Девойка малка или юначе се крие в ОКТОМВРИйското тумбаче - TEMA 6

  • 32 350
  • 743
# 375
6u6ulina казват че щом не ядем месо значи ще е момиче.
Не вкусвам месо..но не е момиче полът.. Sunglasses Laughing
Виж целия пост
# 376
Здравейте момичета, да се запиша и аз при вас.В 14 седмица съм а термина ми е на 24 октомври.Това  ще ми е второ дете но почти съм забравила всичко за гледането на бебета защото първото ми дете е почти на 14 години. Бременноста ми върви добре.Имах проблеми със стомаха адски киселини и разтроен стомах но сега всичко отмина като изключим запушения ми нос и постоянното кихане и подсмърчяне което ми остана от началото на бременноста и ме побърква особенно нощем. Първите два месеца свалих 7 килограма заради киселините но сега си ги наваксвам.Вкуса ми се е променил немога да ям месо нито риба нито колбаси само като ги погледна и се отвращавам.Желая лека и безпроблемна бременност на всички.
.   
Добре дошла и моят термин е на 24 ти. И аз не мога да погледна всякакви меса и кафе, а как ги обичах преди. Снощи имах леко кръв и то по скоро нещо като малък съсирек и сутринта пак. Лекаря не отговаря. Какво да правя не знам, мисля цял ден да лежа и да почивам че не се спрях напоследък.
От къде си? Няма ли спешен?
Обикновено при такива случаи предписват утрогестан и но-шпа, но се посъветвай с лекар.

Върво по- най бързия начин на лекар да те погледнат, аз заради такова нещо лежах 6 дена в болница, не беше нещо сериозно но се налага наблюдение. Стискам палци всичко да е ОК.
Виж целия пост
# 377
Здравейте,да се включа и аз . На 21 години съм, от Разград и съм бременна за 1-ви път ... преди няколко дни даже разбрах ,че ще си имаме близнаци и все още не мога да го повярвам. Новината ме изненада много повече отколкото тази , че съм бременна ,въпреки че бременността не е планирана . В 16 седмица съм и термина ми е на 3.10 Simple Smile))
Виж целия пост
# 378
Добро Утро Мами вчера ходих на изглед и риба 2 във 1 и да ви кажа хванах много витамин (Д) Изгорях много беше 30 градуса и днес ще е мн топло вобще тая седмица и до 35 ще стигне и не знам!

Шушулинка аз ям по малко но на често или хапвам 2 пъти на ден или през 2ч-3ч по една хапка и така!
Нямам наяждане за тва ям по малко но на често Joy Joy Joy Joy

Много често ме болии  глава всеки ден не пропуска да ме заболи глава #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 379
Здравейте, мамчета с тумбачета!!!  Hug
Празниците минаха и айде пак на тръстиката  Mr. Green
Гледам за яденето си говорите... Месото и на мене не ми е приоритет, а толкова го обичах. Като ми се гади почти през цялото време, почти нямам апетит към никаква храна. Защото следва асоциацията: сега това като го хапна, сигурно ще го върна  Sick.... Май само солети с повече сол понасям. Аз съм много зле и със миризмите. Всичко ми мирише отвратително. Дори праха за пране, с който пера от години и уж ми харесваше сега не мога да го трая. Страшна работа ви казвам. Дано след раждането се нормализират нещата, че ми иде да се гръмна вече....
Шушулинка, да ти завиди човек на апетита!  Hug
winipooh, какво стана със зацапването?
Добре дошли на новите мами!!!   bouquet
Хубав и спорен ден, момичета!!! Hug
Виж целия пост
# 380
И аз мислех,че вече трябва да ми е попреминало,но уви.Агнешко месо успях малко да хапна,защото ми стана тежко и лошо.Миризмите също ме тормозят доста-прах за пране,парфюми,цигарен дим усещам от 3-4 метра  Sick Все се надявам до края на 4-я месец да е така,преди се надявах да е до края на 3-я  Cry
Добре дошли в темата на новите бъдещи майки!  Hug
Иначе си имам апетит,но после  #Puppy dog
Виж целия пост
# 381
 Добро утро, мамчета...

 Май вече е Добър ден, но аз сега ставам  Blush  гледам че кометнирате храната - да се отбележа и аз - първите седмици може би до към 14-15 аз също не можех да погледна месо. Покрай това целодневно гадене ядях само картофи под всякаква форма, но сега вече нещата се нормализираха, е не съвсем както преди, но вече си хапвам месце по малко и риба, много салати и плодове. Както шушулинка и аз започнах да си хапвам по-честичко но по малко защото по-принцип си имам проблем с кг., а и ми забраниха да ям сол и оцет и сега с хималайска сол и лимони ям салатките  Rolling Eyes
 Парвите 3 месеца свалих почти 7 кг, ама май започнах да си ги връщам  Embarassed 

  Приятен ден ви желая   bouquet
Виж целия пост
# 382
Добро утро мами или както aniii_b  е написала то май Добър ден  Laughing
Снощи наистина такъв глад ме гонеше,що ядене му дръпнах  ooooh! ooooh! Сума ти и козунак изядах,хем тестяно,легнах и пак усещам глад... ooooh! Laughing Направооо ,дано да е временно,че ще стана слон. #Crazy Confused а месо и дума не може да става,просто... Sick
Днес е последния ден от болничния ми ,ама аз ще ходя да си го удължа,че въобще не усетих кога минаха 14 дни.
Добре дошла на новата мама  Hug Имаме си още едни близнаци  Hug
Да ви се оплача... Laughing ММ и той като бременна ,тресат го и него хормоните яко  hahaha Аз ...предполагам нормално,крещи си за нещо ,следващите 5 мин. ми минава ...обаче ние сме прекалено чувствителни и ми е сърдит  Laughing Ама се цупи като 3г. дете... ooooh!
Виж целия пост
# 383
Мамчета от Бургас ,имам огромна молба към някоя,която има път или е на близко до Бургас Плаза... Hug Praynig Миналото лято се влюбих в едни сандалки в Тенденз.ММ отказа да ми ги вземе,че съм имала достатъчно ,а и се връщахме от почивка и се бяхме поохарчили.Обаче ,аз не можах да ги забравя  hahaha Heart Eyes И що търсене падна да ги намеря,то сайтове ли не гледах по няколко пъти,беше просто ужас..ее намерих ги ...Някоя би ли проверила дали ги има в наличност,ако ги има директно ги купувам  Heart Eyes Praynig Много ми харесват ...https://www.facebook.com/photo.php?fbid=558080487577385&set= … ype=3&theater
Виж целия пост
# 384
Има ли някоя мама с горчив вкус в устата, на която тази "екстра" да е преминала? Аз съм вече в 16 г.с., а така ми е гадно  Shocked Ям, за да подтисна този вкус, но става по-зле. Единственият резултат е на кантара  #Crazy вече +9 .  Ходя на плуване, но сега се оглеждам и за гимнастика, преди да е станали съвсем трагично положението.   
Виж целия пост
# 385
Магия, горчи ми и на мене!  Peace Аз съм по-назад от теб и не ми е минало де.... Но пък от повръщането ли от що ли не съм качила нищо до момента /ама качих преди да забременея  ooooh!/. За гимнастика и спорт въобще не мога да помисля, защото се чувствам толкова отпаднала и изморена  Tired.
Шуши, много ми харесват сандалките. Далеч съм от Бургас та не мога да помогна с инфо.
Виж целия пост
# 386
Няма ли ги сандалките в сайта на Тенденз?
За гадния вкус-моя е сладникав и отвратително ме преследнва почти по цял ден.Опитвам се да го променям с ябълки и слънчогледови семки.От други храни резултат няма  Close
Виж целия пост
# 387
Inkа няма ги ,ако знаеш колко пъти го гледах тоя сайт  Confused
Виж целия пост
# 388
Няма ли ги сандалките в сайта на Тенденз?
За гадния вкус-моя е сладникав и отвратително ме преследнва почти по цял ден.Опитвам се да го променям с ябълки и слънчогледови семки.От други храни резултат няма  Close
Здравейте мами,
аз съм в края на 16 г.с. и имам ужасен сладникав вкус в устата. При мен 100% се появява като хапна каквато и да е била млечна храна. Боря вкуса с моркови, лукчета, но...рядко нещо помога. Не знам...дали ще е така до края, този вкус ми е по-неприятен дори от гаденето преди месец  Thinking
Ако някой е намерил рецептата, нека сподели Grinning
Виж целия пост
# 389
Привет отново от мен, и честити празници! Simple Smile

Виждам, че групичката прогресивно нараства....
Днес отивам на преглед и силно се надявам да могат да ми кажат пола на детето... Praynig  Laughing Много се вълнувам... Heart Eyes

Миналата седмица си взех и резултатите от кръвните изследвания - има някои резултати на долната граница /напр. хемоглобин 126/, други пък в плюс /левкоцитите пък са ми 12.35  newsm78/, въпреки че според мед. сестрата всичко е ок, така било при бременност... Някой да сподели опит...? Thinking Simple Smile

Чета за неразположенията ви /дано скоро да отшумят!/, не мога да споделя опит, защото аз от тази гледна точка не усетих бременността - нито веднъж не повърнах, нямам странен вкус, не ми става лошо... Е, напоследък често лесно се уморявам и задъхвам, а от самото начало си бодувам всяка вечер по около 1-2-3 часа, но като изключим това, всичко друго е наред!  Praynig

Килограмите...сега съм в 16+2 /17г.с./ до преди 20 дни бях наддала само 1-2кг, а за тези двайсет съм добавила още 2.5 Rolling Eyes.... или общо около 4 кг. от началото. Сигурно е в норма, но мисля да олекотя малко режима на хранене... Не че прекалявам, но ако така се засилва темпото...  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия