Лещи за очи - 5

  • 133 927
  • 858
# 300
Тея Биофинити ,колко им е годността - едномесечни ли са ,годишни ли са...

Едномесечни са.
Виж целия пост
# 301
Здравейте Simple Smile Съвсем прясна съм в бг мама, но попаднах на темата докато търсех информация за контактните лещи. От скоро съм с лещи, всъщност от 3 дена. Имам висок диоптър и определено с лещи се чувствам по-комфортно. Свалям ги бързо, но със слагането съм малко по-бавна. Прочетох с интерес мненията относно разтвори, съхранение и т.н. Между другото и аз ги взимам от контейнерчето с пръст  Grinning Първият ден имах съмнение, че няма да ги понеса, но изкарах работният ден без проблеми. Имам обаче друг въпрос - след колко време да отида пак на преглед? Понеже ми изписаха лещите с диоптър по-надолу от необходимият ме е страх данеби да си навредя така? Пробвах със стъклата в самият кабинет, но всичко се мърдаше много неестествено и не ми беше комфортно на очите. С лещите се чувствам добре, а и лекарката каза, че за висок диоптър ще ми е по-добре с лещи. Лещите ми са -6. Изпитвам лек дискомфорт единствено когато ги сваля в първите 5-10 мин докато мозъка ми се нагласи да ползва очите без тях  Simple Smile Как е при вас? Колко често ходите на прегледи? 
Виж целия пост
# 302

А  какви са лещите-меки твърди,аз нося твърди лещи от 37 год и мога да ти бъда полезна.
Виж целия пост
# 303
С меки лещи съм. Имам и други въпроси - мога ли да си правя почивки на очите от тях, например през деня,когато съм си вкъщи? И мога ли да си държа на работа резервен разтвор и контейнерчета? Все ме е страх да не ми влезе нещо в окото докато съм на работа... Още от ученичка се мъча, но от пусти страх да отида на лекар сега съм с такъв диоптър ...съветвам всички да не пренебрегват очите си Simple Smile
Виж целия пост
# 304
И аз ги вадя с пръст, как да ги вадя иначе  Rolling Eyes Имам и пинсета, но рядко я ползвам.
На преглед ходя 1 път в годината. В много оптики предлагат преглед преди закупуване на лещи/очила и понякога се възползвам. Друг е въпросът колко качествен е.

С меки лещи съм. Имам и други въпроси - мога ли да си правя почивки на очите от тях, например през деня,когато съм си вкъщи? И мога ли да си държа на работа резервен разтвор и контейнерчета? Все ме е страх да не ми влезе нещо в окото докато съм на работа... Още от ученичка се мъча, но от пусти страх да отида на лекар сега съм с такъв диоптър ...съветвам всички да не пренебрегват очите си Simple Smile
Можеш да правиш почивки, твой избор си е. Също така може да си държиш и резервен разтвор и контейнерче на работа или на друго място, където ще ти е необходимо и удобно. Не забравяй само да сменяш контейнерчетата при закупуване на нови лещи.
Виж целия пост
# 305
Някой може ли да ми обесни каква е разликата между сферични и асферични лещи
Виж целия пост
# 306
 Olezatvorio4i аз съм носила меки лещи 15 години и мога да ти бъда полезна . Относно този лек дискомфорт след сваляне на лещите - това се получава , защото окото ти е било сухо  и когато махнеш лещата, сякаш си си изтръгнал окото  Mr. Green поне при мен е било така. Съветвам те да си навлажняваш очите с изкуствена сълза или с физиологичен р-р преди сваляне, за да избегнеш това дразнене. Можеш да почиваш, но трябва да слагаш очила, но доколкото разбрах ти нямаш. Не е много добре да си натоварваш очите без лещите и без очила, когато си с висок диоптер. Винаги можеш да си носиш резервни кутийки за лещи с разтвор в тях и при нужда да ги свалиш! С времето ще свикнеш много с лещите и ще са като част от теб. За прегледите - на мен всеки лекар , при който съм ходила досега ми е казвал на 6 месеца за профилактичен преглед. Не изчаквай повече от година. Ако има още нещо питай!   bouquet
Виж целия пост
# 307
Момичета, страхотни сте! Да, все още не съм си направила очилата, но определено ще имам и такива не само за вкъщи, но и когато навън има силен вятър - преди 2 дена беше доста ветровито и се прибрах с такси от работа от страх да не ми влезе нещо в очите, че как да бъркам в тях насред пътя .. Mr. Green Ще се консултирам и за капки за очи с лекарката, която ми направи прегледа, след като в една оптика ми изкараха акъла ..  Години наред се мъча, още от ученичка и от страх и срам не ходех на преглед, та от там тези диоптри. Също така години наред не виждам еднакво зле и предполагам, че съм вдигнала диоптрите също още от училище. Сега вече си извадих поука, но с цената на изкаран акъл. Ще продължавам да следя темата  Simple Smile А за колко време свикнахте с лещите? Аз като че ли ги усещам повече с долния клепач, но само толкова, не ми причиняват дискомфорт като цяло.
Виж целия пост
# 308
Свикнах за няколко ден до седмица максимум да е било. Първите дни им усещах очертанията и исках да ги махам след 2-3 часа носене  Laughing Laughing

Моля, кажете ми тези изкуствени сълзи Тиърс Натурале II могат ли да се ползват, докато си с лещи. Не пише в указанието.
Скрит текст:
Някъде в коментари на български намирам, че няма проблем, а на английски четох, че трябва да се капят в очите, когато са без лещи.  Rolling Eyes А същевременно имам спомен, че преди години са ми ги изписвали да си овлажнявам окото докато съм с лещи. Очаквам включване от запознатите или от Жени като специалист  Hug
Виж целия пост
# 309
Аз много пъти съм ползвала  Тиърс Натурале II , докато съм с лещи и не е имало никакъв проблем нито за очите, нито за лещите.  Peace
Виж целия пост
# 310
Mimeto74, с какъв диоптър сте? Защо сте предпочела твърди лещи..какво е предимството им?
Виж целия пост
# 311
На капките, които може да се използват с лещи си пише изрично, че може доколкото знам.

За овлажняване използвам тези капки и са най-доброто, което съм опитвала. Ползвала съм изкуствени сълзи, но те не помагаха в по-дългосрочен план за комфорта, докато тези ги слагам точно по веднъж.
Виж целия пост
# 312
Mimeto74, с какъв диоптър сте? Защо сте предпочела твърди лещи..какво е предимството им?

Преди 37 год са били -10 и -12 и такива са ми изписани била съм 3 годишна.Сега са -5 и -6.
Виж целия пост
# 313
На такава възраст носят ли се лещи? Впрочем има ли минимална възраст от която могат да се носят лещи? newsm78
Виж целия пост
# 314
На такава възраст носят ли се лещи? Впрочем има ли минимална възраст от която могат да се носят лещи? newsm78

Не знам дали има минимална възраст,но тогава са ми изписани,та до днес...и продължавам и то все  с твърди лещи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия