Изтръпване на крайниците и замайване.

  • 5 214
  • 9
Здравейте, не съм сигурна какво точно ми се случва. Преди 2 дни ми изтръпна десния крак - в областта на последните 2 пръста, до глезена и вътрешно усещане на частично изтръпване до коляното. Усещането е постоянно. Вчера същото се случи и с дясната ми ръка, отново последните 2 пръста, до лакътя, днес освен тези 2 изтръпнали зони чувствам силно стягане и в мозъка, като се редуват различни зони, в следствие мисълта ми е плашещо неадекватна. Чета книга - концентрирам се, но не разбирам за какво става въпрос, гледам елементарни предавания по телевизията - не ги разбирам, имам много затруднена асимилация. Сама съм и се страхувам. Не зная дали е сериозно или не. През изминалата седмица имах силно психическо напрежение, което няма тенденция за скорошно намаляване. Смятам, че това има общо със състоянието в което изпадам. Имам нужда от компетентно мнение.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Отивай на лекар.Звучи сериозно и не си прави екперименти
Виж целия пост
# 2
Веднага на лекар!

Ако трябва в Спешното, но веднага.

Притесних се за теб!
Виж целия пост
# 3
Силното психическо напрежение често отключва сериозни неразположения.
Бих те посъветвала възможно най-скоро да се консултираш с невролог.
А до тогава се постарай да намалиш нивото на стрес и прави неща, които те разтоварват,
слушай успокояваща музика и повече си почивай.
Стискам палци всичко да бъде наред, но още в понеделник бягай на доктор Peace
Виж целия пост
# 4
Здравей! Бягай на лекар това е признак за запушване на кръвоносен съд. А това води до големи бели,като инсулт. Моя баща така го получи. В момента има изтръпване от 2-3 седмици на левия крак.И след проведен разговор с доктор от ВМА вчера той ни обясни,че най вероятно е получил реинсулт и да отиваме при него!Тичай на лекар-невролог-СПЕШНО!
Виж целия пост
# 5
Хей, благодаря за загрижеността! Стана ми мило да прочета постовете ви Simple Smile Така и направих. Отидох на доктор, оказа се, че много съм сближила границите на кръвното - от стреса ми се свили съдовете. Изписаха ми малко билки(жълт кантарион и магнезий), за да не свиквам на силни лекарства. Принципно съм позитивно настроена и сега съм като цяло доста по-добре Simple Smile Въпреки, че проблемите все още си ми стоят належащи за решаване, все още съм яхнала метлата, но поне крайниците ми вече не са като гумени Simple Smile Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 6
Здравей! Бягай на лекар това е признак за запушване на кръвоносен съд. А това води до големи бели,като инсулт. Моя баща така го получи. В момента има изтръпване от 2-3 седмици на левия крак.И след проведен разговор с доктор от ВМА вчера той ни обясни,че най вероятно е получил реинсулт и да отиваме при него!Тичай на лекар-невролог-СПЕШНО!
Ronkis, как е татко ти? Надявам се всичко да е наред с него!
Виж целия пост
# 7
Здравейте! Малко късно пиша! Но да докладвам. Направиха му операция на коремна аорта. Оказа се,че има запушване на това място. Не беше страшно. Понесе я добре! И сега е много добре. Даже е по-добре от преди 15 години. Той все се оплакваше от студенина в крайниците. Оказа се,че си е имал този проблем. Simple Smile Важно е човек да взима мерки на време преди да е станало нещо фатално. при него беше въпрос буквално на живот или смърт. Доктора му каза,че ако не се направи операцията ( касаеше се за стенд или байпас на аортата) ще доведе до смърт. Т.е. като се спре притока на кръв и.......... За голямо щастие не се наложи дори поставянето на стенд или байпас , а само отпушиха мястото. Сега  пие лекарства и ще се поддържа,дано няма усложнения пак.
Виж целия пост
# 8
Усмивка ти как си?
Виж целия пост
# 9
Подобрих се, благодаря Simple Smile Вече доста време мина от тогава. Помня че постепенно отшумя, заедно с намаляването на стреса. Такъв е живота - Стрес и нездравословен начин на живот се равнява на разпадане...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия