РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ 55

  • 129 659
  • 728
# 180
Основното при РХ:Нормална жизнена дейност клетките осъществяват в алкална среда,т.е. съотношението между киселинообразуващите и алкалообразуващите храни трябва да е 20:80 или казано на кратко: на 100 г месо се падат 400 г зеленчуци .

Има вредни храни, които изобщо не се препоръчват. Те са: бялата захар и захарните изделия,солта (колкото по-малко, толкова по-добре), кафето и всичко,което съдържа кофеин, газираните напитки (особено вредни при децата).

Храни,които да избягваме са:
Рафинирана захар, консерви (всички видове), свинско месо (и производните му), оцет и сол, мазнини за пържене и паниране (по-добре топено масло), газирани напитки, кондензирано мляко, черен чай.

Храни,които да употребяваме самостоятелно:

На първо място са плодовете, които трябва да се консумират минимум 20-30 мин преди белтъчна, скорбялна храна, или 2-4 часа след нея.!!!!!!!!!!
Може да се ядат след салати от пресни зеленчуци.
Не трябва да се приемат непосредствено след хранене, защото ферментират и затормозват смилането на приетата храна.
Плодовете могат да се комбинират помежду си, а киселите такива могат да се добавят в малки количества в прясно и кисело мляко, скорбялни храни.
Лошата комбинация е :сладки плодове със скорбяла, соя и фъстъци;месо, прясно и кисело мляко, гъби; кисели плодове със скорбялни и бобови храни.
Добри комбинации са: сладки и кисели плодове; кисели плодове с ядки, семена,сирене,маслини.  Интересно е,че динята трябва да се приема самостоятелно, така че забравете вкусната комбинация "диня със сирене"

Киселото мляко също трябва да се приема самостоятелно,  за усвояването му на организма са нужни 2-3 часа.
Добра комбинация с него са:
-зеленчуци без скорбяла или с ниско съдържание(моркови, краставици, зеле, домати, тиквички, коприва, праз,киселец,чушки, спанак,зелен фасул), маслини и гъби;
-прясно мляко
-плодове, богати на захари: банан, презрели плодове, сушени плодове
Проблематични комбинации с кисело мляко са: ядки,семена, зърнени храни, сирене;
Лоша комбинация с кисело мляко:
Месо и риба; картофи и бобови зеленчуци (съдържащи скорбяла);хляб и тестени изделия, сладкиши;

Прясно мляко:
Свареното такова трябва да се приема самостоятелно!!!!!!!!
Трудносмилаемо е и следващото хранене е добре да бъде поне след 4 часа.
Добра комбинация с прясно мляко:кисело мляко, гъби
Проблематично: зеленчуци, сладки плодове, сметана, яйца
Лошо: месо и риба; скорбялни зеленчуци; хляб и тестени изделия; захар и мед; маслини, ядки, семена и зърнени храни; сирене.
Бобови растения:трябва да се консумират самостоятелно и никога в комбинация с белтъчини и скорбялни храни!!!!!!!!!!!
Може да се комбинират със зеленчукови салати (без картофи, ориз,грах,т.е.скорбяла).
Не трябва да се консумират с месо (боб с наденица не върви)Важно също вечер да не ядете бобови храни,защото са трудносмилаеми.

Месо:
Добра комбинация е месо с:
-салата от сурови безскорбялни зеленчуци;
-готвено месо с лук, праз,морков, чушки, зелен боб, зеле и други безскорбялни зеленчуци;
Лошо се съчетава месото с:
-салата от боб,леща,грах,картофи
-готвено месо със стар боб,леща,грах, картофи, ориз,брашно,зърнени храни;
-сирене,кашкавал, яйца, кисело мляко
С две думи, забравете за пиле с ориз (картофи),риба с картофена салата, сърми, пълнени чушки с кайма и ориз  и т.н .
Хляб и тестени изделия:
Употребяват се самостоятелно или с мазнини.
Добра комбинация е:
-хляб с намазано краве масло (забележете,че маргаринът никъде не се споменава; той е нещо изкуствено и се смила трудно)
-хляб с гъби, маслини, жълтък;
-хляб със сурови или варени безскорбялни зеленчуци
-хляб с ГОТВЕНО ястие от скорбялни зеленчуци
Добре е да се избягва хляб с боб; хляб с картофена салата, защото много се завишава нивото на въглехидратите.

инфо за РХ, И В НАЧАЛОТО ИМА
Виж целия пост
# 181
Здравейте,  може ли да се хапва черен шоколад или нещо друго сладко различно от плодове?

Може, следобед към 16 часа. Комбинирай с какаово зърно.


А колко долу горе черен шоколад е позволен и след него колко време трябва да мине до вечерята?
Виж целия пост
# 182
Здравейте на всички,искам да попитам при разделното хранене(понеже не съм чела книгата,само това което съм чела по форумите) могат ли да се приготвят някакви домашни сладкишчета,защото на мен май това ми е най-големия проблем сладкото.Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарна Wink
Не се сещам за някакъв съвместим сладкиш и аз много обичам сладко, до сега карах на сушени плодове, днес ще си взема хубав черен шоколад и това за сега...Аз си мислех може ли  да се измислят някакви разделни палачинки newsm78Ако някой има идея?

Би било чудесно ако има такава рецепта Grinning
Виж целия пост
# 183
Момичета съсредоточете се върху РХ , на четвъртия ден ще сте свикнали без сладко , захарта се набавя от плодове и мед , рафинирана захар не се препоръчва даже се изключва.
Така че няма резделен сладкиш, няма и да има, избора си е ваш  Peace
Виж целия пост
# 184
Момичета съсредоточете се върху РХ , на четвъртия ден ще сте свикнали без сладко , захарта се набавя от плодове и мед , рафинирана захар не се препоръчва даже се изключва.
Така че няма резделен сладкиш, няма и да има, избора си е ваш  Peace
А нещо с изкуствен подсладител не е ли позволено,примерно кисело мляко с подсладител...Също така искам да попитам какви безалкохолни напитки могат да се консумират,тези без захар ли?
Виж целия пост
# 185
Нищо изкуствено не е позволено нито подсладител нито газирано  Peace
Виж целия пост
# 186
Добро утро  Hug.
Гледам ,коментирали сте десертите ...
Принципно  Г-жа Нервакова е права, но винаги има едно но  Wink...
Ако много ви се яде нещо сладичко и ви е омръзнало да го замествате със сушени плодове или черен шоколад, вероятността да се нахвърлите на торти и други тежки сладкиши е голяма .Затова има компромисни варианти, които от време на време може да си приготвяте. Пак повтарям - вариантите са компромисни и не трябва да се прекалява с тях .
Аз имам любим десерт, който спокойно мога да нарека абсолютно разделен и това е млечното желе .
Приготвя се много лесно - две кофички кисело мляко, може и малко да го поизцедите, пресни плодове - най-добре става с горски ,разбърквате и прибавяте две пакетчета желатин, предварително накиснат в студена вода и разтопен на водна баня .Оставяте за 5-6 часа в хладилника и се наслаждавате на един изключително вкусен десерт .
А рецептите за компромисните десерти може да намерите тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159839
Рецепта за палачинки може да се измисли - вместо прясно краве мляко, може да си приготвите със соево или бадемово, един-два жълтъка и малко брашно .
Плънката ще трябва да е зеленчукова .
Някой беше питал за доматен сос към спагетите - може да си пасирате пресни домати и с повече подправки ще се получи доста вкусен сос за спагетки.

Безалкохолните напитки е добре да се избягват, а ако искате да отслабвате, ще трябва да ги забравите. Много лесно се превишават въглехидратите с тях.
Аз лично съм противник на изкуствените подсладители .По-добре със захар да прегреша, ако съм решила да си доставя това удоволствие.
Хубав ден, момичета, аз днес почивам, но имам толкова работа, че не зная откъде да я започна  Laughing...
Виж целия пост
# 187
Здравейте   bouquet
 На обяд хапнах малко леща,а за следобедна закуска не знам още мисля към 6 да вечерям
Виж целия пост
# 188
Добро утро  Hug.
Гледам ,коментирали сте десертите ...
Принципно  Г-жа Нервакова е права, но винаги има едно но  Wink...
Ако много ви се яде нещо сладичко и ви е омръзнало да го замествате със сушени плодове или черен шоколад, вероятността да се нахвърлите на торти и други тежки сладкиши е голяма .Затова има компромисни варианти, които от време на време може да си приготвяте. Пак повтарям - вариантите са компромисни и не трябва да се прекалява с тях .
Аз имам любим десерт, който спокойно мога да нарека абсолютно разделен и това е млечното желе .
Приготвя се много лесно - две кофички кисело мляко, може и малко да го поизцедите, пресни плодове - най-добре става с горски ,разбърквате и прибавяте две пакетчета желатин, предварително накиснат в студена вода и разтопен на водна баня .Оставяте за 5-6 часа в хладилника и се наслаждавате на един изключително вкусен десерт .
А рецептите за компромисните десерти може да намерите тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159839
Рецепта за палачинки може да се измисли - вместо прясно краве мляко, може да си приготвите със соево или бадемово, един-два жълтъка и малко брашно .
Плънката ще трябва да е зеленчукова .
Някой беше питал за доматен сос към спагетите - може да си пасирате пресни домати и с повече подправки ще се получи доста вкусен сос за спагетки.

Безалкохолните напитки е добре да се избягват, а ако искате да отслабвате, ще трябва да ги забравите. Много лесно се превишават въглехидратите с тях.
Аз лично съм противник на изкуствените подсладители .По-добре със захар да прегреша, ако съм решила да си доставя това удоволствие.
Хубав ден, момичета, аз днес почивам, но имам толкова работа, че не зная откъде да я започна  Laughing...


А кога мога да хапвам черен шоколад или сушене плодове(колко време след и преди хранене)
Виж целия пост
# 189
 Yanita89 ,шоколад може да си хапнеш половин час след плодова закуска. След ядене ще се съобразиш какво си яла и съответния интервал. След шоколад трябва да изчакаш поне 4 часа.
Все пак ,ако искаш да отслабнеш, това не трябва да се случва всеки ден и не по цял шоколад.
Сушените плодове са си плодове, но са концентрирана храна и трябва да внимаваш с количествата.
Сега се сещам за плодови бонбони - сушени плодове,  кокосови стърготини и мъничко кокосово или друго растително масло - всичко се смила и се оформят топчета, овалват се в кокос и е супер вкусно и засищащо.
Къде сте другите ?
Виж целия пост
# 190
Ида при вас и аз  Hug
Виж целия пост
# 191
Ехооо Алексче!  Heart Eyes

Ей ме на!
Ама съм под пара, така че само ви чета и ви се радвам.

Цунки на всички и бягам.
Виж целия пост
# 192
алексче и аз така почивам днес,но само на думи
дъщеря ми дори вчера ме пита защо тати когато почива си почива,а ти почиваш и все правиш нещо
пролетното почистване е в разгара си
изкарах и малко цветя на терасата,но не смея много...сутрин е около 4-8гр
храня се по един друг режим,там принципа е вечерята да е протеин
обяда ми е разделен,но минус нямам
не мога да сваля и килограм от есента насам и май ми замирисва на хормонален проблем
къде са старите муцунки разделнички
добре дошли на новите момичета
Виж целия пост
# 193
Днес си правих палачинки по тази рецепта
брашно(аз добавих и фини овесени ядки)
газирана вода
щипка сол
 ванилия
Станаха страхотни направих и песто от маслинки, магданоз и малко чесън.
aleks тези бонбони стават чудесни, аз  преди си ги правих +ядки не се бях замисляла, че и без ядки ще станат.
Лека вечер  Hug
Виж целия пост
# 194
Yanita89 ,шоколад може да си хапнеш половин час след плодова закуска. След ядене ще се съобразиш какво си яла и съответния интервал. След шоколад трябва да изчакаш поне 4 часа.
Все пак ,ако искаш да отслабнеш, това не трябва да се случва всеки ден и не по цял шоколад.
Сушените плодове са си плодове, но са концентрирана храна и трябва да внимаваш с количествата.
Сега се сещам за плодови бонбони - сушени плодове,  кокосови стърготини и мъничко кокосово или друго растително масло - всичко се смила и се оформят топчета, овалват се в кокос и е супер вкусно и засищащо.
Къде сте другите ?


Много ти благодаря...наистина ми помогна Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия