Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 085
  • 741
# 270
Здравейте,момичета и аз като вас вече шеста година се боря с рак-а на гърдата,до януари 2014 ми биеха Золадекс/5г./  през това време когато я нямаше инжекцията съм я купувала и заради това ми останаха 2 инжекции Золадекс. Искам да ги ПОДАРЯ на някой който има нужда
Виж целия пост
# 271
Здравейте,момичета и аз като вас вече шеста година се боря с рак-а на гърдата,до януари 2014 ми биеха Золадекс/5г./  през това време когато я нямаше инжекцията съм я купувала и заради това ми останаха 2 инжекции Золадекс. Искам да ги ПОДАРЯ на някой който има нужда

А след като ги спря инжекциите дойде ли ти цикълът?
Защото на мен док. ми каза, че ако след 5-тата година яйчниците ми са живи трябва да продължа със Золадекса до 10-тата
Виж целия пост
# 272
Здравейте,момичета и аз като вас вече шеста година се боря с рак-а на гърдата,до януари 2014 ми биеха Золадекс/5г./  през това време когато я нямаше инжекцията съм я купувала и заради това ми останаха 2 инжекции Золадекс. Искам да ги ПОДАРЯ на някой който има нужда

А след като ги спря инжекциите дойде ли ти цикълът?
Защото на мен док. ми каза, че ако след 5-тата година яйчниците ми са живи трябва да продължа със Золадекса до 10-тата
Вече половин година нямам цикъл и се надявам да не ми дойде,но било много малко вероятно,а за продължаване на Золадекс за 1 път чувам
Виж целия пост
# 273

Здравейте,момичета и аз като вас вече шеста година се боря с рак-а на гърдата,до януари 2014 ми биеха Золадекс/5г./  през това време когато я нямаше инжекцията съм я купувала и заради това ми останаха 2 инжекции Золадекс. Искам да ги ПОДАРЯ на някой който има нужда

А след като ги спря инжекциите дойде ли ти цикълът?
Защото на мен док. ми каза, че ако след 5-тата година яйчниците ми са живи трябва да продължа със Золадекса до 10-тата

Тити, няма такова нещо, мила!!!Золадекса се слага 5 години и нито ден повече. След петата година става неефективен, така, че който ти го е казал....не знам.... newsm78
Аз в момента съм на Золадекс и Аремидекс. През декември правя пет години на Золадекс и доколкото разбрах после ме чакат 5 години пак на Нолвадекс, който пък пиех първите две години ooooh! На 41  съм...Simple Smile
Виж целия пост
# 274
Здравейте момичета. Нахлувам в темата, за да предложа ако някой има нужда една опаковка албумин. Остана ми от близък, който не успяхме да спасим! Искам да го подаря, на някой който има нужда.
Виж целия пост
# 275
Здравейте ,момичета!Мина и втората вливка на 26 с червената химия...Косата ми почна да пада и понеже имам коса за 3 ма и имаше да пада месец ,веднага отидох и я махнаха с машинка.Още на първата вливка ми бяха кзали ,че цикълът ми ще спре.Интересното е ,че преди ми идваше 3 дена по малко количество а сега след 2 вливка направо не смогвам да сменям превръзката. Shocked Shocked Shocked Shocked Моля ви кажете,нормално ли е това и как беше при вас? Cry Rolling Eyes newsm78
Имам още един въпрос: Назначеното ми лечение е следното:8 курса ХТ(4 курса ЕС+4 курса Таксол).
От Таксола падали пак косата?Понеже между двете химии имам Лъчетерапия и искам да знам ,кога долу горе почва да расте косичката  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 276
Сигме, на мен от червената химия също не ми спря цикълът, чак сега след втория Таксотер
вече нямам.
Болят ме всички зъби, зъболекарката, казва че е от химията, защото нямам нищо за оправяне.
Много ме боли и гърбът, сега болката от кръста се качи нагоре по плешките, не мога да си намеря
място в леглото. В момента обаче в Пловдив липсвало нещо и не правели сцинтиграфии.
Ох, и други органи ме болят, но спирам да се оплаквам.
Just a girl, ти как си?
Виж целия пост
# 277
д-р Младенов ми каза, че след спирането на Золадекса, ако яйчниците са живи трябва да се продължи.

milmich защо смени на втората година Нолвадекса?
Виж целия пост
# 278
Сисак, ти на колко години си?
Виж целия пост
# 279
titi, нолвадекса се сменя, защото след втората година става неефективен и щом нямаш вече цикъл се пие летрозол или аремидекс. За золадекса след петата година не съм наясно... newsm78
sigma1980, на мен не са ми правили таксол, но съм чувала, че косата пада и от него.
Виж целия пост
# 280
Сисак, ти на колко години си?
На 43г. съм
Виж целия пост
# 281
Питам, щото не съм наясно с лекарствата.
Моят хирург след като ми излезе Хера ми каза, 25 лъчетерапии и 5 години Тамоксифен.
И аз си го приех като чиста монета, щото и в болницата лежах с една баба, дето казваше че 5 години пила Тамоксифен и след петата го спряла и хоп рецидив на другата гърда.
А то значи трябвало да се сменя лекарството Rolling Eyes
Виж целия пост
# 282
milmich, Амазонка,
за първи път от толкова години ще ви опонирам, защото не съм съгласна с вас:
1. Золадекс спира цикъла. Спира се, когато няма данни, че може да се появи цикъл. Това може да продължи и 100 години. Ех, ако до тогава не се направи хистеректомия или не открият аналог. Золадексът със сигурност ще стане неефективен ако се хистеректомираш и продължиш да си го слагаш.
2. Нолвадекс става неефективен по преценка на лекаря - той най-добре може да прецени по стадия и състоянието дали да го смени. Аз съм вече 4 години на Нолвадекс и въобще не се притеснявам от това.
Аз съм на 39 и след 4 години Золадекс яйчниците ми все още са живи, въпреки че приличат на маслинки. Установих го, когато обърках едната инжекция и си ми дойде като по часовник. Ни в клин ни в ръкав.
titi1, не се задълбочавай в коментарите на бабите в болницата, защото туморите са най-различни и се контролират от най-различни терапии. Известни са ни случаите, когато хормонално НЕзависим рак се лекува с хормонална терапия и то не един или два пъти.
sigma1980, и аз минах тази схема - Таксола си боли. И то яко - наистина болката е до зъби. Но за разлика от ФЕКа, при който с всяка вливка симптомите се увеличаваха, при Таксола беше обратното. Малко остава. Кураж !
На мен не ми спря цикъла нито с ФЕКа, нито с Таксола.
Виж целия пост
# 283
Аз не съм от пишещите във форума, но чета от време навреме. Извинете ме за намесата но много ме подразниха последните постове по отношение на нолвадекс(тамоксифен) колко време бил ефективен и после какво се случвало... Оставете лекарите да преценят схемите на лечение и ако имате съмнения във вашето лечение просто си направете консултации. Схемите са различни според пациента и докторите преценяват кое и как.. Ами знаете ли колко хора пият нолвадекс 5 години без да го сменят по предписание на лекарите. Ами четейки вашите умозаключения представете си какви мисли им влизат в главите.
За да не звуча необосновано аз съм една от тези, които съм пила 5 г само нолвадекс и колкото пъти съм питала Тимчева дали да го сменим тя категорично каза "Не, след 5 -та година ще преценим може още 1-2 години някой ароматазен". Така че, не шашкайте хората с непрофесионални изказвания
Виж целия пост
# 284
enny  newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия