Пролет идва засмяна,радва се всяка АВГУСТовска мама

  • 40 217
  • 727
# 420
Добро утро, мами!
Хот Ели, Monikqe,  и аз мисля да ходя на Ден на отворените врати в Майчин дом, макар да не съм сигурна дали там ще раждам. Но и след като вчера ме притесниха с тази плацента превия и опасността от преждевременно раждане, май задължително трябва да имам Майчин дом като вариант  Cry
Стискам палци на Тоничка за АЦ днес  Praynig
Виж целия пост
# 421
Добро утро, момичета   food010

Браво за хубавите резултати и щъркелите  Grinning! Добре дошли на новите мами  Hug!

За Тоничка днес - голям палцестис  fingerscrossed

Искам да питам някоя от вас ориентирала ли се е към раждане в Майчин дом. Ще ми се да отида на "Дни на отворените врати" и си търся компания.

И аз мисля да ходя на отворените врати на Майчин дом, но още не съм проверила кога са. Кажи ти кога ще ходиш и може да си правим компания.  Wink
Аз на 100% там ще си раждам, но да видя как стоят нещата със стаи, родилно и т.н за тази година.

Харесала съм си ТОВА. Струва и се доста удобно и се чудя дали да го поръчам.
Ние още нищо не сме купували, но и нямаме много за пазаруване, след като си пазя всичко от каката.
Виж целия пост
# 422
Добро утро мамчетааааа  Hug

Успех на всички които имат прегледи днес и чакаме Тоничка да пише когато може. Стискаме палци за теб, всичко ще е наред  fingerscrossed
Виж целия пост
# 423
Добро утро и от мен  Simple Smile
Тоничка, успех с АЦ  Praynig
Честито на всички мами с хубави прегледи и новини  Simple Smile
Пусках ПКК и урина. Хемоглобина ми е...96  Close И това след двумесечен прием на малтофер и сорбифер... Sad Аз винаги съм била с нисък хемоглобин, нооо от сега толкова нисък при все приема на желязо не знам...
Всъщност и другите ми маркери не са в норма... Моля, ако някоя мама разбира нещо от тези резултати, нека сподели  Praynig  bouquet Иначе ще ходя утре до АГ и ще му ги занеса, но се притеснявам. Доколкото си спомням, терапията ми с високи дози фраксипарин оказва влияние на левкоцитите, но не си спомням как...

Хематология
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
ПКК 22 показателя                       
     Левкоцити   H    10.6       G/L    3.5-10.5   
     Неутрофилни левкоцити-%       72.3       %    44 - 76   
     Неутрофилни левкоцити-бр.       7.66       G/L    2,0-7,8   
     Еозинофилни левкоцити-%   H    8       %    0,00-6.00%   
     Еoзинофилни левкоцити-бр.   H    0.85       G/L    0.00-0,700   
     Лимфоцити-%   L    16.5       %    20 - 40   
     Лимфоцити -бр.       1.75       G/L    0,6-4,1   
     Моноцити-%   L    2.9       %    3-13 %   
     Mоноцити-бр.       0.31       G/L    0,2-1,5   
     Базофилни левкоцити-%       0.3       %    0,00-2,00   
     Базофилни левкоцити-бр       0.03       G/L    0.00-0.2   
     Еритроцити       4.28       T/L    3,70 - 5,40   
     Хемоглобин   L    96       g/L    115 - 160   
     Хематокрит   L    0.31       L/L    0,35 - 0,44   
     Ср. обем на еритроцитите   L    71.8       fl    82 - 98   
     Ср. Hgb. конц. в ер.   L    22.4       pg    26.5-32.0   
     Ср. Hgb. съдърж. в еритр.       312       g/L    295-360   
     Девиация на ер. разпред.   H    16.8       %    11.5-14.5   
     Тромбоцити       195       G/L    130 - 440   
     Ср. обем на тромбоцитите   H    12.3       fL    7.5-11.5   
     Девиация на тромбоцитно разпределение   H    31       %    15.5-30.5   
     Тромбокрит   L    0.002       L/L    0.002-0.450

П.П Н е High, над нормата, а L e Low-под нормата....т.е почти всички не са ми в норма  Sad

И още нещо... обмислям да си правя перманентен грим на веждите, знам че сега не е най-подходящия момент, но както и да го мислих, не мисля, че може да навреди по някакъв начин на бебето. Вие какво мислите по въпроса  Thinking
Виж целия пост
# 424
Inked Mom, какво е перманентен грим на веждите? Татуираш си вежди ли?
Виж целия пост
# 425
Inked_mom без да претендирам за квалифицирано мнение, ще ти кажа че аз сериозни отклонения в ПКК-то ти не виждам/с изключение на хемоглобина/. От ниския хемоглобин идват и останалите разминавания  в  показателите. Там е основния проблем, който трябва да разрешите с доки.
Аз сега съм на вълна детски стаи и само оглеждам обзавеждане. В голяма чуденка съм дали бебо от самото начало да си спи в детската стая при баткото или до годинка да бъде при мен в спалнята. По-удобно ще ми е в спалнята, но незнам баткото как ще реагира и дали няма да ми се разсърди, защото и той постоянно си прави уговорки да оставал да спи при нас.
Виж целия пост
# 426
Тоничка, чакаме включване и силно стискаме палци.. Praynig

Inked Mom, и аз не ги разбирам много тези изследвания, но нали имало стойности при бременност, които са по-различни от нормалните.Може и при теб да е така..
И на мен ми стана интересно за перманентния грим..разкажи малко повече.. Simple Smile
Виж целия пост
# 427
Coming 2 life, да нещо такова  Simple Smile С временни пигменти се прави, 2 мм подкожно, рискове не са известни. Трайността е от 1 до 3-4 години. Леко е болезнено, но лично мен това никак не ме притеснява, като се има предвид че съм цялостно ошарена и съм търпяла страшни болки, едни вежди ще ги усетя като гъдел Laughing
kremolin, благодаря  за мнението  bouquet утре ще коментираме пустия хемоглобин
Виж целия пост
# 428
Аз сега съм на вълна детски стаи и само оглеждам обзавеждане. В голяма чуденка съм дали бебо от самото начало да си спи в детската стая при баткото или до годинка да бъде при мен в спалнята. По-удобно ще ми е в спалнята, но незнам баткото как ще реагира и дали няма да ми се разсърди, защото и той постоянно си прави уговорки да оставал да спи при нас.

не можеш ли да му кажеш, че е само заради кърменето и еди кога си ще го преместиш пак при него? Той все пак е голям за кърмене и трябва да разбере...
И на мен много ми се гледат детски стаи, но е супер рано, защото поне 6 месеца бебо ще спи при нас, а след това не ми се искат генерални промени преди да знам дали ще има второ дете...Сигурно ще му преместя леглото с рафтовете в другата стая и така ще си бъде 2-3 години.
Виж целия пост
# 429
Coming 2 life, да нещо такова  Simple Smile С временни пигменти се прави, 2 мм подкожно, рискове не са известни. Трайността е от 1 до 3-4 години. Леко е болезнено, но лично мен това никак не ме притеснява, като се има предвид че съм цялостно ошарена и съм търпяла страшни болки, едни вежди ще ги усетя като гъдел Laughing
kremolin, благодаря  за мнението  bouquet утре ще коментираме пустия хемоглобин

едно питане извън темата...след като както разбирам си фен на татусите...аз имам една тя е на 2-3 години трейбъл се води черна, но като чели ми се вижда из светляла.....по принцип кожата ми е бяла почти като на албинос не се печа....има ли нужда да се повтаря или от някакво освежаване с нещо  newsm78?
Виж целия пост
# 430
Привет и от мен, сладурки! Wink Мога ли да помоля за малко палцестискане за мен днес - ще ми е много нужно Wink

Inked Mom, перманентен грим не се препоръчва при бременни жени, диабетици и хемофилици (поне така пише на много места, виж и тук). По-добре изчакай след раждането Peace Аз също скоро се интересувах, искаше ми се да си направя перманентен на вежди, но прецених, че точно сега не е подходящ момент и ще изчакам, ако не ми мине меракът след появата на бебо Wink

Стискам палци за всички, на които им предстои нещо важно Hug

О, щях да пиша за покупките - аз ще ги поотложа до към 7-8 месец Wink Е, друг е въпросът, че много неща си имам от баткото, но пък сигурно ще се наложи да купуваме по-големи неща от типа на количка за породени (ако се наложи), кошара за бебе2, все крупни покупки, но тях така или иначе може и след раждането да купим - да видим дали ще са нужни. Ние и с бебо1 купихме количката след раждането - като по-голяма и скъпоструваща вещ Peace Но пък идеално ви разбирам, че се вълнувате от покупките - и при мен първият път беше така, сега пак е хубаво, но е далеч по-различно усещането Wink
Виж целия пост
# 431
и аз така направих с баткото-до 1,5 г. спеше при нас и после го преместихме в негова стая, заедно с бебшкото легълце/което все още ползва/ и уж само с едно гардеробче.  Но стаята доста бързо се запълни от детски играчки и пособия Laughing Сега вече като станат 2 броя трябва да направя по-радикални промени в обзавеждането. Също трябва да се съобразя с това стаята вече да не е само детска, ами детско-юношеска, в други, не толкова бебешки цветове, с бюро, с повечко рафтчета и шкавчета.
Виж целия пост
# 432
Pelteshka, да, може да се повтори без проблем и да се освежи. Странното е това, че е избеляла, а е сравнително скорошна-2-3 години не са никак много за татус... Rolling Eyes Изсветляват при постоянно подлагане на УВ лъчи, а твоя случай не е такъв. Явно пигмента е бил слаб или татуиста е набивал много повърхностно, но станалото-станало. Ако не ти харесва вече, може да посетиш студио, където ще ти предложат как може да се преработи и частично измени, но имай предвид, че трайбълите са доста плътни и не може да се видоизмени коренно. Другия вариант е третиране с лазер, който разбива и изсветлява пигмента до степен, която прецени татуиста, че може да се покрие с нова. С лазер не се премахва цялостно, а само изсветлява, болезнено е и е скъпо. За това прецени сама, ако те дразни, че е изсветляла само, а иначе си я харесваш, лесно може да се повтори колкото пъти е необходимо с годините.
Шехина, знам че не се препоръчва, но то какво ли се препоръчва на бременни  Laughing Работат е там, че като ми влезе муха в главата и трудно я гоня от там  Mr. Green Но все пак, благодаря за линка и мнението, за това и попитах-да събера мнения, че току виж съм я прогонила  Mr. Green
Виж целия пост
# 433
Inked Mom благодаря за отговора много си я харесвам просто ми се струва малко по-светла не е фрапиращо....студиото което посетих тогава е уж добро..имат много награди от разни конкурси....уж и тушовете бяха добри.... Laughing
Още веднъж благодаря
Виж целия пост
# 434
Моля, ако мога да помагам, в тази област, винаги  и с удоволствие. Grinning Щом си посетила добро студио, значи е до усвояването на пигмента от кожата и меланина. За свое удовлетворение и самочувствие си я повтори, но след раждането  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия