АСТМАТА - тема 26

  • 59 580
  • 752
# 360
При нас е забранено да ги водят с лекарствата в градината! Изключение прави лекарство за алергия например или за хронична болест някаква.

Сингулера първата година ни го спряха в края на юни след 6 месечен прием. После уж пробвахме да видим как ще е без него, но още първата настинка през октомври завърши със спазъм и започнахме отново. Тогава го спряхме в края на май, но докато пиеше нямаше никакви пристъпи. Следващата есен пак пробвахме без Сингулер, този път пристъп направи чак през декември, но решихме да изчакаме с приема на Сингулер и в крайна сметка изкарахме зимата без него и само с един пристъп. Тази есен пак без Сингулер, да чукна на дърво пристъпи не е имала, само покрай мъглата покашля неприятно и пускахме инхалатора. Много се надявам, че го израства.
Виж целия пост
# 361
Ние сме на Сингулер и Флексотид и въпреки тях тази година имаме 4 пристъпа.По-малко от преди лечението,но...Все си мислех,че няма да ги прави въобще или ще са 1-2....
Виж целия пост
# 362
Здравейте, момичета!
Днес моето малко слънчице Калоян става на 4 годинки!! Пожелавам му най-вече здраве, щастие и безгрижно детство!!!

Виж целия пост
# 363
Меган,да ти е жив и здрав рожденника и много да ви радва!
Виж целия пост
# 364
За протокола,моя малкия вчера направи тираж без да е кашлял или свирил преди това.Днес като го преслушваха вече нямаше тираж,но спазъма още не е преминал.Ще правим вентолин и ще пием Ериус,явно нещо го е раздразнило,защото не е болен в момента.
Виж целия пост
# 365
Меган ,да ви е жив и здрав Калоян ,много здраве и безгрижно детство му пожелавам.   smile3510

Оф ,незнам ,но ми се искаше поне да ми намали Пулмикорта на половин на ден ,но.....................
Или ,поне да имаше почивка от един месец и после пак ,но явно не е готов още за спиране ,иначе пък друго не ни изписа ,само пулмикотр .
И аз винаги съм се чудила ,как може да знаеш ,че детето ти е болно и да го оставиш да се мъчи на детската градина ,но хора различни ,аз нашата кака на у-ще не я пускам ,когато има хрема ,камо ли малко детенце ,има даже и с разтройство си пращат децата и се правят на луди ,докато им се обадят да дойдат да си ги приберат .
За това повечето деца са хронично болни ,защото още недоизлекувани са по ясли и градини .Аз си мисля ,че здравето е на първо място ,затова и пропуснах яслите и с трите ми деца . Wink
Виж целия пост
# 366
 megan@ , Да ти е жив и здрав Калоян , ама здрав , мноооого здрав   bouquet Какъв пухкавелко е като моят Тоши . Hug
 Ели , как така без кашлица и свирене ......направо тираж , ужас.
То и аз защо се чудя ......ние пък направо свирим без кашлица.
Виж целия пост
# 367
kroelahai, все пак има деца на работещи родители, без баби наоколо. Аз лично не можах да си позволя "лукса" да пропусна яслите... все пак децата трябва и да ядат нещо, а кредита също иска плащане. За проблема с болничните и работодателите да не говорим... Децата ми изкарваха по 3 дни подред на градина и после 2 седмици вкъщи. Трудно правехме и по 10 присъствени дни на месец в яслата. Ми в един момент се принудих да ги пускам и леко сополиви и все още отхрачващи, все пак не мога да отсъствам постоянно от работа, всичко си има граници. Естествено не съм ги водила в острата фаза на заболяването, но в един момент просто съкратих възстановителния период вкъщи, особено за девойката, която не ми прави спазми. В един момент не знаех на кой свят се намирам от притеснения дали ще изкарат седмицата, ако се разболеят кой ще ги гледа, как ще отсъствам от работа пак.

Мегана, да ти е жив и здрав!
Виж целия пост
# 368
megan@, честито на рожденика!
Много да е здрав и усмихнат!
   bouquet
Виж целия пост
# 369
kroelahai, все пак има деца на работещи родители, без баби наоколо. Аз лично не можах да си позволя "лукса" да пропусна яслите... все пак децата трябва и да ядат нещо, а кредита също иска плащане. За проблема с болничните и работодателите да не говорим... Децата ми изкарваха по 3 дни подред на градина и после 2 седмици вкъщи. Трудно правехме и по 10 присъствени дни на месец в яслата. Ми в един момент се принудих да ги пускам и леко сополиви и все още отхрачващи, все пак не мога да отсъствам постоянно от работа, всичко си има граници. Естествено не съм ги водила в острата фаза на заболяването, но в един момент просто съкратих възстановителния период вкъщи, особено за девойката, която не ми прави спазми. В един момент не знаех на кой свят се намирам от притеснения дали ще изкарат седмицата, ако се разболеят кой ще ги гледа, как ще отсъствам от работа пак.

Боже, Жабче, все едно аз съм написала всичко това, абсолютно в същата ситуация съм. Днес я пуснах на градинка, все още леко сополива, но ми писна само аз да се притеснявам как ще си пусна детето на градина със сопол, как ще се излекува за възможно най-кратко време, как пак ще трябва да съм в болнични... А други родители явно не се притесняват толкова, защото миналата седмица я пуснах в цветущо здраве, на 3-я ден беше хремясала - явно някое друго дете не е било здравичко и така...
Днес цял ден съм на тръни - дали няма да звъннат да си я прибирам  Laughing
И въобще, тази работа с държането на децата вкъщи е доста комплицирана - някои родители не могат да си позволят вечни отпуски,болнични, или баби-пенсионерки. В същото време също така не мога да си представя, че ще си стоя вкъщи, без заплатата, която сега имам, пази Боже, да не се налага...

Меган, да ти е здраво и щастливо момчето   bouquet
Виж целия пост
# 370
Megan, честит празник. Да ти е живо и здраво момчето, да ви радва, да расте здрав, усмихнат и щастлив.  smile3510
И аз съм така с градината - няма начин. Не мога постоянно да отсъствам, да ме заместват и да съм в болничен. Затова когато е много тежко положението оставам аз у дома, при по-леките ситуации като днес го гледат големите деца на смени - единият един или два дена после другият.
А когато отхрачва, или има лека хрема не го спирам. Принципно в градината винаги има куп кашлящи и сополиви деца, такива с обриви от алерия и т.н.. така че това е  - 30 деца на едно място, рядкост е всички да са здрави.
Виж целия пост
# 371
megan@ много, много здраве на рожденника!

Моето дете всеки месец има максимум 5 дни градина.Да,точно така - 5 дни в месеца.
Вчера го заведох след боледуване.Още влизаме и две деца в коридора се дерат.
Кашлят, ама кашлят....това при положение, че само преди месец се разправях с всичките там подред сестри, учителки, директорки и т.н. за същото.
Вчера и днес непрекъснато поглеждам телефона.Чакам всеки момент да ми звъннат.
Виж целия пост
# 372
Megan@, честит рожденник! Много здраве ви пожелавам!
Виж целия пост
# 373
Мойто за 2 години е посещавало общо 7 дена, така че съм търсила други варианти.
За това, че е астматиче и боледува често и тежко нямат вина другите деца. Всеки си знае детето и как боледува то - ако за някои деца не са проблем сополите и кашлиците и не се усложняват, ще ги пускат и още как. Да му мислят родителите на болнавите и да си правят сметката колко ще изкара тяхното и дали си залужава изобщо ходенето на градина, съпоставено с болетите и отсъствията.
Виж целия пост
# 374
Меган, честит празник! Да е много здрав рожденика и много радост да ви носи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия