За тези, които четат любовни романи №8

  • 101 408
  • 740
# 540
за да не разводнявам темата
Скрит текст:
гледах за случая по телевизията .. разбира се, не казаха, че става въпрос точно за тази книга, но по детайлите - кога е издадена книгата, какъв жанр е и кое е издателството - нещата паснаха много, много точно, за да е съвпадение .. после четох и коментари във форума на дир.бг, там имаше много ожесточена дискусия, защото съвпадна този случай, точно с промените в закона за авторското право .. бях много възмутена от направеното ..после попаднах в един форум, където екипа превеждаше братството на черния кинжал още преди да бъде откупена поредицата от ибис, като и при тях случая беше подобен, само че май някакви фрагменти от превода им бяха взаимствани, но не разбрах дали е истина

искам да питам нещо - книгата на Джули Гарууд - Идеалния мъж сега за първи път ли се пуска на пазара?!
Виж целия пост
# 541
Препоръчайте ми книга , в която да се разказва за морето, лятна ваканция, жена да се влюбва в някой местен. Нещо такова Simple Smile
Виж целия пост
# 542
Писмо в бутилка,  С дъх на канела и двете на Никълъс Спаркс! Не са лоши за губене на време Simple Smile
Виж целия пост
# 543
Писмо в бутилка,  С дъх на канела и двете на Никълъс Спаркс! Не са лоши за губене на време Simple Smile
Те половината му книги са направени на филми, дори не подозирах.
Виж целия пост
# 544
Да , но книгите са различни от филмите...
Виж целия пост
# 545
лява да прави, защото в крайна сметка издава на книжовен език, а не на някакъв друг ..
Пастичке да се чуди човек как смееш да ръсиш морал, след като самата ти четеш "ограбващи издателствата" книги ..
Моля? И как точно стигна до този извод? Да не мислиш, че тайно следя какво ще качите и след това си го дърпам и просто си чешам езика, в случай пръстите? Нямаш никакво основание да ме обвиниш в такова нещо. Първо за четенето в оригинал, никога не съм молила някой нещо да ми праща, никога не съм препирала да се сдобия с исканата книга на следващия ден. А и от обикалянето по сергии съм си купила не една и две оригинални книжки, дори ми се случи веднъж от желание и мерак да си поръчвам руски издания. Никога не съм ощетила българско издателство. Винаги съм намирала начин да си купя книгата, която искам да прочета, дали втора ръка, дали ново, независимо кога е издадено. Никога не съм пропуснала да си купя българското издание на книга, която съм прочела в оригинал. Посягала съм веднъж към фен превод, по разбираеми причини няма да повторя, пък и книгата ще си остане неиздадена и точно в този й вид на фен превод, никога няма да мога да си я добавя на рафта. Не си позволявай да хвърляш такива обвинения в пространството, аз съм страстна почитателка на хартиената книга и няма изгледи нещата да се променят в бъдеще. Винаги подхождам с толеранс към издателствата, радвам се като малко дете за всяка предстоящо издание на любовен роман и дори да съм имала забележки към корица, превод, стил, сюжет никога не изпадам в крайно негативни коментари.
Не знам дали разбираш от думите ми какво е цялостното ми отношение към книгите. Идеята ми не е да "ръся морал", както се изрази, нямам нищо против сканирането, напълно наясно съм че има хора които не могат да си позволят дори книга на месец да си купят и това не означава, че не трябва да четат. Дори не мога да си представя такова наказание, да си ограничен от четенето. Но, извинявам се много, ако ми кажете че няма какво друго да четете, че точно книгите излезли последния месец са ви най-належащи, най-спешни, и да ми изтъкваш като оправдание нескопосаната работа на издателството... Съжалявам, но ако си толкова недоволна от книгите на Ибис най-логичното е просто да не ги четеш, а не да ги търсиш сканирани. Факт е че негласното споразумение за една година след издаването важи само за ескейпа, всички останали си правят каквото искат и нещата излязоха от всякакъв контрол. И до какво води това - спиране на поредици и все по-скъпи книги, за това говоря...
Относно Ибис и обвинението ти, първо не вярвам, очаквам коментара на milenaka  след като сравни двата превода, и ако тя потвърди пак няма да повярвам и ще си направя труда лично да сравня. Не можеш да знаеш дали са спрели поредицата, както сама каза, очакваме книгата за Влад, която е спин оф на Среднощния и явно си имат някакви съображения както за забавянето, така и за издаването на Влад. Второ, не можеш да знаеш кога издателството са си купили правата за дадена поредица, кога са я издали и кога са я купили са две различни неща. Трето, интересно ми е мнението ти за фен превода на 11 книга от братството, лично аз го определям като изключително непочтена изява от страна на форума дал свят на това.
Виж целия пост
# 546
mecani  ".. Published August 9th 2011 by Dutton Adult  .. " Това е датата й на издаване според goodreads.  Като знам при нас какво е закъснението => е издадена за първи път. Simple Smile Може и да греша.. това са си моите заключения.  Peace
Виж целия пост
# 547
Шайсън питам, защото май съм се объркала с книга на друга авторка, обаче със същото заглавие и затова питам ..
Пастичке темата не е за пристрастието ти към едно определено издателство, ако все пак толкова държиш да чуеш мнението ми, заповядай ще ти отговоря с лично съобщение
Виж целия пост
# 548
mecani, помислих, че си объркала издателството, защото Тиара букс имат навика да правят такива неща. Да не говорим колко са им ужасни и преводите, и редакциите. Говоря от опит и понеже съм наясно с определени неща. Хайде да не превръщаме темата в скандал Peace
Виж целия пост
# 549
mecani може би  бъркаш с тази  http://www.helikon.bg/books/62/-%D0%9F%D0%B5%D1%80%D1%84%D0%B5%D … D0%B6_182480.html ? Ама май и тя не е била издавана до сега, нищо че е  от 2003-та  newsm78
Виж целия пост
# 550
Пастичке темата не е за пристрастието ти към едно определено издателство, ако все пак толкова държиш да чуеш мнението ми, заповядай ще ти отговоря с лично съобщение
не разбрах как твоята очевидна антипатия към Ибис се превърна в моя лична симпатия, коментирам нещата, които ти си повдигнала като въпрос.
Сега чета коментара на Geia и твърдо мога да заявя, че предпочитанията към издателствата са супер субективни, ето тя не харесва или има забележки, както предпочитате Тиара, mecani - Ибис, аз лично нямам проблем с нито едното, дори напротив, не са ме разочаровали досега. Та питането ми е, трябва ли това недоволство да е оправдание за бързото сканиране?
Съдя по себе си - не харесвам книгите на Ирис, не си ги купувам, но и нямам желание да ги чета, защо тогава да ги търся сканирани? След сканирането никой няма да ги преведе наново, или да ги коригира, или редактира. И какво излиза - не ме кефят, няма да ги купувам тези книги, или както преди време някой друг беше писал, цитирам по памет, "парите си за такава литература не давам", обаче сканирано що да не си я изчета, нищо че не ми харесва как са направени. Обяснете ми логиката на целия процес, щото ми убягва.
Не искам да правя скандали, но искам да изразя и другата гледна точка, защо съм против и защо цялата работа ми бърка в здравето.
Виж целия пост
# 551
Шайсън явно да .. щото другата книга я имам от известно време с корица и т.н. и после чух за тази, но явно само заглавието съм чула, а не и че е на друг автор Mr. Green
Пастичке помолоха ни да спрем да цапаме темата и аз уважих желанието авторката на темата, не мислиш, че е време да млъкнеш и ти?!
Гея не мога да кажа, че съм изненадана от информацията, която ми споделяш и официално извинявай, че така грозно се получи  bouquet
Виж целия пост
# 552
на мен тия дни последната издадена книга за звездите на Чикаго ще ми я изпратят на хартия иии ако ми остане време шЪ се опитам да спретна един що годе читав пдф от нея, че да спестим още някой и друг лев Flutter
супер Simple Smile
Виж целия пост
# 553
на мен тия дни последната издадена книга за звездите на Чикаго ще ми я изпратят на хартия иии ако ми остане време шЪ се опитам да спретна един що годе читав пдф от нея, че да спестим още някой и друг лев Flutter
супер Simple Smile

А после ще рИвем ли, че останала една книга от поредицата и това некоректно издателство нямало да я издаде.
Не участвам в спора, само така се присетих. Но важното е, че сега ще спестим някой и друг лев, нали така?
Виж целия пост
# 554
Препоръчайте ми книга , в която да се разказва за морето, лятна ваканция, жена да се влюбва в някой местен. Нещо такова Simple Smile

Ето тази на Нора Робъртс. http://chitanka.info/book/5385-vernijat-pyt
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия