Априлчета малки слушкат и искат в мама да се гушкат :)

  • 37 817
  • 748
# 240
Момичета от[b] ЛЛЛ[/b]
Не мога да разбера дали моето бебе се храни достатъчно,защото суче максимум по 10 минути и после пуска.Разбуждам,предлагам,но не поема.Когато са ми много напрегнати гърдите съм изцеждала по малко от 2-те,ами аз за 2,3 минути вадя около 40мл.Та възможно ли е и тя за такъв кратък период да консумира толкова.Понякога и струята и идва явно много силна,мръщи се и пуска.Даже понякога и се повдига-това какво е,как да го оправя.Иначе си има 2,3 наакани памперсчета и другите са напишкани,ама много спи прави паузи за повече от 3 часа,будя и ефекта е същия.А вечер след като се нахраним около 3,4 спим до 9,10 сутринта.
Как ви изглежда цялостната картинка?

Kasia, здравей и честита да ти е Ния!
Разбирам притесненията ти относно храненето ѝ -много майки имат твоите съмнения и се надявам да успея да ти предоставя нужната информация, която да ти помогне. Не е невъзможно бебето да си напълва стомахчето за толкова време, стига да успява да суче ефективно – са се усеща преглъщане на едно, или две засуквания – защото стомахчето му все още е мъничко и е възможно бързо да се напълва. Ето защо е възможно то да суче по-често.
Еестествено всяко бебче е различно - някои се насукват за по-малък интервал от време, други за по-дълъг и това зависи от много фактори включително и темперамента на бебето. Често новородените се успиват и от бебешката жълтеница. При много от тях се отразява добре да сучат на по-малки интервали от време, за да се хранят и да изхвърлят с изхожданията билирубина, който е отговорен за жълтеницата. Обичайно новородените е препоръчително да се кърмят на около 2 – 2.5ч. Това би следвало да осигури на бебето по-голям прием на мляко, за да може да расте и да наддава, както и да подпомогне изхожданията и изчистването на билирубина от организма на детето.
Понякога може да е добре да се опиташ да я поразбудиш с леко пощипване по раменцето, или да я погалиш по ушето. При много бебета помага да се разбудят, като се вдигнат да се оригнат след като са сукали известно време. Друг подход е да ѝ смениш памперса и след това да продължите да се кърмите.
При много бебета на тази възраст от 5-тия ден до около 6-тата седмица бебето трябва да има 5-6 добре напишкани памперса за 24 часа и поне 2-3 изхождания за денонощие. Според това, което пишеш по този показател вероятно се спрявяте добре.
Така, както си описала храненето й от „4 спим до 9,10 сутринта“ са повече от 4 часа без сукане. Малките бебета може да сучат малко по-продължително, но те растат, наддават и повечето от тях скоро започват да изсукват все повече мляко и за по-кратко време, без да правят тези почивки между активното посукване. Все пак при бебетата се гледа интервала от началото на едното хранене, до началото на следващото хранене, а в случая те са малко по-големи. До около 6-тата си седмица, бебетата, които са по-сънливи било заради прием на медикаменти по време на раждането, жълтеница или нещо друго, може да е подходящо да се разбуждат да сучат, за да могат да приемат адекватно количество мляко, да растат и да наддават. Ето някои статии, които вероятно биха ти били интересни:
 – Събуждане на сънливо бебе
 – Поспаливи бебета

За да не прави толкова големи паузи през нощта, ако сметнеш, че би било подходящо при вас може да я взимаш и да спите заедно. Ето и нещо интересно за четене в този случай /на английски език/:
сън с бебето
сън с бебето.

Надявам се тази информация да ти е от полза и контролното измерване на Ния да те удовлетвори.
Виж целия пост
# 241
Dao, добре сме вече, благодаря. Бебчо хвана хрема и от запушения нос направи дихателна недостатъчност. Бяхме в интензивното цяла седмица.
Вече хрема почти няма. Аз физически съм добре, но психически хич ме няма. Не за друго, но докато бях се нагледах на ужасии. Преведоха две дечица в тежко състояние от части болници, за съжаление прекалено късно...
Дано не звуча поучително, но много внимавайте с лечението на децата си, преценявайте всяка ситуация. Не се предоверявайте, искайте да ви информират. Разучете при какъв проблем, къде е най-добре да ходите. Дано не ви се налага, но когато се наложи, човек трябва да е подготвен.
Виж целия пост
# 242
ЛЛЛ, смятам, че имам запушване на едната гърда, снощи дори вдигнах темепература. Информацията, която чета е противоречива. В статията от първа страница пише, че трябва да се изцежда проблемната гърда до последно, да не се намаляват течностите, напротив да се приемат повече и бебчето да се слага все на проблемната гърда. В същото време, чета препоръките на други ваши консултанти, по възможност да се намали лактацията, за да не се натоварват каналите допълнително.Същата гърда ми се запуши с втория ми син и тогава пих лекарства за намаляване на количеството, дохранвах го с АМ и съответно той се отби и не искаше да засуче след като се пооправих. Сега не искам да се случи същото. Sad

svusy, здравей  Hug

Не съм срещала препоръки, поне давани от Ла Лече Лига, за намаляване на лактацията. Напротив, коректно е това, което първо си посочила
Цитат
да се изцежда проблемната гърда до последно, да не се намаляват течностите... и бебчето да се слага все на проблемната гърда

Действително е добре да предлагаш на бебето ти  да суче по- често от проблемната гърда, без да забравяш и другата, разбира се.
 
При някои майки е добър вариант, когато преди кърмене поставят топли компреси ( с пелена за еднократна употреба, например-запазва по-дълго време температурата), чиято цел е разширяване на млечните каналчета. Следва по-ефективно кърмене / цедене,  съчетани с кръгообразен, нежен и щадящ масаж на гърдата. Запушването представлява сгъстено мляко, което е заседнало в млечно каналче в гърдата. Тъй като застоява, се усеща болка и на мястото на запушването може да има зачервяване. Понякога е възможно да се вдигне и температура.
Когато има запушване е хубаво след всяко кърмене да се доизцежда само гърдата със запушването, за да може да се отпуши гърдата. Обичайно се предпочита бебето да се слага винаги първо на запушената гърда, докато ситуацията отшуми . Масажът се прави    от основата към ареолата и зърното като погалване, не като натиск, не се притиска силно, за да не се наранят тъканите. Целта е да се разнесе, ако има нещо и да се помогне на млякото да слезе. Следва охлаждане (целта е да се успокоят тъканите на гърдата). Би могла направиш компреси със студени зелеви листа (претриват се леко с точилка или между пръсти и се слагат  върху гърдата под сутиена, като се избягва ареолата). Добре е да прилагаш зелевия компрес с една идея внимание, тъй като се смята, че има лек намаляващ лактацията ефект. Подобен ефект има и компрес с извара.

Ако имаш притеснения за запушвания, би могла да се консултираш с лекаря си дали за теб е удачно да приемаш лецитин . Той е хранителна добавка, който пречи на мазнините да се слепват и натрупват и по този начин да запушват каналите в гърдите. Смята се, че е безопасен за употреба от кърмачки и се препоръчва при чести запушвания, след консултация с лекар.

 Ще се радвам да споделиш как си по-нататък   bouquet
Виж целия пост
# 243
Някой дали може да ми каже по колко пъти на ден е най-добре да давам Лефакс за коликите? Някъде чета преди всяко хранене, някъде 3 пъти на ден  newsm78
Виж целия пост
# 244
Най-накрая малко време за компютъра......
Алена, ако може и нас да добавиш - Михаил, роден на термин 16.04, естествено без упойка, 4кг, 52см.

И аз имах проблеми със запушен канал миналата седмица. Гърдите ми преливаха от мляко, станаха огромни, а бебето се буди трудно и не яде много. В крайна сметка се оправих така - горещ душ и компреси преди кърмене, предлагане първо на запушената гърда, студени компреси след кърмене. Купих и зеле, но на втория ден бях ОК. От това обаче другата гърда почти се стопи и остана много малко мляко в нея. Започнах да предлагам основно от нея и някак се нормализираха нещата. Бебето нещо не се буди толкова често колкото ми се иска, събуждам го със смяна на памперса обикновено. През деня суче на 2,5-3 часа, нощем на 3-4. Май го запчват коликите, днес си поплака известно време, но като го сложих в слинга веднага се успокои. Парче плат, а толкова помага....

Излизате ли вече навън? Не помня как стояха нещата с разходките, колко време първите дни и от кога....
Виж целия пост
# 245
Добре че си се справила бързо
На нас ни каза доки
На 8 ден 15 мин на следващия ден 20 после 30 и пътя разходка за час два на 10 ден
Без мъгла и дъжд тогава не излизаме
На вилата всеки ден е навън ако няма вятър и не вали
В началото докато бях в София ми с нямаше една част на количката и я оставях да си спи на балкона в кошарата Simple Smile
Ние утре имаме първа месечинка Simple Smile))

Виж целия пост
# 246
Atrakcia, благодаря!  bouquet
Бях и на лекар, той ми каза същото топли компреси, бебето на проблемната гърда и изцеждане.За сега ще се въздържим от силни лекарства, за да видим дали ще се подобрят нещата. Мен ме притесняваше най - вече температурата, все  се притеснявам да не стане абцес.
За намаляването на лактацията, така ме лекува лекарят от запушване преди 10 години, когато имах проблем след като родих втория си син, наложи се дохранване и за съжаление той се отби.
Мисля , че започва подобрение, болезнената бучка не се усеща вече така. Praynig
Виж целия пост
# 247
Страхотно  Hug

Спада ли температурата?
Виж целия пост
# 248
За отпушването, освен всичко изброено - аз прилагах и масаж в посока от бучката към зърното докато бебето сучеше, това според мен най-много помогна. /ползвах малко бебешко олио за масажа/

Aludra * , ужасно е само като си помисля, важното е , че вече сте си вкъщи и здравички!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 249
Dao, добре сме вече, благодаря. Бебчо хвана хрема и от запушения нос направи дихателна недостатъчност. Бяхме в интензивното цяла седмица.
...

Радвам се, че вече сте по-добре и съжалявам, че се е наложило да минеш през това.
И нашият мъник почти се пребори с хремата, за щастие не се наложи да постъпваме в болница, въпреки че имахме направление за това. Да е жив и здрав доктор Мангъров, че ни успокои, иначе една дама от "Полимед" бодро ни заяви, че бебето е добре, дробовете са чисти, но това нищо не означава и след 5 мин. може да направи спазъм, поради което най-добре да ходим в болница за инхалации с вентолин или урбазон...

Това в подкрепа на твоята препоръка много да се мисли къде да се лекува бебето (и детето) при нужда...

Аз пак със снимка:) След като почти оздравяхме всички в къщи, пак извадих фотоапарата:)

Скрит текст:
Виж целия пост
# 250
Алена, през деня нямам, вдигам вечер.Утре ще пиша как е минала нощта Peace
Виж целия пост
# 251
anna_p , страхотни снимки!
Виж целия пост
# 252
Здравейте,
Да се похвале и аз с моето бебче. Simple Smile
Роди се на 25.04 нормално раждане, кръстихме я Аделина, роди се 3.800кг и 52 см. Два дни преди термина.
За раждането беше много продължително започна в 3 часа през ноща на 25-ти и в 19.50 се роди бебчето, нямах обезболяващи сложиха  ми две системи окситоцин, понеже водите изтекоха,а разкритието беше 2см. при 7см разкритие главата на бебчо още не беше  слязла и имаше разни процедури. Забрая се болката Simple Smile Не крия че беше много болезнено, хубавото е че е само на контракциите Simple Smile но като гушнеш бебо всичко е ок Simple Smile
Това от нас изписаха ни преди три дни и сега се гледаме, кърмя я имахме малко притеснения преди изписване,но уж всичко е наред.
Поздрави на всички и лек ден от нас Simple Smile
Виж целия пост
# 253
Aludra, дай Боже да нямате повече грижи  Hug Почивай, когато можеш.

bi-bi-to, да е жива и здрава Аделина!

svusy, супер е, че минава запушването -  масажът в посока зърното по време на сучене наистина е полезен
Виж целия пост
# 254
Момичета бебетата ви кашлят ли и кихат ли? Аз знам че е нормално нали се чистят, но от днес киха много повече нашата бебка и взех да се притеснявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия