Колко расте бебчо през 9 месец?

  • 20 923
  • 19
Момичета, да Ви попитам. В края на 37 седмица съм, а миналата като бях на преглед, докторът ми каза, че бебка е 2,500 кг и ще родя по-рано. Затова се притеснявам, че е много мъничка. Всеки казва, че в девети месец бебчо качва най-много. Вярно ли е и колко горе-долу наддава на седмица? Приятна вечер Ви желая!
Виж целия пост
# 1
Около килограм последния месец.
Т.е. на седмица 200-250 гр.
Виж целия пост
# 2
Ехографските измервания дават много отклонения в тези седмици. Нито е задължително да се роди по-рано, нито е задължително да е малка. И моята дъщеря уж все вървеше 1-2 седмици назад, а накрая се роди 13 дни след термин, 3750 гр.
Виж целия пост
# 3
И аз така знам, около 200 г на седмица. Има предостатъчно време да качи и да се роди с нормално тегло над 3 кг.   
Виж целия пост
# 4
На мен 8 дни преди термин ми каза, че е малко-около 2500гр било. Аз родих на следващата сутрин и синът ми беше 3,500кг. Спокойно! Hug
Виж целия пост
# 5
Мда, и на мен един ден преди термина ми казаха, че е м/у 3800гр и 4000гр, след два дни родих 4750гр.
Това ехографа не е кристална топка...не може да знае дали ще родиш по-рано или по-късно. За определяне на термина се гледа цикъла, а не измерванията на ехографа. Размерът на детето до голяма степен зависи и от размерите на родителите, така че ако сте по-фини...
Виж целия пост
# 6
Един ден след термин, при прегледа, проследяващата бременността лекарка ми каза, че детето е 3500 гр. Прибрах се в къщи, обадих се в болницата, и ми казаха, че е най-добре да отида, за да ме проследяват до раждането. Отидох същия ден, и при постъпването ми казаха, че имаме бебе поне 4000 гр.
Роди се 8 дни след термин с тегло 4100 гр.
Заключението: Зависи от лекаря и от апаратурата  Wink
 
Виж целия пост
# 7
И аз си мисля,че ехографа не показва точно.На мен до последно ми казваше,че бебето било много малко(под 2 кила) да се пазя,за да порасне.Дори не искаше да ми спира хапчетата,за да не тръгна да раждам.Е роди се 10 дни преди термин 3 килограма.
Виж целия пост
# 8
Ако не се лъжа, ехографа прави някаква спекулация за теглото на бебето на база обиколката на главата и дължината на бедрената кост...Ако родителите са дребнички, или бебето е застанало на калъч, може да покаже всичко...
Виж целия пост
# 9
Наистина не винаги измерванията на видеозона и формулите по кооито показват дават точно тегло. Аз лично съм си патила и ако ми кажат така ще отида на хубав видеозон, какъвто ползват при фетална морфология. Ако не си ти препоръчвам. Освен това и моето бебе го мериха малко по- малко. Оказа се с малка главичка Simple Smile
в 37 седмица се роди и то на килата на твоята мома (прогнозните де) бъди спокойна и успех!
Виж целия пост
# 10
Миналата седмица бях на ЖК - 33г.с. и докторът ми каза,че е с размерите на 2 седмици по-голямо бебе - 2,5кг. Wink Предполагам, че поне още килограм ще наддаде
Виж целия пост
# 11
Моята АГ ми беше казала ,че бебето качва по около 30гр на ден в деветия месец . Peace
Виж целия пост
# 12
И мъничка да е, няма страшно. Аз съм родена 2, 600 седмица след термин. Племенникът -2, 700 на термин. Просто майките ни са по-фини.
А че ехографът бърка, много даже бърка.
Виж целия пост
# 13
Качват към 200гр на седмица.Пак си зависи.Не го мисли.важно е позитивното мислене.Ще наддаде,а и ехографите дават доста отклонения Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Аз го знам "30 грама на ден", което е пак толкова, но вече си имаш представа ако се роди по-малко, какво е изпуснало. Но всичко след 38 седмици вече може да си се роди съвсем свежо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия