Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 187 519
  • 769
# 150
Нивиана,имам молба.Как виждате дневната като цвят стени и пердета предвид бялата кухня
https://www.dropbox.com/s/7pz0hd0nsywhave/20140905_181030.jpg?dl=0 този паркет и този цвят врати
https://www.dropbox.com/s/u1edy2ydkwkbj5y/20140905_202501.jpg?dl=0
Трапез.маса ще е цвета на вратите,модулите в дневната още не мога да измисля.Помагайте


Бяло и дърво е класическо.
Опитайте  светло-сиво -зелено.
Тъмносиньо. Азур.

http://www.azuremagazine.com/wp-content/uploads/2014/02/Azure-20 … ng-Roundup-09.jpg
http://aura.newage.bg/%D0%B0%D1%83%D1%80%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82

Виж целия пост
# 151
Здравейте Нивиана.Много бих искала да ми помогнете в избора на цветове за трапезна маса,столове,холова масичка, диван и пердета за тази стая.Интериорната врата ще е бяла.Много ще съм ви благодарна.

http://gul4i.snimka.bg/architecture/kuhnya.832868.34048365
Виж целия пост
# 152
Здравей Нивиана,
обзавеждам изцяло апартамент. Вече тотално се обърках с цветовете. Вероятно съм допуснала много грешки, но... свършеното-свършено.
Моля те за съвет относно цветове на пердета и килим за хола.
паркетът е такъв - http://www.bergbg.com/catalog/estestven-parket/masiven-parket-barlinek.html цвят Coral , секцията бял лак с гръб имитация на цвета на паркета, стените са млечно жълти. Диван ъглов, корпус - черна изк.кожа, седяща част св.сива, възглавници сиви и черни /Вратите са масив натурален дъб - може би сгреших с цвета им  newsm78/
Пропуснах - изложението е северозападно.
Виж целия пост
# 153
Здравейте.
Имам нужда от съвет относно ламинирания паркет и цвета на латекса при ремонт на две стаи.
Става дума за къща, и две от стаите се съединяват като става една по дълга, но по-тясна кухня с хол.
Т.к се съобразяваме финансово преди всичко, оставихме старата дограма - само се смениха дръжките и се освежи в бяло.
За съжаление късно попаднах на темата и мебелите вече са избрани и доставени на склад за съхранение докато станем готови с грубата част по ремонта.
Цветовете са следните:
1. Кухня - шкафовете Венге и Астра; маса цвят Венге; диванчето е старо, но супер запазено в златисто кафявата гама, но за него има вариант да се ушие покривка, която да го предпазва от запазване и да е с подходящи цветове и тонове и за това с него няма да се съобразяваме. ; Ел. уреди - едно бяло,друго сиво, та и тях ще сменяме по-натам и отпадат като фактор за съобразяване.; Дограмата е дървена стара, здрава, със сменени дръжки и вече боядисана с автоемайл лак в бяло.
2. Хол - има две маси - трапезна и холна, еднакъв модел цвят Венге, дивана е висок, тъмно кафяв, от плат имитиращ кожен ефект, но не е кожа; Секцията е Дъб Сонома и Венге.; столовете за трапезната маса Венге и седалките са платнени в нещо като Слонова кост или мръсно бяло.

Казуса е, че исках кухнята да ярка, топла и да свети. А и комбинацията от Венге и ярко оранжаво ми допада, но сякаш белите прозорци, ми развалят представата. Намерих решение като се сложат подходящи пердета, примерно.
За хола се бяхме спрели на кафяво-бежовата гама. Мислех си за Нещо като Капучино за стените, или по-светло охра, телесни нюанси и подобни.Искам да по-светъл нюанс, т.к. мисля след време да сложа стикери за стена с флорални мотиви в тъмно кафяво, за да е в тон с дивана и да контрастира със цвета на латекса.
Ламината решихме да е енакъв в двете помещения. Не знам защо реших, че е като светлата част на секцията, а именно Дъб Сонома. Но този цвят има специфичен оттенък и някак не ми се вижда добро съчетание с Астрата при кухнята.
Дойде майстор у дома и предложи двете стаи да са еднакъв цвят, за да не е много голяма разликата,понеже нямало да стане добре. Помислихме и може би е прав. От ярката кухня оранж да се иде в студените тонове на хола.
Та сега въпросите ми са два:
Цвета Дъб сонома за ламинирания паркет дали ще си пасва с Астрата на кухнята?
И какъв цвят да са стените в двете помещения - да речем един цвят, но може и да се разминават по тоналност с до един тон.
Искахме да си играем с цветовете да има контраст и топло излъчване, но в последствие ни хареса и варианта да са по-меки цветове, стилно, само с тоновете да се играе.
Какъв е вашият съвет?

Забравих да спомена, че някой ни даде идея на свода, свързващ двете помещения, от към кухнята да се налепят камъни. Това ми дойде в повече. Представям си голям кич. Камък и дърво някак не ги виждам на едно.Може и да излезе добра комбинация, но съм скиптично настроена. Вашите препоръки какви са?
Виж целия пост
# 154
Здравейте Нивиана.Много бих искала да ми помогнете в избора на цветове за трапезна маса,столове,холова масичка, диван и пердета за тази стая.Интериорната врата ще е бяла.Много ще съм ви благодарна.

http://gul4i.snimka.bg/architecture/kuhnya.832868.34048365

А откъде е дошло толкова интензивното  жълто?
Доста  ми е трудно така. Жълтото не е много  добре за стени, в които се живее постоянно.
Аз лично бих го направила още по-графично     - черно-бяло жълто.
Предвид, че синьо, зелено, оранжево, дори и сиво  вече  трудно биха се вързали.
Пробвайте черна маса, бели столове, или обратното.
Сив диван, бели завеси.
Без яркости. Може жълти възглавнички.
И  геометрия.






И други - пуснете търсене  с   
yellow black room white
Виж целия пост
# 155
Здравей Нивиана,
обзавеждам изцяло апартамент. Вече тотално се обърках с цветовете. Вероятно съм допуснала много грешки, но... свършеното-свършено.
Моля те за съвет относно цветове на пердета и килим за хола.
паркетът е такъв - http://www.bergbg.com/catalog/estestven-parket/masiven-parket-barlinek.html цвят Coral , секцията бял лак с гръб имитация на цвета на паркета, стените са млечно жълти. Диван ъглов, корпус - черна изк.кожа, седяща част св.сива, възглавници сиви и черни /Вратите са масив натурален дъб - може би сгреших с цвета им  newsm78/
Пропуснах - изложението е северозападно.


Тръгнало ми е на черно и жълто днес;)
Опитайте  сива мрежа за тънки завеси. И ако не ви е страх - нещо като бял лен или блекаут за плътни.
Аз бих направила килима много цветен  - с всички друи липсващи цветове вътре.
Нещо като тази черга:






Не мога да пропусна  любимия си килим:

Виж целия пост
# 156
Здравейте.
Имам нужда от съвет относно ламинирания паркет и цвета на латекса при ремонт на две стаи.
Скрит текст:
Става дума за къща, и две от стаите се съединяват като става една по дълга, но по-тясна кухня с хол.
Т.к се съобразяваме финансово преди всичко, оставихме старата дограма - само се смениха дръжките и се освежи в бяло.
За съжаление късно попаднах на темата и мебелите вече са избрани и доставени на склад за съхранение докато станем готови с грубата част по ремонта.
Цветовете са следните:
1. Кухня - шкафовете Венге и Астра; маса цвят Венге; диванчето е старо, но супер запазено в златисто кафявата гама, но за него има вариант да се ушие покривка, която да го предпазва от запазване и да е с подходящи цветове и тонове и за това с него няма да се съобразяваме. ; Ел. уреди - едно бяло,друго сиво, та и тях ще сменяме по-натам и отпадат като фактор за съобразяване.; Дограмата е дървена стара, здрава, със сменени дръжки и вече боядисана с автоемайл лак в бяло.
2. Хол - има две маси - трапезна и холна, еднакъв модел цвят Венге, дивана е висок, тъмно кафяв, от плат имитиращ кожен ефект, но не е кожа; Секцията е Дъб Сонома и Венге.; столовете за трапезната маса Венге и седалките са платнени в нещо като Слонова кост или мръсно бяло.

Казуса е, че исках кухнята да ярка, топла и да свети. А и комбинацията от Венге и ярко оранжаво ми допада, но сякаш белите прозорци, ми развалят представата. Намерих решение като се сложат подходящи пердета, примерно.
За хола се бяхме спрели на кафяво-бежовата гама. Мислех си за Нещо като Капучино за стените, или по-светло охра, телесни нюанси и подобни.Искам да по-светъл нюанс, т.к. мисля след време да сложа стикери за стена с флорални мотиви в тъмно кафяво, за да е в тон с дивана и да контрастира със цвета на латекса.
Ламината решихме да е енакъв в двете помещения. Не знам защо реших, че е като светлата част на секцията, а именно Дъб Сонома. Но този цвят има специфичен оттенък и някак не ми се вижда добро съчетание с Астрата при кухнята.
Дойде майстор у дома и предложи двете стаи да са еднакъв цвят, за да не е много голяма разликата,понеже нямало да стане добре. Помислихме и може би е прав. От ярката кухня оранж да се иде в студените тонове на хола.
Та сега въпросите ми са два:
Цвета Дъб сонома за ламинирания паркет дали ще си пасва с Астрата на кухнята?
И какъв цвят да са стените в двете помещения - да речем един цвят, но може и да се разминават по тоналност с до един тон.
Искахме да си играем с цветовете да има контраст и топло излъчване, но в последствие ни хареса и варианта да са по-меки цветове, стилно, само с тоновете да се играе.
Какъв е вашият съвет?

Забравих да спомена, че някой ни даде идея на свода, свързващ двете помещения, от към кухнята да се налепят камъни. Това ми дойде в повече. Представям си голям кич. Камък и дърво някак не ги виждам на едно.Може и да излезе добра комбинация, но съм скиптично настроена. Вашите препоръки какви са?

Изчетох абсолютно подробно всичко.
Замислям да направя въпросник, вие сте се справили изключително изчерпателно без такъв.
На кухнята може да слагате оранжеви аксесоари - чинии, чаши, купи, кърпи.
Да, дъб сонома ще даде  фон на  тази астра, имат подобен  фладер, не разполагам с тях на живо, но според това което виждам в нета, не е неприемливо.
За стените - сивозелена маслина, в топлата гама.
Направете  дивана  оранжев.
Прекалено много венге  като че ли. Купете си, или да ви подарят ярки картини.

Относно свода - зависи от камъка. Може да се оттретира/ама че дума/ с подходяща релефна мазилка  тип бетон например.



Виж целия пост
# 157
Нивиана, благодаря ти!
Жълтото е много по-светло от това:
 http://korpius.com/4531/fabulous-modern-dining-room-lighting-ide … chen-cabinet-set/
Виж целия пост
# 158
Цитат
Скрит текст:
Здравейте.
Имам нужда от съвет относно ламинирания паркет и цвета на латекса при ремонт на две стаи.
Скрит текст:
Става дума за къща, и две от стаите се съединяват като става една по дълга, но по-тясна кухня с хол.
Т.к се съобразяваме финансово преди всичко, оставихме старата дограма - само се смениха дръжките и се освежи в бяло.
За съжаление късно попаднах на темата и мебелите вече са избрани и доставени на склад за съхранение докато станем готови с грубата част по ремонта.
Цветовете са следните:
1. Кухня - шкафовете Венге и Астра; маса цвят Венге; диванчето е старо, но супер запазено в златисто кафявата гама, но за него има вариант да се ушие покривка, която да го предпазва от запазване и да е с подходящи цветове и тонове и за това с него няма да се съобразяваме. ; Ел. уреди - едно бяло,друго сиво, та и тях ще сменяме по-натам и отпадат като фактор за съобразяване.; Дограмата е дървена стара, здрава, със сменени дръжки и вече боядисана с автоемайл лак в бяло.
2. Хол - има две маси - трапезна и холна, еднакъв модел цвят Венге, дивана е висок, тъмно кафяв, от плат имитиращ кожен ефект, но не е кожа; Секцията е Дъб Сонома и Венге.; столовете за трапезната маса Венге и седалките са платнени в нещо като Слонова кост или мръсно бяло.

Казуса е, че исках кухнята да ярка, топла и да свети. А и комбинацията от Венге и ярко оранжаво ми допада, но сякаш белите прозорци, ми развалят представата. Намерих решение като се сложат подходящи пердета, примерно.
За хола се бяхме спрели на кафяво-бежовата гама. Мислех си за Нещо като Капучино за стените, или по-светло охра, телесни нюанси и подобни.Искам да по-светъл нюанс, т.к. мисля след време да сложа стикери за стена с флорални мотиви в тъмно кафяво, за да е в тон с дивана и да контрастира със цвета на латекса.
Ламината решихме да е енакъв в двете помещения. Не знам защо реших, че е като светлата част на секцията, а именно Дъб Сонома. Но този цвят има специфичен оттенък и някак не ми се вижда добро съчетание с Астрата при кухнята.
Дойде майстор у дома и предложи двете стаи да са еднакъв цвят, за да не е много голяма разликата,понеже нямало да стане добре. Помислихме и може би е прав. От ярката кухня оранж да се иде в студените тонове на хола.
Та сега въпросите ми са два:
Цвета Дъб сонома за ламинирания паркет дали ще си пасва с Астрата на кухнята?
И какъв цвят да са стените в двете помещения - да речем един цвят, но може и да се разминават по тоналност с до един тон.
Искахме да си играем с цветовете да има контраст и топло излъчване, но в последствие ни хареса и варианта да са по-меки цветове, стилно, само с тоновете да се играе.
Какъв е вашият съвет?

Забравих да спомена, че някой ни даде идея на свода, свързващ двете помещения, от към кухнята да се налепят камъни. Това ми дойде в повече. Представям си голям кич. Камък и дърво някак не ги виждам на едно.Може и да излезе добра комбинация, но съм скиптично настроена. Вашите препоръки какви са?

Изчетох абсолютно подробно всичко.
Замислям да направя въпросник, вие сте се справили изключително изчерпателно без такъв.
На кухнята може да слагате оранжеви аксесоари - чинии, чаши, купи, кърпи.
Да, дъб сонома ще даде  фон на  тази астра, имат подобен  фладер, не разполагам с тях на живо, но според това което виждам в нета, не е неприемливо.
За стените - сивозелена маслина, в топлата гама.
Направете  дивана  оранжев.
Прекалено много венге  като че ли. Купете си, или да ви подарят ярки картини.

Относно свода - зависи от камъка. Може да се оттретира/ама че дума/ с подходяща релефна мазилка  тип бетон например.[/color]
Скрит текст:


[/quote]

Може ли да ми покажете този цвят сиво-зелена маслина?
Виж целия пост
# 159
Здравейте Нивиана.Много бих искала да ми помогнете в избора на цветове за трапезна маса,столове,холова масичка, диван и пердета за тази стая.Интериорната врата ще е бяла.Много ще съм ви благодарна.

http://gul4i.snimka.bg/architecture/kuhnya.832868.34048365
Кухнята е супер, но за мен е много натоварващо това жълто, бих пребоядисала макар и в жълто, но не толкова агресивен нюанс.
Но това винаги може да се направи, след като поживеете ще прецените, трудно променяемите части, като кухнята и ламината са базови и могат да понесат всеки цвят Simple Smile

Тук има нещо полезно http://vamko.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/163-%D1%83% … -levis-visualizer
Виж целия пост
# 160

Може ли да ми покажете този цвят сиво-зелена маслина?



Например това.
Просто да не е ярко, да не свети, да няма жълто.

Благодаря  Дорис, и аз считам ярко жълтото за натоварващо, но някои хора ги енергизира.
Ето още маслини:


Виж целия пост
# 161

Може ли да ми покажете този цвят сиво-зелена маслина?



Скрит текст:
Например това.
Просто да не е ярко, да не свети, да няма жълто.

Благодаря  Дорис, и аз считам ярко жълтото за натоварващо, но някои хора ги енергизира.
Ето още маслини:[/color]



От първата колона третия цвят ми харесва, какво ще кажете Нивиана?
Дали ще е добре?
Виж целия пост
# 162
Въпрос на вкус и личен избор.
Според мен е хубав цвета.
Виж целия пост
# 163

Здравейте имам нужда от съвет за цветовете на стените.
Спалният комплект е черно и бяло , а паркета е такъв

Скрит текст:

В хола дивана е с тези цветове
   И паркета е

Благодаря предварително !   bouquet
Виж целия пост
# 164
Здравей, Нивиана!

С удоволствие чета от време на време темата. Престраших се и аз да помоля за идея  Blush
Вече 3 години от както завършихме ремонта на кухнята, а аз още не съм измислила пълнеж на ето тази http://prikachi.com/images.php?images/866/7639866E.jpg стена. Искам да сложа нещо декоративно/красиво/арт... 
Ето и други изгледи на същото помещение:
Абстрахираме се от синьото столче за хранене и червената кошара за игра, те са временно пребиваващи  Wink По принцип там стои другата част на кухненския ъгъл, който се вижда от първата снимка. Мислех си и за рафтове някакви, но не държа, в смисъл, че нямам нужда от допълнително място за съхранение на вещи. Тези помещения ги мислех в оранжевата гама с резедави акценти, но нещо не мога да постигна завършен вид....
Моля за идеи и благодаря!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия