Дали не прекаляваме в грижата си

  • 21 318
  • 597
# 90
Нищо му нямаше вчера на деня, стана гадно вечерта, днес пак е супер.

Все пак зависи къде. Само за пример - вчера като взимах детето от ДГ към 18h, на площадката така духаше, че учителката беше с палто, което дори закопчано придържаше. А беше седнала на слънце. Децата бяха седнали в пясъчника на сянка. Дали е било за без яке?

Времето наистина лъже. На слънце до към 3-4h е много приятно, но на сянка и като се скрие слънцето много бързо се обръща.
Виж целия пост
# 91
Аз по-скоро бих попитала, като се замисля за себе си и моите деца, не съм ли им оставила прекалено много свобода, или дали се занимавам недостатъчно с тях. Сигурно затова налитам на теми от сорта на прекаляваме ли с грижите си и майки хеликоптер ли сме, за да си докажа, че не трябва постоянно да им вися на главата. Но и в родителството има различни школи, за пряка намеса, за повече свобода, всеки родител си избира. Аз съм избрала по-малко намеса. Това не значи, че съм ги оставила на произвола, старая се всеки ден да ги изслушвам, да им задавам въпроси, за да ми разказват, но може един ден точно този метод да се отрича и децата ми да ме обвиняват например, че съм била такава. Кой знае.
Виж целия пост
# 92
Ох, аз се люшкам в двете крайности. Понякога си мисля, че съм страхотна майка - обичлива, обгрижваща  и т.н. и т.н. прекрасни неща. В други моменти се терзая, че съм супер кофти майка.  ooooh! Истината сигурно е по средата, знам ли. След време ще стане по-ясно.
(В едно обаче съм 100 % сигурна - обичам си детето повече от всичко и всички на света.)
Виж целия пост
# 93
Авторката на темата каза, че е за чисто битовата грижа - хранене, обличане и т.н, а не за дълбоки психологически анализи правим ли достатъчно за децата си или не. Истината винаги е някъде там по средата. Тонка, нормално е да се лашкаме от едното в другото състояние. Нито може да сме супер майки, нито пък след като изобщо си задаваме въроси за това какви майки сме, сме лоши.
Виж целия пост
# 94
В крайна сметка какви майки сме си личи от децата. Ако са добри деца, значи добре се справяме. Аз така се успокоявам
Виж целия пост
# 95
Абе защо се занимавате с чуждите деца не ми е ясно..Толкова ли сте страхотни родители, та да обсъждате къде какво сте видели с други деца. Много лицемерно ми се струва. В кварталните градинки вечно има по един чифт 'баби' седнали да зяпат чуждите деца и да коментират хе хе виж ги тея как нищо не разбират и какви са смотани, как са си облекли детето, и т.н. Заради такива спрях да ходя по градинките. Нито се навличам детето, нито някога съм му отказвала сладолед, не че не ми харесва, защото не одобряват моите методи. Просто се дразня от това клюкарене. Посетих темата, защото мислех, че ще попадна на майки, които се съветват по между си за собствените грижи за децата, вместо това попадам на обсъждане кой отстрани изглежда некадърен родител. Егати.
Първо, не става въпрос за клюкарене.
Темата ясно е зададена, дали и ние правим така с нашите деца, а не да обсъждаме другите родители и техните деца. Всеки споделя какво прави и какво вижда.
И второ, изобщо не става въпрос за психологичната гледна точка, а за битовизми, което ясно съм подчертала още в първия си пост.
Виж целия пост
# 96
Еми извинявайте тогава, но под грижи не разбирам какво да облека и дали да дам сладолед. Сигурно моите деца са по-големи. Забравете
Виж целия пост
# 97
Савина,напълно съм съгласна с теб. newsm10

Мисля,че за това дали да се черпят децата на площадката си има решение:първо питаш майката .Колкото до принципа"не вземай и не давай"ми се струва малко егоистично,освен ако не става въпрос за ситуация,когато са сами навън Peace

Между другото се сетих за още една "грижа":когато видя в ГТ как майка или още по-фрапиращо баба предостави на внучето/около 7-8г/ мястото за сядане.Как тогава да очакваш,че утре като се качи само ще знае да отстъпва мястото си ?Mr. Green
Но иначе всички си мислим,че възпитаваме добре децата си #2gunfire
Виж целия пост
# 98
Еми извинявайте тогава, но под грижи не разбирам какво да облека и дали да дам сладолед. Сигурно моите деца са по-големи. Забравете
А какво е според теб това, как да облечеш детето си, че да е чувства комфортно и дали да му купиш нещо, което желае?
Дадох два примера, които ми направиха впечатление, но темата не се изчерпва с тях. Има още много битови неща, които можем да обсъдим, които някои смятат за нормални, други за прекалена грижа, която не е в полза на детето.
Виж целия пост
# 99
И аз ще стана в ГТ на 7-8 годишно, нищо странно не виждам. От гледна точка на безопасност, не за да помогна да се възпита поредния гамен.
Виж целия пост
# 100
Мен пък ми пречи, когато въпросната се разкрещи като ненормална по площадката. Стресира мен и детето. Да не се намираме в психодиспансера, я!

/а тя крещи всеки път по много пъти..../
Виж целия пост
# 101
И аз ще стана в ГТ на 7-8 годишно, нищо странно не виждам. От гледна точка на безопасност, не за да помогна да се възпита поредния гамен.
Да не говорим, че  7-8 годишните са ученици и обикновено разнасят раниците си. На 7 ученичката ми тежеше 23 кг., а раницата и между 7.300 и 8.100 кг /специално съм я теглила, разликите са от различните дни. Както искайте го смятайте, но това е повече от 1/3 от теглото на детето. Най-малкото люшване в ГТ и раницата повлича детето, да не говорим до какви гръбначни изкривявания води.
Виж целия пост
# 102
И аз ще стана в ГТ на 7-8 годишно, нищо странно не виждам. От гледна точка на безопасност, не за да помогна да се възпита поредния гамен.
Да не говорим, че  7-8 годишните са ученици и обикновено разнасят раниците си. На 7 ученичката ми тежеше 23 кг., а раницата и между 7.300 и 8.100 кг /специално съм я теглила, разликите са от различните дни. Както искайте го смятайте, но това е повече от 1/3 от теглото на детето. Най-малкото люшване в ГТ и раницата повлича детето, да не говорим до какви гръбначни изкривявания води.
Абсолютно. И между другото, най-мразя точно сутрин тълпите (не преувеличавам) пенсионери в ГТ, които не спират да мрънкат и да се карат на учениците, че им пречили раниците им. Ами тия деца на училище са тръгнали, а вие къде отивате по никое време? #Cussing out
Извинявам се за офф-топика  bouquet
Виж целия пост
# 103
Ох, пенсионети в час пик в ГТ ми е любимо. Сякаш нарочно го правят. Умрат да се бутат с работещите или учащите в ГТ....
Виж целия пост
# 104
Абсолютно. И между другото, най-мразя точно сутрин тълпите (не преувеличавам) пенсионери в ГТ, които не спират да мрънкат и да се карат на учениците, че им пречили раниците им. Ами тия деца на училище са тръгнали, а вие къде отивате по никое време? #Cussing out
Извинявам се за офф-топика  bouquet

На същото мнение съм. Не виждам лошо в това дете да седи на седалката. Е, ако е тинейджър вече е друго...
А пенсионерите и мен много ме ядосват, особено като тръгнат в час пик с тубите за минерална вода от чешмите на Халите.....Толкова ли не могат да изчакат да намалее народа, пък после нека си ходят, където искат! Ако е нещо наложително или да не търпи отлагане, разбира се.....ама в други случаи като за вода или, че сиренето било с 20 ст по-евтино, да се блъскат в хората сутрин.... #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия