Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 187 520
  • 769
# 270
Здравейте, Нивиана,

и аз бих искала да се посъветвам за две стаи- дневна и спалня. Проблемът при тях е сходен. И в двете мебелите са от масивен дъб, в спалнята по-светъл цвят, в дневната- кафяви мебели. Стилът е по-скоро рустикален... не е модерен. Стаите са просторни и имат големи еркерни прозорци. Стените са бежови, а подът-  бежов мокет. Знам, че ако се боядиса някоя стена много може да се спечели, особено стената с еркера, или пък в спалнята зад леглото, тъкмо ако се сложи някакво пано примерно ще изпъква, че засега стената е празна. В дневната има стена с камина, там също може да се боядиса ThinkingПроблемът е, че освен че при нас често е мрачно, тези стаи гледат на северозапад и нито са много топли, нито слънчеви и с това май някои интересни цветове отпадат. Иска ми се стаите да са уютни и да не ги затъмнявам допълнително. Какви цветове смятате, че са подходящи?
Благодаря предварително!

Ако не ви е страх  дъбовите мебели да ги направите бели, а стените светлосини....
Иначе  - бели стени. В  спалнята  сложете  нещо оранжево-тъмносиньо за картина. Може и светлозелено.
Хубава светлозелена маслина би отивала на  дъб, бежово и бяло. Пробвайте мокета само да смените.



Виж целия пост
# 271
Скрит текст:
Здравей Нивиана! Първо искам да те поздравя за добрите идеи и предложения! На мен скоро ми предстои да се изправя пред предизвикателството "вътрешен дизайн" а аз въобще не съм подготвена за това! Надявам се да ми окажеш подкрепа в тази сфера. Като за начало ми се иска да измислим някакъв вариант на окачен таван във всекидневната, която ще бъде хол и кухня в едно като  съм решила да е в бледо жълт цвят! Благодаря предварително!



Искам да си направя окачен таван, за да може визуално да се отделят двете кътчета! При първа възможност ще предоставя и снимков материал! Спряла съм се на жълтият цвят за стените, но от по-бледите нюанси, поне така си го представям!  Simple Smile Цялото помещение има формата на буква "Г" ! Благодаря за помощта! Хубав и успешен ден!


Там където сменяте  настилката на хола с тази на кухнята, теглете една линия  на тавана и го свалете, оставете го бял,  а другия неокачен -  в цвета на стените.
Сложете улеи / шлицове в окачения и  сложете ледове в тях.
Не се започва интериор от  цвета на стените. Това е най- последното нещо и най-лесно променимото.

Не слагайте лунички.

Или централна светлина  плюс такава по  стената и завесите.




Виж целия пост
# 272
Благодаря за съветите и отделеното време  Peace
Виж целия пост
# 273
Благодаря и аз за съветите, зеленото наистина е хубава комбинация с естествен цвят дърво, само ме притесняваше да не е много студен цвят, че в Англия и без това е свежо. Обзавеждането, макар да казах "не модерно" като стил, наскоро го избирахме и е ново и качествено, та няма да го променям. Стените и текстила ще са...
Виж целия пост
# 274
Здравейте, Нивиана!   bouquet
Много Ви моля за съвет - избираме цвета на термоплота за нашата нова кухня.
Ето това сме харесали като модел - http://prikachi.com/images/455/7761455v.jpg
Искам да е уютна и светла, стаята е висока 2.25, затова заложихме на светлите цветове и шкафчета до горе.
За гръб ще ползваме плочките, които имаме - на снимката се вижда част от тях. http://prikachi.com/images/747/7760747v.jpg , цвета на стените ще остане същия.
Шкафчетата ще са цвят памук на егер - http://www.jaf-bulgaria.com/website/var/tmp/image-thumbnails/0/6 … etailBig/u113.png , ламината е индианска пътечка, светлия вариант  - http://parketilazur.com/images/laminati_svetla_pyteka_8494_g.jpg … 7da27be57701d4445
Притеснявам се да не се слеят цветовете на шкафчетата и стените,но не знам какво би си отивало с тези плочки?
Знам,че не съм обмислила добре нещата откъм цветове, вече виждам, че всичко се "слива", но първоначално исках да е всичко по-неутрално, за да може да се добавя цветен акцент - (щори, възглавници на канапето, подложки за хранене),за да може лесно да се променя вида на кухнята.
Откъм обзавеждане - остана само да изберем плота и цвета на вратите. Ще видим дали ще имаме място за ъглов диван,или ще имаме само маса за хранене + 4 стола.
Много ще съм благодарна на всеки съвет, защото май наистина не съм решила нещата правилно.  Blush
Виж целия пост
# 275
L0v3d,

плочките не се виждат много добре, но според мен са подобни на стената и на "памука" на егер. В плота ти трябва контраст - нещо от тъмно кафявото на ламината например. Моята кухня е "памук" на егер шкафчета, плот е сив на черти, гръбчето на кухненския плот бяло, стените бели, пода сив теракот - комбинацията стои перфектно. Затова си мисля че тъмнокафяв плот при теб ще се получи добре, може да е пръскан, на камачета или точки.... Избери си плота на място, а не по интернет, големи са разликите на живо и на картинка.
Виж целия пост
# 276
Благодаря и аз за съветите, зеленото наистина е хубава комбинация с естествен цвят дърво, само ме притесняваше да не е много студен цвят, че в Англия и без това е свежо. Обзавеждането, макар да казах "не модерно" като стил, наскоро го избирахме и е ново и качествено, та няма да го променям. Стените и текстила ще са...

A.a....a  , пропуснала съм че сте в  Англия;) Сега разбирам бежовото и дървото. И мокета.
Там има доста избор на мокети. Пробвайте светлосиньо. Като слънчево небе.
А и те имат  18  думи за тюркоаз и синьо.



Виж целия пост
# 277
Здравейте, Нивиана!   bouquet
Скрит текст:
Много Ви моля за съвет - избираме цвета на термоплота за нашата нова кухня.
Ето това сме харесали като модел - http://prikachi.com/images/455/7761455v.jpg
Искам да е уютна и светла, стаята е висока 2.25, затова заложихме на светлите цветове и шкафчета до горе.
За гръб ще ползваме плочките, които имаме - на снимката се вижда част от тях. http://prikachi.com/images/747/7760747v.jpg , цвета на стените ще остане същия.
Шкафчетата ще са цвят памук на егер - http://www.jaf-bulgaria.com/website/var/tmp/image-thumbnails/0/6 … etailBig/u113.png , ламината е индианска пътечка, светлия вариант  - http://parketilazur.com/images/laminati_svetla_pyteka_8494_g.jpg … 7da27be57701d4445
Притеснявам се да не се слеят цветовете на шкафчетата и стените,но не знам какво би си отивало с тези плочки?
Знам,че не съм обмислила добре нещата откъм цветове, вече виждам, че всичко се "слива", но първоначално исках да е всичко по-неутрално, за да може да се добавя цветен акцент - (щори, възглавници на канапето, подложки за хранене),за да може лесно да се променя вида на кухнята.
Откъм обзавеждане - остана само да изберем плота и цвета на вратите. Ще видим дали ще имаме място за ъглов диван,или ще имаме само маса за хранене + 4 стола.
Много ще съм благодарна на всеки съвет, защото май наистина не съм решила нещата правилно.  Blush

Бяло.
Сериозна съм.
Ако може и лъскаво бяло.
Виж целия пост
# 278
Здравейте, Нивиана! Случайно попаднах на темата и ми се иска да ви поздравя – възхищавам ви се, че вече няколко години помагате на толкова много хора (и то безвъзмездно)! Поздравления за труда и голямото ви сърце!
Скрит текст:
Ако е възможно, бих искала и аз да се включа с въпроси – имам жилище, което е в основен ремонт и имам много идеи, но не мога да ги обединя в една цялостна визия. Като цяло много харесвам изчистен и семпъл дизайн, но искам и да се получи уютно местенце.
Схемата на апартамента е отпреди години и е само за справка за размерите.
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/leonardo.844211.34431690
Засега са готови само банята и тоалетната (и двете помещения са различни от схемата).
Всичко е празно, ще се обзавеждаме в движение, единственото нещо, което харесах и купих предварително са столовете за трапезарията.
Подовете в останалите помещения са дъбов паркет и корк в коридорите.
Въпросите ми са главно за това как да разпределя пространството, какви мебели да избера и как да ги разположа.
Започвам стая по стая:
1. Спалня на родителите (помещение 1 на схемата) – като цветове съм се спряла на зелено за основен цвят и синьо и дърво като акценти. Спалнята съм харесала – комбинация между тези двете:
Тази като стил:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34437474
А тази като функционалност (харесва ми идеята за прибиращи се навътре нощни шкафчета и пространство за багаж отдолу):
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34437473
Цветовете мисля или да са по-пастелни (почти само загатнати) основно синьо-зелени или пък да бъде в естествения цвят на дървото.
Освен това трябва някак си да поберем и детско креватче до спалнята, защото малкият ни син е на 1 год. и засега ще спи при нас.
Осветителни тела –  може би два аплика над леглото и тяло тип „топка“ в средата?
Харесвам нещо подобно (но се опасявам да не стане прекалено претрупано?):
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34437479
(морска тематика за мама Simple Smile
и
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34437482
(без лодката, разбира се - планинска тематика за таткото Simple Smile
Гардеробът - вграден в съществуващата ниша или да е по цялата стена срещу спалнята? Дали да е с плъзгащи или с обикновени врати? Дали да е в стила на спалнята или да е съвсем изчистен?
Необходимо ми е и нещо като малка тоалетна масичка или скрин с място за хобито ми (бродиране) и разни джунджурии.
Завесите също се чудя как и откъде да подбера – какви цветове да са? Дали да са комбинация от тънко перде и завеса? Дали да са къси до подпрозоречните первази или да са до пода?

2. Детска спалня (помещение 2 на схемата) – за момичетата, които са на 6 и на 8 год. Цветове – жълто, зелено, розово/лилаво, синьо.
Леглата мисля да са нещо такова като функционалност:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212
Иска ми се отдолу цялото пространство да е гардероб – за да се побират зимни/летни дрехи и все багаж. Не знам обаче как да разпределя пространството най-рационално и най-добре?  
Също какъв да бъде оптималният размер на леглата – в момента момичетата са с двуетажно легло, което е 2,10/1.00 м, но ми се струва излишно голямо. Също и каква да е височината му, за да е най-удобно за достъп до гардероба отдолу, но и за комфортен сън горе?
Относно стила на леглата, може би ще са бели или естествено дърво.
Мисля и за вариант леглата да са едно до друго на стената до вратата, но не знам дали ще може да се съберат и как да разпределя пространството.
Необходими са и две бюра – дилемата ми е отделни ли да са или да е един по-дълъг плот под единичния прозорец в стаята им? Една до друга ли да са или една срещу друга...
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437525
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437503
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437501
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437498
Децата искат и шведска стена и въже от тавана – къде и как да се впишат в стаята?
Библиотека – също къде да се разположи и каква да бъде?
Струва ми се, че нещо подобно би било подходящо:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437527
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437526
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437530
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437529
Място за стена с боя за черна дъска и/или магнитна боя – къде, колко да е голяма?
Пиано – дали ще е възможно да се побере и то в детската или да е в дневната?
Като цяло стилът, който ни харесва на всички за стаята е в този дух:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437533
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437532
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437531
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437534
3. Кухня с трапезария и „хол“ (или по-скоро дневна част) – помещения 3 и 4 на схемата.
Помещенията са обединени в едно (били са хол с преходна спалня – старо строителство), но ще ги опиша като отделни.
Кухненска стена и трапезария (помещение 4). Цветове – искрящо бяло с няколко цветни акцента и картини. В кухненската стена трябва да има : висока фурна, плот с котлони (и абсорбатор), пералня ( съответно място за перилни препарати), миялна за съдове, хладилник, мивка (с шкаф за разделно събиране на отпадъци). Шкафовете долу (колкото ги има) да са чекмеджета – за тенджери, тигани. Шкафовете в горната част трябва да са до тавана.
Хладилник – голям или малък??? (при все че сме 5 членно семейство ми се струва странно да е малък, но пък ще спести място, а и така по-често ще се пазаруват пресни неща Simple Smile. Този въпрос много ме терзае. А също и къде да бъде?
Трябва да има и работен плот (поне 70-80 см) – къде?? А и да има място за сокоизстисквачка, кафемашина и кухненски робот.
Мисля си под прозореца на трапезарията – вместо перваз – да има широк плот, а под него – два шкафа отстрани на нишата – за зеленчуци, провизии и пр. Или пък това да е мястото за пералнята?
Централно осв. тяло – влюбих се в лампата на Ingo Maurer – Birdie
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437554
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437556
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437553
Но засега само ще си въздишам по тях Simple Smile Евентуално мисля като за начало да опитам да „спретна“ нещо направи си сам от този тип (:  пък по-нататък, ако спечелим от тотото Simple Smile))
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437561
Масата в трапезарията – в началото мислех за нещо подобно на IKEA NORDEN Gateleg table.
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437562
Но като видях тези:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437563
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437564
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437547
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437545 и май размислих... newsm78
Ето това са въпросните столове, които са единствената ни мебел засега Simple Smile
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437535
Пердета/завеси – дали въобще да слагам, ако да – цветове, десени...? Приемам препоръки всякакви Simple Smile

4. Хол – всекидневна (помещение 3 на схемата). Цветове – неизвестни Simple Smile
Библиотека около прозореца или къде? Мислех за нещо подобно:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437566
Голямата стена – ТВ и около него картини и гоблени, нещо такова:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437567
Пиано – в това помещение или в детската стая? Може ли да е под тв?
Диван, 1-2 фотьойла (може да са разнородни) и/или люлеещ се стол???
2-3 малки маси (вместо една холна) – например:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437569
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437571
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437577
Осветително тяло - това:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437578
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437580
за да си отива на птичките в трапезарията  Wink
Спирам до тук, че стана много дълго и направо  Embarassed Embarassed Embarassed
Надявам се не е твърде нахално от моя страна и да не ме  #2gunfire
Ако си имала търпението и добрината да стигнеш до тези последни редове – благодаря! За отделеното време и за евентуалната помощ Simple Smile
А тук има няколко снимки на жилището:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/leonardo.844211
Поздрави и хубави дни!


Събрах сили и търпение в неделя вечер:)

Ако не държите на корка в коридорите....го използвайте за подложка, и го покрийте с ламинат - като евтин вариант. Винаги ми е изглеждал прояден и  бъбрив.

Морското за спалнята  се опитайте  в картини, завеси , текстили и килими да си го набавите. Такива зелени стени са доста студени. Една тъмна нощна синя стена отзад трябва да ви е достатъчна.

При плъзгащите врати винаги половината гардероб е затворен. Тоест- ако сутрин ставате в еднакво време...
Дълги завеси категорично.
Гардеробът както си е на скицата най добре.
Опитайте се да е невидим- с малко дръжки, тесен растер, като стена.
Тъмносини плътни завеси, малко блясък,  тънки зелени, ако си държите на морето.
Другите стаи друг път:)
Иначе имате  и концепция, поздравления.


Виж целия пост
# 279
http://www.pantone.com/pages/index.aspx?pg=21163


Цветът на  2015 та  година;)
Виж целия пост
# 280
Интересен цвят е -много земен.Но на мен ми идва доста плътен.
Виж целия пост
# 281
Здравейте, Нивиана! Случайно попаднах на темата и ми се иска да ви поздравя – възхищавам ви се, че вече няколко години помагате на толкова много хора (и то безвъзмездно)! Поздравления за труда и голямото ви сърце!
Скрит текст:
Ако е възможно, бих искала и аз да се включа с въпроси – имам жилище, което е в основен ремонт и имам много идеи, но не мога да ги обединя в една цялостна визия. Като цяло много харесвам изчистен и семпъл дизайн, но искам и да се получи уютно местенце.
Схемата на апартамента е отпреди години и е само за справка за размерите.
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/leonardo.844211.34431690
Засега са готови само банята и тоалетната (и двете помещения са различни от схемата).
Всичко е празно, ще се обзавеждаме в движение, единственото нещо, което харесах и купих предварително са столовете за трапезарията.
Подовете в останалите помещения са дъбов паркет и корк в коридорите.
Въпросите ми са главно за това как да разпределя пространството, какви мебели да избера и как да ги разположа.
Започвам стая по стая:
1. Спалня на родителите (помещение 1 на схемата) – като цветове съм се спряла на зелено за основен цвят и синьо и дърво като акценти. Спалнята съм харесала – комбинация между тези двете:
Тази като стил:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34437474
А тази като функционалност (харесва ми идеята за прибиращи се навътре нощни шкафчета и пространство за багаж отдолу):
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34437473
Цветовете мисля или да са по-пастелни (почти само загатнати) основно синьо-зелени или пък да бъде в естествения цвят на дървото.
Освен това трябва някак си да поберем и детско креватче до спалнята, защото малкият ни син е на 1 год. и засега ще спи при нас.
Осветителни тела –  може би два аплика над леглото и тяло тип „топка“ в средата?
Харесвам нещо подобно (но се опасявам да не стане прекалено претрупано?):
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34437479
(морска тематика за мама Simple Smile
и
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34437482
(без лодката, разбира се - планинска тематика за таткото Simple Smile
Гардеробът - вграден в съществуващата ниша или да е по цялата стена срещу спалнята? Дали да е с плъзгащи или с обикновени врати? Дали да е в стила на спалнята или да е съвсем изчистен?
Необходимо ми е и нещо като малка тоалетна масичка или скрин с място за хобито ми (бродиране) и разни джунджурии.
Завесите също се чудя как и откъде да подбера – какви цветове да са? Дали да са комбинация от тънко перде и завеса? Дали да са къси до подпрозоречните первази или да са до пода?

2. Детска спалня (помещение 2 на схемата) – за момичетата, които са на 6 и на 8 год. Цветове – жълто, зелено, розово/лилаво, синьо.
Леглата мисля да са нещо такова като функционалност:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212
Иска ми се отдолу цялото пространство да е гардероб – за да се побират зимни/летни дрехи и все багаж. Не знам обаче как да разпределя пространството най-рационално и най-добре?  
Също какъв да бъде оптималният размер на леглата – в момента момичетата са с двуетажно легло, което е 2,10/1.00 м, но ми се струва излишно голямо. Също и каква да е височината му, за да е най-удобно за достъп до гардероба отдолу, но и за комфортен сън горе?
Относно стила на леглата, може би ще са бели или естествено дърво.
Мисля и за вариант леглата да са едно до друго на стената до вратата, но не знам дали ще може да се съберат и как да разпределя пространството.
Необходими са и две бюра – дилемата ми е отделни ли да са или да е един по-дълъг плот под единичния прозорец в стаята им? Една до друга ли да са или една срещу друга...
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437525
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437503
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437501
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437498
Децата искат и шведска стена и въже от тавана – къде и как да се впишат в стаята?
Библиотека – също къде да се разположи и каква да бъде?
Струва ми се, че нещо подобно би било подходящо:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437527
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437526
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437530
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437529
Място за стена с боя за черна дъска и/или магнитна боя – къде, колко да е голяма?
Пиано – дали ще е възможно да се побере и то в детската или да е в дневната?
Като цяло стилът, който ни харесва на всички за стаята е в този дух:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437533
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437532
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437531
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/detskata-staya.844212.34437534
3. Кухня с трапезария и „хол“ (или по-скоро дневна част) – помещения 3 и 4 на схемата.
Помещенията са обединени в едно (били са хол с преходна спалня – старо строителство), но ще ги опиша като отделни.
Кухненска стена и трапезария (помещение 4). Цветове – искрящо бяло с няколко цветни акцента и картини. В кухненската стена трябва да има : висока фурна, плот с котлони (и абсорбатор), пералня ( съответно място за перилни препарати), миялна за съдове, хладилник, мивка (с шкаф за разделно събиране на отпадъци). Шкафовете долу (колкото ги има) да са чекмеджета – за тенджери, тигани. Шкафовете в горната част трябва да са до тавана.
Хладилник – голям или малък??? (при все че сме 5 членно семейство ми се струва странно да е малък, но пък ще спести място, а и така по-често ще се пазаруват пресни неща Simple Smile. Този въпрос много ме терзае. А също и къде да бъде?
Трябва да има и работен плот (поне 70-80 см) – къде?? А и да има място за сокоизстисквачка, кафемашина и кухненски робот.
Мисля си под прозореца на трапезарията – вместо перваз – да има широк плот, а под него – два шкафа отстрани на нишата – за зеленчуци, провизии и пр. Или пък това да е мястото за пералнята?
Централно осв. тяло – влюбих се в лампата на Ingo Maurer – Birdie
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437554
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437556
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437553
Но засега само ще си въздишам по тях Simple Smile Евентуално мисля като за начало да опитам да „спретна“ нещо направи си сам от този тип (:  пък по-нататък, ако спечелим от тотото Simple Smile))
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437561
Масата в трапезарията – в началото мислех за нещо подобно на IKEA NORDEN Gateleg table.
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437562
Но като видях тези:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437563
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437564
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437547
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437545 и май размислих... newsm78
Ето това са въпросните столове, които са единствената ни мебел засега Simple Smile
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-kuhnyata.844305.34437535
Пердета/завеси – дали въобще да слагам, ако да – цветове, десени...? Приемам препоръки всякакви Simple Smile

4. Хол – всекидневна (помещение 3 на схемата). Цветове – неизвестни Simple Smile
Библиотека около прозореца или къде? Мислех за нещо подобно:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437566
Голямата стена – ТВ и около него картини и гоблени, нещо такова:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437567
Пиано – в това помещение или в детската стая? Може ли да е под тв?
Диван, 1-2 фотьойла (може да са разнородни) и/или люлеещ се стол???
2-3 малки маси (вместо една холна) – например:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437569
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437571
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437577
Осветително тяло - това:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437578
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-dnevnata.844306.34437580
за да си отива на птичките в трапезарията  Wink
Спирам до тук, че стана много дълго и направо  Embarassed Embarassed Embarassed
Надявам се не е твърде нахално от моя страна и да не ме  #2gunfire
Ако си имала търпението и добрината да стигнеш до тези последни редове – благодаря! За отделеното време и за евентуалната помощ Simple Smile
А тук има няколко снимки на жилището:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/leonardo.844211
Поздрави и хубави дни!


Събрах сили и търпение в неделя вечер:)

Ако не държите на корка в коридорите....го използвайте за подложка, и го покрийте с ламинат - като евтин вариант. Винаги ми е изглеждал прояден и  бъбрив.

Морското за спалнята  се опитайте  в картини, завеси , текстили и килими да си го набавите. Такива зелени стени са доста студени. Една тъмна нощна синя стена отзад трябва да ви е достатъчна.

При плъзгащите врати винаги половината гардероб е затворен. Тоест- ако сутрин ставате в еднакво време...
Дълги завеси категорично.
Гардеробът както си е на скицата най добре.
Опитайте се да е невидим- с малко дръжки, тесен растер, като стена.
Тъмносини плътни завеси, малко блясък,  тънки зелени, ако си държите на морето.
Другите стаи друг път:)
Иначе имате  и концепция, поздравления.




Здравейте, Нивиана!
Много благодаря за отговора ви!
Първо правя уточнение, че съм объркала ориентацията на скицата - направих поправка:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/leonardo.844211.34431690
Морето в спалнята ще бъде съвсем леко загатнато - вероятно само в аплика над леглото. Много ми хареса мекотата и уютът в това ваше предложение, търся като усещане нещо такова:
http://strawberrymarry.snimka.bg/architecture/idei-za-spalnyata.844303.34513330
Идеята за плъзгащи врати на гардероба отпада.
Картината на втората снимка е прекрасна Simple Smile
Виж целия пост
# 282
Здравейте,
Имам нужда от съвет и се колебая, дали това което планирам за спалнята ми ще изглежда добре и на живо, а не само в главата ми...  Rolling Eyes
Идеята ми е тъмно легло с тъмен фон зад него подобно на това - даже така ще направя окачен таван, а срещу него бели гардероби и тоалетка.

Чудя се обаче дали би си отивало такова съчетание - черна спалня с бели мебели, макар и на срещуположни страни, какъв цвят стени би бил подходящ?
Ето тук се опитах да го визуализирам с една програмка:
1 2 3 4 5
На всичкото отгоре съм влюбена точно в този бял гардероб на Икеа и не го давам за нищо, но пък черния скрин много повече ми харесва, а той май въобще не би се вързал до бял гардероб.... а пък черни гардероби много не ми допадат .... и въобще съм се оплела в собствените си мисли   Crazy

Много ще съм ви благодарна, ако ме посъветвате  Hug
Виж целия пост
# 283
Nadia79, трябва да докажете за себе си, че спалнята  е в тъмната част,леглото тоест, а гардеробите са в светлата.Нещо като ден и нощ. Можете да  боядисате  тъмно и зад скрина и да сложите тъмен скрин.
И да маркирате и тавана като зона, ако не искате  в пода.
Концепцията  ви трябва да е нещо като Ин и Ян.



Виж целия пост
# 284
Благодаря за бързия отговор!   bouquet

Някак си не ми е комфортно да има рязък контраст, особено черно-бяло.
Леглото е тъмно венге, а зад него тапета ще е подобен и затова идеята да разделя стената цветово зад скрина не ми допада много...
В такъв случай трябва да остана с бял скрин, нали?  Rolling Eyes

За останалите стени в стаята как ще е най-добре да бъдат: чисто бяло или леко кремаво/капучино?
И ако взема черен гардероб много ли ще се затвори стаята, предвид размера й?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия