Темата за СТИВЪН КИНГ - №11

  • 60 351
  • 753
# 270
Според теб "То" дали отговаря на моите "изисквания"? Simple Smile
А защо се смята, че "Мъртвата зона" не е добра книга - какво в нея не се харесва? Simple Smile

"

На мен и двете книги са ми много любими. Вече съм писала, че единствените негови книги които не бих повторила са "Гняв", "Огън", "Колорадеца" и може би "Пътна мрежа". "Гняв" ме изкарва извън нерви. Може би е добре да започнеш със "Зеления път","Мъртвата зона"или "Долорес".
Виж целия пост
# 271
За запознаване с Кинг ( ранният) мога да препоръчам да започнеш с "Куджо". След това да преминеш на някой сборник с разкази, "Дългата разходка", "Гробище за домашни любимци" и "То". Ако тези втордби ти понесат, можеш да изчетеш всичко на Кинг без ред. Simple Smile
Виж целия пост
# 272
Започни, с която ти попадне  Peace

Само остави Тъмната кула за по-натам. Не препоръчвам Пътна мрежа, но някои я харесват!
Виж целия пост
# 273
GirlOnFire, добре дошла в темата  Hug

Обичам книги, които ме карат да се замисля, да ме накарат да почувствам, че съм част от историята... Да ме жегнат. Да си кажа - ето това може и на мен да се случи....

Всички книги на Кинг са такива, особено ако можеш да четеш "между редовете".
Лично моите препоръки за запознаване са "Подпалвачката" (другото й заглавие е "Живата факла"), "Зеленият път", "Четири след полунощ", "То" - в този порядък. Ако "То" ти хареса, значи вече ще си официален фен на Кинг.
Подкрепям дадения по-горе съвет - НЕ започвай с "Тъмната кула"!
Виж целия пост
# 274
GirlOnFire, трудно е да ти препоръчаме с какво да започнеш, защото винаги има шанс да попаднеш на книга, която да не ти хареса (или поне не достатъчно). Всеки втори негов фен, например, сочи "То" като най-любима или я слага в личния си топ 5, но има и фенове, които не я харесват особено. Просто няма книга, която да се хареса на абсолютно всеки, затова е добре да прочетеш поне 2-3.
Най-добре кажи какви автори и жанрове обичаш да четеш по принцип, така ще бъде по-лесно да те насочим към конкретни заглавия  Peace

*

И голямата новина - "Mr. Mercedes" ще бъде трилогия!  Simple Smile

Виж целия пост
# 275


И голямата новина - "Mr. Mercedes" ще бъде трилогия!  Simple Smile

Чудесна новина.
Виж целия пост
# 276
Трилогия?   newsm68

Не помня дали се похвалих, че прочетох "Доктор Сън" и я смятам за достойно продължение на "Сиянието"  Heart Eyes

Започнах "Бурята на века" и още се адаптирам към четенето... но вече почти забравям, че чета сценарий, така че ще се разберем  Peace

Виж целия пост
# 277
Mr.Mercedes има ли я на български, че нещо недоразбрах...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 278
Няма я още...
Виж целия пост
# 279
Аз Mr. Mercedes ако не пишеше кой е авторът, никога нямаше да позная. Много хубаво криминале е, любим жанр, но просто ми е трудно да го вържа със стила на Кинг  Grinning
Виж целия пост
# 280
Днес е сряда. Сиела кога ще пускат "Доктор Сън" на 50% ?
Виж целия пост
# 281
Днес е сряда. Сиела кога ще пускат "Доктор Сън" на 50% ?

Кали, никой не е казал, че ще я пуснат  Laughing
На нас просто ни се иска да я пуснат на гласуване  Mr. Green
Иначе утре ще обявят новите заглавия, пък дай Боже...  Wink
Виж целия пост
# 282
Веднага да я пускат! Амаха  Crossing Arms !
Няма да ги чакам цяла вечност пък!
 Laughing
Виж целия пост
# 283
Аз викам да им направим една вуду магийка  Mr. Green
Виж целия пост
# 284
Аз ще чакам вие да го прочете първо и се надявам на отзиви... В ГР ми попаднаха разни негативни мнения и затова задържам засега...  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия