Автоимунен тиреоидит на Хашимото (33)

  • 76 657
  • 747
# 585
И за тези,които се интересуват -другата седмица е на работа до сряда и после заминава на конгрес в чужбина за 10-тина дни.
Това сигурно ли е?Аз имам записан час за 21.06,но явно ще отпадне...
Виж целия пост
# 586
Момичета, има ли сред вас такива, които са забелязали поява на хранителни алергии /обриви по краката/ след появата на заболяването ? Четох, че понякога има връзка.
Виж целия пост
# 587
И аз с въпрос,кога да си пия аспирина,сутрин или вечер newsm78
Виж целия пост
# 588
И аз с въпрос,кога да си пия аспирина,сутрин или вечер newsm78

Аз си пия аспирина вечер, преди вечеря. Сутрин рано еутирокса. Поздрави.
Виж целия пост
# 589
Момичета, има ли сред вас такива, които са забелязали поява на хранителни алергии /обриви по краката/ след появата на заболяването ? Четох, че понякога има връзка.
Моето Хашимото го откриха след алергия, която не можеха да установят от какво е и ме пратиха да изследвам ТСХ.
Виж целия пост
# 590
Момичета, има ли сред вас такива, които са забелязали поява на хранителни алергии /обриви по краката/ след появата на заболяването ? Четох, че понякога има връзка.
Моето Хашимото го откриха след алергия, която не можеха да установят от какво е и ме пратиха да изследвам ТСХ.

Mдаа ... Благодаря за отговора!
Виж целия пост
# 591

[/quote]Това сигурно ли е?Аз имам записан час за 21.06,но явно ще отпадне...
[/quote]

 Обадете се за по-сигурно за потвърждение на часа ви.Може да не съм разбрала точно кога ще се върне.
Виж целия пост
# 592
Момичета с хашимото съм на терапия с еутирокс 150 мг.знам, че по време на бременност TSHтрябва да е под 2.5, но съм притеснена много понеже в шести месец стойността ми беше 0.18 и д.р Начев каза да не намалявам дозата .Един месец след това е 0.08, ми то направо е на изчезване това TSH newsm78! По принцип му вярвам, но се притеснявам да не е проблем за бебка Confused Дали да потърся второ мнение? Часът ми е за другата седм.при него..
Виж целия пост
# 593
Здравейте,
Изглежда и аз ще се присъединя към вас,
Резултатите са ми:
TSH 0.93
ТАТ 1620        ( 0.00-115.0)
МАТ 220,1     ( 0.00-34.00)
Ходих при  ендокриноложка, която още като видя изследванията ми каза Хашимото, после ме гледа на ехографа-жлезата имала леки изменения в единия лоб, каквото и да значи това... и селен профилактично за 3 месеца.
Е да, ама искаме бебе, отделно в началото на годината имах един мисед аборт,....преди това имам 2 успешни бременности, и според АГ няма нужда от изследвания, обаче... така се шашнах от тия ТАТ и МАТ, че записах час и за Начев, та се чудя дали отново да не ги повторя изследванията, в друга лаборатория, ще препоръчате ли някоя, да пускам ли и нещо друго?
Поздрави и бъдете здрави,
Виж целия пост
# 594

 Последно МАТ ми беше 300 и не съм го пускала сега, нали не се променя лесно.

на мен миналата година МАТ ми беше с няколко единици завишено, но тази година ми е вече в норма.
повече плодове и зеленчуци, зехтин, ленено масло, ядки и изключи теста, маргарини, захар бяла и т.н.

приемай рибено масло с добро качество и мисля, че може да се получи и при теб.

Виж целия пост
# 595
Leonia, добре са ти резултатите, няма място за притеснение. Според мен не е нужно да пускаш отново изледванията.
Виж целия пост
# 596

 Последно МАТ ми беше 300 и не съм го пускала сега, нали не се променя лесно.

на мен миналата година МАТ ми беше с няколко единици завишено, но тази година ми е вече в норма.
повече плодове и зеленчуци, зехтин, ленено масло, ядки и изключи теста, маргарини, захар бяла и т.н.

приемай рибено масло с добро качество и мисля, че може да се получи и при теб.




Да, всичко това го правя отдавна, но не се е повлияло много.
На колко време е хубаво да се изследва МАТ, предвид че не се променя лесно стойността?
Виж целия пост
# 597
При мен ТАТ падна за една година от 3000 на 1500 Peace
скоро не съм го изследвала,а е време Rolling Eyes
Виж целия пост
# 598
Защо да се изследват ТАТ или МАТ на някакви периоди.... не е нужно, веднъж е достатъчно, принципно.
Виж целия пост
# 599
ТАТ и МАТ не изследвам и аз, ако доктор не ги поиска. За поставяне на диагноза веднъж пуснах МАТ, после при спиране на терапията ми поискаха МАТ, който беше спаднал тройно без прием на добавки. След това с рецидива пуснах още веднъж и беше се покачил двойно. Повече не съм изследвала.
При мен ако приемем, че някое лекарство е повлияло на антителата, то е основното лекарство за заболяването. Макар личното ми мнение да е, че лекарствата не действат в тази насока.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия