Нашите кухни - тема 53

  • 96 337
  • 726
# 210

Кажете какво имате предвид мдф лак, боядисан МДФ или готов лъскав материал (акрил, полиглос, полиестер и други производни)
Конкретното предложение е за фолиран МДФ, но може и боядисан - на мен ми изглеждат еднакви, не знам каква е разликата и кое е за предпочитане. Питането ми е основно за комбинацията  горни вратички лак и долни - ПДЧ с релеф като дървесно, като цветовете ще са еднакви - бяло или крем(още не сме уточнили), дизайнерски дали е възможна такава комбинация?

Различни неща са фолираните и боядисаните врати.
Виж целия пост
# 211
Интересува ме някой ползвал ли е за кухненски плот и гръб цвят Малави на Егер?
http://www.asko.bg/images/novo.php?path=products/0.15224400%201349171474.jpeg
Виж целия пост
# 212
Харесва ми и егер H3739ST15 Butcher block walnut, но не мога да го намеря, в Салекс казаха, че го няма.
http://center-mebel.pl/picture/m/2/3077/1343393531.jpg
Виж целия пост
# 213
Здравейте, голямо четене падна на последните десетина теми на "Нашите кухни". Успях да направя проекта на кухнята, но не мога да реша от какъв материал да бъдат вратичките на шкафовете, така че, моля за помощ- МДФ на Модекс или ПДЧ на Кaindl.
Дайте ми предимства и недостатъци, защото се наслушах на противоречиви мнения.
Виж целия пост
# 214
Здравейте, голямо четене падна на последните десетина теми на "Нашите кухни".
 

А, голямо, аз изчетох всичките  Mr. Green.

Аз избрах врати Модекс - ходих по мебелните магазини, гледах, изгледах хиляди снимки в нета докато накрая просто не се влюбих безвъзвратно в една кухня. дотолкова, че моята я правя почти същата. Модекс са много красиви на външен вид, а и доколкото ми обясниха и по-здрави и качествени от ПДЧ - най-малкото нямат кант, съответно няма опасност той да се отлепи.

Каролинка, аз не бих сложила подобен декор за плот, особено за гръб - като паркет ми стои, а като влезеш в кухнята погледът ти първо се спира на гърба.
Виж целия пост
# 215
Абе гледам, че много предпочитате тези вратички Модекс, та не съм наясно те по ваши размери ли се правят или проекта трябва да се съобрази с някакви техни размери? И като срокове по-дълги ли са принципно за изработка от майсторите, отколкото с ПДЧ примерно? И естествено оскъпяването ме интересува дали е много голямо. Корпуса от какво се прави в такъв случай, ако вратичките са от модекс, някакво едноцветно пдч, или... ????
Виж целия пост
# 216
Вратите се правят по вашите размери, корпусът обикновено е от едноцветно ПДЧ, то няма смисъл и от другото, защото не се вижда. За оскъпяване - да, има, не е огромно обаче. За сроковете - то и двата варианта няма как да станат от днес за утре, въпрос на договорка си е с майстора...
Виж целия пост
# 217
някой може ли да ми каже това ПДЧ какъв цвят е /на коя фирма
http://www.leo-designbg.com/index.php?MhObg5KvM1K7QBafUBSHUNOfgN … RGrgNSzM5Obg9Wngl
Виж целия пост
# 218
Имаш право, Мариета, но не мога да се спра на подходящи гръб и плот, нищо не ме грабва, а нямам време. Би ли показала снимка на кухнята, която ти е харесала, може и на лични.
Виж целия пост
# 219
някой може ли да ми каже това ПДЧ какъв цвят е /на коя фирма
http://www.leo-designbg.com/index.php?MhObg5KvM1K7QBafUBSHUNOfgN … RGrgNSzM5Obg9Wngl

1. Орех лион - Кроношпан
2 Орех дижон натур - Егер
3 Орех венеция - Каиндел
4 Орех лион - Фалко

Всички декори са с еднаква шарение, само се различават в тоновете на цветовете, едни по-светли а други по-тъмни. Според мен кухнята е с кроношпански орех лион.
Виж целия пост
# 220
 Шадоумен, на нашия под какъв цвят вратички за шкафчетата би препоръчал? Имаме затруднения. Подът е имитация на дърво, дали е удачно и вратичките да са имитация на дърво. Не ги искам едноцветни, МДФ ще са, това поне знам. И искаме светъл тон. Във вторник трябва вече да кажем какво сме избрали на нашия майстор, като в капан съм.  ooooh!

 Ето го пода, вече сте го виждали.  Laughing

 
Скрит текст:
Виж целия пост
# 221
Neli mar4 нашия под е същия като вашия само, че най тъмния цвят плочки. Аз поръчах кухня - долни шкафове дърво и горни ванилия със светъл плот и гръб. Много исках да част от кухнята да ми е дърво, защото не си падам по цветните. Така стана тъмен под, по светло дърво шкафове и отгоре най-светло. Т. като аз не успях да преценя точно цвета на дървото майстора взе една плочка и каза че ще го съчетае цвета с пода за да си отива. Кухнята ми е с малък прозорец и е тъмна и затова исках интериора да е в светлата и топлата гама. Тази седмица я чакам и дано остана доволна от резултата.
Виж целия пост
# 222
Шадоумен, на нашия под какъв цвят вратички за шкафчетата би препоръчал? Имаме затруднения. Подът е имитация на дърво, дали е удачно и вратичките да са имитация на дърво. Не ги искам едноцветни, МДФ ще са, това поне знам. И искаме светъл тон. Във вторник трябва вече да кажем какво сме избрали на нашия майстор, като в капан съм.  ooooh!

 Ето го пода, вече сте го виждали.  Laughing

 
Скрит текст:

Това ми е слабото място признавам, ся ще правя кухня в нас и вече два месеца се чудим каква ще е. Инак на това кафявото нещо бежаво винаги ще върви.
Виж целия пост
# 223
някой може ли да ми каже това ПДЧ какъв цвят е /на коя фирма
http://www.leo-designbg.com/index.php?MhObg5KvM1K7QBafUBSHUNOfgN … RGrgNSzM5Obg9Wngl

1. Орех лион - Кроношпан
2 Орех дижон натур - Егер
3 Орех венеция - Каиндел
4 Орех лион - Фалко

Всички декори са с еднаква шарение, само се различават в тоновете на цветовете, едни по-светли а други по-тъмни. Според мен кухнята е с кроношпански орех лион.


А как се постига в ъгъла на колоната (външния) да няма лайсна или да е кантирано?
Виж целия пост
# 224
Детайлите се режат под 45 градуса и се слепват и всичко е ОК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия