Дали не прекаляваме в грижата си

  • 21 315
  • 597
# 75
Това не е грижа - да го навлечеш, да не му купиш сладолед в ден, като днешния Simple Smile.
Българинът има една много изкривена представа и основни страхове единият, от които е да не настине.

Да не го разглези е другия. Ще ходиш с шала и шапката, защото аз казвам и точка. Да не се развали изграденото подчинение.
Виж целия пост
# 76
Моя близка приятелка навлича много детето си и дори я майтапим по този повод, но тя казва "Знаете, че съм си такава, няма да променям нищо". Вчера, когато ходих да прибера дъщеря ми от градината, нейната дъщеря беше с дебелото зимно яке и с шал! Жалко, че не видях приятелката ми, щях да й кажа за пореден път, че не е в ред, та поне да ми олекне.  Wink

Аз имам правило - детето ми винаги е облечено една идея по-тънко от мен.  Peace
Виж целия пост
# 77
Това не е грижа - да го навлечеш, да не му купиш сладолед в ден, като днешния Simple Smile.
Българинът има една много изкривена представа и основни страхове единият, от които е да не настине.

Да не го разглези е другия. Ще ходиш с шала и шапката, защото аз казвам и точка. Да не се развали изграденото подчинение.
Къде са тези послушни деца, които изпълняват нещо, защото мама/баба е казала? Искам и аз такива пък  Crossing Arms
Виж целия пост
# 78
Това не е грижа - да го навлечеш, да не му купиш сладолед в ден, като днешния Simple Smile.
Българинът има една много изкривена представа и основни страхове единият, от които е да не настине.

Да не го разглези е другия. Ще ходиш с шала и шапката, защото аз казвам и точка. Да не се развали изграденото подчинение.
Къде са тези послушни деца, които изпълняват нещо, защото мама/баба е казала? Искам и аз такива пък  Crossing Arms
Има. Ама това не са послушни деца. Това са деца, които третират като подчинени и те се научават, че нямат избор, нямат право на глас...
Виж целия пост
# 79

Има. Ама това не са послушни деца. Това са деца, които третират като подчинени и те се научават, че нямат избор, нямат право на глас...
За съжаление и някои мои приятелки се оказаха точно такива майки. Основната им цел е да научат децата си на подчинение. За тях това е правилното.  Shocked Shocked
Виж целия пост
# 80
Хахаа, подчинение ли?! Такива твърдоглави и упорити като дъщеря ми и да искаш, не мож` ги научи на подчинение.

Виж целия пост
# 81
Ох, при малките деца не е ясно къде свършва послушанието и къде започва подчинението.
Моят син така се дере за глупости, че сигурно някой от страни си мисли, че го тероризирам.
Примерно, миенето на коса, така вие.... Там няма право на глас, ако питам него, ще си ходи с мръсна коса.

Но и подчиненито съм го виждала как става.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 82
Хахаа, подчинение ли?! Такива твърдоглави и упорити като дъщеря ми и да искаш, не мож` ги научи на подчинение.


Е, ти нали си наясно, че  децата малко или много са олицетворение на майките си (пардон, на родителите си).
Значи, ако се държиш с него като с подчинен, откакто си го родила, едва ли не, то ще се научи, че е тотално безгласна буква и е по-добре да бъде покорно и изпълнително дете, защото иначе ще му се стъжни живота. Има такива деца.
Сеса, това е съвсем друго, за което ти говориш. Имам чувството, че почти всички момчета са така, ако зависи от тях, може да си ходят с мръсни коси постоянно. За това моето е все първи номер подстригано-да не си късам нервите (не разбирайте, че не се къпе и не си мие главата, моля) Wink
Виж целия пост
# 83
Хахаа, подчинение ли?! Такива твърдоглави и упорити като дъщеря ми и да искаш, не мож` ги научи на подчинение.


Абе и добитък да млатиш по 2-3 пъти на ден до напикаване, ще ти се подчини не ами... Ако това е целта.




Но и подчиненито съм го виждала как става.... Rolling Eyes
Нали?
Виж целия пост
# 84
Аз съм доста властна като характер, но се старая все по-често да казвам на дъщеря ми "Прецени си сама - вече си голяма". Това важи и за облеклото. Например предупреждавам, че навън е студено, пък тя да си решава кое яке да си облече, без после да има хър-мър.  Wink

Хора, за какво млатене говорите.  Shocked Аз съм "тупала" по дупето, не мога да си кривя душата, но едва след като ми е падало пердето.
Виж целия пост
# 85
И аз смятам, че се грижим прекалено много за децата си в днешно време. Поне повечето от нас. И навличането е най-малкото. Прекалено много вещи им купуваме, прекалено ги мъкнем по уроци, курсове, школи и т.н., прекалено ги обгрижваме битово... в същото време все по-малко разговаряме с тях, все по-малко ги слушаме и все по-рядко се съобразяваме с тях, като с нормални хора. Резултатът е, че стават изнежени (физически, психически и емоционално), несамостоятелни и неустойчиви на външни фактори хора, които от поколение на поколение все по-трудно се справят с предизвикателства от всякакво естество.  
Ако децата като деца не се научат, че като пипнат котлона или като паднат боли, че като не се обличат адекватно се разболяват или че като не внимават се удрят, кога? Как ще посмееш да пуснеш едно ненаучено на тези неща дете само? А децата учат само по един начин - със собствен опит. Може да си изтъркате езика да повтаряте, че печката пари, докато не се залепят веднъж няма да ви чуят. Като се опарят обаче ще го запомнят за цял живот. Разбира се няма как да им позволим да ги блъсне кола, за да се научат да пресичат, но известна доза здравословни рискове са полезни според мен. Още никой не е умрял от един сладолед или от обелено коляно. Чудя се понякога на някои майки. Най ме втрещява наставлението "Не тичай, ще паднеш", изречено на площадката.  #Crazy  За какво си го довел на площадката, ако не да тича? Да плете чорапи, може би?  newsm78
Виж целия пост
# 86
Най ме втрещява наставлението "Не тичай, ще паднеш", изречено на площадката.  #Crazy  За какво си го довел на площадката, ако не да тича? Да плете чорапи, може би?  newsm78
Послушните деца следят ПОНЕ 5 турски сериала, ти не знаеш ли?  Confused Confused какви площадки, какви 5 лева.
Виж целия пост
# 87
Не имах предвид млатене, поне не съм ставала свидетел.
Имах предвид крещене истерично по детето. Резултат - много послушно дете, самостоятелно навън, само с една забележка разбира, но..... ха не е чуло и се извива такъв вик по него, че..... ooooh!
Виж целия пост
# 88
Абе защо се занимавате с чуждите деца не ми е ясно..Толкова ли сте страхотни родители, та да обсъждате къде какво сте видели с други деца. Много лицемерно ми се струва. В кварталните градинки вечно има по един чифт 'баби' седнали да зяпат чуждите деца и да коментират хе хе виж ги тея как нищо не разбират и какви са смотани, как са си облекли детето, и т.н. Заради такива спрях да ходя по градинките. Нито се навличам детето, нито някога съм му отказвала сладолед, не че не ми харесва, защото не одобряват моите методи. Просто се дразня от това клюкарене. Посетих темата, защото мислех, че ще попадна на майки, които се съветват по между си за собствените грижи за децата, вместо това попадам на обсъждане кой отстрани изглежда некадърен родител. Егати.
Виж целия пост
# 89
Е, по-спокойно де. Ние си казахме за нас, но това не пречи да обсъдим и онова, което виждаме около себе си. Аз споделих за приятелката си, която си навлича детето - казвала съм й го десетки пъти... Какво толкова станало - чудо голямо. За всяка пусната тема ли трябва да се възмущаваме. Предлагам да се закрие форумът тогава.  Mr. Green

Колкото до обгрижването като цяло - едно дете си имам пък. Обгрижваме си го. И повече да бяха - пак щяхме да си ги обгрижваме. Мен ме обгрижваха много като малка и бях доста разглезена. А не смятам, че съм станала лош човек, тъкмо напротив.  Wink

Като се замисля, заради детето дори ходим повече по почивки и екскурзии. Ама кеф си е.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия