Баба Марта мартениците закичи,какво ли ще е септемврийското мъниче!

  • 31 638
  • 745
# 315
Здравейте момичета,
казвам се Христина, бременна съм за втори път, терминът ми е на 13.09.2014.Бих искала и аз да се регистрирам в септемврийската тема.
Моля някоя от мамите тук ако си е правила изследване за цитомегаловирус да ми помогне със следното:
Пуснах си изследване за CMV-IGG, което е положително 34 при норма от 0 -9,00 и за CMV - IGM, което е отрицателно 3 при норма от 0 -9,00. Четох из интернет че когато стойността на CMV-IGG е завишена не е проблем, защото означава че в миналото съм прекарала това заболяване и сега дори и да се заразя не е фатално, проблем било ако стойността на CMV - IGM е завишена.
Нещо се сдухах от сутринта. Миналата седмица бях на фетална морфология при доц. Димитрова във Фемина и тя ми каза да не си правя тези изследвания защото лекарите не ги разчитали правилно, но аз тази седмица се записах на женска консултация във Майчин дом при д-р Сашо Георгиев и той ми ги пусна по мое желание.
Отделно имам и ранична на шийката на матката и ми пусна и всички щамове на човешкия папиломен вирус, но те още не са готови. Преди три години пак имах раничка - тогава я горих и пак ми пуснаха изследване за човешки папилома вирус но не за всички щамове и бяха отрицателни. Цял живот съм си с бяло течение, вече свикнах с него, но не знам дали това няма да доведе до рак на шийката на матката. Извиняваййте че ви натоварвам така, но ще съм ви благодарна ако сте си правили изследване на цитомегаловирус да ми споделите вашите изследвания и мнението на вашите лекари. Благодаря предварително
 
Виж целия пост
# 316
...
Пуснах си изследване за CMV-IGG, ...
 

Привет, моите изследвания за цитомегаловирус са точно като твоите, имуноглобулин М е отрицателен, а Ж е положителен. Когато Ж е положителен значи имаш имунитет към този вирус и трябва да си спокойна. Резултатите ти са супер, споко Simple Smile     bouquet
Виж целия пост
# 317
...
Пуснах си изследване за CMV-IGG, ...
 

Привет, моите изследвания за цитомегаловирус са точно като твоите, имуноглобулин М е отрицателен, а Ж е положителен. Когато Ж е положителен значи имаш имунитет към този вирус и трябва да си спокойна. Резултатите ти са супер, споко Simple Smile     bouquet
Благодаря много
Виж целия пост
# 318
Вчера бях на лекар ,оформя се да е момче.  Blush Heart Eyes
Бъдещи мами на вас случва ли ви се да ви боли пъпа ?  На няколко пъти ми се случва вече , все едно нещо ме е хванало и ме  дърпа отвътре. Сигурно си прави място  Crazy
Виж целия пост
# 319
христина, аз съм си имала вземане-даване с папилома вирус. имам и конизация (скъсяване на шийката на матката) по този повод, а миналата година ми правиха и лазерна вапоризация. когато се следи и се лекуват гинекологичните проблеми няма страшно - до рак на шийката на матката се стига бавно, ако всяка година (а най-добре на 6 м.) си пускаш цитонамазки няма как да се изпуснат нещата.

мегси, наистина сме се засичали и в януарската! сега като каза се сетих. Laughing дори съм почти сигурна, че съм те мяркала и във фейсбук. само защо си мислех, че си от пловдив... бъркам ли или ти беше правила за някой от рождените дни на хлапето ти (мисля първият) една торта с мики маусове, на която горната част беше половинка?
Виж целия пост
# 320
Вчера бях на лекар ,оформя се да е момче.  Blush Heart Eyes
Бъдещи мами на вас случва ли ви се да ви боли пъпа ?  На няколко пъти ми се случва вече , все едно нещо ме е хванало и ме  дърпа отвътре. Сигурно си прави място  Crazy

Мен отвреме навреме ми се случва да ме подръпне и заболи под пъпа,най-вероятно е от разтягането на матката.
А днес сутринта усетих нещо като гъделичкане закратко по-надолу от пъпа и се зачудих да не би това да е бебето.Вие какво усетихте?
Виж целия пост
# 321
Да Елч, аз правих такава тортичка за първия рожден ден на Марти Simple Smile. Не съм от Пловдив, родена съм във Видин но тогава живеех във Варна Simple Smile.
Виж целия пост
# 322
Здравейте, може ли да добавите и мен в хубавата темичка:
sunny_lady, Варна, първа бременност, 30 г., термин - 21.09.2014г.   Heart Eyes

И понеже ми предстои записване за ЖК, може ли да споделите какви са основните изследвания, които ви пускат или които задължително трябва да ми пуснат, за да съм подготвена.   Praynig   bouquet

Виж целия пост
# 323
Добре дошла и спокойна бременност ти желая .
Стандартните изследвания са крьв ,урина .
Крьв за спин васерман и за крьвна група -само ако не си е знаеш.
Виж целия пост
# 324
missclaire най - вероятно и аз така си го обяснявам. Усещам подръпване от вътре на пъпа и съответно болка. Следващият път ще питам Доки , вчера просто изключих  Crazy   bouquet 
sunny_lady аз бих добавила към пакета освен ПКК и урина ,но и  микробиология  , цитонамазка , тест за токсоплазмоза и разбира се ранен скрининг БХС .  Hug    bouquet

Вчера бях на лекар ,оформя се да е момче.  Blush Heart Eyes
Бъдещи мами на вас случва ли ви се да ви боли пъпа ?  На няколко пъти ми се случва вече , все едно нещо ме е хванало и ме  дърпа отвътре. Сигурно си прави място  Crazy

Мен отвреме навреме ми се случва да ме подръпне и заболи под пъпа,най-вероятно е от разтягането на матката.
А днес сутринта усетих нещо като гъделичкане закратко по-надолу от пъпа и се зачудих да не би това да е бебето.Вие какво усетихте?
Виж целия пост
# 325
Здравейте и от мен. Лелеле, колко сте изписали...
Няма да ви изброявам поименно, че 100% ще изпусна някой, та да няма сърдити.

Моите болки се засилиха Sad Забелязвам, че като се поуморя малко, като поседя права повече, ако се ядосам и се засилват.
Пия си папаверина и магнезия и сякаш чак такава промяна каквато очаквах, няма.
Почвам да си мисля, че имам някакво възпаление. Не знам, може ли да яйчници да болят по време на бременност?
Болките ми са все едно ще ми иде, че и по-силно. Sad

Добре дошли на новите мами!   bouquet
Виж целия пост
# 326
Благодаря ви за бързите отговори!   bouquet
mirella1 тестът за токсоплазмоза какво представлява и за какво е...извинявам се, ако някъде по напред е писано  Blush

А някъде четох, че се пуска и проверка за RH и някакви антитела..или това е се вижда от кръвните изследвания? newsm78 Embarassed
А нещо за хормоните изследва ли се...дали са в норма? ...Много питам, ама се притеснявам дали всичко ще е наред... Blush
И още нещо се сетих... при първото записване правят ли ви гинекологичен преглед или само на ехографа? Hug  bouquet
Виж целия пост
# 327
sunny мен лично лекаря ме пита дали искам цялостен преглед, но аз не съм никакъв критерий, до сега нямам никакви оплаквания(да не чуе дявола  bouquet), и въпреки това исках да ме погледне от всякъде, като се записвах за ЖК бях в 8-9г.с.. Нищо друго не съм си правила като изследвания, освен гореспоменатите кръв и урина.

камаче защо не се чуеш с наблюдаващия те, ако са силни по добре да те погледне и той. До колкото съм чувала, има майки и с толкова ранни контракции(дано не е това де)

mirella много сте хубави, едно + от мен  bouquet
Виж целия пост
# 328
Здравейте мами Simple Smile
Не съм се включвала отдавна, но ви чета като мога Simple Smile На мен ми направиха пални изследвания- кръв, урина, секрет, цитонамазка. Доста  кръв ми взеха - за разни болести,за кръвна група и не помня още какво беше, но 3 листа резултати накрая Simple Smile от тук може да си изтеглиш да видиш какво е по здравна каса
 http://dox.bg/files/dw?a=54c653403c

на 6та стр. ПРОГРАМА ”МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ”

Искам да споделя , че и мен от време на време нещо ме придърпва под пъпа леко в ляво, но не е нещо силно и не съм звъняла на док и се чудех дали не е свързано с разширяването и това , че май трябва  да почне да се качва някъде нагоре (не ми е много ясно какво точно се случва  Embarassed )

Исках и да питам - нали някои от вас се оплакаха от пъпки , дали намериха причина и решение за тях, че и мен нещо почнаха да ми излизат от тези по едрите и болезнените и направо не искам да се поглеждам в огледалото, а и все се чопля и редовно се разкървавявам без да се усетя. Та намерихте ли начин за отърване от тази гадост?

Да честитя и на всички разбрали пола на бебоците , за сватбата , за рождениците и на всички новодошли - Добре дошли. Извинявайте , че не честитя по имена, но много нещо изчетох и ще объркам някого Simple Smile 
Виж целия пост
# 329
kama4e, и aз тaкa кaто теб. Преуморявaм се с хлaпето и веднaгa ме зaболявa, нервирaм се и пaк. Уж гледaм дa съм спокойнa, обaче кaто се ядосaм и веднaгa ме стягa. Егaти, от кaкто съм рaзбрaлa, че съм бремшннa, ме боли кaто преди цикъл. Aдски е неприятно. Чaкaм дa спре, aмa примерно спирa зa няколко чaсa и пaк зaпочвa. Дa кaжa, че нищо не пия зa болкaтa. Не е силнa, aмa постоянно го мисля. С преднaтa бременност aковa чудо не е било.
Добре дошли нa новите ни мaйчетa. Лекa бременност и успешен финaл нa термин.
И aз нямa дa ви изброявaм дa не объркaм нещо. Чaкaм си нетa в Неделя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия