Рецепти за домашни пюрета и каши

  • 687 693
  • 1 374
# 945
Здравейте, да ви попитам , незнам точно дали е тук мястото де , но искам да си замразя ягоди, да ли може под някаква форма, пюрирани или пресни  bouquet
Виж целия пост
# 946
Здравейте, да ви попитам , незнам точно дали е тук мястото де , но искам да си замразя ягоди, да ли може под някаква форма, пюрирани или пресни  bouquet
Според мен ги замрази цели и когато решиш да ги ползваш ще решиш дали да пюрираш или режеш.
Виж целия пост
# 947
Здравейте, да ви попитам , незнам точно дали е тук мястото де , но искам да си замразя ягоди, да ли може под някаква форма, пюрирани или пресни  bouquet
Според мен ги замрази цели и когато решиш да ги ползваш ще решиш дали да пюрираш или режеш.
измити, си ги нагласи на порцийки и ги сложи в някакви пластмасови кутийки, аз си ги слагам в кофички от кисело мляко , но ги поръсвам със захар . замразявам ги , а като ги извадиш после и като са размразят посипани със захар има по-добър вкус. но , ако заради детето не искаш да ги захаросваш, слагай ги направо така, но имай предвид, че като се отпуснат после не приличат на нищо:)
Виж целия пост
# 948
досега Никол е захранена с картоф,морков,тиквичка,ориз,тиква,заешко месо-и се чудя как да й ги комбинирам  newsm78
само тиквичка с ориз примерно правите ли?то става много блудкаво,затова все гледам или и картоф,или морков да сложа.слагала съм също и магданоз,и копър вече.
в другата тема питах за черешите и ми отговориха че била малка за тях,тогава си мисля да съхраня -но на пюре ли,или сурови във фризера?
Виж целия пост
# 949
досега Никол е захранена с картоф,морков,тиквичка,ориз,тиква,заешко месо-и се чудя как да й ги комбинирам  newsm78
само тиквичка с ориз примерно правите ли?то става много блудкаво,затова все гледам или и картоф,или морков да сложа.слагала съм също и магданоз,и копър вече.
в другата тема питах за черешите и ми отговориха че била малка за тях,тогава си мисля да съхраня -но на пюре ли,или сурови във фризера?
не мисля , че детето е малко за череши, аз на тази възраст давах, изцеден сока от череши и малко от месото на черешата Simple Smile .
да пак могат да се замразят така в кофички от кисело мляко. и после като се размразят са си готово пюре, ама с костилки Simple Smile . А за тиквичката с ориз, не смятам, че е блудкаво, та ти ако ядеш тиквички с ориз , няма ли да се нахраниш?
Виж целия пост
# 950
не мисля , че детето е малко за череши, аз на тази възраст давах, изцеден сока от череши и малко от месото на черешата Simple Smile .
да пак могат да се замразят така в кофички от кисело мляко. и после като се размразят са си готово пюре, ама с костилки Simple Smile . А за тиквичката с ориз, не смятам, че е блудкаво, та ти ако ядеш тиквички с ориз , няма ли да се нахраниш?
е но аз като ям тиквички с ориз са подправени  Simple Smile,а за бебето без нищо-правих веднъж ,но хич не ми се видя хубаво

Виж целия пост
# 951
здравейте, искам да попитам следното:на 7м. навършени започнах бавно захранване на бебка със зеленчуци с готово пюре( малките бурканчета на хип, че не ми се приготвяше количества за 1-2 лъжички Embarassed);скоро смятам и да започна месото, но понеже вече лъжичките са малко повече искам аз да си варя зеленчуците и понеже нямам домашно месо, да добавям от купешките бурканчета мляно месо; та питането ми е какво трябва е съотношението зеленчук- месо, за да се получи пълноценно месно пюре; и как става- например сварявам картофче и морковче, пасирам ги и добавям месцето- само така ли, нищо друго ли Thinking и на 8 м. вече ли да редувам един ден само зеленчуци, на другия месно пюре? благодаря!
Виж целия пост
# 952
 Rolling Eyes И аз да питам,   ние сме на 4 месеца, захранвам детенце с кайсия, праскова, банан, тиква и ориз, възможно ли е да получава някакъв вид колики от тях?
Виж целия пост
# 953
Rolling Eyes И аз да питам,   ние сме на 4 месеца, захранвам детенце с кайсия, праскова, банан, тиква и ориз, възможно ли е да получава някакъв вид колики от тях?
Напълно възможно. Проучванията в областта на детското здраве в последните 20-30 години са доста категорични, че повечето деца не са готови за захранване с храни, различни от мляко, през първата половин година от живота си. При повечето деца храносмилателната система достига зрялост и възможност пълноценно да преработва "чужди" храни около навършени 6 месеца, или 180 дена след раждането (при недоносени възрастта се коригира).
Виж целия пост
# 954
е но аз като ям тиквички с ориз са подправени  Simple Smile,а за бебето без нищо-правих веднъж ,но хич не ми се видя хубаво
Това, че на теб ти се струват блудкави не означава, че бебчо ще мисли така.  Mr. Green ние сме свикнали с много по-агресивни вкусове. Но ако и детето не ги харесва, пробвай да ги изпечеш във фурна с малко мазнина само. иначе комбинации има много - месото с тиква; месото с ориз и моркови; картоф, тиквичка, морков ...
Относно черешите - те за разлика от други червени плодове и зеленчуци не са сериозен алерген и могат да са сред първите въведени плодове, т.е. още от 6-тия мес. Друг е въпроса за качествата на черешките, които сега са на пазара и дали химиите вътре и отвън са подходящи. Аз поне за моята щерка смятам да изчакам още малко, за да излязат хубавите черешки.
Моля дайте ми идеи за разнообразяване на сутрешна и следобедна закуска.
Виж целия пост
# 955
az-mama2 Това са съветите на Косе Босе за количеството месо. Добавките месо, които се продават имат и ориз, така че изчисли колко е месото вътре и какво количество от бурканчето да даваш. Добавяй по малко мазнина за да се усвоят мастно разтворимите витамини  Peace

Цитат
Примерно дневно количество месо*
6- 7 месец - около 15 г. дневно
7 - 8 месец - 30 г. дневно
9 - 10 месец - 40 г. дневно
11 - 12 месец - 50-60 г. дневно
1 - 3 години - 70 - 80 г. дневно
3 - 6 години - 100 г. Дневно
Количество месо по месеци
Зависи от педиатричната школа.
Зависи кога се въвежда месо (на 6 или 8 м.)
Зависи дали се предлага всеки ден.

Формула за количество месо
- започва се с 10 или 15 г
- всеки месец се увеличава с 5 или 10 г
- на 1 год. се достига количество между 30 и 80 г

Количество месо на 1 год.
Няколко примера за количество месо, което трябва да се достигне на 1 год. - най-често срещаната препоръка в различните схеми:
- българските: около 50-60 г
- руските: 70-80 г
- френските: 30 г
- испаноезични: 40-50 г или повече
- американските, канадските: 50-80 г
  и т.н.

2 к.л месо (пасирано или ситно скълцано) = 10 г месо
2 с.л. месо (пасирано или ситно скълцано) = 25 г месо
3 с.л. месо (пасирано или ситно скълцано) = 40 г месо
1 с.л. месо = 1 парченце 2х1 см = 10-15 г месо
1/8 чаша = 30 г
1/4 чаша = 60 г

ruzel Моето детенце до 6ти месец получаваше колики от специфични храни, които аз поемах, а какво остава директно да му се дават. Ако има колики изчакай със захранването  Peace
Виж целия пост
# 956
 Моля за съвет Praynig  Колко време може да се съхранява пуешки бульон и как. Захранвам с месо но трябва първо да давам бульон 4 дни, а не знам дали трябва да правя нов всеки ден newsm78
Виж целия пост
# 957
З
Моля за съвет Praynig  Колко време може да се съхранява пуешки бульон и как. Захранвам с месо но трябва първо да давам бульон 4 дни, а не знам дали трябва да правя нов всеки ден newsm78
Защо не пробваш да го замразиш и когато ти е нужно да размразяваш по едно кубче?
Виж целия пост
# 958
  Това и направих, сложих го във формичката Rolling Eyes
Виж целия пост
# 959
Мерси Бу и scarly, ние сме недоносени по принцип, веднага след прием на пюрето детенце има доста свивания и прави едно голямо изхождане след час
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия