждат ли се за такива дреболии някой знае ли?
Виж целия пост
# 651
Елизабет, според мен правилно сте го попълнили полето. Иначе за заяждането.... на нас ни върнаха пакета с документи, защото сме били оставили празни полета на местата, които не се отнасяха за нас, а трябвало да пише n/a в тях.  ooooh!
Виж целия пост
# 652
Елизабет, според мен правилно сте го попълнили полето. Иначе за заяждането.... на нас ни върнаха пакета с документи, защото сме били оставили празни полета на местата, които не се отнасяха за нас, а трябвало да пише n/a в тях.  ooooh!
А дадоха ли ви ги да поправяте и как се процедира в този случай?
Виж целия пост
# 653
Върнаха ни целия пакет с документи и трябваше да ги поправим, тоест да попълним n/a във всички празни полета и го пратихме пак. Според мен много зависи на какъв чиновник попаднат документите.
Виж целия пост
# 654
Върнаха ни целия пакет с документи и трябваше да ги поправим, тоест да попълним n/a във всички празни полета и го пратихме пак. Според мен много зависи на какъв чиновник попаднат документите.
С колко ви забавиха цялата процедура?
Виж целия пост
# 655
Върнаха ни целия пакет с документи и трябваше да ги поправим, тоест да попълним n/a във всички празни полета и го пратихме пак. Според мен много зависи на какъв чиновник попаднат документите.
С колко ви забавиха цялата процедура?

Не знам, не съм сигурна, но със сигурност с месеци. Но ние бяхме по-специален случай и нашата процедура беше по-дълга. Това беше и преди вече повече от 10 години (Леле, баси, вече сме почти 7 години тук, не мога да повярвам колко бързо минава времето, а ни отне 4 години от подаване на документите до издаването на визата  ooooh!)
Виж целия пост
# 656
На нас ни отне 1 година от подаването на 1вия пакет документи (01.06.2007) до кацането в Канада (14.06.2008). Още в края на лятото 2007 получихме писмо с дата за интервю (10.12.2007) Мисля, че имахме светкавична процедура, но и кандидатурата ни беше много силна. Бях водещ кандидат, под 30 год, с 5 год. стаж по специалността (учител), с 2 деца и с много добро ниво на английски (мисля, че бях писала 11/12) и малко по-скрмно ниво на френски 5/12.
Виж целия пост
# 657
Снощи мъжа ми каза , че на едно място в документите е пропуснал да напише държава , само град на живеене  . Мислите ли , че за това биха върнали всички документи?Дано няма други пропуски де . Според него върнат ли ги сега документите ще отнеме още няколко месеца докато се пратят наново и той мисли , че ще хване новите изисквания , които влизат от 1ви януари и никой все още не знае какви ще са точно .
Виж целия пост
# 658
Здравейте момичета, как си прекарвате лятото? Май няма много пътуващи за България тази година. Ние поне сме тук.

Elizabett хората за това пишат гидове, за да се спазват. По мой опит с Канадската бюрокрация, ако всичко, което е изискано е спазено не се правят проблеми. Ето например преди няколко седмици подадох документи за виза на родителите, спазих всички условия и за 2 дни досието беше одобрено и затворено. Моят съвет попълвайте си внимателно документит, ако не искате да се чудите после ще има ли проблеми или не. Добре попълнен документ е 90% от успеха. Поне аз мисля така и за това винаги съм отделяла специално внимание на формулярите. Успех!

karelia79 честито и на теб! Моя мъж вече 9 години работи при първия си работодател, който намери на втората седмица от пристигането ни в Канада. Понякога хубавите неща не изискват много чакане.
Виж целия пост
# 659
Пак заспахте всички. Шемет, я разкажи за барбекюто на парк Вояжор. Как беше? Събрахте ли се доста хора?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия