Дали не прекаляваме в грижата си

  • 21 315
  • 597
# 450
Real Woman, зависи. ''Инглишът'' не е само уличният такъв, да не говорим пък, че и той има 1001 варианта. Но и не е само езикът от учебниците, безспорно  Peace

Когато съм общувала с добре образовани англичани, шотландци, и американци, не съм имала никакъв проблем с разбирането.

Ако отида в някакъв клуб в Харлем обаче, има силна вероятност да не разбера и една трета от хората там. Което съвсем не означава, че не знам английски  Wink

Шекспир в оригинал всъщност е много полезен за четене, защото се вижда диахронно как се е променил англ. език. Освен това звучи прекрасно..колкото и да са добри преводите на В. Петров.


Виж целия пост
# 451
Сега поне варианти за развиване на туй-онуй в детето има много, стига родителя да има желание.
Никога нещата не опират само до желание. То ако с едно голо желание ставаше ... ехей... пей сърце. Освен желание, трябват пари и време. Поне до 5-ти клас един човек трябва да е вързан с детето да го развежда да развива способностите му ако вече ги е открил, защото детската градина е до 6 г, а в училище  ..., е ще видите.
Ако има възможност, защо да не е вързан за детето до 5-ти клас?
Ако няма възможност, пък както се нагодят нещата. Никой не си гледа перфектно децата и не всички таланти се развиват и откриват на света. Mr. Green
Виж целия пост
# 452
Не знам защо развивате тезата, че езикова/математическа гимназия = болни родителски амбиции.
За мен грижата за детето е да го насочиш, към у-ще, курсове, съобразно способностите и възможностите му. Ако те са в тези направления, тези гимназии са отличен избор. Ако виждам, че има талант в др. области, ще го насоча към подходящи у-ща, спорт, кръжоци и т.н.
Виж целия пост
# 453
Скубиду, развиваме тази теза, когато детето не е за езикова или математическа.  Peace
Виж целия пост
# 454
От последните две страници, стигам до извода, че едва ли не, в обикновените гимназии изобщо не трябва да се учат чужди езици. Ми така де, явно и без това не се научават като в езиковите...То и математиката е различна в обикновена гимназия и СМГ или НПМГ...и руския е различен в Руската гимназия Laughing
Явно трябва в обикновените гимназии да учат само идиотите Thinking За да могат тези от елитните да ги гледат с насмешка.
Нямам нищо против нито езиковите, нито профилираните гимназии. Знам,че там влизат деца, които си скъсват дупетата от учене. Но, не забравяйте все пак, че във всички столични гимназии, след 7ми клас се влиза в профилирани паралелки, и тези, които са с език нямат нито по-малко часове от елитните, нито са на по-ниско ниво. До колкото съм запозната, образователната система е една за всички училища. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 455
Вероятно е така. Не съм запозната със София.
Обаче пропускаш другата "грижа" -  да е в "елитното" място заради обкръжението.

Аз ги деля на добри, прилични, недобри и лоши.
"Елитно" мога да кажа за едно-две школа. Но избягвам, защото масово елитарни претенции се обозначават с "елитни". Елит е какво?
Виж целия пост
# 456
Да се включа и аз в темата. Много често ми се случва да ми правят забележки, че много тънко съм обличала 7 месечната си дъщеря. А аз не съм от тези които си навличат децата много, но когато кажа, че така му е добре на детето срещам недоумение. Аз още от както е родена не съм я навличала много водила съм се от времето навън, а в къщи си е пак леко облечена. Не мога да разбера някои майки как причиняват на децата си подобно неудобство ли не знам как да го нарека. Навин да е да речем 25 градуса, а бебето примерно навлечено като за -10 градуса само очичките да му се виждат да не може да мръдне даже.
Аз направо се облещвам като ги видя да събличат панталоните на децата като ги взимат от у-ще и детска, за да им нахлузят отдолу чорапогащник. Пълен ужас. Първо, че не мога да понасям този вид дреха, и второ да му го сложиш на детето и то под панталона...си е направо престараване. А още повече ме втрещяват и като са се надупили и сами ги нахлузват ли нахлузват тея чорапогащи..Представям си, че ако оставят детето само да си ги сложи, то ще ги хвърли надалече Simple Smile
Виж целия пост
# 457
Ако има възможност, защо да не е вързан за детето до 5-ти клас?
Ако няма възможност, пък както се нагодят нещата. Никой не си гледа перфектно децата и не всички таланти се развиват и откриват на света. Mr. Green
За да развива какъвто и да е талант някой трябва да води детето на съответната тренировка, школа и прочие всеки божи ден и да го прибира до 5- ти клас, когато вече би могло детето да ходи самичко. Това визирам под "вързан". Няма как да пуснеш дете на 6-7-8-9 години самичко да излезе от училище и да отиде до школата /повечето училища поне първолаците ги "сдават" на родител, дали ще е на обед или след занималнята - предават го на родител, ако попълниш декларация, че ще се прибира самичко - тогава да/.
Ееех, ако някой можеше да дефинира.

Да се включа и аз в темата. Много често ми се случва да ми правят забележки, че много тънко съм обличала 7 месечната си дъщеря. А аз не съм от тези които си навличат децата много, но когато кажа, че така му е добре на детето срещам недоумение. Аз още от както е родена не съм я навличала много водила съм се от времето навън, а в къщи си е пак леко облечена. Не мога да разбера някои майки как причиняват на децата си подобно неудобство ли не знам как да го нарека. Навин да е да речем 25 градуса, а бебето примерно навлечено като за -10 градуса само очичките да му се виждат да не може да мръдне даже.
Аз направо се облещвам като ги видя да събличат панталоните на децата като ги взимат от у-ще и детска, за да им нахлузят отдолу чорапогащник. Пълен ужас. Първо, че не мога да понасям този вид дреха, и второ да му го сложиш на детето и то под панталона...си е направо престараване. А още повече ме втрещяват и като са се надупили и сами ги нахлузват ли нахлузват тея чорапогащи..Представям си, че ако оставят детето само да си ги сложи, то ще ги хвърли надалече Simple Smile
В училище не съм видяла някое да си сваля панталона извън съблекалнята за физическо. Кое е това училище? За детската - за един предстараване, за друг грижа.

Виж целия пост
# 458
Ако съм с кола, и аз ще считам чорапогащите за отврат. НО с ГТ не е точно така.
Виж целия пост
# 459
И на мен ми се учудват разни познати, как водя дъщеря ми зимата в студа с клин и отгоре грейка - панталон от тия за ски, не знам как се казват. Тя там си го съблича.
Ами ние с нея сутрин вървим едно 20 - 30 минути пеша. Само по клин няма как да стане зимата.
Масово обаче хората си водят децата на градина с кола. Аз ако я водех с кола, разбира се че нямаше да и обувам такъв панталон.
Това с чорапогащника ми е по-сложната схема, много събувания и обувания има при него.
Виж целия пост
# 460
Синът ми го водим на детска градина с кола и не обувам чорапогащник. Но мъжът ми много държи да е с шапка, шал и ръкавици. А малкият обикновено ги сваля. Laughing
Виж целия пост
# 461
Ще се издадете всички дето се дупите да обувате чорапогащник знам си..Simple Smile

То си е ваша работа, аз просто недоумявам. Не съм водила децата с кола, но и чорапогащници не съм им купувала, да не говорим за грейки и т.н. , а са момичета. Всеки с номера си
Виж целия пост
# 462
Аз пак си държа на моето - трябва да слушаме детето.

Както казах, завършила съм НПМГ. Не защото аз исках, а защото родителите ми така решиха. И не дадоха дума да се каже за друга гимназия. Това, че не обичах математиката, хич не ги интересуваше. На това му викам болна амбиция и прекалена грижа.

Моето дете преди година също искаше някой ден да учи в НПМГ, защото и двамата с баща й сме учили там. Страхотна е по математика. Нооо, оказа се, че не й харесва, въпреки, че й се отдава. Сега твърди, че иска в Английска гимназия. Защотоооо... ще става тенисистка. И трябва да може да се разбира с всички, когато тръгне по международни турнири. Уважам желанието й, и ще я оставя първо тя да ми каже какво иска, преди аз да й кажа какво мисля

Иначе аз съм от тези, които спряха да работят, за да имам време за децата...
Виж целия пост
# 463
Ами ние с нея сутрин вървим едно 20 - 30 минути пеша. Само по клин няма как да стане зимата.
Аз вървя с малката само 15 минути, но зимата в снега газим из преспите, защото е по-напряко между блоковете, а сутрин рядко има направена партина, а и тя не обича да минава по нея, предпочита да гази из снега, а в градината предпочита да е с поличка или рокля, та е само по чорапогащник, полата в чантата и слагаме шушлеков панталон преди да излезем от в къщи, който в градината събува сама и обува полата. После на връщане си играе в снега, съответно ще е мокра цялата, а и връщането не е 10 минути /както трябва да е по нанадолнището/, а поне 40 заради играта.
И сестра и иска да си играе така, ама - няма. Не че забранявам, ама не и се излиза с гащеризона за ски, защото я правел дебела, а с полата и е студено и бързо се прибира след училище.

Дявола винаги се крие в детайлите, но повечето хора нито искат да ги видят, нито си отварят устата да питат, ама изводи върху ограничените си данни си вадят, добавяйки личната си представа как трябва да се случват "нещата".

write2katia завиждам ти за девойките дето чорапогащник не обуват - такова голямо перо ми е, но вероятно поли и рокли слагат само лятото. Едно момиче във втори клас беше казало на щерката, че зимата не се носели рокли като я видя с нейната плетена вълнена почти до земята рокля. Тя беше толкова впечатлена, че ми го сподели.
Виж целия пост
# 464
И моята ходи само с поли и рокли. На 6 е. По цяла година. Ние не купуваме анцузи и дънки и панталони, само клинове евентуално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия