Дали не прекаляваме в грижата си

  • 21 298
  • 597
# 210
Според мен на нашата нация генетично и е заложено да се пре-грижва за децата си.
От малки ни учат че ако ядем студено настиваме, че ако ядем без хляб не се наяждаме, че като се чуя с баба ми тя все още ме пита дали съм яла хубаво, иначе ще се разболея и тнт, тнт.. знаете ги тези моменти!
Имам приятелка рускиня женена за българин, и тя се чуди защо го правим всичко това.
Хората не напразно са казали че половината от болестите се дължат на психиката.
То от малък като ти втълпяват някакви неща и дори на 30 да си, като те лъхне вятър и ти като си знаеш че трябва да се разболееш ... и айде след 1-2 ден си на легло вече.
Виж целия пост
# 211
Natali_ - много хора са попадали в такива неудобни ситуации и са отнасяли обидени погледи(най-малкото) и са се научили да питат, по-добре да питат в крайна сметка.
Аз съм имала случаи да съм на 100% че е момче, пък да се окаже  момиче(свикнала съм да не гледам цветове, уж лице, уж коса, излъчване, но пак...). И точният въпрос е момче или момиче, щото и за името да питаш, като ти кажат Вики или Ники, иди разбирай какво е.
Другият най-сигурен подход е да говориш в ср. р. Дай на бебето, Кажи чао на детенцето, Виж го какво е сладурче и т.н.
Виж целия пост
# 212
Natali_ - много хора са попадали в такива неудобни ситуации и са отнасяли обидени погледи(най-малкото) и са се научили да питат, по-добре да питат в крайна сметка.
Аз съм имала случаи да съм на 100% че е момче, пък да се окаже  момиче(свикнала съм да не гледам цветове, уж лице, уж коса, излъчване, но пак...). И точният въпрос е момче или момиче, щото и за името да питаш, като ти кажат Вики или Ники, иди разбирай какво е.
Другият най-сигурен подход е да говориш в ср. р. Дай на бебето, Кажи чао на детенцето, Виж го какво е сладурче и т.н.

Абе, и аз после си викам защо не казах на детенцето/приятелчето/сладурчето......ама пусто като ми се изплъзна..... ooooh! При по-големичите деца, след 2-2,6 г. вече доста си личи дали са момичета или момчета, ама някои не гледат. Единици са тези, които могат да се объркат и то в случаи като дълга коса на момче, къса на момиче, което е облечено в синьо или друг "момчешки" цвят. Никога няма да кажа "момче ли е?" за облечено дете с рокля, дори и да е с къса коса, нали...?!?  hahaha
Виж целия пост
# 213
е, за рокля, да... но за всякакви унисекс дрехи Simple Smile
Виж целия пост
# 214
е, за рокля, да... но за всякакви унисекс дрехи Simple Smile
....затова родителите, които не си обличат или подстригват детето подходящо, да не се сърдят толкова като ги сбърка някой.... Peace
Виж целия пост
# 215
Какво е АБ? Сериозн, не знам. Споменаваше се доста по-нагоре
Виж целия пост
# 216
хаххаах, да бе ще съобразявам дрехите и прическата на детето с хорските възприятия, не с вкуса и желанията си.

антибиотик
Виж целия пост
# 217

Антибиотик.
Виж целия пост
# 218
Аааа, ахаа Simple Smile
Виж целия пост
# 219
Обличай го, както искаш, но, ако някой нарече облеченото ти в розово момче или с коса до раменете "Момиче!" няма какво да се сърдиш и да не приемаш извинения  Peace
Иначе никой не се опитва да ти налага вкуса си, ако искаш и с плавници си пусни детето навън, едва ли на някой му дреме.... Peace
Виж целия пост
# 220
Аз никога не съм се сърдила, само веднъж са го наричали момиче, защото го возех в оранжева количка с жълти дрехи Simple Smile Съвсем спокойно и с усмивка, уточних, че не е...

Но да за мен е въпрос на такт първо да попита човек какъв е пола, вместо направо да вади заключения, на база външен вид, който наистина прекалено често лъже при малките дечица.
Виж целия пост
# 221
Аз никога не съм се сърдила, само веднъж са го наричали момиче, защото го возех в оранжева количка с жълти дрехи Simple Smile Съвсем спокойно и с усмивка, уточних, че не е...

Но да за мен е въпрос на такт първо да попита човек какъв е пола, вместо направо да вади заключения, на база външен вид, който наистина прекалено често лъже при малките дечица.
Понякога дори и да попиташ, пак го приемат за обида. Как пък така, видиш ли, ще ми сбъркаш пола на детето  #Crazy Аз обикновено питам, когато не мога да преценя, но отсреща ми се отговаря сопнато и с обида.
Виж целия пост
# 222
Моят син дълго време беше с малко по-дълга коса, а е с нежни и красиви черти и редовно му казваха "Момиченце....". Не съм се сърдила, не съм давала обяснения какъв е полът.
Виж целия пост
# 223
Аз като по - широко скроен човек не се обиждам ако объркат пола на децата ни. И за моята щерка в розова рокля, с обеци питаха "момче ли е?". Баби бяха, на приказка да се намират, иначе бих ги пуснала по пързалката.
По - важно е след 15 - 20 г. да е ясен полът Laughing
Виж целия пост
# 224
Много често се чудят на името и постоянно го бъркат. Аз повтарям неколкократно името, но тези хора банани ли имат в ушите?  ooooh! После следва реакция - ама защо не е АлекС, а е Алек  #Crazy И вечно му казват АлекС.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия