Кога ще се "оправи" България?

  • 9 962
  • 96
# 30
Ресторант "Аязмото" в Стара Загора - намира се сред разкошен парк и беше любимо място на старозагорци и техните гости.

Преди:
Скрит текст:


Сега:
Скрит текст:


Общината уж го откупи отново от "честния частник", който го съсипа, ама да видим що за чудо ще се пръкне там. Ако изобщо.
Виж целия пост
# 31
смятам, че "оправянето" може да започне с икономическо оправяне, а не непременно със спазване на правилата, нищо, че второто е много важно и че на пръв поглед няма никаква връзка.
По важното е да има политическа сила със силна гражданска подкрепа, която да проведе реформите. Ако познавате политическата история на Вишеградската четворка ще видите, че основните реформи са проведени от десни партии. Последният пример е с Унгария, където Виктор Орбан смени левият Дюрчани, довел страната до "кривата круша" и вече 2 мандата има конституционно мнозинство в парламента. Освен това крайно десните непрекъснато увеличават % си. 
http://anonybulgaria.wordpress.com/2014/04/11/%D0%B2%D0%B8%D0%BA … 0%B7%D0%B2%D0%B8/

Такава сила в България няма и не се очаква да има.
Разликата в икономическо и пр. други отношения между посочените страни и България непрекъснато се увеличава. Като имаме предвид и че проблемите на България са много по сложни и комплексни, то българите трябва да се запасяват със студени компреси и вазелин - нищо друго не им остава.
 „Надежда всяка тука оставете, вие, що пристъпвате тук”.  (c)   Laughing

За да тръгнем към оправяне, промяна трябва първо да се извършат коренни промени в образованието. Образовани и дисциплинирани хора могат да извършат промените.
Колкото повече ги образоваш, толкова повече ще бягат зад граница.  Grinning

имаме закони, но контрол и санкции нямаме.
Нямаме "човешки" закони !!!  Българския закон е "тясна врата в широко поле".

Така ни е оправял този партньор , че още 2 поколения след него не можем да се съвземем .
След 2 поколения : 

Виж целия пост
# 32
А, разбрах, Аделинда. Даваш ми линка, за да прочета, че 10 януари 1878 г. е след освобождението, само защото някой е написал, че го е дочакала. Също така да прочета, че не са и отпуснали пенсия, поради което се е самоубила, това вече не го пише в линка, ама нищо.  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 33
Левски е умрял , защото е бил предаден от българин, а майка му се е самоубила, защото е гладувала и е живяла в мизерия , а не са и отпуснали пенсия , до там с героите с които се кичим  за гордост и патриотизъм .

стига сте тиражирали глупостите и лъжи !!!!!!!!!!!!
нито е предаден от българин , нито тя се е самоубила !!!
починала е от влошено здраве .
Виж целия пост
# 34
А, разбрах, Аделинда. Даваш ми линка, за да прочета, че 10 януари 1878 г. е след освобождението, само защото някой е написал, че го е дочакала. Също така да прочета, че не са и отпуснали пенсия, поради което се е самоубила, това вече не го пише в линка, ама нищо.  Laughing Laughing Laughing

Пише го в друг линк , няма да ти се обяснявам , като си решила ,че всичко знаеш .
Виж целия пост
# 35
Също така да прочета, че не са и отпуснали пенсия, поради което се е самоубила, това вече не го пише в линка, ама нищо.  Laughing Laughing Laughing

Гина Кунчева въобще не се е самоубивала , тиражира се мнение , че се е удавила в кладенец , но всъщност тя е била спускана в кладенец от турците , за да каже къде е сина й , а не се е давила сама там ...
Не е била забравена - погребана е в двора на една от църквите в Карлово ...  
Виж целия пост
# 36


Така ни е оправял този партньор , че още 2 поколения след него не можем да се съвземем .
След 2 поколения : 



Що цигани преди е нямало ли , айде стига глупости . То преди и циганите си живееха По техни си махали , бай Тошо реши да ги интегрира и да ги вкарва с блокове и да живеят с българи . Извода , отгледахме една чалгарска нация . То циганите не се интегрираха , поне не всичко ,ама май те нас ще ни интегрират.
Виж целия пост
# 37
Наистина ли мислите, че жена, която е отгледала и възпитала човек като Левски, ще се самоубие, защото не са й отпуснал и пенсия?????  ooooh! Ако препратките за българското предателство са към поп Кръстю, то запознайте се по-добре и ще видите, че неговото име несправедливо е било очерняно години наред, точно "благодарение" на нашите "съюзници", които са ни "оправяли" години наред.Те са имали най-голяма полза от такива версии. Това ми напомня Оруел и "1984" и това как историята бива нагаждана към дадената ситуация.
Но докато има такива настроения в обществото ( другите могат, ние за нищо не ставаме), оправия няма.
Виж целия пост
# 38
не го мислим , но такива ''историци'' като Стефан Цанев го тиражират , както се вижда с успех ...
Виж целия пост
# 39
Веднага се сещам за две такива сгради:
Бирената фабрика на бул. Сливница
(не намирам снимки)
Захарна фабрика:

Виж целия пост
# 40
Специализирани групи на ВиК – Варна започнаха днес акция по спирането на водата за домакинства в ромската махала на варненския квартал "Владиславово" заради неплатени сметки. ... Спирането се налага поради факта, че от близо 7 – 8  години, жители на ромската махала не са заплащали консумираната от тях вода. Задълженията на някои от тях възлизат на хиляди левове, като най-големият длъжник на дружеството е със задължения от 14 000лв"  ... около 80 % от водата, подавана към абонати в ромския квартал се отчита като загуба.
http://www.dnevnik.bg/morski/2010/05/12/899467_vik_spira_vodata_ … _mahala_na_varna/

... циганин да се наричам първа радост е за мен !   superuu

Такива хора има за какво да пеят химна  а  българските калмуци нека да им плащат сметките .   Laughing
Извода , отгледахме една чалгарска нация . То циганите не се интегрираха , поне не всичко ,ама май те нас ще ни интегрират.
Засега в тяхната интеграция на българите им е отредена  ролята на инкубатор.
Виж целия пост
# 41
Когато кадърните млади престанат да емигрират в чужбина.
Виж целия пост
# 42
Когато кадърните млади престанат да емигрират в чужбина.


Ми трудно виреят в Бг  Wink





Веднага се сещам за две такива сгради:
Бирената фабрика на бул. Сливница
(не намирам снимки)
Захарна фабрика:



Израстнала съм в Западен парк  Heart Eyes


Много красиви сгради иамт капацитет ако се реставрират   Peace 
Сигурно чакат да се разрушат и да построят мол или иаз не знам какво се строи сега  Mr. Green
Кино Изток така се рушеше само , сега разбрах че Била има там  Crazy 
Виж целия пост
# 43
Когато кадърните млади престанат да емигрират в чужбина.


Ми трудно виреят в Бг  Wink


Понякога трябва да се потрудим за хубавите неща Simple Smile)

Виж целия пост
# 44
Веднага се сещам за две такива сгради:
Бирената фабрика на бул. Сливница
(не намирам снимки)
Захарна фабрика:
http://whata.org/images/332.jpg
http://senzacia.net/wp-content/uploads/2012/07/Zaharna-fabrika-3.jpg
Ако се съборят точно такъв тип сгради, би било супер простотия българска!! Безобразие!
Тези сгради имат дух, имат стил, а изоставени и запустяли има нещо прекрасно зловещо-мистериозно в тях - като от филм на ужасите са.
Това, което трябва да се направи, за да не се рушат и пустеят, е да се реставрират, но идентично на това, което са били, за да не се изгуби специфичността им. Могат да се ползват и като декори за филми, освен това.

Банята в Овча купел е още едно такова чудесно зловещо местенце, прекрасна сграда:

http://zdravkoyonchev.wordpress.com/2013/11/13/%D0%B1%D0%B0%D0%B … #jp-carousel-1747

На фона на тоталната масова безвкусица и липса на креативност на българина, особено пък по отношение на архитектурата, такива сгради като тези трябва задължително да се запазят! Иначе какво да остане - поразително грозните, депресиращи, потискащи блокове, с тука има, тука нема саниранко, праненце простряно, стари асансьори, целите в надписи "Левски София", "К*р за ЦСКА/Левски...", с прогорените, омазани копчета, разкаляни предблокови площадки с отпечатъци от гуми, преливащи контейнери, разхвърляни използвани презервативи пред прозорците на партерните етажи, неприветливи градинки около блоковете с огазена, пършива трева и боклуци, грозни, ръждясали будки наоколо... изобщо все картини, лъхащи на безнадеждност. А то една огромна част от България изглежда по този начин - панелната реалност или "надежда всяка тука оставете"...
Или пък новите блокове - все еднакви, отвътре и отвън,  скучни, некачествени, блокове - еднодневки на новото строителство.
Изобщо грозотата в бг залива отвсякъде - имам предвид всичко, което не е природа. Всичко, построено от ръцете на човека.

Та изоставените, запустели сгради от този тип като Захарната фабрика и банята са последния проблем на България!

Виж, постройки като тази, сложена над заглавието на темата, да, такъв тип изоставени сгради трябва да се премахнат.
Едно от нещата, които трябва да се направят, но никога няма да се случи, за съжаление, е да се прекрати безогледното брутално презастрояване по морето! Както вече писах, единственото хубаво нещо в България е /май трябва да напиша "беше"/ природата. И това съсипаха! От години българското море се е превърнало в една долнопробна, евтино изглеждаща клоака-бардак, притегателно място за изпаднали европейски туристи и руснаци, идващи заради евтиния алкохол и к*рви, типове, на които не им пука за грозотата и мръсотията наоколо. Всеки един морски курорт по черноморието прилича на бит пазар и лъха на долнопробност отвсякъде. Морето са го съсипали, това е!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия