Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 074
  • 741
# 60
Цената си зависи. Дали сестра ти има оставена кожа и не е необходимо да се взема ламбо от гърба. И дали ще се ползва експандер. Аз минах само първата стъпка засега и стоях 10 дни в болницата. Махнаха ми вече конците . По-скоро ги срязаха и предстои да ги доизрежат. Гърбът ми много ме боли и ако стоя дълго време на стол откачам от болка. Трябва да се облегна някъде на удобно с възглавница. Иначе съм изключително доволна от работата на хирурзите. Засега имам още  останала коричка по гърба, но така като гледам и гърдата и гърбът ми ще имат много ненатрапчив белег. На гърбът ми ще стои като одраскано. Аз написах по-рано кои са моите хирурзи и наистина съм страшно доволна -от работа, отношение, подход!
Виж целия пост
# 61
engi,
цената е според вида и обема на реконструкцията и в рамките на 3000 - 15000 лв,а и зависи от лекарите.Това,че има клинична пътека не трябва да ви подвежда.Тя реално служи за спането в болницата  Simple Smile Всичко-предоперативни изследвания,консумативи,упойки и т.н.  си ги плащаш
Аз също избрах доц.Тепавичарова.Тя работи в екип със сина си - доц.Романски .Те двамата се сочат от всички за най-добрите в България при реконструкция .
Моят съвет е сестра ти да отиде на няколко консултации и да направа избор.Аз лично ходих и при още 1 лекар преди да съм напълно сигурна.
Относно времето-то също зависи от обема на операциите.Като цяло се минава през няколко етапа ,а не се очаква резултат веднага Wink
Каквото и да изберете ви желая късмет  Hug
Виж целия пост
# 62
Много ви благодаря за отговорите  Simple Smile досега сме направили една консултация с Д-р Енчев, но няма да е при него операцията вероятно. Той каза цена от порядъка на 10 000лв ,но за нас в момента е непосилна тази цена.Смятаме да отидем на консултация при Д-р Заякова, но май ще направим преглед и при екипа ,за който споделихте,че сте много доволни. За кожа не съм сигурна дали е запазена, но се налага експандер така или иначе та ще видим какво ще кажат. Но искам да се оперира и да се успокои, защото й е комплекс ,все пак е на 36 г.
Виж целия пост
# 63
Доктор Енчев наведнъж ли ги иска тия 10 000 лв? Защото както ти споменахме реконструкцията е на няколко етапа и примерно първият етап е 5000 лв и след това втория по-голям е 5000 лв. Което пак си зависи от това колко конци ще трябват, колко голям имплант и други такива малки, но струващи пари нещица.
Виж целия пост
# 64
Искам само да изкажа едно мнение относно реконструкцията, естествено е лично, но съм проучвала доста.
Енчев - НЕ!
Не се лъжи да правиш при него това.
Тепавичарова или Романски, това са хората, пиша го за да не се подвеждат хората.
Виж целия пост
# 65
Здравейте, имам въпрос. През 2009 се оперирах от карцином на гърда. Към момента съм на последващо лечение със Золадекс и Тамоксифен. Другия месец заминавам да живея при съпруга си в Германия  и се налага да прекъсна лекарствата. Попитах в Пловдив дистансера където се водя какви документи трябва да извадя, за да продължа там с лечението, но те отговориха, че не знаят  Shocked
Къде мога да попитам за информация или да зарежа всичко и да не продължавам  newsm78 Мисля, че по предписание е нужно поне още една година да използвам лекарствата и се чудя какво да правя  Thinking
Виж целия пост
# 66
В никакъв случай не спирай лечението преди финала. Ако си легално пребиваваща ще имаш право на лечение там. Ще си избереш личен лекар и ще му занесеш превод на епикризата и той вече ще ти каже каква е процедурата.
Виж целия пост
# 67
armyhousewife, благодаря. Легално сме, но ми трябваше мнение на запознат   bouquet
Виж целия пост
# 68
Аз не съм в Германия, в Италия съм, но не мисля че ще има особена разлика. Все пак за по-сигурно попитай в немската тема или ако имаш познат там да пита на място.
Виж целия пост
# 69
Благодаря ви момичета  bouquet  ще направим още консултации и тя ще реши кога да започне  Simple Smile
Виж целия пост
# 70
Карола исках да те питам  приемните дни и часове на Доц.Тепавичарова в сайта на Александровска актуални ли са? и дали приема и на друго място?
Виж целия пост
# 71
Нямам идея какво пише в сайта на Александровска, но аз мисля, че ако се отиде от вторник до петък в 7ч ще ви обърне внимание. После влиза в операция и към обяд си отива. Аз за махането на конците отидох в 7 без нещо и  ме прие много бързо. Вече към 8-9 става много оживено и почва едно чакане.
Виж целия пост
# 72
Туморният маркер  (са 15-3)ми се е покачил до 20, беше 12 преди 2 месеца, когато започвах
химията. Нещо се притесних, защото гърбът ме боли, не е нетърпимо, но ме сковава и не мога да
се обърна в леглото. Чудя се дали да се запиша сега за сцинтиграфия, юли-август ще започвам
Херцептина и нали тогава пак ще ме карат да правя сцинтиграфия.
Виж целия пост
# 73
Туморният маркер  (са 15-3)ми се е покачил до 20, беше 12 преди 2 месеца, когато започвах
химията. Нещо се притесних, защото гърбът ме боли, не е нетърпимо, но ме сковава и не мога да
се обърна в леглото. Чудя се дали да се запиша сега за сцинтиграфия, юли-август ще започвам
Херцептина и нали тогава пак ще ме карат да правя сцинтиграфия.

Ти сега нали правиш ХТ? Не се притеснявай от болки, на мен след всяка вливка в продължение на една седмица и болеше и щракаше и боцкаше.....и къкво ли не! Питах и ми отговориха, че е нормално! Преди мастектомия ми правиха 2 операции уж от фибромастопатия, и след 1 вливка сестра ме предупреди че ще се отвори дори фистула на мястото на операция. Добре че бях предупредена, щото гледката бе потрясаваща...но всичко се затвори.
 Stop
Виж целия пост
# 74
Елена, да- днес отивам на 4 вливка с фек, дано да е последна от този вид. Не знаех, че може
да болят кокалите и от червената, бях чувала за болки от таксаните. Вчера питах един млад
доктор в приемния кабинет, каза че най-вероятно е междуребрена невралгия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия