Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 082
  • 741
# 465
Veniz, при мен беше така.Под мишницата на оперираната гърда започна да се подува, зачерви се
стана топка колкото бебешко юмруче.Тогава бях след 3 химия.Като отдох при хирурга, ми
каза че сигурно има забравена марля, сцепи го, наистина извади нещо, веднага го даде за хистология
и наистина излезе чуждо тяло.сложиха ми дрен за около 1 седмица, пих Зинат през това време и се
оправих. Освен това ми каза че може и от лъчето да е някоя изгоряла тъкан..Успех  bouquet
Виж целия пост
# 466
Девойки, хирургът днес ме изненада с настояването си да влизам утре пак в болницата.
Това моето топче в оперираната гърда, дето уж беше атером, гранулом и аз не знам вече какво,
не минава вече 8 дни с антибиотици. Гърдата е твърда, макар че все пак има подобрение.
Докторът иска нещо да реже. Аз обаче не допускам да е рецидив, убедена съм, че е просто
възпаление, следствие на сринатия имунитет след 8-те химии.
Някоя от вас беше писала за забравени конци, които й създаваха проблеми, допускам, че
може и при мен да е нещо такова.

аз имах проблем със забравени конци.
За една нощ ми се наду под мишницата колкото орех, твърдо стоеше.
След два дни почна да ме наболява.
В действителност се оказаха конци.
Пих 10 дни антибиотик и спадна отока, но не нацяло, а и мястото остана твърдо.
След има няма няколко месеца пак ми се наду, отново антибиотик и отново спадна.
След това пак се наду, но започнах да не му обръщам внимание.

Но в последствие ми правиха операция на гърдите  и  предупредих док. за въпросните конци, които той извади и вече мястото съвсем омекна.
Превърнали се били в грануломи конците.
Виж целия пост
# 467
Здравейте, момичета!

Аз пак се включвам с въпрос: както бях писала по-рано, свекърва ми е на химиотерапия за РМШ, като ѝ назначиха Таксол и Карбоплатин. След втората ХТ освен болки в костите се появи и подуване на крака. Възможно ли е това отново да е страничен ефект от химиотерапията? Другата седмица ще идва във Варна за третата вливка и тогава ще я заведем на лекар, но дотогава ми се иска да я успокоя, защото тя за всяка болка, която усети някъде, си втълпява, че са метастази, а това е ужасно вредно за нея Sad.
Виж целия пост
# 468
Здравейте, момичета!

Аз пак се включвам с въпрос: както бях писала по-рано, свекърва ми е на химиотерапия за РМШ, като ѝ назначиха Таксол и Карбоплатин. След втората ХТ освен болки в костите се появи и подуване на крака. Възможно ли е това отново да е страничен ефект от химиотерапията? Другата седмица ще идва във Варна за третата вливка и тогава ще я заведем на лекар, но дотогава ми се иска да я успокоя, защото тя за всяка болка, която усети някъде, си втълпява, че са метастази, а това е ужасно вредно за нея Sad.

 Peaceточно така - това е една от екстрите. Със студени компреси и вдигнати крака се прибират за 2 дни. Аз ползвах замръзители за хладилна чанта ...
Виж целия пост
# 469
Момичета, стискайте палци утре- спешна сцинтиграфия...
От днес за утре записах час в "Св. Иван Рилски".
Малко ме е страх- много ме болят раменните стави и поддържам темп. 37.2- 37.4 от известно време.
Виж целия пост
# 470
Момичета, стискайте палци утре- спешна сцинтиграфия...
От днес за утре записах час в "Св. Иван Рилски".
Малко ме е страх- много ме болят раменните стави и поддържам темп. 37.2- 37.4 от известно време.

С теб съм! Дано притесненията ти не са основателни Praynig
Виж целия пост
# 471
 Praynig Hug Peace
Виж целия пост
# 472
Момичета, стискайте палци утре- спешна сцинтиграфия...
От днес за утре записах час в "Св. Иван Рилски".
.....


 Praynig
със всичка сила стискаме!!!
Виж целия пост
# 473
Благодаря ви!  Heart Eyes
Вече дишам по- спокойно  Grinning Положението е тежко, но "Липсват данни за М в скелета!"
Отивам да се просвещавам за дегенеративни (така им викат на старческите болежки  Laughing) и остеопорозни промени. Ако пиете нещо за кокалите и ви помага- споделяйте.
Ей, ама много боли... остаряването ще знаете.

И пак да кажа хубави думи за отделението по Нуклеарна медицина в Св. Иван Рилски- записват от днес за утре (или когато ви е удобно), винаги има изотоп, спазва се реда (в Онкото с предимство са платилите 30 лв за "консултация"), резултатите се получават веднага.
Виж целия пост
# 474
...............
Вече дишам по- спокойно  Grinning Положението е тежко, но "Липсват данни за М в скелета!"
Отивам да се просвещавам за дегенеративни (така им викат на старческите болежки  Laughing) и остеопорозни промени. Ако пиете нещо за кокалите и ви помага- споделяйте.
Ей, ама много боли... остаряването ще знаете.
......................

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
По-добре да си остарява човек със всичките му екстри, отколкото да го налазват разни гадове
Виж целия пост
# 475
Ей, ама много боли... остаряването ще знаете.
Боли, не боли искам го това остаряване!!!! Mr. Green

Мамицата, много свита ми беше душата и сега много се радвам, че всичките болежки се дължат на остаряването!!!!! Hug
Виж целия пост
# 476
Като бях на 42 (когато минах през всичките кръгове на ада) ми казаха, че костите ми са като на 70 годишна, сега ми били като на около 90 годишна жена... Та сега се чудя като стана на 90 (след 35 години) костите ми на колко ще са  Laughing

Ох, не ми е смешно, щото болиии. Сцинтиграфията ми даде спокойствие, но не и решение на проблема.
Ама ще го търсим и ще го намерим де...
Още веднъж ви благодаря, страхотни момичета!  Hug
Виж целия пост
# 477
mamicata,

много се радвам ,че е малък дявола Simple Smile
Лекарят,който ти разчита сцинтито не ти ли препоръча някакви добавки?
На мен след последното сцинти(януари т.г.) в Онкологията доц.Цоневска ми каза да си взема калции+магнезии да пия през месеците,когато няма слънце.Което ми напомя,че е време да си купя  Wink
Иначе знам,че движението е много важно  и помага да се забавят процесите Peace

поздрави за всички  Heart Eyes
Виж целия пост
# 478
mamicata, радвам се, че е излязъл малкия дявол.

Аз съм само на 32, но си имам коксартроза вече, следствие от двустранна луксация на тазобедрените стави. Пия хиалуронова киселина, добавки с глюкозамин и босвелия, но не съм много редовна, а трябва  Embarassed. Най-важно е при болка просто да почиваш, а не да пиеш обезболяващи и да се натоварваш допълнително. Ако има излишни килограми, е добре да се намалят, за да се товарят по-малко костите. Физическите упражнения за укрепване на мускулите също помагат да се намали товара на костите.
Виж целия пост
# 479
mamicata Hug ,ей така те гушкам за добрите резултати.Хубаво е да се чуват добри новини.Радвам се за теб ,но продължавам да мисля за Д_ Ива и днешното и изследване. Дано всичко е наред и с нея ! Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия