сайта Booking.com

  • 105 695
  • 752
# 285
Здравейте,
резервирах хотел в буkинг, но по-kъcно видях, че анулацията не е безплатна - а периодът е чаk догодина. Ceга? Kрай ли е? Или имам шанcове да отменя резервацията без таkcа? ooooh! ooooh!

Имаш шанс, ако хотелът се съгласи.
Пиши им.
Виж целия пост
# 286
Здравейте,
резервирах хотел в буkинг, но по-kъcно видях, че анулацията не е безплатна - а периодът е чаk догодина. Ceга? Kрай ли е? Или имам шанcове да отменя резервацията без таkcа? ooooh! ooooh!
С данни от кредитна/ дебитна карта ли ти е резвацията? Пиши на хотела.
Виж целия пост
# 287
Здравейте,
резервирах хотел в буkинг, но по-kъcно видях, че анулацията не е безплатна - а периодът е чаk догодина. Ceга? Kрай ли е? Или имам шанcове да отменя резервацията без таkcа? ooooh! ooooh!
С данни от кредитна/ дебитна карта ли ти е резвацията? Пиши на хотела.
да, пиcах на хотела - те ми отговориха - обадете ce на буkинг. Обaдих cе, първо kазаха добре. Поcле друга дама ми cе обади и kаза, че хотела не дава. Лелел тома е за cледмо  цяла година. Днеc получих обещаващ и-мейл от буkинг, че пиcали пиcмо на хотела и очаkват потвърждение за анулация.  newsm78
Виж целия пост
# 288
Здравейте,
резервирах хотел в буkинг, но по-kъcно видях, че анулацията не е безплатна - а периодът е чаk догодина. Ceга? Kрай ли е? Или имам шанcове да отменя резервацията без таkcа? ooooh! ooooh!

Имаш шанс, ако хотелът се съгласи.
Пиши им.
аз не разбирам таkъв хотел, kойто да не разреши анулация за резервация ЧАK cлед  1 година. Kой нормален човеk ще резервира за лед 1 година без възможноcт за безплатна анулация. Това е толkова много време
Виж целия пост
# 289
Имам въпрос. Искам да резервирам хотел за двама възрастни и дете на 1 г. Ако напиша 2-ма възрастни и едно дете ми предлагат някакви големи помещения и съответно цената е доста висока. Ние искаме обикновена стая за двама с бебешка кошарка. И сега се чудя какво да правя, да резервирам стая за двама и да пиша на хотела отделно, че ще сме с бебе ли?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 290
Здравейте,
резервирах хотел в буkинг, но по-kъcно видях, че анулацията не е безплатна - а периодът е чаk догодина. Ceга? Kрай ли е? Или имам шанcове да отменя резервацията без таkcа? ooooh! ooooh!
С данни от кредитна/ дебитна карта ли ти е резвацията? Пиши на хотела.
да, пиcах на хотела - те ми отговориха - обадете ce на буkинг. Обaдих cе, първо kазаха добре. Поcле друга дама ми cе обади и kаза, че хотела не дава. Лелел тома е за cледмо  цяла година. Днеc получих обещаващ и-мейл от буkинг, че пиcали пиcмо на хотела и очаkват потвърждение за анулация.  newsm78

А каква е тая мания веднага да откажете, като че ли няма да пътувате? В крайна сметка вече си имате хотел, ако толкова не сте сигурни дали ще пътувате направете застраховка.
Виж целия пост
# 291
Имам въпрос. Искам да резервирам хотел за двама възрастни и дете на 1 г. Ако напиша 2-ма възрастни и едно дете ми предлагат някакви големи помещения и съответно цената е доста висока. Ние искаме обикновена стая за двама с бебешка кошарка. И сега се чудя какво да правя, да резервирам стая за двама и да пиша на хотела отделно, че ще сме с бебе ли?  Rolling Eyes

Нали слагате възрастта на детето? Щом това дава, значи такива стаи има (обявени в букинг). Може да питате хотела дали дават кошарка, ако в описанието на стаята не пише, но по-добре преди да резервирате.
Виж целия пост
# 292
Имам въпрос. Искам да резервирам хотел за двама възрастни и дете на 1 г. Ако напиша 2-ма възрастни и едно дете ми предлагат някакви големи помещения и съответно цената е доста висока. Ние искаме обикновена стая за двама с бебешка кошарка. И сега се чудя какво да правя, да резервирам стая за двама и да пиша на хотела отделно, че ще сме с бебе ли?  Rolling Eyes

Дете до 2 години не се таксува по закон. В букинг трябва да има опция да се въведе възрастта на детето, и като въведете 1 година, не би трябвало да излизат тройни стаи. Може да резервирате за двама и в забележка да пишете, че сте с бебе и искате кошарка. За най-сигурно се обадете и в хотела.

С новите резервации нонрефъдабъл, опцията е ниска цена, но без право на анулация, ако ще и след 5 години да е, и ако има данни от кредитна карта, то хотела и веднага може да си дръпне парите. Опцията е да си изпразните картата, ако не са дръпнали още, и после нищо не следва.
Виж целия пост
# 293

аз не разбирам таkъв хотел, kойто да не разреши анулация за резервация ЧАK cлед  1 година. Kой нормален човеk ще резервира за лед 1 година без възможноcт за безплатна анулация. Това е толkова много време

Аз го разбирам. Кьорав карти не играе. Crossing Arms
Пише си изрично, че хотела може да изтегли парите когато поиска. Когато хотелът ги изтегли, а после заблудения турист се обади да откаже и хотелът ги върне, хотелът заплаща двукратно такса на банката - един път за тегленето, един път за връщането. Сумите не са чак толкова малки. Като има повече такива гости в един момент хотелът започва да не е толкова толерантен.
Виж целия пост
# 294
Имам въпрос. Искам да резервирам хотел за двама възрастни и дете на 1 г. Ако напиша 2-ма възрастни и едно дете ми предлагат някакви големи помещения и съответно цената е доста висока. Ние искаме обикновена стая за двама с бебешка кошарка. И сега се чудя какво да правя, да резервирам стая за двама и да пиша на хотела отделно, че ще сме с бебе ли?  Rolling Eyes

Нали слагате възрастта на детето? Щом това дава, значи такива стаи има (обявени в букинг). Може да питате хотела дали дават кошарка, ако в описанието на стаята не пише, но по-добре преди да резервирате.
Много често в условията на хотелите /графата е в синьо и на български е "важна информация"/ е вписана политиката на хотела за децата и до каква възраст децата са безплатно. Много често се дава възможност за допълнително легло срещу допълнителна малка такса.   
Виж целия пост
# 295
Имам въпрос. Искам да резервирам хотел за двама възрастни и дете на 1 г. Ако напиша 2-ма възрастни и едно дете ми предлагат някакви големи помещения и съответно цената е доста висока. Ние искаме обикновена стая за двама с бебешка кошарка. И сега се чудя какво да правя, да резервирам стая за двама и да пиша на хотела отделно, че ще сме с бебе ли?  Rolling Eyes

Нали слагате възрастта на детето? Щом това дава, значи такива стаи има (обявени в букинг). Може да питате хотела дали дават кошарка, ако в описанието на стаята не пише, но по-добре преди да резервирате.
Много често в условията на хотелите /графата е в синьо и на български е "важна информация"/ е вписана политиката на хотела за децата и до каква възраст децата са безплатно. Много често се дава възможност за допълнително легло срещу допълнителна малка такса.   

По закон няма право хотела да таксува до 2 или 3 години беше, ако е над тази възраст, тогава се чете условието на хотела. За бебешка кошара, не знам хотел да взема пари, най-много да нямат, тогава бебето ще спи при тях.
Виж целия пост
# 296
Последният хотел, който резервирах имаше ясно условие, че в стая се настаняват само две лица. Няма опция за трето легло/кошара. Наложи ми се да резервирам студио. Нямах проблем с това, дори се зарадвах, че условието е ясно упоменато.
Моят съвет е да се свържете предварително с хотела и да попитате за условията, които предлагат за настаняване на едно дете на ..... год. След това ще си направите съответната резервация.
Виж целия пост
# 297
Последният хотел, който резервирах имаше ясно условие, че в стая се настаняват само две лица. Няма опция за трето легло/кошара. Наложи ми се да резервирам студио. Нямах проблем с това, дори се зарадвах, че условието е ясно упоменато.
Моят съвет е да се свържете предварително с хотела и да попитате за условията, които предлагат за настаняване на едно дете на ..... год. След това ще си направите съответната резервация.

Имам хотели в които стаите са като килер големи. Практически няма място за кошара, дефакто дете до 2 не може да се таксува. Наистина е по-добре да се пита в хотела, дефакто никога не е било задължително резервация да се прави през букинг, винаги може и на рецепция.
Виж целия пост
# 298
Благодаря ви за отговорите. Разглеждала съм доста хотели, в който и да напиша 2 - ма възрастни и дете на 1 г ми предлагат директно тройни стаи...  Rolling Eyes По всяка вероятност ще резервирам двойна стая и ще чета в условията дали има място за бебешка кошара.

И честит празник на всички дами.  bouquet
Виж целия пост
# 299
Благодаря ви за отговорите. Разглеждала съм доста хотели, в който и да напиша 2 - ма възрастни и дете на 1 г ми предлагат директно тройни стаи...  Rolling Eyes По всяка вероятност ще резервирам двойна стая и ще чета в условията дали има място за бебешка кошара.

И честит празник на всички дами.  bouquet


Гледай политиката относно деца и капацитета легла. Деца до 2 години не плащат, но може да е  упоменато че стаята няма капацитет за кошара. Освен това дали имат такса за  кошара или предоставят такава безплатно. Можеш и да пишеш на хотела.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия