Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 187 519
  • 769
# 165
Здравейте Нивиана
Много бих искала да ми помогнете в обзавеждане на една много нестандартна и малка стая
Схемата на стаята е следната
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.33995513

Моята идея е в нишата или как да го кръстя - да има шкаф за книги и документи пред него бюро и отдясно на вратата диван на ъгъл, но не мога да се похваля с особено богато въображение. Такава стая не съм виждала до сега.
Не можах да намеря ъгал от който да я снимам цялата
Ето така изглежда
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201242
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201242
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201245
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201247
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201250
това е отдясно на вратата , стената успоредна на другата - неправилната
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201251
а това отляво на вратата
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201255
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201280
това е срещу вратата
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201282
пак отляво на вратата
http://elena2006.snimka.bg/architecture/11.691405.34201284
Много благодаря
Виж целия пост
# 166
Здравейте!

Ще се радвам да ме посъветвате Grinning

Ще  ми  се да сменя гърба на кухнята ? Приемам предложения ако може да не е скъпо. Confused Confused

Мисля за тези бели тухли,но като ги лакирам с лак за камък ще може ли да чисти  newsm78 мазно

Ако някой има да сподели,иначе за стъкло се замислих ,но излиза 200лв с цвят,без картинка и профил.
Виж целия пост
# 167
bella,
Най-евтино е  обикновен  гръб за кухня - от този вид.
http://www.salex.bg/category/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B … D0%BE%D0%B2%D0%B5

Ако искаш да смениш материала, то може с мазилка с грунд отгоре за най евтино.
Или там защитен лак някакъв.
Предполагам по мазилката ако е релефна, може да се нарисуват  спирали, имена и други неща.
Не казвате  размери, само цветно фабрично стъкло е около 45  лева квадрата,  ако ви е 3 метра  кухнята, имате  1.80 м2. Вече и монтажа обаче  трябва да се предвиди финнасово.





Виж целия пост
# 168
Обръщам се с молба за съвет как да накарам една малка баня да изглежда голяма.
Банята е с размери 1,25 на 3,40 дължина, с прозорец. Подредбата от вратата към прозореца е мивка, тоалетна, душ пространство, което ще обособим с параван. Разположението е такова след присъединяването на малък коридор към банята. Вратата ще се отваря навън.
http://www.desita.org/PicBig.aspx?id=175468&offer=190_273620
Оказа се, че нямам снимка на цялото помещение. Само тази.

Имахме две идеи: баня в бяло и дърво, баня в сиво.
http://elenut.snimka.bg/daily/banya.839438
http://elenut.snimka.bg/daily/banya.839438.34224745

Обмисляме плочки с малки квадратчета и имитиращ дърво гранитогрес
http://elenut.snimka.bg/daily/banya.839438.34224750
http://elenut.snimka.bg/daily/banya.839438.34224760

ИЛИ металически сиви плочки и бели плочки.
http://elenut.snimka.bg/daily/banya.839438.34224746

Не мога да преценя кое би седяло по-добре. Иска ни се да изглежда просторно. Но и практично. Имаме малко дете. Обмислям и поставяне на инкосова мивка в банята.
http://elenut.snimka.bg/daily/banya.839438.34224747

Какво мислите?
Благодаря, ще попитам по-късно и за съвет за осветление в кухня без прозорец Все интересни теми.
Виж целия пост
# 169
Здравейте ElMama,
Дефакто няма универсално решение. Всички са частни.
Всяко бяло  ще ви разшири оптически.
Ако искате да  вкарате метал -  нека  бъде пода и стената с прозореца - все едно стената се е изляла на пода.
Можете да го направите и с дърво.
Единствения ми съвет е да  вкарате на срещуположната  дълга стена, не тази с мивката -  дълго огледало от  край до край - като пробив в стената, на височина например  140  до  180.
Хоризонтален шлиц.
Ще отрази и разшири по неподозирани начини. Нещо подобно.



Виж целия пост
# 170
Благодаря, наистина страхотни идеи. направо ми светна вечерта, наистина ще стане готино.
А мога ли да попитам големината на плочката влияе ли на илюзията за пространство? Т.е. ако изберем бели плочки на малки квадратчета или големи квадрати сиво/бяло  има ли значение размерът на квадрата за визуалното усещане? И още едно уточнение - таваните са на 2.80, до тавана ли е добре да пуснем плочки или да спрем на някое ниво? Благпдаря, и всъщност дърво или метал ви допада повече като посока? И въобще  - благподаря
Виж целия пост
# 171
      Здравейте,
      Втората ми молба за съвет е за една кухня без прозорец.
      Имаме едно огромно помещение – 35 кв, с преход и един прозорец на запад. Всъщност заради това помещение купихме апартамента – заради идеята за семейна стая.
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225323
    То се състои от:
    1.   Тъмен вестибюл – над 18 кв. м, където ще бъде бъдещата кухня и трапезария/ първоначалната идея беше да има остров, засега обаче ни се струва, че ще е много наблъскано с остров и ще пробваме без него.
    Снимки сега:
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225320
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225321
    Проект за кухня:
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225325
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225330
    Проект за осветление с и без остров.
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225331
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225326
    2.   Стая с прозорец – 17 кв. м, която ще бъде хол и стая за гости за баба
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225574
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225573

    Мечтана визия, но още нямаме проект
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225663

    Основната ни желание е за съчетаване на стари дървени мебели и нови
     елементи. Нова кухня – стара маса и столове. Нов хол – със стара библиотека.

    Самата кухня е мдф, акрил, старо бяло, избрахме да е лъскава повърхност точно , за да има повече светлина, никога не съм мислела за лъскава повърхност преди. плотът е термо плот олово патина.
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225508  

    Идеята ни за осветление е тази:
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225595
    Чудим се дали да бъде на 2 места - както при проекта с остров, макар и наличието на остров да не е ясно, и дали ще бъде достатъчно. Или да предпочетем спот лайтс.
    Притеснявам се, защото понякога вратата ще бъде затворена и до помещението може да не стига светлина. Но по-често ще е отворена и как се съчетава изкуствената с естествената светлина.

    Идеята ни за осветление в хола е - уж на шега, но вече май започвам да обмислям да задържим стария полилей
    http://elenut.snimka.bg/daily/kuhnya.839447.34225507

    Основният ми въпрос е как да задържа повече светлина:
    1. удачен ли е изборът на материал за кухнята. Толкова огромня кухня добре ли е да толкова лъскваа
    2. пак с тази цел - какъв да бъде гърбът и цвета на стените/вратите. Чудим се дали гърбът на кухнята да е пак олово патина или нещо друго – за да има повече светлина?
    3. и как да подходим с осветлението[/li][/list][/li][/list]


    Поздрави и благодаря
    Виж целия пост
    # 172
    Имате страхотни полилеи във всички стаи  Peace
    Виж целия пост
    # 173
    Имате страхотни полилеи във всички стаи  Peace
    +1

    Инсталацията с крушки си я представям в по-индустриален стил жилище...

    Харесвам старите масивни мебели  bouquet
    Виж целия пост
    # 174
    Здравейте,
    Така става като купиш стар апартамент, получаваш и тотален ремонт, но и интересни находки.
    Да, хубави са и ние харесваме старите мебели, затова ще задържим част от тях, но същевременно искаме да има баланс с ново, да не стане твърде вехто и да залитнем във вещомания. За крушките - те са част от НОВОТО, както и самата кухня - мдф, акрил. Всъщност приемам съвети.
    Виж целия пост
    # 175
    На мен този МДФ акрил нещо не ми се връзва, че и лъскаво  newsm78 А състарен масив, ако имате възможност разбира се  Thinking
    Много харесвам комбинация бяло, ковано желязо, орнаменти като ковано желязо. Биха се вързали със стари, тежки мебели и биха ги освежили http://www.adara.info/images/img_bedroom-00002s.jpg
    Виж целия пост
    # 176
    Здравейте,
    Така става като купиш стар апартамент, получаваш и тотален ремонт, но и интересни находки.
    Да, хубави са и ние харесваме старите мебели, затова ще задържим част от тях, но същевременно искаме да има баланс с ново, да не стане твърде вехто и да залитнем във вещомания. За крушките - те са част от НОВОТО, както и самата кухня - мдф, акрил. Всъщност приемам съвети.

    Имах предвид под стари масивни мебели, това което сте замислили като идея - стара маса за кухнята например.

    https://www.google.bg/search?q=butcher+table&biw=1600&bi … &ved=0CB0QsAQ

    Тези мебели също стават с малко преработка и воала мидсенчъри Simple Smile Но мисля идеята ви не е в този стил.

    https://www.google.bg/search?q=mid+century+furniture&biw=160 … &ved=0CB0QsAQ
    Виж целия пост
    # 177
    нашите стари мебели са от този тип, но са някак много чаровни.
    за блясквата кухня и аз не съм сигурна, но някак си имам усещане, че трябва да е изчистена, а не класическа кухня - по-скоро по-модерна, за баланс. но може и да греша, не съм на 100% сигурна.
    тип
    http://www.art.satto.org/moderna-kuhnq-v-byalo/
    а мебелите ни са тези -
    http://elenut.snimka.bg/daily/stari-mebeli.839525.34228974
    http://elenut.snimka.bg/daily/stari-mebeli.839525.34228976
    http://elenut.snimka.bg/daily/stari-mebeli.839525.34228975

    Има ли смисъл според вас? Чаровни са, има и още - но  вкухнята и хола ще са само масата, столовете и библиотеката. Другите в албума са за други стаи. Моето основно притеснение е как да запазя светлината, да направя уютна стая с баланс, затова и се обърнах с молба в тази тема.
    Виж целия пост
    # 178
    Мебелите са страхотни. И ние имаме такава масивна маса, мисля, че е орехова, голяма работа е. С малко освежаване и преправяне, ще имате уникална атмосфера.
    Подобен ефект ли търсите http://2.bp.blogspot.com/-l0kdMSMBUGY/UTI0KYqTaaI/AAAAAAAACNA/fx … 1600/Kitchen1.jpg
    Виж целия пост
    # 179
    нашите стари мебели са от този тип, но са някак много чаровни.
    за блясквата кухня и аз не съм сигурна, но някак си имам усещане, че трябва да е изчистена, а не класическа кухня - по-скоро по-модерна, за баланс. но може и да греша, не съм на 100% сигурна.
    тип
    http://www.art.satto.org/moderna-kuhnq-v-byalo/
    а мебелите ни са тези -
    http://elenut.snimka.bg/daily/stari-mebeli.839525.34228974
    http://elenut.snimka.bg/daily/stari-mebeli.839525.34228976


    http://elenut.snimka.bg/daily/stari-mebeli.839525.34228975

    Има ли смисъл според вас? Чаровни са, има и още - но  вкухнята и хола ще са само масата, столовете и библиотеката. Другите в албума са за други стаи. Моето основно притеснение е как да запазя светлината, да направя уютна стая с баланс, затова и се обърнах с молба в тази тема.

    Подкрепям Дорис. Трябва ви много чист концепт.
    Балансът старо-ново обаче наистина е труден.
    Ако претапицирате  столовете с нещо шокиращо - например тюркоаз.
    И сложите огледала на  гърба на  бюфета.
    Благодаря, наистина страхотни идеи. направо ми светна вечерта, наистина ще стане готино.


    Защото съм Светлана Simple Smile)

    За осветлението - запазете стари които искате, но ги подкрепете  в ъглите  с допълнителни точки - например цилиндри.




    Понякога много ми се иска такива дискусии да стават на живо, нещо като интериорен клуб.

    Островът  ще ви натисне. Не знам  вие ли си ги рисувате, или имате проектант.
    Помислете за подвижен, ако ви е необходимо да обръщате някой към зоната за хранене.
    За светлина, ама без да си мислите, че решавам всичко с огледала,  20 см от гърба на кухнята под горни щкафове - огледало.
    И целия долен под/таван на горни шкафове да свети. Като рекламно пано -  диоди в стъкло.
    Тогава ще отрази в огледалото, и ще  пробие стената.
    Виждам пристрастия към метала, и малко лутане между индастриъл и ретро.
    Ако  плота на кухнята  е дървен, ще е по домашно.
    Пробвайте да намажете паркета  сив;)))

    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия