Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 187 519
  • 769
# 285
Определено шоколад ви е в главата.
Не вземайте  черен гардероб. Тапетът  е много динамичен за спалня.

Черно -бяло е условно означение -  приемете го   кафяво- капучино.
Тогава трябва едната ви стена да е тъмна, другата светла. Заедно с мебелите.
Или светлите мебели на светла стена, тъмните на тъмна.
И да има концепция.
Иначе просто  ще има няколко мебели сложени в една стая.

Като гледах приложената  снимка с квадратчетата за спалня тапицираните, и аз си помислих за шоколад.
Стойте  в щоколадова концепция тогава. И я подкрепяйте с всичко което ви хрумне.

http://www.dezeen.com/2012/09/29/chocolate-bar-by-bro-kat/
Виж целия пост
# 286
Скрин и гардероб от една серия ли са?
Виж целия пост
# 287
Не, гардеробите са PAX, a легло и скрин - MALM.
Виж целия пост
# 288
Здравейте, Нивиана и момичета!
Търся съвет за кухнята си - ама май се оказва, че кухнята е на мъжа ми, че той си избра цветовете и не ми остави никакъв друг избор, освен главоблъсканицата при цветовите комбинации след това.
Кухнята е в лилав гланц, нещо подобно
http://www.rosi.bg/mdf-s-akrilen-lak---violet-glantc---dvustr-4392.html
Плотът ще е горе-долу такъв, не можах да намеря друга по-близка картинка
http://interior.mebelidea.com/kitchen-bar-plot-ideas.html/

Реших, че на това "тежко" виолетово, колкото и да ми е любим цвят също, му трябва нещо по-жизнено, затова вчера за стени избрахме този цвят - таваните ще са бели
http://www.benjaminmoore.com/en-us/paint-color/sweetnectar

Снощи обаче ми се сервира това като избор на осветление в самата кухня - тя е дълга около 4 м, с чупка покрай прозорец отляво и бар-плот 2,40 м.
http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=129&pid=71953

Сега се страхувам, че става много виолетово, а кухнята е в едно помещение с трапезария и дневна част - общо 45 кв.м, тогава за там мебели в какъв цвят ще са подходящи? Бях се насочила към цвят венге за маса и столове, сега...вече не знам, зациклих на едно място и нямам никаква идея за нищо... newsm45

О, забравих да допълня, че човекът с главно Ч си иска и принт-стъкло за гръб - водопад ли, море ли.. ама да е подобно

http://tapeti-burgas.com/product-34.html

  341uu

Виж целия пост
# 289
Според мен е наложително да се смени цвета на стените с бяло или в краен случай някакво студено сивкаво taupe. Плафониерата също ми идва в повече, ако не сте я купили, помислете върху нещо по-геометрично, с изчистени линии, без цвят, само инокс и прозрачно стъкло - тип няколко прозрачни еднакви кубчета, наредени върху метална шина или нещо подобно.
Виж целия пост
# 290
Атти,
за мен лилавото е студено, с бяло и сивкаво ще ми стои още по-студено...
Купили сме боята, за осветлението се мисли, него мога да променя..макар че не знам какви доводи ще използвам, наистина...

А ме е страх и да не стане мрачно помещението, нищо, че има френски прозорец в единия край на дневната...
Виж целия пост
# 291
И аз не съм за този цвят за стените, за осветлението също.

Патладжан ок, но в комбинацията с този цвят sweet nectar, според мен ще се загуби благородството на пурпура, цвят на крале и в миналото най-скъпата окраска.

Мисля, че този цвят тъмно виолетово е от топлата гама за разлика от светло лилавото.

Принт в кухня екзотичен плаж, просто ще замълча.




Виж целия пост
# 292
Аз бих заложила на сиви стени и в никакъв случай на това осветително тяло.А и не си представям принта да е с пейзаж.  Peace
Виж целия пост
# 293
Ъъъъъ, и принт се появил...
Би могло, но не точно този... защото иначе ще получите кич с голямо Ч  Crazy
По-скоро някакво огромно макро на лале, да кажем, виолетово+бледозелено на бял фон.

И термоплотът не ми е най-, ама там май вече нямате опция за промяна
Виж целия пост
# 294
Това принт стъкло задължително не . Осветителното тяло също не е подходящо. Цвета на стените пак не става  . Някакъв нюанс на бялото ще е много по-добре
Виж целия пост
# 295
когато избирах цвета на стените, се водех от тези таблици и съвети  за съчетанието на виолетовия цвят:
http://caprise.biz/tabliczyi-sochetaniya-czvetov-v-odezhde.html

http://tulkindom.ru/tablica-sochetaniya-cvetov

Както и от тези снимки :
http://lubimyjdom.ru/wp-content/uploads/2013/07/fioletovyj_cvet_ … ere_14.jpg?65fdcf

http://foto-remonta.ru/article-209.html

За принта ще мисля още, не е поръчан, но не обичам принтове с цветя или абстракции. Искам да е градски пейзаж или природен, ще се задълбая в картинките...

Ще от тази фирма, това им е каталога, ако имате време, хвърлете по едно око за консултация...
http://sunconceptbg.com/sunco/wp-content/uploads/2012/06/catalog_fartuki.pdf

Виж целия пост
# 296
С тези цветове, гръб, осветление и стени ми изглежда, че всичко ще ви се получи като акцент.
Изберете едно нещо, върху което да насочите вниманието (вероятно остава това, което вече сте закупили), останалите нека са монохромни и ненатрапчиви.
Виж целия пост
# 297
Не зная как ще погледнеш на идеята за една масивна маса за хранене от старо дърво. Аз обичам истинското дърво и мисля, че една стара маса ще омекоти стъклото и лака, които могат да стоят доста пластмасово и изкуствено. За принт може да се избере арт снимка например с лавандула и траверси като връзка с масата. Миоки беше правила нещо подобно. Ще постна снимки по-късно, имаше и сайт с фотографии подходящи за принт с възможност за търсене по цвят.
Моля да ме извиниш сега като чета постовете ми звучат доста нападателно, без да отчитам че всеки харесва различни неща, а важното в един дом е да е уютен на стопаните.

Весела Коледа! Много топлина в сърцата!
Виж целия пост
# 298
благодаря, момичета!
Повече съм притеснена от домашния си любимец, в интерес на истината, отколкото от вас - в края на краищата той ми е в къщата и с него трябва да се съобразявам...
Оказа се, че той има повече и по-уважителни идеи - в смисъл, аз трябва да се съобразявам с неговите искания, а не той с моите...
Не ми се бърка нито в електроуредите, нито в това какви механизми и глезотии да използвам - но трябва да проявя адска изобретателност, за да се съобразя с двете негови искания - стара чанта, ама лачена, дето имаше един лаф и принт стъкло...
В нета намерих това,
http://www.perfektmebel.com/index.php?m=320&lang=1&categ … d=20021&col=1
 картинката я има във фирмата, към която ще се работи принта, засега оставаме на този вариант.
Имам слаба надежда, че като идем да уточняваме размерите на принта-стъклото работещите там хора - изглеждат ми разбрани и интелигентни, - ще успеят да му променят мнението, но не разчитам много на това.
Помещението е обща дневна, кухня и хол - 48 км. м.
Ако не ми хареса, аз ще си седя в холовата част, ще го тупна него в кухненската да твори...
За аксесоарите ще разчитам на професионалист - моя близка има магазин за пердета, предупредена и за ситуацията, при нея има и възглавнички, шалтета и какви ли не други джунджурии, надявам се да успеем да намерим нещо подходящо да приглушим атмосферата...
Весели празници и още веднъж благодаря!!!  bouquet
Виж целия пост
# 299
Дорис, прощавай, какво точно имаш предвид като казваш "старо дърво" - щото те са с различни цветове...

Мислех да е овална маса - но цвят череша или цвят венге?
https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=16&pid=76680

а намерих и това, което също ми хареса

http://borostyle.com/index.php?lang=bg&page=show&categor … 2&place_id=25

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия