Важен ли е правописът?

  • 58 694
  • 927
# 330
Аз да попитам защо хората пишат 'всеки сам си преценя'? '
Никога не съм чула някой да го произнася така, но във форума редовно го виждам. И мъката ми е, че не мога да определя от кой край е човекът, който го употребява Simple Smile)).
А има и хора,които пазарят,въпреки,че пазаренето отдавна не съществува в България, а не сме и в арабска държава.
Виж целия пост
# 331
Аз да попитам защо хората пишат 'всеки сам си преценя'?

И аз често го използвам Laughing
http://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%8F


"Искам да преценя", но "всеки сам си преценява". Така мисля аз, че е правилно.
Виж целия пост
# 332
Каква интересна тема! Party
Хем бързам да се запиша, хем ще си проверя поста поне три пъти за изядена буква, запетая или член Mr. Green.

Изяден член в петък вечер е по-добра алтернатива от пръвупистни Радини вълнения  Wink
Виж целия пост
# 333
Да влезе Янтра!
Виж целия пост
# 334
Каква интересна тема! Party
Хем бързам да се запиша, хем ще си проверя поста поне три пъти за изядена буква, запетая или член Mr. Green.
Изяден член в петък вечер е по-добра алтернатива от пръвупистни Радини вълнения  Wink
Напълно съм съгласна Laughing.
Виж целия пост
# 335
За мен също правописът е много важен.Дразня се от постове, написани на латиница, не ги чета!!! За изядена буква или пропусната запетайка правя компромиси, защото  ми се случва и на мен поради ред причини, но редовно си чета постовете, след като са публикувани и ако си открия грешка, го редактирам. За мен това е равносилно на уважение към тези, които ще прочетат моите мисли. Дразня се също така, ако някой пише "6" вместо "ш"- за мен това е супер нелогично, особено ако текстът е написан на кирилица.
С удоволствие  чета интелигентно написани мнения и естествено,че  си правя изводи за човека зад компютъра:)

Виж целия пост
# 336
Аз да попитам защо хората пишат 'всеки сам си преценя'?

И аз често го използвам Laughing
http://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%8F


"Искам да преценя", но "всеки сам си преценява". Така мисля аз, че е правилно.

Правилно е, точно това щях да напиша. Вижда се в речника, че ударението е на Я. Аз да преценЯ. А ти преценяваш. А не - ти преценЯш.

Виж целия пост
# 337
За преценя в линка си пише, че е от свършен вид.
Така, че "аз преценя" е грешно.
Виж целия пост
# 338
Хайде пак, оправихте правописа, захапахте диалектите.  Laughing
Ще се пише "пазаря" и "преценя", докато не спрете да пишете и произнасяте "верно", "млеко" и "маслО".  Crossing Arms
Упс, това последното е по-по-най-правилно според Владко Мурдаров.  Mr. Green
Виж целия пост
# 339
Каква интересна тема! Party
Хем бързам да се запиша, хем ще си проверя поста поне три пъти за изядена буква, запетая или член Mr. Green.

Това авторката трябваше да го направи преди да пусне темата Simple Smile

Относно коментара на Пали, за това как се развива темата - радвам се, че няма грозни сцени и дърпане на плитки. Благодаря на пишещите, че са разбрали правилно целта.

И още нещо - ако темата звучи да се подиграем, надсмеем или покажем колко сме по-умни от другите се извинявам, защото не е това замисъла.

Това днес от ФБ :  "Утре имам испит по балгарски"
Явно ще се справи...
Виж целия пост
# 340
За първи път прочетох "здравей те"  Shocked Добреее, как по дяволите някой ще го напише така? Обикновено когато човек греши, изпуска букви, слива думи (НЕЗНАМ !!!!), но чак пък да си съчинява и добавя интервали... Щом е неграмотен, то най-вероятно е тъп и мързелив, не го ли мързи да добавя този излишен интервал?  Crazy
Виж целия пост
# 341
Някои редактори го правят това. Преди години реших да инсталирам редактора на Word за български правопис. Качих го и го изпробвах с произволно набрана дума, която по случайност беше "Здравейте". Редакторът ми я маркира като грешна и ми предложи да изпиша "Здравей те". Теглих му една дълга и дебела и го деактивирах.
Проверката правопис на форума и браузърите също маркира понякога правилни думи за грешни. Не им се доверявам по принцип. Но пък са полезни за техническите грешки. Или за съвсем отчаяните положения.
Виж целия пост
# 342
Сега се сещам за една позната, която завършваше гимназия и я попитах дали мисли да продължи да учи. Отговорът: "Искам да уча, какво - БЕЗНАЧЕНИЕ"  #Crazy
Виж целия пост
# 343
Хайде пак, оправихте правописа, захапахте диалектите.  Laughing
Ще се пише "пазаря" и "преценя", докато не спрете да пишете и произнасяте "верно", "млеко" и "маслО".  Crossing Arms
Упс, това последното е по-по-най-правилно според Владко Мурдаров.  Mr. Green

И според мене. Верно и млекО също са правилни.  Peace
Виж целия пост
# 344
Разбира се - според шопския диалект.
По същия начин за половин България "пазаря" и "преценя" също са правилни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия