Девойка малка или юначе се крие в ОКТОМВРИйското тумбаче - TEMA 6

  • 32 347
  • 743
# 450
Аз усещам бебо вече доста ...постоянно си поритва..малко ми е странно все още да ми бълбука така корема ,но ще се свиква  Joy а иначе аз вече съм+5 кг  #Crazy и започва да ми тежи ...усещам ,че ще съм от мамите качили по 20-30 кг  Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 451
Luriss в коя седмица си и скоро ли го прочу.
20-30 кила са добре само да не са повече Party
Виж целия пост
# 452
y.k. тук обикаляхме няколко магазина,ама те са си плюли в устите,навсякъде едни и същи.нищо не ми харесва да ти кажа честно на живо  Laughing ooooh! АМа определено не бих купила ,ако не я видя на живо.Тая на Фил и тедс съм я виждала и е страхотна,ама щом няма столчето легнало положение...доста ме отказаха.
А за коремчето...сякаш ме урочасаха. Laughing До оня ден -ма къде ти е корема,то не ти личи...Пък днеска вече съм с корем,не знам въобразявам ли си ама...Хем днес бях със свободна туника и си личеше през нея.Офф дано не стана слон... Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 453
petynapetyna спокойна като-тръгнеш да обикаляш ще ти обяснят кои дрешки за какво са. Тези боденца с копченцата са удобни за новородено по лесно го обличаш и събличаш, после са само с копченца отдолу за памперса
Виж целия пост
# 454
6u6,  и мен така "ама къде е корема да не си го глътналя" и ся от вчера се чувстам огромна ххаха
Виж целия пост
# 455
17 г.с. Усещам го от 10 дни,но последните 3-4 е доста отчетливо ритането   Grinning
Виж целия пост
# 456
Аз пък съм в 13 г.с. а коремът ми е като в 5 месец. Много огромна съм станала. С първата бременност качих 24 кг. а сега не ми се мисли какво ще е.
Количка съм си "харесала" тази http://www.minimod.bg/8345/phil-teds-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1 … untain-buggy-duet
По точно тази е единствената, която мога да вкарам в нашия асансьор, така че нямам избор, а хич не ми се дават 1 500 лв.  ooooh!

Нямам търпение за следващия преглед, дано да видя пола на бебоците, много ми е любопитно  Heart Eyes
Виж целия пост
# 457
момичета да се похваля днеска бях на фитнес след дългата почивка от 4м  Whistling оказа се че мога повече отколкото си мислех,не се задъхвах толкова  и не ми се виеше свят Simple Smile но и аз не съм качила и нямам още корем, ще видим другия месец как ще се справям  newsm78
гледам че си харесвате колички с малки гуми, за мен пък мисля че са по-удобни с големите гуми особено за прекрасните софийски улици. аз си харесах тази

http://baby.galix.bg/3018/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D … -classic-3%D0%B21
Виж целия пост
# 458
Шушулина, чикото определено е кофти, че няма пълно легнало положение. Все пак малките доста обичат да спят по корем Wink
Мен чуденката ми повече е дали да има зимен кош или директно от другите с летния, но с пълно легнало, че да мога да го увия в чувалче и космонавт  Thinking
Не за друго, ами то да кажем се роди някъде през октомври; 20-30 дни поне няма да има велико мърдане навън; после декем.януари и февр. според времето и всички вируси надали ще има пак дълги излизания за повече от час=два 1-2 седмично... До края на февр. примерно този кош не се използва повече от 10 до 15 пъти и то за кратко... И идва март месец, когато то вече не иска да лежи само ами се надига и се озърта...  Thinking
Може и да съм в голяма грешка, но си разсъждавам . Майки със зимни бебета да  Mr. Greenкажат
Искам вече да купя нещо дребно за бебето, но се стискам не знам защо.
Виж целия пост
# 459
ооо pala4inkova не си само ти на това мнение.И аз смятам ,че тоя кош идва малко излишен ,ама пък ще има ходене на консултации,все ще има някой хубав ден ще искаш да излезеш...Ама общо взето около 20 пъти дали ще се използва тоя кош.
И аз искам да купувам вече на бебето понеже смятам,че и после ще дойде много наведнъж всичко.А и си е едно голямо удоволствие. Heart Eyes Вчера видях едни маааалки обувчици за момченце ,ама много сладки  Heart Eyes и на тях пишеше ''I love Dad'' ,викам как искам да ги си купя,ама ММ не дава,уж аз бях суеверната... Laughing
Виж целия пост
# 460
Здравейте момичета, добре дошли на новите мами   bouquet
Аз съм добре, хапвам си хубаво и виждам че основно съм качила само на краката...така се виждам аз Simple Smile коремче си имам и ми е много готино. усещам едни движения едно шаване напред назад, бебето е май това Simple Smile иначе, единственото нещо от което мога да се оплача е че, от някой храни имам страшноо много газове  Embarassed но, пак какво да направя? четох че е нормално, но мисля да питам и док, срам не срам това е Simple Smile при вас как е? виждам че си говорите за колички, аз съм харесала от Hauck, изглеждат ми готини пак и немско качество били Simple Smile лека и мека от мен  Hug
Виж целия пост
# 461
първото нещо което купих за бебето беше шапчица за да се роди с главата напред. тази глупост я знам от една позната и я използвах като оправдание да си купя нещо на нероден петко още като разбрах че съм бременна.от тогава си купих сума си дрежки и да купувам и да е купувам всичко е божа раота
Виж целия пост
# 462
Дъщеря ми е родена на края на август,така че може да се брои за зимно бебе.Още на 7-8 ден беше на първата си разходка навън.Зимата стига да не е мъгливо се излиза всеки ден.Това относно зимния кош.
Има списъци с необходимите неща за новородено.В тях обаче има и доста излишни неща особено ако ви ги дават в магазините.Прочетете стари теми в бг мамма на такава тема.Ето някои важни неща:
1.Кошарка или дървено легло
2.Количката за бебето (тя може да бъде купена и след раждането)
3.Столче за кола  – група 0+
4.Памперси и мокри кърпички
5.2 – 3 бр. бодита с дълъг ръкав ( най- добре предно закопчване)
6.2- 3 бр. бодита с къс ръкав ( ако бебенцето е зимно взимате 5-6 бодита с дълъг ръкав)
7.Комплект за изписване
8.Пелени 1-2 памучни или тензухени
9.Чорапки, буйки  3-4 чифта
10.Комплект камизолка (жилетка)  с ританки – 2-3 бр.
11.1-2 чифта ританки
12.1-2 бр. камизолки ( аз предпочитам тип прегърни ме)
13.2  бр.хавлийки  ( да има за смяна когато изперете едното)
14.2 бр. одеала ( да има за смяна когато изперете едното)
15.2-3 бр. лигавника
16.Ръкавички против драскане
17.1 бр. шапчица за след баня и 1-2 бр. шапчици  за разходка

18.Козметика за бебето – шампоанче, сапун, бебешко мляко или олио, крем за подсичане или пудра.
19.Чаршафи
20.Пелена или постелка за количката
21.ШишетаПри кърмено бебе – едно голямо (250-260мл) и едно малко (120-150мл)
22. При бебе на изкуствено хранене – 2-3 големи и едно малко (За предпочитане е шишетата и в двата случая (особено при втория) да бъдат със система срещу колики и най-добре да са стъклени)
23. 1- 2 бр. залъгалки
24. Стерилизатор
25.Термометър за вода
26.Ваничка за къпане със стойка
27.Клечки за уши с ограничител
28.Ножичка или нокторезачка за ноктите
29.Четка за коса с естествен косъм

Ако се сетя още нещо ще допълвам
Виж целия пост
# 463
Аз да допълня списъка  Wink На мен едно от най-полезните неща ми беше бейби вак. Помпичка, която се връзва към прахосмукачката и изтегля секретите от носа. Все още я използвам, когато е нужно. Термометър не съм ползвала за вода, отлично става измерванено само с ръка. Камизолки също не използвах, бях взела от тези целите гащеризони, които е добре да са с предно закопчаване. Да допълня за шишетата. За кърмено бебе като начало е достатъчно едно малко шише от 150 мл. Задължително помпа за кърма, поне на мен ми беше много полезна.
Виж целия пост
# 464
Аз пък така и не съм ползвала нито помпа за кърма, нито шишета. Кърмих успешно сина си до година и 5 месеца и никога не съм имала запушвания, втвърдявания и други проблеми с гърдите, без да съм се доила като дойна крава. Не съм давала вода, докато не го захраних и интересно - не са му изсъхнали бъбречетата, както ме заплашваха всички баби. Така че според мен може да се изчака за тези неща и ако има нужда от тях, тогава да се купят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия