Пролет идва засмяна,радва се всяка АВГУСТовска мама

  • 40 217
  • 727
# 300
На мен не ми е з атова дали ще получа рите 5дни по-рано или по-късно, защото все пак има и срок за обработка от НОИ, които също могат да забавят и бих си замълчала, за да избегна конфликти. Притеснява ме ако и после по време на майчинство има документи, които се представят от тях да не ме бавят. Ако после те нямат ангажимент с мен и всичко зависи от НОИ няма изобщо да се занимавам с тях! Това ме интесува  newsm78


През определени периоди се подават декларации за майчинството от фирмата ти в НОИ.Като първо ти ги попълваш.Последната такава е в началото на втората година от майчинството ти.Вероятно пак ще ги подават до 25 ти,но според мен е нещо,което може да се преглътне
Виж целия пост
# 301
Добро утро момичета,

аз ходих до Уайкики преди преди 10-тина дни и имаха само един модел дънки. На мен нещо не ми харесаха, но от тогава не съм си харесала други, а вече почти не ми останаха дрехи, които ми стават и май ще отида да си ги купя.
Виж целия пост
# 302
В Уайкики има ли дрехи за бременни? Рядко ходя там, че не сами удобни локациите им.
В ХМ хубавите дънки са 79 лв. Аз си купих едни летни, бяха около 50, но още е студено за тях. Имам и останали дрехи от предишната бременност, но още не съм ги извадила, даже не помня къде точно са забутани, но все още си нося нормалните дънки, само ги слагам под корема  Blush
Виж целия пост
# 303
Аз от wikikito само две блузки за бременни си купих, панталоните и дънките не ми харесаха, поне последно като ходих. Аз имам едни дънки от HM още от миналата година и там повече ми харесват нещата, но са и по-скъпи, но понякога ги намалят доста и тогава са много изгодни. Последно имаше едни по-летни дънки, тънички за 40лв ама реших, че по нататък ще ходя да видя да взема още едни т.к. все още се притеснявам и не искам да правя много покупки. Иначе ходих до Вис Виталис неделя и очите ми останаха, харесах си и количката, само на 9-ти всичко да е ок и си отпускам душата в пазари. За органичния памук просто ще кажа, че идеята му е като био храната, тоест се отглежда без торове и разни такива и естествено излиза много по-скъп накрая. За качествата му да са по-добри не мисля Simple Smile Освен ако не допускаме, че отглеждания с торове и пръскан за паразити не може да навреди на детето някак.

Момичета някоя от вас пие ли желязо, тази сутрин го почнах, но нещо ми е лошо сега Sad направо си ми се повръща...
Виж целия пост
# 304
Здравейте и от мен. Антония съм, но съм си забравила паролата а пиша от телефона. Приеха ме в болница, чакам да ме извикат за АЦ, Но казаха, че може и утре. Доста ми е притеснено. Hug
Виж целия пост
# 305
Аз лично, поради естеството на моята работа излязох в болнични още на 13 януари - в края на втория месец от бременността ми. Оттогава съм подавала 4 броя болнични листа. Не мога да кажа до колко ми е паднало заплащането, поради различните периоди на самите болнични листове. Надявам се само, да нямам кой- знае какво намаляване след това на обезщетението за майчинство. Иначе, предвид добрите ми показатели на първия биохимичен скрининг, макар да ми казаха, че предвид възрастта ми /37 години/ било хубаво да направя и втория скрининг. Много мислих и реших да не го правя. Имам син на 14 години на когото наскоро сложихме брекети, за които както знаете са доста сериозно капиталовложение. Изпаднах в дилемата - дали да дам още 90 лева за втори скрининг, при все че всичко ни е наред или да дам почти същата сума за вноската на зъболекаря/ всъщност е повече/. Реших да е второто. Знам, че вероятно е трябвало да направя и втория скрининг, но трябва да мисля и за голямото си дете. А след като съм в болнични, нямам друг избор поради намалените ни доходи. Но пък не бих се върнала към разследването на тежки престъпления в това си състояние.
А по отношение на ФМ - не успях да си запиша навреме час за доц. Томова. Обадих се днес, но имаха час за 12 май. Тогава най- накрая се свързах с клиника "Марковс", но там имаха час само за д-р Диляна Атанасова. Само се надявам да е добра. Нищо не съм чувала за нея.
А бебчо го усещам, но е толкова нежен в сравнение с големия, който ми се представи с два силни шута. Нежно побутване и то много рядко през деня. В петък го гледаха на ехограф и ми казаха, че вероятно е момче, но не бяха много сигурни. Утре ще ходя на ЖК и се надявам този път да ми кажат със сигурност.
Прощавайте за словесната "диария", но не съм писала от много отдавна и са ми се натрупали впечатления. Embarassed
Виж целия пост
# 306
Здравейте и от мен. Антония съм, но съм си забравила паролата а пиша от телефона. Приеха ме в болница, чакам да ме извикат за АЦ, Но казаха, че може и утре. Доста ми е притеснено. Hug

 Не се притеснявай, всичко ще бъде наред нали си в добри ръце, докторите си знаят работата..Помисли за мамите, които минаха през това ! Всичко беше наред, само спокойствие  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 307
Вие работещите все още, кога мислите да излизате в болничен?

Аз се чудя дали да не си пусна 2 седмици повече от стандартните 45, т.е. да станат 60 дни общо...Без прекъсване, това дали ще ми намали по някакъв начин майчинските? И дали ще е ок за АГ, защото ми казаха, че не дават кратки болнични (примерно 1 седмица не може)..но това са си общо 60 дена, та трябва да е ок май.

Милена, не знам, в калкулатора като си въведа брутна, нетна заплата и осигуровки, ми дават майчинство , базирано на броя работни дни. За месеци с 20 и 21  дена ми се получава под нетното, но за 22 и 23- над. Така че май е възможно някои месеци обезщетението да е повече от нетната заплата...
Виж целия пост
# 308
С блузите горе-долу спасявам положението, но за надолу...съм с един сууупер дебел анцуг и вече всичко ми завира. Пък и нали все ми се налага да ходя на лекар и трябва с нещо да се обличам. Имам един супер панталон от предишни бременности, но не ми става сега Simple Smile
Искам да питам момичетата от Пловдив - като отидох последния път за болничен и ми взеха 30 лв. за лекарска комисия! В Медлайн. И акушерката спомена, че мога да ходя на друго място ако искам, но тогава нито знаех къде, нито нищо. Пък и ми беше денят за болничен и се притеснявах да не пропусна нещо. Отделно, чеме е страх да карам и си хващам един близък да ме води...Та въпроса ми е, знаете ли, като ми издадат там болничен къде и в какъв срок да отида за ЛКК, че да не плащам и как точное процедурата?
Виж целия пост
# 309
В предната тема обсъждахме за дънки от HM, летен вариант, което струва 60 лв.Няколко майчета си го взехме от сайт за 18 лева (24 лева ми излезе с доставката).
 Waikiki предлага много свежи тениски за бременни. А в Турските има огромно разнообразие - на съвсем достъпни цени ( на който му се прескача до TR).

 Преди около 15 дена си мерих корема, беше 88см, днес пак е 88см Confused . Бях на преглед преди 5 дена, казват всичко наред, ама се притесних малко сега...

Моят пич рита серийно, за около минута прави няколко отката, и после цял ден спокойствие.

Аз също съм в болнични, не съм правила сметка дали ще падне майчинството. За февруари ми го изплатиха на 6 мерт, НО моят счетоводител обработва и носи документите на същия ден, в който му нося болничните.Знам, че срока за превеждане на болночноте е около 15 дни от датата на подаването.Вчера обявиха по новините, че държавата била на червено за болнични и маичинство. Тия дни ще обсъждат мерки - т.е. може да ни прецакат отвсякъде. И тънки сметки колко ще ми падне майчинството не ми се правят.
Виж целия пост
# 310
Здравейте и от мен. Антония съм, но съм си забравила паролата а пиша от телефона. Приеха ме в болница, чакам да ме извикат за АЦ, Но казаха, че може и утре. Доста ми е притеснено. Hug
Стискам ти палци всичко да мине както трябва. Важното е да не си притеснена по време на процедурата. Hug
Виж целия пост
# 311
В предната тема обсъждахме за дънки от HM, летен вариант, което струва 60 лв.Няколко майчета си го взехме от сайт за 18 лева (24 лева ми излезе с доставката).

От кой сайт? На ХМ ли?



Антония , успех!
Виж целия пост
# 312
Пипи аз живот и здраве ако се чувствам добре мисля да работя до1 Август и от 4-ти да си пусна каквото е останало от 45-те. Моят термин е на 26-ти така,ч е ще имам предостаъчно време. И миналия път направих така и ми беше екстра. Даже преносих 4 дни и ми дойде малко в повече безделието Simple Smile

Точно за този сайт се сетих с евтините дънки. Може ли пак да го дадете, че разлика в цената си е голяма. Аз ходих да ги видя в ХМ, но неможах да ги меря, че детето тичаше напред-назад ама мисля да рискувам.
Виж целия пост
# 313
Ами аз дънки точно не искам.
Виж целия пост
# 314
Здравейте и от мен. Антония съм, но съм си забравила паролата а пиша от телефона. Приеха ме в болница, чакам да ме извикат за АЦ, Но казаха, че може и утре. Доста ми е притеснено. Hug

Стискаме палци всичко да е наред, само спокойствие.....не изпадай в паника, че миналата година като бях за аборта имаше големи сцени, а аз си мислех, че бих предпочела да съм на тяхно място. Нормално е да си притеснена, но само да няма паника Simple Smile  Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия