Идеалното място за живеене във Варна?

  • 145 670
  • 2 158
# 195
Идеално място за живеене няма.
Виж целия пост
# 196
... Защото как ще спреш тази огромна машина в леда, на този тесен стръмен участък...b]
Аз карам Ситроен С2... Колата е около 1,5м. дълга, с две врати и с нея изкарах зимата, по леда, до къщата в Ментешето. Пътят е отчасти бетониран, със средства на живущите там, но по голямата част е черен, широк е колкото за една кола (има 2-3 отбивки за разминаване) и баирът си го бива. Щом мога аз, с тая въшка, да се качвам и да слизам, значи всеки може, с всякаква кола.

...Събираме пари ,купува се пясък и сол и двама мъже (възрастни,пенсионери) опесъчават...

Не опесъчаваме. Когато наваля снега и всичко беше заринато от вятъра само двама човека си играха да изринат целият баир (приятелят ми и един съсед). Другите си седяха на топло вкъщи. Приятелят ми отиде да говори със съседите, да се извика багер, който да изрине всичко - да няма коловози, да няма лед. Зададоха му въпроса "А, кой ще плаща за багера?" #Crazy #2gunfire Там живеят постоянно поне 10 семейства, на които явно 20 лева щяха да им бръкнат много в здравето. Моят се ядоса и ги остави да се оправят както искат. Не извикахме багер и всички "отворковци" си паркираха колите на входа на местността и вървяха пеша до горе, в продължение на 10 дни, докато се стопиха ледовете. Twisted Evil А ние предвидливо бяхме инвестирали в хубави зимни гуми и безпроблемно се придвижвахме до горе Mr. Green
Виж целия пост
# 197
Къде беше св.Никола?

Относно "машината по леда надолу" да се изкажа,че съм така всяка зима. Wink Събираме пари ,купува се пясък и сол и двама мъже (възрастни,пенсионери) опесъчават. Та намира му се начина.

Между Бриз и Долна Трака.

Всички сме така - сами си правим улиците, сами си ги поддържаме, сами се спасяваме в леда и си насипваме чакъла в калта.
Виж целия пост
# 198
Хм, каква е разликата между Св. Никола и над Възраждане?

Гледката към морето, предполагам.

Като се замисля, май не може да се твърди, че даден квартал е хубав или не - всеки по отделно взет си има определени части, които са що-годе добри.

Някой по-нагоре писа, че на Траката било добре. Добре, ама зависи къде точно на Траката: долна, средна, горна.
Живяла съм 3 години на Средна Трака. Няма канализация, водата е от кладенец, пътят е асфалт донякъде само. Една зима така ни затрупа, че не можеш да излезеш.

Общо взето, почти всички квартали поназнайвам, но със сигурност мога да заявя, че в Кайсиева градина няма абсолютно нищо хубаво.
Виж целия пост
# 199
В  Св. Никола има райони които за мен са неприятни .
А, аз съм в приятен район. Повече ми харесва от Евксиноград.
Виж целия пост
# 200
Идеалното място за живеене във Варна?

Веднага ще кажа между Констатин и Елена и квартал Почивка Simple Smile
Виж целия пост
# 201
Идеалното място за живеене във Варна?

Веднага ще кажа между Констатин и Елена и квартал Почивка Simple Smile

Хубаво, че го каза веднага, ама сподели защоWink
Виж целия пост
# 202
Общо взето, почти всички квартали поназнайвам, но със сигурност мога да заявя, че в Кайсиева градина няма абсолютно нищо хубаво.

 Peace Отвратително бетонно гето!

Аз като "пришълец" съм живяла на няколко различни места в града: Възраждане 2, Младост 1 и Аспарухово. От трите най- уютно и приятно ми е било в Аспарухово. Ама аз съм си селянче, та може би затова ми допада. Simple Smile Имаше по- напред подробно разписани плюсовете и минусите на квартала, съгласна съм с тях.
В момента живеем в Младост 1, но авторката си го познава и не виждам смисъл да изброявам предимствата му.
За мен, най- доброто място за живеене е извън Варна, само че с деца в училищна възраст е трудно постижимо и доста неудобно.
Никога не бих живяла в централната част: тесни улички, сградите на една ръка разстояние, слънце влиза само за няколко часа, няма къде да се паркира, магазините в близост са все едни такива неугледни и т.н.
Виж целия пост
# 203
Идеалното място за живеене във Варна?

Веднага ще кажа между Констатин и Елена и квартал Почивка Simple Smile

Хубаво, че го каза веднага, ама сподели защоWink

имам много хубави спомени от там както и приятели с вили Simple Smile сутрин гледката от там е уникална плюс местните типажи Simple Smile
Виж целия пост
# 204
Идеалното за мен е къща, но не по баирите наоколо, а в нормално село с канализация, асфалт и др..
+ един малък градски апартамент близо до училище и работа..
Лятото не издържам в града, а морската буквално е пренаселена вече..
Е св. Никола не е за всеки джоб.. Stop, 1-2млн за парцел + къща с басейн ..

Авторката не постави едно важно условие ДО КАКВА СУМА bowuu
Виж целия пост
# 205
Сега в гугъл гледам уличките в местност св.Никола .
Блок до блок , ад направо .Улиците и те тесни, за тротоари няма да отварям въпрос.
Мръсен канал незнам къде имат и къде не. ooooh!
Виж целия пост
# 206
Обаче, гледката сигурно компенсира "дребните" неуредици. Simple Smile
Виж целия пост
# 207
За съжаление на хубави места канал няма.
А да плащаш милиони /понякога преносно, понякога не/ за земя с размер декар между блокове е друга местна мистерия. Но явно с парите и приоритетите са различни. Все пак вероятно някак наваксват липсите.
Виж целия пост
# 208
Мдам, ама нищо не може да сравни с ''прибоя на океана'', както казва Пипи. Е, морето, де. Grinning
Колкото по близо до морето, по добре. Замазваш дупки  всякакви иначе. Laughing Simple Smile
Виж целия пост
# 209
 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия